Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

pavol54
Žabinka
prišiel nám z OU dopravného pozdrav za nezaplatenie diaľnice v 4/2016.. pekné na tom všetkom je to, že pozdrav bol na údaje "prevádzkovateľa" vozidla so sídlom v ZV, ale odfotené bolo EČV DT.. takže zase jeden dokonalý drahý systém.. a ďalší bonbónik je v tom, že NDS to pošle ministerstvu dopravy, toto spracuje Rozkaz o spáchaní priestupku, pošle to ďalej OÚ dopravnému, ktorý to len zabalí do obálky a pošle poštou.. že to nie je ani teoreticky možné, že firme so sidlom v ZV pošlú pokutu na ŠPZ DT, to si nikto nevšimol počas celého procesu, len ja, keď som sa poriadne rozčúlila a začala som po tom pátrať.. a takýchto pozdravom očakávam viac, keďže predávam vozidlá, ktoré často opúšťajú firmu ako odhlásené na mojich EČV.. zase budem mať o zábavu postarané..
No to môže byť aj úmysel úradníka. Dávno asi pred 10 rokmi som vletel na dialnicu bez známky hovorím si že výjdem na najbližšom mieste a na pripojovacom pruhu stáli policajti však som im to vysvetlil vraj dobre či to budeme riešiť na mieste, ja že nie, tak nepovedali ani slovo asi po dvoch mesiacoch som dostal doporučený meno firmy správne adresa nesprávna ale to som si všimol až po tom keď som zistil obsah išiel som za jedným známym ako sa odvolať proti pokute a pozrel na firmu na adresu a povedal teraz už nijak "ten dopis ste nemal prevziať - nie je to vaša adresa" Však by prišiel znova a on že Neprišiel - záver šetrenia by bol "adresát neznámy"
ale u mňa bola adresa aj prijímateľ v poriadku tekže nebola výhovorka neprevziať to.. akurát že po otvorení obálky som zistila, že podľa uvedenej a aj odfotenej ŠPZ bol majiteľ pokuty niekto druhý, ktorý si auto ráno prevzal odhlásené, na obed si ho prihlásil vo svojom okrese, a večer týmto autom spáchal priestupok.. a pokuta prišla mne.. veď keď si hociktorý z úradníkov hodil odfotené EČV do databázy, tak mu to muselo vyhodiť aktuálneho majiteľa, keďže auto už bolo prihlásené na nových ŠPZ..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Žabinka
pavol54
Žabinka
prišiel nám z OU dopravného pozdrav za nezaplatenie diaľnice v 4/2016.. pekné na tom všetkom je to, že pozdrav bol na údaje "prevádzkovateľa" vozidla so sídlom v ZV, ale odfotené bolo EČV DT.. takže zase jeden dokonalý drahý systém.. a ďalší bonbónik je v tom, že NDS to pošle ministerstvu dopravy, toto spracuje Rozkaz o spáchaní priestupku, pošle to ďalej OÚ dopravnému, ktorý to len zabalí do obálky a pošle poštou.. že to nie je ani teoreticky možné, že firme so sidlom v ZV pošlú pokutu na ŠPZ DT, to si nikto nevšimol počas celého procesu, len ja, keď som sa poriadne rozčúlila a začala som po tom pátrať.. a takýchto pozdravom očakávam viac, keďže predávam vozidlá, ktoré často opúšťajú firmu ako odhlásené na mojich EČV.. zase budem mať o zábavu postarané..
No to môže byť aj úmysel úradníka. Dávno asi pred 10 rokmi som vletel na dialnicu bez známky hovorím si že výjdem na najbližšom mieste a na pripojovacom pruhu stáli policajti však som im to vysvetlil vraj dobre či to budeme riešiť na mieste, ja že nie, tak nepovedali ani slovo asi po dvoch mesiacoch som dostal doporučený meno firmy správne adresa nesprávna ale to som si všimol až po tom keď som zistil obsah išiel som za jedným známym ako sa odvolať proti pokute a pozrel na firmu na adresu a povedal teraz už nijak "ten dopis ste nemal prevziať - nie je to vaša adresa" Však by prišiel znova a on že Neprišiel - záver šetrenia by bol "adresát neznámy"
ale u mňa bola adresa aj prijímateľ v poriadku tekže nebola výhovorka neprevziať to.. akurát že po otvorení obálky som zistila, že podľa uvedenej a aj odfotenej ŠPZ bol majiteľ pokuty niekto druhý, ktorý si auto ráno prevzal odhlásené, na obed si ho prihlásil vo svojom okrese, a večer týmto autom spáchal priestupok.. a pokuta prišla mne.. veď keď si hociktorý z úradníkov hodil odfotené EČV do databázy, tak mu to muselo vyhodiť aktuálneho majiteľa, keďže auto už bolo prihlásené na nových ŠPZ..
úradník nie na to aby myslel, ale aby úradoval.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabinka
ale u mňa bola adresa aj prijímateľ v poriadku tekže nebola výhovorka neprevziať to.. akurát že po otvorení obálky som zistila, že podľa uvedenej a aj odfotenej ŠPZ bol majiteľ pokuty niekto druhý, ktorý si auto ráno prevzal odhlásené, na obed si ho prihlásil vo svojom okrese, a večer týmto autom spáchal priestupok.. a pokuta prišla mne.. veď keď si hociktorý z úradníkov hodil odfotené EČV do databázy, tak mu to muselo vyhodiť aktuálneho majiteľa, keďže auto už bolo prihlásené na nových ŠPZ..
Žabík... neostáva ti nič iné ako "odvolať" na NDS - pretože ajto nie na teba evidované, nezaplatíš pokutu.
V telke tiež bol tiež príspevok chlapíka, ktorý predal auto, kupec si ho domov ťahal na prívesnom vozíku a predsa mu prišla pokuta, že vraj šiel pred dialničnej - mal s tým patálie. A dôvod? Ten, čo o tom "rozhodoval" si nepozrel, že auto bolo na vozíku (teda bol to náklad) a bolo vez vodiča (ešte to nebolo autonómne auto).
Tí úradníci (Pali to napísal presne) NEMYSLIA, len úradujú.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
V telke tiež bol tiež príspevok chlapíka, ktorý predal auto, kupec si ho domov ťahal na prívesnom vozíku a predsa mu prišla pokuta, že vraj šiel pred dialničnej - mal s tým patálie. A dôvod? Ten, čo o tom "rozhodoval" si nepozrel, že auto bolo na vozíku (teda bol to náklad) a bolo vez vodiča (ešte to nebolo autonómne auto).
Tí úradníci (Pali to napísal presne) NEMYSLIA, len úradujú.
Tam to bolo o inom...chlapík nemal diaľničnú na vozík.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Akurát technická poznámka, že tie údaje z tých diaľničných brán sa sťahujú večer, nie v reálnom čase.
Takže čisto hypoteticky ak pôjdem po diaľnici bez známky a poobede v ten deň ju rýchlo kúpim, pokuta nepríde, lebo pri párovaní to vyhodnotí ako O.K.
Článok sa dá dohľadať na nete, mám dojem, že to písal nejaký hovorca NDS.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tak toto sa mi "nesmierne páči"...


Čítačku kariet, ktorú potrebujú, aby sa pripojili do elektronického systému receptov, stále nemá 40 percent lekárnikov. Termíny už tlačia.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20718190/s-el...#ixzz51JE5hQjx

" Napísala som e-mail, že žiadam čítačku, lebo v opačnom prípade je ohrozené poskytovanie zdravotnej starostlivosti"..vraví lekárnička....
Čítačku stále nemá. Požiadala o ňu UŽ v októbri. "

Osobne by som povedal, že o čítačku požiadala AŽ v októbri...a nie iba ona.
Celé toto odkladanie a ondenie okolo systému je len neochota, pindanie, investovanie zúčastnených....na čele s tým precedom (titulovaným ujom) Kollárom.

...a pacient ako vždy...na konci a v prdely.


P.S.:
Kuwa...ale poplatky by sa vyberali jedna radosť...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Akurát technická poznámka, že tie údaje z tých diaľničných brán sa sťahujú večer, nie v reálnom čase.
Takže čisto hypoteticky ak pôjdem po diaľnici bez známky a poobede v ten deň ju rýchlo kúpim, pokuta nepríde, lebo pri párovaní to vyhodnotí ako O.K.
Článok sa dá dohľadať na nete, mám dojem, že to písal nejaký hovorca NDS.
vieš si predstaviť ten chaos keby to párovali v reálnom čase? S akou toleranciou hodiny, minúty, sekundy? Boli by nekompromisnejší ako banky, ráno zadávam príkazy, prachy ešte nie sú a do večera prídu odídu a už nie sú.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Tak toto sa mi "nesmierne páči"...


Čítačku kariet, ktorú potrebujú, aby sa pripojili do elektronického systému receptov, stále nemá 40 percent lekárnikov. Termíny už tlačia.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20718190/s-el...#ixzz51JE5hQjx

" Napísala som e-mail, že žiadam čítačku, lebo v opačnom prípade je ohrozené poskytovanie zdravotnej starostlivosti"..vraví lekárnička....
Čítačku stále nemá. Požiadala o ňu UŽ v októbri. "

Osobne by som povedal, že o čítačku požiadala AŽ v októbri...a nie iba ona.
Celé toto odkladanie a ondenie okolo systému je len neochota, pindanie, investovanie zúčastnených....na čele s tým precedom (titulovaným ujom) Kollárom.

...a pacient ako vždy...na konci a v prdely.


P.S.:
Kuwa...ale poplatky by sa vyberali jedna radosť...
úradník na NCZI nevedel že koľko bude treba čítačiek, pri chrípkovej epidémii je to pochopiteľné nevieme koľkí onemocnejú, ale s čítačkami je to dosť jasné počet lekární = počet čítačiek
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Nandrolon
Akurát technická poznámka, že tie údaje z tých diaľničných brán sa sťahujú večer, nie v reálnom čase.
Takže čisto hypoteticky ak pôjdem po diaľnici bez známky a poobede v ten deň ju rýchlo kúpim, pokuta nepríde, lebo pri párovaní to vyhodnotí ako O.K.
Článok sa dá dohľadať na nete, mám dojem, že to písal nejaký hovorca NDS.
vieš si predstaviť ten chaos keby to párovali v reálnom čase? S akou toleranciou hodiny, minúty, sekundy? Boli by nekompromisnejší ako banky, ráno zadávam príkazy, prachy ešte nie sú a do večera prídu odídu a už nie sú.
Práveže viem. Píšem to preto, aby keď niekto omylom vôjde na diaľnicu vedel, čo má robiť. Kolegovi prišla minulý mesiac pokuta za marec 2016...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
misoft
V telke tiež bol tiež príspevok chlapíka, ktorý predal auto, kupec si ho domov ťahal na prívesnom vozíku a predsa mu prišla pokuta, že vraj šiel pred dialničnej - mal s tým patálie. A dôvod? Ten, čo o tom "rozhodoval" si nepozrel, že auto bolo na vozíku (teda bol to náklad) a bolo vez vodiča (ešte to nebolo autonómne auto).
Tí úradníci (Pali to napísal presne) NEMYSLIA, len úradujú.
Tam to bolo o inom...chlapík nemal diaľničnú na vozík.
Tak prečo dostal pokutu chlapík, ktorého auto bolo na tom vozíku? Veď v telke aj ukazovali foto z kamery a záber bol na auto na vozíku spredu aj s číslom vozidla. Teda nie vozík bol príčinou, ale vozidlo, ktoré v tomto prípade bolo nákladom (a na náklad - aj keď vozidlo - nie je potrebná diaľničná známka).
Našiel som to:
https://www.cas.sk/clanok/615683/mar...paria-za-toto/

Nandrolon
Akurát technická poznámka, že tie údaje z tých diaľničných brán sa sťahujú večer, nie v reálnom čase.
Takže čisto hypoteticky ak pôjdem po diaľnici bez známky a poobede v ten deň ju rýchlo kúpim, pokuta nepríde, lebo pri párovaní to vyhodnotí ako O.K.
Článok sa dá dohľadať na nete, mám dojem, že to písal nejaký hovorca NDS.
Pozri si aj foto - na foto je aj čas! A je známy aj čas zakúpenia diaľničnej známky - takže?

A už Pali inde písal.... úradník nie je na premýšľanie, on iba úraduje.... takže je mu to jedno, či na prívese, na kolesách, alebo vzduchom.... ud*bne pokutu a basta!
Naposledy upravil misoft : 15.12.17 at 09:33
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft, čas môže byť známy /a bez neho by tá fotka nemala zmysel/, ale nie je to zrejme kľúč na párovanie... lebo potom by sme sa mohli baviť, v akom formáte bude ten čas na párovanie "uznaný", či na sekundy, minúty, alebo mikrosekundy :-))
Proste ak to stihneš do párovania, nevyskočíš im, ak si kúpiš známku po párovaní, vyskočíš im.
Podľa mňa tie foto kus po kuse ani nikto nepozerá, pôjde to automatickými kontrolami.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No potom to aj tak v NDS vyzerá.... udrbú pokutu aj nákladu....... bez rozmyslu, bez dôvodu.... hlavne že identifikoval značku, ale že sa to viezlo, kotúľalo, lietalo... to je vedľajšie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BA - Praha Regiojet lístok na jednu cestu pre dôchodcu činí 6 eur, kto by nevedel a mohol by využiť.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Potešil včerajší koncert The best of OMEGA.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Sokoval-potesil ..chlap..zastruhal stromec do stojanu...sam od seba
....lebo tu sluzba zakaznikovi...ostruhame iba na jeden rozmer a cau...uz druhy rok tento isty kyd....nehovoriac zas o "krase"stromkov....jeden som.chcela schvalne vyfotit....ze tovar pre vychodny trh...
Vo stvrtok v obi...des...patek v hausbause..ci ako sa to....tiez..zle....ale porarilo sa mi priblizit k mojej predstave...
Buduci rok si zakupim na vylete a hotovo!
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tweety
Potešil včerajší koncert The best of OMEGA.
Kde?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
Sokoval-potesil ..chlap..zastruhal stromec do stojanu...sam od seba
....lebo tu sluzba zakaznikovi...ostruhame iba na jeden rozmer a cau...uz druhy rok tento isty kyd....nehovoriac zas o "krase"stromkov....jeden som.chcela schvalne vyfotit....ze tovar pre vychodny trh...
Vo stvrtok v obi...des...patek v hausbause..ci ako sa to....tiez..zle....ale porarilo sa mi priblizit k mojej predstave...
Buduci rok si zakupim na vylete a hotovo!
Tak, tak.... malý výlet s jednou sekerkou, alebo pílkou
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misoft
Tweety
Potešil včerajší koncert The best of OMEGA.
Kde?
No u nás v Steel arėne.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jááááj.... ušlo mi, ušlo.... ale bol som na nich minule.... bol som síce vysoko, ale výhľad nerušený....
Bisťu.... nohy mi vtedy samé skákali....
A dúfam ... na záver asi dali Petroleum lámpa, alebo Gyöngyhajú lány....
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Koncert bol ešte lepšejší ako minulý rok. Všetko hitovky. Aj predkapela bola. A spievali aj Jasnú správu od Olympic.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať