Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
...........ja sa vždy vážim bez ponožiek a nepomáha
Hmmm.... skús experiment.... ponožky si nechaj, len to ostatné daj dole.....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kto reagoval na vrabca ...., to bolo k môjmu príspevku, čo som písala 1.1. okolo 14-ej.
Ešte sa chudáci nezorientovali, ktovie, kde všade sa rozpŕchli. Okrem toho, pokiaľ viem, vtáci v noci nevidia, takže domy, stromy, všetko jedno, tak sotva prežili všetci.
,
"Tak privítanie Nového roka máme už šťastne za sebou a môžeme bilancovať. Dostala som správu, nech ju šírim ďalej. Budem rada, ak sa pridáte so svojimi skúsenosťami.

"Dnes ani jeden vták. Ani jeden neprišiel na zrno, ani jeden!!"
.
Ešte v noci mi dcéra písala, že tam zatiaľ majú pokoj. Neskôr, že netušili, že za kopcom je civilizácia. Vraj ohňostroj ako v Sydney, neviem, kde vzala to trefné prirovnanie, TV nemajú. lebo som pozrela google, a fakt http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/19...ojich-dejinach.

Bývajú zatiaľ so šťastím v takom menšom údolí, plno vody okolo aj s potokom, cez lúku les, pre zvieratká, aj vodné, hotový raj. Psy, poník ..., kočíky ...
Pred balkónom veľký strom, tak vtáctvo kŕmia o 106. Ku mne chodili tri druhy, k nim oveľa viac, nakoľko blízko les, presne ako písala Afrikánka. Majitelia sú sami nešťastní, že tam bola príroda v čistej podobe, mesto stihlo za 10 r. z lúčnej plochy urobiť mestský udržiavaný park.
Neskôr sa z ich ulice pridali delobuchovať tri domy.
.
Sydney zdôvodňuje: "Predstavitelia Sydney, hlavného mesta austrálskeho štátu Nový Južný Wales, uviedli, že podujatie prinesie mestu v prepočte 170 miliónov USD a "nezaplatiteľnú publicitu". Takmer polovicu oslavujúcich návštevníkov Sydney totiž tvoria turisti."
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Ja sa nevazimhorsie ked ides do narkozyvtedy s pravdou von...aby nedali malo ani vela....
Toto by ma zaujímalo, či lekárov zaujíma iba hmotnosť ako taká, a neberie sa do úvahy hmotnosť kostí, tuku, ev. zadržiavanej vody v tele. Lebo doteraz som sa stretla v ordináciách (okrem Bukovského pred cca 15 r.) iba s obyčajnými váhami. Predpotopnými.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pepsikova
korela
Tak poobede sa ukázala až jedna sýkorka a jeden vrabec. Videl už niekto sólo vrabca?
..

..korky a nebol to ten jeden, čo "ho svrbela nôžka" a chcel si skočiť so sovičkou?..

..u mňa na troch haciendách furt plno, ale väčšinou sýkorky..vrabca som zatial nevidela..ale drozda už veru hej..chodí tak poobede,okolo tretej, pažroš..
Veď o to ide, že od rána plný bufet aj so zákazníkmi, a teraz iba dvaja.
Drozdy sú hrabavé, im najlepšie nasypať na zem, iba som sa obávala mačiek. Ale oni majú radi jablká, nájdu si ich aj na parapete. Radi s nimi odlietajú.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Na JOJke v nejakom kreatívnom programe som videla nápad, jednu stranu kartónovej krabice rozrezať tak, aby sa vytvorili na každej strane "krídla" na šírku cca 4 cm, nimi by sa krabica prilepila lep. páskami na okno, resp. balkónové dvere. Vtákom nasypať dnu zob.
Takže detičky sa môžu pozerať na vtákov z blízkej vzdialenosti. Aby to bolo pre ne zaujímavé a pripomenulo im to domček, tak som si kúpila aj akrylové farby na pokreslenie vnútorných stien - stromu, okien so záclonkami, je samozrejmosťou, že dvere pre vtákov sa vystrihnú na strane oproti, prichytiť odspodu halúzku, aby mali vtáci kde pristávať.
Vnučka ešte nevie povedať papať, tak na nich pozerá na balkóne a že mňam mňam.
Hádam v januári jej to živé to divadielko urobím.
V JOJke to demonštrovali už hotové aj so sýkorkami, bolo to milé.
Na jar sa to môže vyhodiť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

možno je moja otázka trochu kacírska, ale nie je vlastne prikrmovanie vtákov cez zimu, respektíve celý rok, tak trochu čin proti nim? Nie je to tak ako s neprispôsobivými občanmi, keď sa im dajú dávky a spoločnosť si myslí, že je to vybavené. Na čo by potom pracovali, keď všetko dostanú? Na čo by hľadali prirodzenú potravu, keď presne vedia, kde čo dostanú?
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
možno je moja otázka trochu kacírska, ale nie je vlastne prikrmovanie vtákov cez zimu, respektíve celý rok, tak trochu čin proti nim? Nie je to tak ako s neprispôsobivými občanmi, keď sa im dajú dávky a spoločnosť si myslí, že je to vybavené. Na čo by potom pracovali, keď všetko dostanú? Na čo by hľadali prirodzenú potravu, keď presne vedia, kde čo dostanú?
Je to silne kacírska otázka. Neboj sa oni si nájdu popri tom aj v prírode ak bude čo. Oni to asi tak nevnímajú, to by sme museli zlikvidovať všetko v poli čo ak sa navyknú. A ten konzumný reťazec je zložitý. čo je pre jeden druh odpad, to je pre druhý potrava A nie sú ľudia, oni zožerú len toľko čo potrebujú, ni pokiaľ vidia jedlo pred sebou Uvediem príklad zlenivených mačiek domácich. Tá moja sa do domu (bytového priestoru) nikdy nedostane netvrdím že mrzne alebo sa pečie, má svoje úkryty. Keď dostane žrať dá si koľko chce a neraz ju vidím ako si nesie domov ulovenú "živú konzervu" A nemusela by však pri dome má toho toľko, že by bola mačka salámovitého tvaru.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
lujza.j
Ja sa nevazimhorsie ked ides do narkozyvtedy s pravdou von...aby nedali malo ani vela....
Toto by ma zaujímalo, či lekárov zaujíma iba hmotnosť ako taká, a neberie sa do úvahy hmotnosť kostí, tuku, ev. zadržiavanej vody v tele. Lebo doteraz som sa stretla v ordináciách (okrem Bukovského pred cca 15 r.) iba s obyčajnými váhami. Predpotopnými.
predpotopné nepotrebujú mochovce
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Niekde som čítala, že za posledné roky sa veľmi zväčšila populácia mestských strák, či jak sa tieto vtáky volajú. Zväčšila čo do hmotnosti jedinca. Lebo začali vyhľadávať tie odpadky, ktoré psíčkari po svojich miláčikoch nevyzberajú. A nakoľko sú psy z veľkej časti kŕmené granulami, hodne toho ostane aj pre vtáky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
možno je moja otázka trochu kacírska, ale nie je vlastne prikrmovanie vtákov cez zimu, respektíve celý rok, tak trochu čin proti nim? Nie je to tak ako s neprispôsobivými občanmi, keď sa im dajú dávky a spoločnosť si myslí, že je to vybavené. Na čo by potom pracovali, keď všetko dostanú? Na čo by hľadali prirodzenú potravu, keď presne vedia, kde čo dostanú?
Hm....a teraz si zameň vtákov za inú zver.
Neprikrmíš vysokú a zahrady (nie raz aj cintoríny) majú po ptákoch.
Vyšmaríš odpad niekde mimo kontajner, takže prikrmíš a nabehne macko ... a kto má po ptákoch ?

...a včul si vyber.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_
Niekde som čítala, že za posledné roky sa veľmi zväčšila populácia mestských strák, či jak sa tieto vtáky volajú. Zväčšila čo do hmotnosti jedinca. Lebo začali vyhľadávať tie odpadky, ktoré psíčkari po svojich miláčikoch nevyzberajú. A nakoľko sú psy z veľkej časti kŕmené granulami, hodne toho ostane aj pre vtáky
To mi "hovor".... u nás v mestskom parku každý rok zhadzujú hniezda havrano a krkavcov (ale nikdy nie vtedy, keď je už tam znáška - toto prísne dodržiavajú).
Takže ak zbadajú, že sa začína výstavba hniezda, pokiaľ nie je znáška v ňom - šup - vysokozdvižná plošina a hniezdo dole letí.
Snažia sa (samospráva) riadne redukovať počet havranov a krkavcov v tom parku (pred cca 2-ma rokmi napočítali okolo 60 hniezd na malej ploche, pod stromami nasrato, lavičky nepoužiteľné, prechádzka po chodníku nebezpečná (furt padne "značka" na človeka) - predtým používali plašenie zvukmi dravcov - fungovalo to rok - zvykli si a ignorovali to. A toho hlasného krákania ........
I minulého roku ešte pred zahniezdením zhodili asi 40 hniezd... viac nestihli.....

Uvidíme toho roku....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Dáša_
Niekde som čítala, že za posledné roky sa veľmi zväčšila populácia mestských strák, či jak sa tieto vtáky volajú. Zväčšila čo do hmotnosti jedinca. Lebo začali vyhľadávať tie odpadky, ktoré psíčkari po svojich miláčikoch nevyzberajú. A nakoľko sú psy z veľkej časti kŕmené granulami, hodne toho ostane aj pre vtáky
To mi "hovor".... u nás v mestskom parku každý rok zhadzujú hniezda havrano a krkavcov (ale nikdy nie vtedy, keď je už tam znáška - toto prísne dodržiavajú).
Takže ak zbadajú, že sa začína výstavba hniezda, pokiaľ nie je znáška v ňom - šup - vysokozdvižná plošina a hniezdo dole letí.
Snažia sa (samospráva) riadne redukovať počet havranov a krkavcov v tom parku (pred cca 2-ma rokmi napočítali okolo 60 hniezd na malej ploche, pod stromami nasrato, lavičky nepoužiteľné, prechádzka po chodníku nebezpečná (furt padne "značka" na človeka) - predtým používali plašenie zvukmi dravcov - fungovalo to rok - zvykli si a ignorovali to. A toho hlasného krákania ........
I minulého roku ešte pred zahniezdením zhodili asi 40 hniezd... viac nestihli.....

Uvidíme toho roku....
Samospráva sa snaží ale bytovkári sa nesnažia. Vysvetlím. Keď idú sviatky v obchodoch ako pre posledným súdnym dňom. Lepšie čakať koniec sveta s veľkými zásobami. Koniec sveta sa nekonal tak čo so zbytočnými a mnohokrát skazenými potravinami a ako Dáša písala s výkalmi od psov? rozhodiť okolo kontajnerov a v parkoch. Voľakedy na dedine to bolo lepšie niečo z prebytkov sliepkam, niečo svinke(lenže aj to je už zakázané ) niečo na kompostovisko. Takže ak sa dobre darí aj viac potomkov treba zniesť. V prírode sa javí dosť hrabošov (potrava) potom je aj viac dravcov vyliahnutých, ak je to slabšie ani tie sa vo veľkom neliahnu. Takže bytovkári celého mesta spojte! A snažte sa aby bolo odpadkov čo najmenej menej bude aj požieračov odpadkov (vrany, havrany, lietajúce potkany (holuby), potkany, túlavé psy a mačky ale aj medvede). Inak pre mňa je najväčšou hrôzou zlet lietajúcich potkanov na pole hrachu povedali mi že nie problém 30 km okruh. takých dvesto kusov 2 x denne je poriadna paseka
Naposledy upravil pavol54 : 02.01.18 at 10:40
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No! Včera večer:
https://presov.korzar.sme.sk/c/20729...ne-dievca.html
17-ročná doplatila na nezodpovednosť 19-ročného (polo)vodiča. Ten si to po ceste III. triedy v hmle valil 110km/h!!!! (Na tachometri zaseknuté na 110)
A vraj tr.čin ublíženia na zdraví... mali by ho súdiť ako vraha.... ale ani to tej mladej život nevráti....
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
No! Včera večer:
https://presov.korzar.sme.sk/c/20729...ne-dievca.html
17-ročná doplatila na nezodpovednosť 19-ročného (polo)vodiča. Ten si to po ceste III. triedy v hmle valil 110km/h!!!! (Na tachometri zaseknuté na 110)
A vraj tr.čin ublíženia na zdraví... mali by ho súdiť ako vraha.... ale ani to tej mladej život nevráti....
Myslím si že by mali uplatniť subjektívnu zodpovednosť majiteľ auta, lebo vodič vo svojom veku asi majiteľom nie je (ak mu dal auto do takého počasia) nech idú obaja jeden ako vinník druhý ako spolupáchateľ
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Zažil som práve "kultúrne povznesenie" pozrel som na telku vraj dobrý seriál podpriemerní herci sa zatiahli do podpriemerných úloh v seriálu "oteckovia" Keď mäsiar vyrobí zlé mäsové výrobky je sankcionovaný podobne aj statik čo zle vypočíta dom. Tak kto len mohol povoliť taký debilný seriál pustiť, to ako má byť vzor výchovy (americký štýl vychovať z ľudí arogantných blbcov)
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keby išlo o jediný seriál. Prachy nepustia. Keby nemal kto kupovať a vysielať, tak by sa hádam nenatáčali. A stále je to o tých istých ľuďoch, že nemajú pred sebou trochu hanby.
.
Čerstvý 90 r. oslávenec. Našla som si jeho životopis, dokola stále tie isté povolania, umenie (talent vždy nehrá rolu), médiá, banky, poisťovne, poslanci, vládne posty, neziskovky, ... len aby odmena šušťala.
https://koktail.pravda.sk/z-obrazovk...t-po-angelike/
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Dáša_
Niekde som čítala, že za posledné roky sa veľmi zväčšila populácia mestských strák, či jak sa tieto vtáky volajú. Zväčšila čo do hmotnosti jedinca. Lebo začali vyhľadávať tie odpadky, ktoré psíčkari po svojich miláčikoch nevyzberajú. A nakoľko sú psy z veľkej časti kŕmené granulami, hodne toho ostane aj pre vtáky
To mi "hovor".... u nás v mestskom parku každý rok zhadzujú hniezda havrano a krkavcov (ale nikdy nie vtedy, keď je už tam znáška - toto prísne dodržiavajú).
Takže ak zbadajú, že sa začína výstavba hniezda, pokiaľ nie je znáška v ňom - šup - vysokozdvižná plošina a hniezdo dole letí.
Snažia sa (samospráva) riadne redukovať počet havranov a krkavcov v tom parku (pred cca 2-ma rokmi napočítali okolo 60 hniezd na malej ploche, pod stromami nasrato, lavičky nepoužiteľné, prechádzka po chodníku nebezpečná (furt padne "značka" na človeka) - predtým používali plašenie zvukmi dravcov - fungovalo to rok - zvykli si a ignorovali to. A toho hlasného krákania ........
I minulého roku ešte pred zahniezdením zhodili asi 40 hniezd... viac nestihli.....

Uvidíme toho roku....
Inak dosť nepríjemná predstava, človek je os...ý od narodenia zo všetkých strán po celý život, ešte aj vtáctvom. No, to mi je život!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Inak dosť nepríjemná predstava, človek je os...ý od narodenia zo všetkých strán po celý život, ešte aj vtáctvom. No, to mi je život!
Kým od takýchto vtákov - tak zanadávaš, vyperieš.... ale keď ťa ose*ie iný "vták".... tak to sa vyprať nedá..... len nadávať....
To je potom "život"......
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

No, napr. Včera Wall Street: Peniaze nikdy nespia. A zachytí to celé stádo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
možno je moja otázka trochu kacírska, ale nie je vlastne prikrmovanie vtákov cez zimu, respektíve celý rok, tak trochu čin proti nim? Nie je to tak ako s neprispôsobivými občanmi, keď sa im dajú dávky a spoločnosť si myslí, že je to vybavené. Na čo by potom pracovali, keď všetko dostanú? Na čo by hľadali prirodzenú potravu, keď presne vedia, kde čo dostanú?
Prvé oficiálne dávky sa rozdávali už v Ríme, kvôli skladbe obyvateľstva.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať