Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
alaya1
Pisala som "bezna sorta masa" co je u mna kurca, kacka, prasa , hovadzina. Ja zajaca za beznu sortu nepovazujem, nikdy som ho nejedla, ani ked som este jedla maso, raz som ho videla upecene, vyzeralo to ako macka...tak za mna ee nikdy.
Zajaca kupujeme pre deti. V CR. Furt sa smejem v praci, ze ked olupem macku, tak to nikto nepozna... Zena zajace jedla, ja to do papule vedome nikdy nedam.. Ale ako vravim. Pre deti a kojencov, najlepsie maso.
Aj deckári odporúčajú.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
vicktor
Nandrolon
kopretinka - možno má "mlékárna Opočno" nejakú svoju horu, kde pestujú palmy, kokosovníky, sóju, repku a toto je ich "vlajkový produkt".
Malo by to byť hodnotené ako klamanie spotrebiteľa a následne udelená max. možná pokuta!
??? - to je aj pre kopretinku
Vsak to tam mohol polozit iny zakaznik. Zato ze je to medzi 2 maslami, tak to nekupim ako maslo. Necitas nazov vyrobku? ja ano, pri masle aj podiel mliecneho tuku a vyrobcu. Kupila si "Pozdrav z hor", a ty si nevdacna.
Ja zlozenie citam, a neviem, odkial ho zobrala. Vyrobky si pamatam, a ak vidim novy, kuknem na zlozenie...
V Jablonke na trznici hromadne predavali "polske hery" ako maslo. O 400m dalej v Biedronke ho predavali v preklade ako "maslo na varenie"... Ale ti hajzlici tam mali este aj napisane, ze 82%.
Normalny clovek vie, ze za 0,60 eur nekupis 200g maslo dnes, ale nie kazdy sa zamysli.
Čítala som o masle nedávno, že ak sa "zdvihla" cena masla, 50% majú z neho obchodníci. Na CZ stránkach. To je zasa iba nejaký umelý humbug.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Ja už ani Hyzu nekupujem, a kuracie iba pre psíka, lebo ten obsah granúl je odstrašujúci, i keď ani tá hydina nie je pre živého tvora nič moc. Ale veterinári nás už v minulosti stáli toľko, žeby som to rada obmedzila.
Prešla som z hydiny iba na morčacie, a to len len HU, bola by som rada, keby to niekto pripomienkoval.
.
V jednej reštaurácii v okolí mi bolo oznámené, nie vedúcim, že varia iba z mrazeného kuracieho vopred nasoleného mäsa. To by ma fakt zaujímala krajina pôvodu. Vivat meníčka pre zamestnancov.
Neviééééš???
No predsa

1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vicktor
Nandrolon
kopretinka - možno má "mlékárna Opočno" nejakú svoju horu, kde pestujú palmy, kokosovníky, sóju, repku a toto je ich "vlajkový produkt".
Malo by to byť hodnotené ako klamanie spotrebiteľa a následne udelená max. možná pokuta!
??? - to je aj pre kopretinku
Vsak to tam mohol polozit iny zakaznik. Zato ze je to medzi 2 maslami, tak to nekupim ako maslo. Necitas nazov vyrobku? ja ano, pri masle aj podiel mliecneho tuku a vyrobcu. Kupila si "Pozdrav z hor", a ty si nevdacna.
nepoložil to tam iný zákazník,bolo to tam vyložené....aj ja čítam zloženie,ale ponáhľala som sa,tak som schytila...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kopretinka
vicktor
Nandrolon
kopretinka - možno má "mlékárna Opočno" nejakú svoju horu, kde pestujú palmy, kokosovníky, sóju, repku a toto je ich "vlajkový produkt".
Malo by to byť hodnotené ako klamanie spotrebiteľa a následne udelená max. možná pokuta!
??? - to je aj pre kopretinku
Vsak to tam mohol polozit iny zakaznik. Zato ze je to medzi 2 maslami, tak to nekupim ako maslo. Necitas nazov vyrobku? ja ano, pri masle aj podiel mliecneho tuku a vyrobcu. Kupila si "Pozdrav z hor", a ty si nevdacna.
nepoložil to tam iný zákazník,bolo to tam vyložené....aj ja čítam zloženie,ale ponáhľala som sa,tak som schytila...
Len tak pre zaujímavosť. Dve so priam prečítal.

1. Maslo Rajo, obsah mliečneho tuku 82 %. Krajina pôvodu Nemecko.

2. Maslo Koliba, obsah mliečneho tuku 82 %. Výrobca Hriňová, Slovenská Republika.

Ktoré je lepšie, ktoré Slovenské "domáce"

http://www.porada.sk/t301242-domace-...ghlight=domace
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

No keď som ich kupoval, najprv to rajo, vraj je lepšie, žena povedala, aj cena bola 2,70 €. Druhé som si prečítal odkiaľ je a nepohrdol som ani cenou 2,30 €.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potesil eshop https://www.kafestore.cz/kategorie/caj/
Konecne kvalitne caje
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
...a koho ? Snáď len nie Nemeckého ?
Stačí si len prečítať článok...prípadne aj diskusiu.

Nemecko bude mať v rozpočte prebytok. Pôjde o 14 miliárd eur
https://aktualne.centrum.sk/zahranic...liard-eur.html
Naposledy upravil buchač : 04.11.17 at 08:06
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ono keď sa to vezme podrobnejšie - skoro 50% aj zahraničných výrobkov je skoro slovenských.
Príklad: drevo - spíli sa u nás, odvezie so AT, nerežú sa stavebné hranoly a dovezú na Sk - síce z AT, ale zo slovenského dreva . Piliny z toho (tiež prakticky slovenské) sa dovezú na SK a vyrobia sa drevotrieskové dosky (už slovenské), tie sa vyvezú do Poľska a tam sa vyrobí nábytok (poľský, ale zo slovenských drevotriesok zo sloveských pilín zo slovenských stromov ). A je to.
Ovšem - cena, cena..... rastie priam raketovo......
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

No, vedľa je JRD, teraz už len D. Odberateľa mlieka má za kopcom, mliekareň.Mliekareň si robí odber vzorkov, ak mlieko nevyhovuje je to pre družstvo odpad, ktorý mliekarní daruje. Mliekareň dar príjme, spracuje ho, nie ako odpad, ale ako druhotnú surovinu. Do čoho? Do bryndze na halušky, do pareníc, či iných syrov, alebo do masla?
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Vacsina polskeho nabytku dovezeneho do SR ma slovensky povod, vsak denne to vidim tam drevo, spat nabytok.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Vacsina polskeho nabytku dovezeneho do SR ma slovensky povod, vsak denne to vidim tam drevo, spat nabytok.
Bohapusté plienenie.
Pripodobním to k Maďarsku, keby dovolilo vyvážať svoju ornicu.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Makov, Turzovka, Oscadnica, co hodina to tahac dreva. Dokonca minule do CR po zelenej ciare cez hory! Za mnou jak v horore...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Makov, Turzovka, Oscadnica, co hodina to tahac dreva. Dokonca minule do CR po zelenej ciare cez hory! Za mnou jak v horore...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Dekret-Matejovie
V Zákamennom má v lese pamätnú tabuľu z 19. st.
Dnes sa musí v hrobe obracať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

14. -16.10.
3. Chodníkom J. Dekreta Matejovie
Oravské Beskydy – Pilsko, Spoločné turisticko-náučné podujatie
KST a Lesy SR na počesť zakladeteľa lesného hospodárenia.
KST - Sekcia PT, RR KST Orava - Dolný Kubín; LESY SR š.p., LDM Zvolen
info: Jindrich Racek, tel.: +421 907 234 802,
jindro.racek@gmail.com; www.kst.sk
http://rrkstorava.wbl.sk/kalendar/ka...fareb-2016.pdf
.
Pokladám takéto akcie za veľmi zmysluplné, hlavne pre deti, ktoré budú vytvárať svoju budúcnosť v tejto krajine. Kedy k nej majú priľnúť, ak nie v predpubertálnom veku, čiže školskom. Výlety smerovať týmto smerom.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Orava je kapitola sama o sebe. Tam uz chceli tu tazobnu cestu zavriet, nakolko hrozilo zrutenie strojov a znecstenie priehrady, ktora sluzi IBA na pitnu vodu desattisicom obyvatelov. Tam sa nesmie kupat, lovit ryby, clnkovat. A odtial to frci cez Trstenu do PL.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Orava je kapitola sama o sebe. Tam uz chceli tu tazobnu cestu zavriet, nakolko hrozilo zrutenie strojov a znecstenie priehrady, ktora sluzi IBA na pitnu vodu desattisicom obyvatelov. Tam sa nesmie kupat, lovit ryby, clnkovat. A odtial to frci cez Trstenu do PL.
Samý problém, koľko ich tu je. Zapojiť sa, kým nie je neskoro.
Iní si vedia zabezpečiť vodu na stáročia dopredu obsadzovaním (kupovaním pozemkov.)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... Aby som to upresnil. Myslel som nadrz Nova Bystrica, ktora je este na Kusuciach... I ked cesta to spaja. My mame vodu svoju. Ale v byte mas bystricku a pri pozemku to mame zaslepene.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať