Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lujza.j
Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne
a povedal mu tvoj, šéfko, kolko má mesačne " bokofky " ??

to by len hansi čumel )
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bjuty smis
lujza.j
Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne
a povedal mu tvoj, šéfko, kolko má mesačne " bokofky " ??

to by len hansi čumel )
Treba vsetkych do jedneho vreca nahadzat!? Smutne....co uz.....
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ani rozčulovať sa nemá význam....

CITUJEM :

Nová smernica má začať platiť v celej Európskej únii. V praxi to znamená, že lekári umožnia šoférovať len tým diabetikom, o ktorých vedia, že nemajú ťažké, skryté či opakované hypoglykemické šoky. Diabetológ o stave pacienta informuje všeobecného lekára a ten upovedomí políciu o zákaze šoférovania. Cukrovkári, ktorí majú svoju chorobu pod kontrolou môžu jazdiť aj naďalej.

„Každý vodič, ktorý nesie riziko vyvolania hypoglykémie, musí od 1. januára 2018 preukázať pochopenie tohto rizika a primeranú kontrolu diabetu. V praxi to znamená, že vodič diabetik môže viesť vozidlo iba v stave, kedy mu nehrozí hypoglykémia,“ vysvetľuje zmeny riaditeľ odboru dopravnej polície Ján Ignaták.

Najlepším dôkazom je tabuľka so zapísanými hodnotami cukru v krvi, ktorú si zodpovední cukrovkári denne merajú. Kontrola glykémie pred jazdou by mala byť > 5mmol/l.

https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/V...o-svoj-vodicak

Smernicu a bezpečnosť nemá význam riešiť...bezpečnosť na cestách je jasná.
Ale tá posledná veta o hodnote 5mmol/l je teda taká sprostosť, až to hučí.
Niečo také mohol napísať len elementárne debilný blbec - ergo chuj, ktorý nemá ani len páru o hodnotách cukru v krvi diabetika.


P.S.:
Hm...teraz diabetici ?
Čo príde z EU neskôr ? Každý vodič bude musieť na kontrolu pravidelne mesačne, kvôli vyšetreniu na kardio...lebo nedajbože môže chytiť infarkt ???
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž teda! 5mmol/l - keď norma i pre zdravého je do 5,5mmol/l, dokonca po jedle vyskočí i k 8mmol/l - podľa toho ich slintu - to by nesmeli aj zdraví jazdiť!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no ale veď píšete, že musí byť nad 5, nie pod 5. ide zrejme o hypoglykémie. Aj keď teda, nerozumiem tomu zatiaľ.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
no ale veď píšete, že musí byť nad 5, nie pod 5. ide zrejme o hypoglykémie. Aj keď teda, nerozumiem tomu zatiaľ.
nikde nikto nepise o aku smernicu sa jedna. Teraz citam, ze by sa hadam malo jednat len o ludi, ktory mali za poslednych 12 mesiacov hypoglycemicky sok/zachvat, ktory vyzadoval asistenciu inych osob. A aj to vraj chceli aplikovat len v UK.
Take informacie bez citovanie konkretnej smernice su dobre tak akurat na zpanikovanie ludi
Bolo by super, keby pseudonovinari z plusky napisali podla ktorej smernice pridu tisice Slovakov o vodicaky.
Naposledy upravil taiko : 09.11.17 at 19:00
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
no ale veď píšete, že musí byť nad 5, nie pod 5. ide zrejme o hypoglykémie. Aj keď teda, nerozumiem tomu zatiaľ.
Dáška

Čo je to nad 5 mmol ?
Kľudne 6, 7...9...10...15....čo je niekedy bežná prax u poniektorých, vrátane občas aj u mňa.
Moja DIAbetka mi "prikázala", aby som si svoju hladinu držal v rozpätí 7-9 mmol...a to si šľahám 4x denne plus 2x denne tabletku.
Stačí ale trochu adrenalínu a hypo je raz dva na svete.

Tá hyperglykémia tiež nie je nejaká výhra...aj to som už v počiatkoch mal.

Pre jednotlica diabetika je ale najhoršia verzia striedanie oboch...lebo vtedy dostáva organizmus riadne zabrať a vtedy sa najviac poškodzujú orgány.

P.S.:
To hodnotenie predchádzajúceho príspevku ako nesúhlasné nejak nepochopím.
Ak má dotyčný niečo ako oponentúru, nech dá...podiskutujem s ním.
Ale takto považujem čiste za neobjektívne hodnotenie, ktoré vychádza z jeho neznalosti problematiky ako takej.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
896
Dnes ma rozculila peticia v cakarni obvodnej lekarky. Obvodni lekari nesuhlasia, aby chodili k obhliadke mrtvych. Takze konci so mnou akonahle si dovolim umriet.
Rozčulovať sa nemá význam...petíciu podpíšeš alebo nie = vsio rovno, nič z nej.

Ale si zisti, odkiaľ vietor fúka, budeš v obraze. Ide v podstate o to, že sa jedna rodina sťažovala (pred pár dňami v médiách), nakoľko službukonajúci lekár proste okamžite neprestal ordinovať, nevyhnal pacientov z čakárne a nenaklusal k nebožtíkovi...

...a teraz kto má pravdu, kde je etika ?
Nebožtík niekde leží...nesmú s ním pohnúť, pokiaľ lekár nepovolí.
Pacienti, ktorí sú fak maródny, vybrali si trebárs dovolenku na ošetrenie.

Ja by som povedal, že kde sa dvaja bijú, tak v tomto prípade vždy vyhráva tretí - poisťovňa.
2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Vsak na obhliadku mrtveho je specialny doktor, nie obvodak. Aspon pred par rokmi urcite.
A co ak Dolniak zomrie v Tatrach? Pocestuje tam jeho doktor?
Naposledy upravil vicktor : 10.11.17 at 09:30
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

896
Lekarka ordinuje do 13:00. Tak snad neboztik sa az tak neponahla / zatial sa mozu pri nom pomodlit /. Ja ako neboztik by som sa teda do pekla urcite neponahlal. A vacsina zomiera v nemocnici.
P.s. Ked u lekarky sedi hodinu dealer a v cakarni cakaju chori pacienti - to je OK
Nejde o to, že sa už neponáhľa... Smrť je veľmi mobilná - zastihne človeka hocikde... Tiež raz medializovaný prípad, ako pani náhle odpadla/zomrela pri výťahu a museli čakať niekoľko hodín, kým sa dostavil lekár... Alebo v obchode na dedine dostal zákazník infarkt a nesmeli s ním hýbať dve hodiny, obchod zavrieť, personál čakal radšej vonku... Život /i smrť/ prináša všelijaké situácie...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Vsak na obhliadku mrtveho je specialny doktor, nie obvodak. Aspon pred par rokmi urcite.
A co ak Dolniak zomrie v Tatrach? Pocestuje tam eho doktor?
Nie, máš zlé informácie. Na Slovensku to funguje trochu inak, ako v iných krajinách, kde je úrad koronera.
Dolniak v Tatrách a či Horniak v Dunaji...máš jedno. Je službukonajúci lekár, ktorý koná podľa predpisov.

Tu je link na článok,čo som vyššie spomenul.
https://www.aktuality.sk/clanok/5129...e-robit-zmeny/

Poznámka :
Mne sa raz stalo, že keď som prišiel k môjmu lekárovi po recepty, tak mal fest naponáhlo, nakoľko ho volali k nejakej búračke s exitom.
Mal totiž službu, tak hajde....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa
Alebo v obchode na dedine dostal zákazník infarkt a nesmeli s ním hýbať dve hodiny, obchod zavrieť, personál čakal radšej vonku...
Hýbať s nebožtíkom dve hodiny sa nesmie ani v špitáli !
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Alebo volakto si dovoli zomriet kratko po skonceni piatkovych ordinacnych hodin?

buchac, otec zomrel pred 10 rokmi o cca osmej rano a zachranari poslali obhliadaca, nie obvodaka.

Vsak aj v clanku sa pise "...podľa súčasných pravidiel musí k nemu prísť obhliadajúci lekár..."
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač
Oliwa
Alebo v obchode na dedine dostal zákazník infarkt a nesmeli s ním hýbať dve hodiny, obchod zavrieť, personál čakal radšej vonku...
Hýbať s nebožtíkom dve hodiny sa nesmie ani v špitáli !
Buchy, veď ja viem, čo sa rozčuľuješ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Oliwa
896
Lekarka ordinuje do 13:00. Tak snad neboztik sa az tak neponahla / zatial sa mozu pri nom pomodlit /. Ja ako neboztik by som sa teda do pekla urcite neponahlal. A vacsina zomiera v nemocnici.
P.s. Ked u lekarky sedi hodinu dealer a v cakarni cakaju chori pacienti - to je OK
Nejde o to, že sa už neponáhľa... Smrť je veľmi mobilná - zastihne človeka hocikde... Tiež raz medializovaný prípad, ako pani náhle odpadla/zomrela pri výťahu a museli čakať niekoľko hodín, kým sa dostavil lekár... Alebo v obchode na dedine dostal zákazník infarkt a nesmeli s ním hýbať dve hodiny, obchod zavrieť, personál čakal radšej vonku... Život /i smrť/ prináša všelijaké situácie...
Blbosť, na to je RZP. kto posúdi že každý čo odpadne a nejaví známky života je mŕtvy? 2 hodiny nehýbať , ešte lepšie, niekdy oživujú chvíľu, niekedy aj pol hodiny. To si neviem predstaviť stáť na ceste 2 hodky
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Čítam si tu všeličo. Zasiala som sa na tomto: Tahle stránka používá cookies. Na příkaz idiotů z EU vás o tom musím informovat. Více
Dobře
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lujza.j
bjuty smis
lujza.j
Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne
a povedal mu tvoj, šéfko, kolko má mesačne " bokofky " ??

to by len hansi čumel )
Treba vsetkych do jedneho vreca nahadzat!? Smutne....co uz.....
Obraz o poctivej praci policie nevytvara vererejnost, ale policia sama...
Ako hovoria fizli : ked nam nezaplatite viac, zaplati nam mafia !

Ano, smutne......
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
lujza.j
bjuty smis
lujza.j
Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne
a povedal mu tvoj, šéfko, kolko má mesačne " bokofky " ??

to by len hansi čumel )
Treba vsetkych do jedneho vreca nahadzat!? Smutne....co uz.....
Obraz o poctivej praci policie nevytvara vererejnost, ale policia sama...
Ako hovoria fizli : ked nam nezaplatite viac, zaplati nam mafia !

Ano, smutne......
kedy je ten plat (odmena) DOSŤ vysoký? Príklady z praxe Sudcom zvýšili platy - už súdia podľa predstáv istých kruhov (už je ticho). Privatizačný poradca dostal balík- bol primerane ocenený (bolo ticho) Právny zástupca dostane balík -bol ocenený za služby rovnako primerane ako privatizačný poradca a to je zle. To sú len príklady primeranosti. Takže ak mafia ponúkne 10% zo sumy? toľko by mal dostať aj dobre zaplatený policajt? Ak Baštrnák alebo Matovič ponúknu 10% nebude trestný čin?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať