Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
misoft
Ak to bolo 2013, alebo 2014 - tak to by som bol v údive, aby zostávali za hranicami. Ak v 1965 - možno, ale ... vtedy ešte (zdá sa mi) taká v Bratislave nebola.
Pche.... šak to HOAX....
pedagogický dozor by si musel hodiť mašľu
HOAX ? Si čítal niečo iné od .... ?

-----------------------

...tá mašľa je len jedno z môjho "atď".
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
buchač
bjuty smis
alebo neveríš, že si všetci nevybrali rusko ? ))
Bjuty...rok tých povodní mi tam tak trocha chýba.

Ďalšie informácie ani nevravím.
To sa len tak, po maturite (žeby aj bez vysvedčenia) pobrali všetci ta het ?
Všetci znamená koľko ?
...atď.

tiež neverím to švédsko...






obec Patince

https://www.vtedy.sk/galeria/1965-po...urrentPhoto=10
https://www.vtedy.sk/galeria/1965-po...currentPhoto=6
Štát postavil úplne nové domy ľuďom, nielen tu.
Nechápem, buchač, veď ty tu stále odporúčaš googel. http://www.teraz.sk/slovensko/unikat...82-clanok.html
Povodeň 65, na to prichádzala Pražská jar, uvoľňovali sa pomery v republike, neviem, kde si ponechal logiku, veď po maturite s vysvedčením, a to nevedel nikto dopredu, ani oni, chlapci aj dievčatá, že tam ostanú. Rodičom pomohlo aspoň to, že boli v skupine a navzájom si budú pomáhať. Nejaký čas zostali tam, potom sa rozbehli po svete.
Neviem, aký dôvod by som si mala vymýšľať.
Pozrela som kataster, niečo tu ešte vlastní koho poznám, ročník 1948. Sedí to?

[/FONT]
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Nechápem, buchač, veď ty tu stále odporúčaš googel. [url]http://www.teraz.sk/slovensko
------------
Neviem, aký dôvod by som si mala vymýšľať.
Veľa nechápeš...oooj, veľaáááá.
Ja ti neberiem predsa tie povodne...išlo mi o špecifikáciu ohľadom tej odmeny = Rusko versus Švédsko.
------------
Dôvod vymýšľania ja neviem. Ty mi/nám povedz.

Logika je potvora, tá nepustí.
Moja mama bola v 69 v Taliansku, vo Vatikáne...prijal celý zájazd (okrem iných) samotný pápa.
Ale čo všetko a aké procedúry sa pred tým museli vykonať ?...a to boli všetci už rodinne založení, takže nejaká "záloha"ostala doma.

...a žeby pustili celú triedu ? Tomu ti neuverí ani vlastný manžel.

--------------
Takže asi takto...zelený šalát si občas aj dám, ale seno som ešte nie a ani nebudem.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tak si vyhľadaj niekde v archíve, nemienim ťa kŕmiť, vyhľadaj si inú obeť, čo ti to bude jesť.

Aj moja mama bola v Grécku v tom roku, celý vlak jeden rezort, len čo zastavili v Aténach, pár ľudí sa so zbytkom rozlúčil. Aj v Thessalonikách boli.

Teba tie kasárne asi dosť odtrhli od reality všedných dní. Ak ti poviem, že v tom čase odišla rozvedená žena s dvomi deťmi naraz, jedno už bolo za oceánom po VŠ, sama sebe potvrdila zájazd s ROH pečiatkou, čo jej nepatrila, k moru, a odtiaľ na sever. Kus odvahy, ale nikto na ňu nemusel strieľať, keď prekračovala juhoslovanské hranice, ako sa to našim stávalo smerom do IT.
Takže sa nestrieľalo iba na československých hraniciach.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ale ja nepíšem,že neverím na povodeň, o nej viem
neverím to švédsko....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
..........

Aj moja mama bola v Grécku v tom roku, celý vlak jeden rezort, len čo zastavili v Aténach, pár ľudí sa so zbytkom rozlúčil. Aj v Thessalonikách boli.

................
A môj otec na začiatku sedemdesiatich rokov bol tiež v Taliansku (dokonca mne a bráchovi rifle odtiaľ doniesol - originál Lewisky - boli sme frajeri , rok na to v Grécku (bol aj na Akropole) a odtiaľ zase Istanbul (a odtiaľ zase doniesol zopár zlatých prsteňov) - lenže mohol len on sám ísť, žiadny "rodinný" výlet.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Tak si vyhľadaj niekde v archíve, nemienim ťa kŕmiť, vyhľadaj si inú obeť, čo ti to bude jesť.

Aj moja mama bola v Grécku v tom roku, celý vlak jeden rezort, len čo zastavili v Aténach, pár ľudí sa so zbytkom rozlúčil. Aj v Thessalonikách boli.

Teba tie kasárne asi dosť odtrhli od reality všedných dní. Ak ti poviem, že v tom čase odišla rozvedená žena s dvomi deťmi naraz, jedno už bolo za oceánom po VŠ, sama sebe potvrdila zájazd s ROH pečiatkou, čo jej nepatrila, k moru, a odtiaľ na sever. Kus odvahy, ale nikto na ňu nemusel strieľať, keď prekračovala juhoslovanské hranice, ako sa to našim stávalo smerom do IT.
Takže sa nestrieľalo iba na československých hraniciach.
Ma vieš neskutočne rozosmiať s tým argumentom ohľadom tej reality bežných dní...

Ty, čo sa ponevieraš LEN po internete ?

Ty, ktorá si necháva nákupy z Tesca nosiť, čiže ani len päty z domu nevytiahneš. ALE beriem, možno máš na to svoje dôvody, to je ale v tejto chvíli nepodstatné.

Ty, ktorá si mi vytkla, že si nechodila do podnikov nižšej cenovej kategórie ? ALE beriem, tieto podniky zvyčajne neboli/nie sú pre bežné ženy...a tie z vyššej spoločnosti (vraj ty) ani nevravím.

Lenže v tých podnikoch sa jeden dozvedel/dozvie viac múdra ako na nejakej smotánkovskej akcii.

Ty mi ideš vravieť niečo o realite, ktorá si cigána videla maximálne v telke ? Pritom ten cigán má charakter aj napriek nízkemu vzdelaniu.



...a k tomu zvyšku ?

Vyskytli sa aj výnimky, ja predsa netvrdím opak. ALE držím sa stále toho istého = študentov - odmena do Švédska = blbosť.




Menej tabletiek...menej.

Alebo viac !
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korela odkial vies, ze emigrovali vsetci,ved vtedy sa taketo veci tajili.Ludia o tom nic nevedeli, komunisti sa tym nechvalili, vedeli to len ti vyvoleni.
2 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Keď sa bavíte o výletoch v minulosti. V 1986 som bola vo Vatikáne. A dodnes si spomínam, že mi teta dovolila si kúpiť iba 5 najmenších obrázkov a aj tie som prefíkane schovávala. A keš sme chceli babke priniesť obrázok pápeža, tak sme posielali pohľadnice. Tie nejakým zázrakom prešli.

Ja si spomínam aj na iný výlet, keď som zhruba v rovnakom období chcela navštíviť Poľsko, tak jedine ako tranzit vlakom a potajme ráno z vlaku vystúpiť a večer do iného nastúpiť. Lebo vtedy sa nemohlo voľne cestovať ani do Poľska. A tie skrýše, kam sme museli ukladať peniaze na nákupy. Dnes sú to už veselé príhody....

Ja viem, vy ste sa bavili o emigrácii, trochu som odbočila.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Buchy, aj mi smiešne prišlo, veď ty z toho negovania korely už musíš byť vysilený. Čítaj trebárs Filana, koľko jemu ušlo spolužiakov. To Švédsko potvrdzujem, vysokoškolská letná SZM brigáda, následok medzinárodné manželstvo, z neho dieťa, o ktorom som písala nižšie.
PS.
To nie sú argumenty, používaš podpásovky.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
A tie skrýše, kam sme museli ukladať peniaze na nákupy. Dnes sú to už veselé príhody....
Poviem jednu ? Nie moja, ale pravdivá.
Zájazd na Ukrajinu..každý poschovávané love. Tam v pohode, bez žiadnej prehliadky.
Nazad to bolo už horšie. Kontrola v autobuse...kto mal čo, nuž priznal, zaplatil nejaké clo a fertig.
Až prišlo na jednu ženskú....taký dialóg :
- čo máte, pani ?
- nič ?
- naozaj ?
- naozaj
V tom momente celý autobus von..komplet prehliadka. Išlo o to, ženská pašovala zlaté prstene. Ruskí colňáci jej ukázali komplet fotodokumentáciu jej pohybu po zlatníctvach, kde si vyberala a aj čo kúpila. No nič za toho onýho jej nenašli...ani u nikoho iného...a ani v buse.
Konečná dohoda/ponuka znela...nech povie, že kde má tie prstene...nebude mať žiaden problém, ani pokuta nebude.
Povedala ...a vypadli. Rusom išlo o tie rozumy...

Prstene mala prišité ako gombíky na vlnenom svetríku...pekne obmotané príslušnou bavlnkou.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
A tie skrýše, kam sme museli ukladať peniaze na nákupy. Dnes sú to už veselé príhody....
Poviem jednu ? Nie moja, ale pravdivá.
Zájazd na Ukrajinu..každý poschovávané love. Tam v pohode, bez žiadnej prehliadky.
Nazad to bolo už horšie. Kontrola v autobuse...kto mal čo, nuž priznal, zaplatil nejaké clo a fertig.
Až prišlo na jednu ženskú....taký dialóg :
- čo máte, pani ?
- nič ?
- naozaj ?
- naozaj
V tom momente celý autobus von..komplet prehliadka. Išlo o to, ženská pašovala zlaté prstene. Ruskí colňáci jej ukázali komplet fotodokumentáciu jej pohybu po zlatníctvach, kde si vyberala a aj čo kúpila. No nič za toho onýho jej nenašli...ani u nikoho iného...a ani v buse.
Konečná dohoda/ponuka znela...nech povie, že kde má tie prstene...nebude mať žiaden problém, ani pokuta nebude.
Povedala ...a vypadli. Rusom išlo o tie rozumy...

Prstene mala prišité ako gombíky na vlnenom svetríku...pekne obmotané príslušnou bavlnkou.

ja som mala päťstovku vo vnútri klbka - na nej som mala namotané celé veľké klbo. A celú noc som štrikovala Len čo sme prešli nemecko-poľskú colnicu, tak som klbko odtrhla a pretočila naopak
ale to s tými gombíkmi, to je fakt super
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Buchy, aj mi smiešne prišlo, veď ty z toho negovania korely už musíš byť vysilený. Čítaj trebárs Filana, koľko jemu ušlo spolužiakov. To Švédsko potvrdzujem, vysokoškolská letná SZM brigáda, následok medzinárodné manželstvo, z neho dieťa, o ktorom som písala nižšie.
PS.
To nie sú argumenty, používaš podpásovky.
Vysilený nie...ešte som ani druhý dych nenabral, nie je potrebný.

Vysokoškolská brigáda a pomaturitný výlet nie je to isté.
Spolužiakov otec robil v zahraničných službách...šrac išiel na brigádu do Londýna. Robil liftboya.

P.S.:
Ako kto ku mne, tak ja k nemu ?

Otázka No 1.
Je fér vyťahovať moje bývalé povolanie ? Apropó, nerobil som len tam.

Otázka No 2.
Kde bola zamestnaná korela, alebo aké má vzdelanie ? Odpoveď nečakám a ani sa jej nedočkám.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Korela odkial vies, ze emigrovali vsetci,ved vtedy sa taketo veci tajili.Ludia o tom nic nevedeli, komunisti sa tym nechvalili, vedeli to len ti vyvoleni.
Koľko si mala vtedy, keď to tvrdíš? Veď môžem byť vo veku tvojej mamy, ako si mi písavala. Tipujem, že si mohla mať 0 až 3 r. max.
Na takéto otázky sa fakt nedá odpovedať, chýba logika a reálie tej doby, asi bolo treba zažiť, ako každú skúsenosť, lebo je neprenosná. Takže aj keby som chcela.
Viac sa o tom baviť nebudem.
Niečo napíšem, a buchač to hneď sejme.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nudí sa, mrle ho žerú, kým príde jar. Hľadá terče
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
asi bolo treba zažiť, ako každú skúsenosť, lebo je neprenosná. Takže aj keby som chcela.
-------------
Viac sa o tom baviť nebudem.
Niečo napíšem, a buchač to hneď sejme.
Tak ako môžeš písať niečo o armáde ? Veď ja si nedovolím písať niečo o tankistoch, nakoľko neviem o problematike nič.
-------------
Si píš....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Nudí sa, mrle ho žerú, kým príde jar. Hľadá terče
Omyl moja...a veliký.
Šantím...lebo ja už jar mám. Dnes ráno som vzal taký "veľký kľúč " a otvoril sezónu.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Dáša_
A tie skrýše, kam sme museli ukladať peniaze na nákupy. Dnes sú to už veselé príhody....
Poviem jednu ? Nie moja, ale pravdivá.
Zájazd na Ukrajinu..každý poschovávané love. Tam v pohode, bez žiadnej prehliadky.
Nazad to bolo už horšie. Kontrola v autobuse...kto mal čo, nuž priznal, zaplatil nejaké clo a fertig.
Až prišlo na jednu ženskú....taký dialóg :
- čo máte, pani ?
- nič ?
- naozaj ?
- naozaj
V tom momente celý autobus von..komplet prehliadka. Išlo o to, ženská pašovala zlaté prstene. Ruskí colňáci jej ukázali komplet fotodokumentáciu jej pohybu po zlatníctvach, kde si vyberala a aj čo kúpila. No nič za toho onýho jej nenašli...ani u nikoho iného...a ani v buse.
Konečná dohoda/ponuka znela...nech povie, že kde má tie prstene...nebude mať žiaden problém, ani pokuta nebude.
Povedala ...a vypadli. Rusom išlo o tie rozumy...

Prstene mala prišité ako gombíky na vlnenom svetríku...pekne obmotané príslušnou bavlnkou.
No, vidíš, toto sa dalo čítať. :-)
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Povoden 1965 zatopila (skoro) cely Zitny ostrov, tam muselo byt brigadnikov na desattisice.
Moj dedko dostal dakovnu pamatnu plaketu "Za obnovu obce Iza" a bol tam dlhsie nez skolske prazdniny.
Akurat jedna trieda a komplet cela cestovala do Svedska. a komplet cela tam ostala, NIKTO uz nechcel vidiet rodicov? Lebo studaci vedeli ze o 2-3 roky pridu Rusi ... tiez sa mi to nevidi.
1 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
alaya1
Korela odkial vies, ze emigrovali vsetci,ved vtedy sa taketo veci tajili.Ludia o tom nic nevedeli, komunisti sa tym nechvalili, vedeli to len ti vyvoleni.
Koľko si mala vtedy, keď to tvrdíš? Veď môžem byť vo veku tvojej mamy, ako si mi písavala. Tipujem, že si mohla mať 0 až 3 r. max.
Na takéto otázky sa fakt nedá odpovedať, chýba logika a reálie tej doby, asi bolo treba zažiť, ako každú skúsenosť, lebo je neprenosná. Takže aj keby som chcela.
Viac sa o tom baviť nebudem.
Niečo napíšem, a buchač to hneď sejme.
Korela, prave preto, ze si to ja osobne nemozem pamatat, pytala som sa teba, uplne obycajna otazka. Preco vsetko ponimas inak, ako je to myslene. Viem z rozpravania rodicov, starsich ludi v mojom okoli, aka to bola doba, preto si myslim, ze ak sa to stalo, ze tam vsetci ostali, to mohli vediet len ti spravni ludia, obycajni isto nie. Na to som sa pytala, Osobne tejto story neverim.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať