Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pri tom 1. odseku si zabudoluviesť zdroj...tak ti ho len pre info doplním

aeronet.cz
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
pri tom 1. odseku si zabudoluviesť zdroj...tak ti ho len pre info doplním

aeronet.cz
Nezabudol...to bolo účelové. Aj ten druhý odsek je odtiaľ. Pod čiarou je zdroj pravda.sk.
Ono ja viem, že je to stránka konšpiračných teórií.
Mne ide viacmenej o informácie ohľadom veku, školy, praxe ...a tie sú predsa ľahko dohľadateľné...či ?
Zvyšok je na každom, názor si vie urobiť tiež každý.

Ale vidím, že si v obraze...sleduješ aj takéto stránky....človeče, šak ty budeš rusofil, slniečkár, ruský hacker a aj troll...
1 3
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
bjuty smis
pri tom 1. odseku si zabudoluviesť zdroj...tak ti ho len pre info doplním

aeronet.cz
Nezabudol...to bolo účelové. Aj ten druhý odsek je odtiaľ. Pod čiarou je zdroj pravda.sk.
Ono ja viem, že je to stránka konšpiračných teórií.
Mne ide viacmenej o informácie ohľadom veku, školy, praxe ...a tie sú predsa ľahko dohľadateľné...či ?
Zvyšok je na každom, názor si vie urobiť tiež každý.

Ale vidím, že si v obraze...sleduješ aj takéto stránky....človeče, šak ty budeš rusofil, slniečkár, ruský hacker a aj troll...
Dnes je auto nebezpečnejšia zbraň ako pištoľ, nie je problém niekoho umlčať aby už viac nerozprával, ale ako? "umlčať s výstrahou"
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pre tých, čo sa im zdá, že mal Kuciak málo skúseností - jeho rozhovor pre študentský časopis, pôvodne z minulého roku https://www.postoj.sk/31004/jan-kuci...-som-s-googlom
5 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
buchač
Zastřelený novinář vyšel teprve ze školy, neměl prakticky žádnou praxi, ale hned ho nechali dělat největší slovenské kauzy. Proč?

Ján Kuciak byl novinářský elév, kterému bylo pouhých 27 let. Vystudoval filosofickou fakultu v Nitře a po skončení studia v roce 2015 nastoupil do pozice žurnalisty v mainstreamovém fiat-médiu Aktuality.sk, což je server podobného ražení jako Bakalův server Aktuálně.cz. Tento ovšem spadá pod německé vydavatelství Ringier Axel Springer a hlavní náplní serveru je odhalování skandálů a kauz. Spolu s tím navíc pokračoval v doktorandském studiu na zmíněné škole. Za pouhé tři roky vyprodukoval Ján Kuciak 138 článků [3], které se v poslední době točily hlavně okolo lidí vládnoucí strany SMER a podnikatelské lobby z východního Slovenska.

Co je však zcela zjevné, Kuciak nezískával důvěrné informace sám, jako mladý novinář bez naprosto žádných konexí by se k citlivým informacím nikdy nedostal. Je zde důvodné podezření, že někdo jeho vraždu plánoval dlouho dopředu, aby jeho smrt byla následně účelově interpretována jako vražda z politických důvodů, která bude prvoplánově vést a směřovat k lidem z vládnoucí strany SMER, což přivodí na Slovensku nepokoje a pád Ficovy vlády.

---------------------------------


Česká novinárka Pavla Holcová, zakladateľka Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku, ktorá spolupracovala s Jánom Kuciakom na jeho poslednom článku, dostala ochranu českej polície.
Informoval o tom server českého týždenníku Respekt. Ten pripomenul, že centrum, ktoré novinárka založila, je zapojené do projektu Organized Crime and Corruption Reporting Project a Pavla Holcová s Jánom Kuciakom spolupracovala jeden a pol roka na jeho poslednom článku o talianskej mafii na východnom Slovensku.

P.S.:
...JEDEN a POL roka ?????
Isteže, keďže "sa" nič nevyšetrí, niekto bude presvedčený, že za vraždou je koalícia a niekto iný, že opozícia aj s aktivistami.

Vtedy je dobre si pripomenúť, že:

"sa" nič nevyšetrí =
- Kaliňák nič nevyšetrí,
- Gašpar nič nevyšetrí,
- Čižnár nič nevyšetrí,
Všetko blízki kolegovia pána s hlasom podobným Ficovmu.

Sorry, že sa opakujem, prvý krát sa minulo účinkom.
Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 28.02.18 at 09:06 Dôvod: preklep
6 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
pri tom 1. odseku si zabudoluviesť zdroj...tak ti ho len pre info doplním

aeronet.cz
Nezabudol...to bolo účelové. Aj ten druhý odsek je odtiaľ. Pod čiarou je zdroj pravda.sk.
Ono ja viem, že je to stránka konšpiračných teórií.
Mne ide viacmenej o informácie ohľadom veku, školy, praxe ...a tie sú predsa ľahko dohľadateľné...či ?
Zvyšok je na každom, názor si vie urobiť tiež každý.

Ale vidím, že si v obraze...sleduješ aj takéto stránky....človeče, šak ty budeš rusofil, slniečkár, ruský hacker a aj troll...
no nesledujem ani náhodou

ale po 3 vetách mi bolo jasné, o čo ide
tak som si to skopíroval a hodil do googlu...
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tomu sa povie : z postielky do postielky...

http://www.topky.sk/cl/100370/169307...-jeho-milenka-
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dumam ako "bohušú"...ako ti talosi...ze de vychod.sk...
Bohuš Stejskal: A jak se to ty kurvy šikmooké dozvěděly, že mám cihelnu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Dumam ako "bohušú"...ako ti talosi...ze de vychod.sk...
Bohuš Stejskal: A jak se to ty kurvy šikmooké dozvěděly, že mám cihelnu?
Ak sa pozrieš na Wiki (link som dal), tak sa dozvieš, že kde všade sa realizuje mafia (na názve nezáleží).

Mafia ako taká vznikla predsa veľmi dávno a za úplne iných skutočností a za úplne iným účelom. Historickým vývojom, migráciou sa rozšírila do všetkých svetadielov.
Doporučujem knihu
http://www.knihy-marmar.sk/fotky4186...1010pu-465.jpg
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nech by napísal predchádzajúci príspevok ktokoľvek, je mi to jedno, ale začať hľadať o mafii info práve teraz, mi príde tak trochu vtipné.
A kedy nám tá kniha príde?
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=dop...tf-8&oe=utf-8#
Už sa to konečne naučte rozoznávať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Nech by napísal predchádzajúci príspevok ktokoľvek, je mi to jedno, ale začať hľadať o mafii info práve teraz, mi príde tak trochu vtipné.
A kedy nám tá kniha príde?
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=dop...tf-8&oe=utf-8#
Už sa to konečne naučte rozoznávať.
Mne pripadá vtipné skôr to upozornenie na pravopis.
No a aj keď nieje vhodná doba (nerozumiem prečo), lepšie teraz, ako nikdy. O mafie a ich záujmy sme sa mali zaujímať už dávno.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
buchač
Zastřelený novinář vyšel teprve ze školy, neměl prakticky žádnou praxi, ale hned ho nechali dělat největší slovenské kauzy. Proč?

Ján Kuciak byl novinářský elév, kterému bylo pouhých 27 let. Vystudoval filosofickou fakultu v Nitře a po skončení studia v roce 2015 nastoupil do pozice žurnalisty v mainstreamovém fiat-médiu Aktuality.sk, což je server podobného ražení jako Bakalův server Aktuálně.cz. Tento ovšem spadá pod německé vydavatelství Ringier Axel Springer a hlavní náplní serveru je odhalování skandálů a kauz. Spolu s tím navíc pokračoval v doktorandském studiu na zmíněné škole. Za pouhé tři roky vyprodukoval Ján Kuciak 138 článků [3], které se v poslední době točily hlavně okolo lidí vládnoucí strany SMER a podnikatelské lobby z východního Slovenska.

Co je však zcela zjevné, Kuciak nezískával důvěrné informace sám, jako mladý novinář bez naprosto žádných konexí by se k citlivým informacím nikdy nedostal. Je zde důvodné podezření, že někdo jeho vraždu plánoval dlouho dopředu, aby jeho smrt byla následně účelově interpretována jako vražda z politických důvodů, která bude prvoplánově vést a směřovat k lidem z vládnoucí strany SMER, což přivodí na Slovensku nepokoje a pád Ficovy vlády.

---------------------------------


Česká novinárka Pavla Holcová, zakladateľka Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku, ktorá spolupracovala s Jánom Kuciakom na jeho poslednom článku, dostala ochranu českej polície.
Informoval o tom server českého týždenníku Respekt. Ten pripomenul, že centrum, ktoré novinárka založila, je zapojené do projektu Organized Crime and Corruption Reporting Project a Pavla Holcová s Jánom Kuciakom spolupracovala jeden a pol roka na jeho poslednom článku o talianskej mafii na východnom Slovensku.

P.S.:
...JEDEN a POL roka ?????
Isteže, keďže "sa" nič nevyšetrí, niekto bude presvedčený, že za vraždou je koalícia a niekto iný, že opozícia aj s aktivistami.

Vtedy je dobre si pripomenúť, že:

"sa" nič nevyšetrí =
- Kaliňák nič nevyšetrí,
- Gašpar nič nevyšetrí,
- Čižnár nič nevyšetrí,
Všetko blízki kolegovia pána s hlasom podobným Ficovmu.

Sorry, že sa opakujem, prvý krát sa minulo účinkom.
Postavy Urválkov akoby z lietadla sypali, len nikto nechce hrať v tomto divadle postavy Horákovej, Stránskeho, Novomestského ...
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Zo skoly si pamatam, ze "doporucit" bolo nespisovne.
Ale pred rokmi som zachytil, ze uz toto slovo jaykovedci omilostili. Neviem presne kedy.
Link otvori KSSJ z roku 2003 - novsie vydanie neexistuje?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Zo skoly si pamatam, ze "doporucit" bolo nespisovne.
Ale pred rokmi som zachytil, ze uz toto slovo jaykovedci omilostili. Neviem presne kedy.
Link otvori KSSJ z roku 2003 - novsie vydanie neexistuje?
Poviem inak ?
Naši jazykovedci si predsa musia tiež zaslúžiť svoj plat, takže nie raz vymýšľajú solídne brepty.
Vezmime si slovo "smena". Páni to zmenili...ujovina na entú.
https://jazykovaporadna.sme.sk/q/1124/

Že nie sme na hodine slovenčiny, to je tiež jasné.
Mňa starká nenaserie, horšie je to s inými, ktorých opravuje...nazval by som to trápnym konaním.
-------------------------------

Tu ale nejde o slovo, každý pochopil význam slova...či spisovného alebo nie.
Dlabať naň...lenže mne išlo o knihu.
Ide mi aj o to, že problematika ohľadom mafie nie je nová...vyššie uvedená kniha vyšla v roku 1970.
Či je zaujímanie sa o problematiku vtipne alebo nie..?
No je teda neviem...keby nebolo Kuciaka, tak by sme sa snáď robili, že mafia neexistuje ? Že neexistuje na Slovensku (Černáka rozhodne nepovažujem za mafiána)?
Že ja som sa (aj sa) zaujímal (aj) o mafiu ?
Nuž, niekto sa zaujíma aj o mafiu (plus iné).
Niekto sa zasa zaujíma len o zdravie...prispôsobuje všetko a všetkých na svoj obraz....ergo nie je normálny.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
Nech by napísal predchádzajúci príspevok ktokoľvek, je mi to jedno, ale začať hľadať o mafii info práve teraz, mi príde tak trochu vtipné.
A kedy nám tá kniha príde?
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=dop...tf-8&oe=utf-8#
Už sa to konečne naučte rozoznávať.
Mne pripadá vtipné skôr to upozornenie na pravopis.
No a aj keď nieje vhodná doba (nerozumiem prečo), lepšie teraz, ako nikdy. O mafie a ich záujmy sme sa mali zaujímať už dávno.
Čo sa týka správnosti vyjadrovania, prečo nie? Aspoň sa to lepšie teraz zafixuje v pamäti. Tiež nie je nikdy neskoro. A nakoniec to tu nepíšem po prvýkrát.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
Ing. Ľubomír Janoška
buchač
Zastřelený novinář vyšel teprve ze školy, neměl prakticky žádnou praxi, ale hned ho nechali dělat největší slovenské kauzy. Proč?

Ján Kuciak byl novinářský elév, kterému bylo pouhých 27 let. Vystudoval filosofickou fakultu v Nitře a po skončení studia v roce 2015 nastoupil do pozice žurnalisty v mainstreamovém fiat-médiu Aktuality.sk, což je server podobného ražení jako Bakalův server Aktuálně.cz. Tento ovšem spadá pod německé vydavatelství Ringier Axel Springer a hlavní náplní serveru je odhalování skandálů a kauz. Spolu s tím navíc pokračoval v doktorandském studiu na zmíněné škole. Za pouhé tři roky vyprodukoval Ján Kuciak 138 článků [3], které se v poslední době točily hlavně okolo lidí vládnoucí strany SMER a podnikatelské lobby z východního Slovenska.

Co je však zcela zjevné, Kuciak nezískával důvěrné informace sám, jako mladý novinář bez naprosto žádných konexí by se k citlivým informacím nikdy nedostal. Je zde důvodné podezření, že někdo jeho vraždu plánoval dlouho dopředu, aby jeho smrt byla následně účelově interpretována jako vražda z politických důvodů, která bude prvoplánově vést a směřovat k lidem z vládnoucí strany SMER, což přivodí na Slovensku nepokoje a pád Ficovy vlády.

---------------------------------


Česká novinárka Pavla Holcová, zakladateľka Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku, ktorá spolupracovala s Jánom Kuciakom na jeho poslednom článku, dostala ochranu českej polície.
Informoval o tom server českého týždenníku Respekt. Ten pripomenul, že centrum, ktoré novinárka založila, je zapojené do projektu Organized Crime and Corruption Reporting Project a Pavla Holcová s Jánom Kuciakom spolupracovala jeden a pol roka na jeho poslednom článku o talianskej mafii na východnom Slovensku.

P.S.:
...JEDEN a POL roka ?????
Isteže, keďže "sa" nič nevyšetrí, niekto bude presvedčený, že za vraždou je koalícia a niekto iný, že opozícia aj s aktivistami.

Vtedy je dobre si pripomenúť, že:

"sa" nič nevyšetrí =
- Kaliňák nič nevyšetrí,
- Gašpar nič nevyšetrí,
- Čižnár nič nevyšetrí,
Všetko blízki kolegovia pána s hlasom podobným Ficovmu.

Sorry, že sa opakujem, prvý krát sa minulo účinkom.
Postavy Urválkov akoby z lietadla sypali, len nikto nechce hrať v tomto divadle postavy Horákovej, Stránskeho, Novomestského ...

netreba
asi ti uniklo, že poprava už bola.....

ty celkovo musíš tieto dni velmi trpieť, však ?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
Zo skoly si pamatam, ze "doporucit" bolo nespisovne.
Ale pred rokmi som zachytil, ze uz toto slovo jaykovedci omilostili. Neviem presne kedy.
Link otvori KSSJ z roku 2003 - novsie vydanie neexistuje?
Dobrý deň, je veta "Môžem vám odporučiť výborný film" spisovná?
Heslá: doporučiť, doporučovať, odporučiť, odporúčať
Odpoveď:
Veta Môžem vám odporučiť výborný film je správna. Slovesá doporučiť a doporučovať vo význame „navrhnúť, poradiť“ sú nespisovné, namiesto nich sa majú používať slovesá odporučiť a odporúčať (porov. heslo doporučiť v Krátkom slovníku slovenského jazyka aj na www.juls.savba.sk).
Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/181/#ixzz58QIP7oeR

Je to stále logické, človek môže odporúčať niekomu dobrého lekára, vhodnú knihu, ..., lekára mu sotva doručí na rukách, do rúk sa odovzdáva pošta - doručuje sa, doporučená pošta, doručená pošta.
Dúfam, že rozdiel je zreteľný.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
DOPORUČUJEM realizovať sa inde...
http://www.porada.sk/t167527-na-slovicko-slovaci.html
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
vicktor
Zo skoly si pamatam, ze "doporucit" bolo nespisovne.
Ale pred rokmi som zachytil, ze uz toto slovo jaykovedci omilostili. Neviem presne kedy.
Link otvori KSSJ z roku 2003 - novsie vydanie neexistuje?
Poviem inak ?
Naši jazykovedci si predsa musia tiež zaslúžiť svoj plat, takže nie raz vymýšľajú solídne brepty.
Vezmime si slovo "smena". Páni to zmenili...ujovina na entú.
https://jazykovaporadna.sme.sk/q/1124/

Že nie sme na hodine slovenčiny, to je tiež jasné.
Mňa starká nenaserie, horšie je to s inými, ktorých opravuje...nazval by som to trápnym konaním.
-------------------------------

Tu ale nejde o slovo, každý pochopil význam slova...či spisovného alebo nie.
Dlabať naň...lenže mne išlo o knihu.
Ide mi aj o to, že problematika ohľadom mafie nie je nová...vyššie uvedená kniha vyšla v roku 1970.
Či je zaujímanie sa o problematiku vtipne alebo nie..?
No je teda neviem...keby nebolo Kuciaka, tak by sme sa snáď robili, že mafia neexistuje ? Že neexistuje na Slovensku (Černáka rozhodne nepovažujem za mafiána)?
Že ja som sa (aj sa) zaujímal (aj) o mafiu ?
Nuž, niekto sa zaujíma aj o mafiu (plus iné).
Niekto sa zasa zaujíma len o zdravie...prispôsobuje všetko a všetkých na svoj obraz....ergo nie je normálny.
Prepáč, ale nenájdeš človeka, ktorý by nevedel, čo znamená mafia. Aj za socíku sa púšťali o nej celkom kvalitne spracované filmy pre masy.
Tak čo tu robíš osvetu, akoby bol tento národ už úplne zaostalý. Realizuješ sa tu ako mladé ucho.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ospravedlňujem sa ostatným, všimla som si teraz, ale zasa si odklonil na vedľajšiu koľaj ako vždy, že si na tej smečkárskej jazykovej poradni našiel akurát tak smenu a nie podstatu pôvodného príspevku, čiže heslo doporučiť, odporučiť.
Len tu tliachaš, čo sa ti zachce a manipuluješ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať