Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nepotešilo. Tak, už nie len potraviny. Rozdielna je aj kvalita toaletného papiera. Lidl dopadol lepšie ako Billa.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchač
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
Vcera som zo schranky vytiahol dosly obycajny list a na obalke bola peciatka 0,70 eur.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE="bettylou"]
misoft
korela
Inak dosť nepríjemná predstava, človek je os...ý od narodenia zo všetkých strán po celý život, ešte aj vtáctvom. No, to mi je život!
Kým od takýchto vtákov - tak zanadávaš, vyperieš.... ale keď ťa ose*ie iný "vták".... tak to sa vyprať nedá..... len nadávať....
No, pomaly už aj tá voda je celá zasratá (to určite nie vtáci) ma normálne španuje, že v čo to sa bude prať??? ale šak, čo po nás potopa, nééé chemické sračky
Vždy sa hovorilo niečo v tom zmysle, že život je pes, alebo že je ako rebrík do kurína.
Teda aspoň pre určitú časť národa.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

vicktor
buchač
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
Vcera som zo schranky vytiahol dosly obycajny list a na obalke bola peciatka 0,70 eur.
som si mrkla cenníky - info novinárov také polovičné až nulové - skôr by som ich zažalovala za šírenie poplašnej správy.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vicktor
buchač
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
Vcera som zo schranky vytiahol dosly obycajny list a na obalke bola peciatka 0,70 eur.
tá suma,s ktorou tam robili rozruch,bola za list do švajcu.Drbnutí novinári.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zase ma moja fazuľka nepotešila. V trojmesačnej dobe ju vyrazila z roboty šéfka. Dôvod "vyrazenia" - nevládze odvádzať za ňu odvody!!!
Pritom sa snažila, ako vedela, ostatné, čo tam pracovali (mali šťastie, už sú tam dlhšie) si ju pochvaľovali, lebo zo všetkých tých, čo tam boli doteraz, vedela sa rýchlo všetko naučiť, bola výkonná.... A dostala aj neoficiálne "echo", že šéfka už má vyhliadnutú ďalšiu na jej miesto - šéfka potrebuje prachy, tak berie nezamestnaných a potom v skúšobnej dobe vyhadzuje....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
Zase ma moja fazuľka nepotešila. V trojmesačnej dobe ju vyrazila z roboty šéfka. Dôvod "vyrazenia" - nevládze odvádzať za ňu odvody!!!
Pritom sa snažila, ako vedela, ostatné, čo tam pracovali (mali šťastie, už sú tam dlhšie) si ju pochvaľovali, lebo zo všetkých tých, čo tam boli doteraz, vedela sa rýchlo všetko naučiť, bola výkonná.... A dostala aj neoficiálne "echo", že šéfka už má vyhliadnutú ďalšiu na jej miesto - šéfka potrebuje prachy, tak berie nezamestnaných a potom v skúšobnej dobe vyhadzuje....
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
využila to....(toto je zákonné).
...a toto zákonné konanie nie je náhodou v určitých okolnostiach tak trochu nezákonné ?

Čo by si povedala, ak by sa jednalo o Tvoju ratolesť alebo o Teba ?
0 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

[QUOTE="Mila123"]
buchač
Mila123
využila to....(toto je zákonné).
...a toto zákonné konanie nie je náhodou v určitých okolnostiach tak trochu nezákonné ?

Čo by si povedala, ak by sa jednalo o Tvoju ratolesť alebo o Teba ?
Juraj, som sa včera nas*ala.....
včera oznámila zamestnankyňa, že predsa neostáva v našej spoločnosti pracovať, že si našla niečo v Tatrách (rezort MV SR), lepšia partia ako sme my ostatné perohryzky (účtovníčky, ekonómky, dievčatá na všetko).....
ide ma rozpučiť, pretože sme si zvykli na ňu, pracovala od 06 11 2017 do 30 11 2017 na dohodu a od 01 12 2017 na trvalý pracovný pomer, a najhoršie je na tom , že idú DP
hľadáme silu , taká asi u nás nie je, UPSVR si myslia, že stačí byť vyučený v akomkoľvek odbere (krajčírka) a potom je po absolvovaní rýchlokurzu účtovníctva a je človek prichystaný do práce.....
ale opak je pravdou, u nás nestačí vedieť čítať, písať a naučiť sa variť kávu, aj mozog musíme niekedy používať.....
a o mňa? ja sa neviem uplatniť na trhu, som stará, mám aj nejaké roky odpracované, sem - tam mi prepne, ale do dôchodku mám ešte ďaleko, iba sekať, kritizovať viem.....teda na trhu práce som nepoužiteľná.....(ja to viem)
a moje ratolesti? staršia pracuje v ČR a mladšia ešte študuje ( popri štúdiu ale brigáduje)
riešenie keby stratili prácu? hlava hore, nič sa nedeje, šéfka nevedela, nevidela jej iné kvality, keď je mladá prácu si nájde,,,,
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

potešilo, že môžme veriť slovenským potravinám..

nie tomu hnoju zo západu a polska...

https://www.aktuality.sk/clanok/5579...e-3hod.c.x...A.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
hlava hore, nič sa nedeje
Vieš čo ? Ohab tak...nejak si nerozumieme.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Zase ma moja fazuľka nepotešila. V trojmesačnej dobe ju vyrazila z roboty šéfka. Dôvod "vyrazenia" - nevládze odvádzať za ňu odvody!!!
Pritom sa snažila, ako vedela, ostatné, čo tam pracovali (mali šťastie, už sú tam dlhšie) si ju pochvaľovali, lebo zo všetkých tých, čo tam boli doteraz, vedela sa rýchlo všetko naučiť, bola výkonná.... A dostala aj neoficiálne "echo", že šéfka už má vyhliadnutú ďalšiu na jej miesto - šéfka potrebuje prachy, tak berie nezamestnaných a potom v skúšobnej dobe vyhadzuje....
To nie je pravda. podpora, ak je, tak je na pracovné miesto a dobu. Je jedno koľko tam bude postupne zamestnancov a po ukončení čerpania podpory musí ešte existovať určitú dobu pracovné miesto. ak nesplní tak musí vrátiť komplet všetky príspevky čo naň prevzala
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
potešilo, že môžme veriť slovenským potravinám..

nie tomu hnoju zo západu a polska...

https://www.aktuality.sk/clanok/5579...e-3hod.c.x...A.
Výsledky komentoval zamestnanec Agrofertu - mmch česká firma ktorá sťahuje na spracovanie všetky šmejdy z eu a robiť tam už zostávajú len ukrajinci Ale inak máš pravdu je slovenská - majiteľ- Babiš
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

misoft
Mila123
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
... vitaj
A len doplním (posťažujem sa aj ja) - že dokonca sú aj zamestnávatelia, ktorý si vytvoria chránenú dielňu - aby mohli dostať vyššie dotácie na ŤZP osoby - a vyžadujú výkony, že až ... napr 400 hod nadčasov priamo v zmluve! ... a neskoro platia zákl. mzdu (dakedy aj nie) - o SL sa tým ľuďom môže len snívať ... a keď ich vyšťavia - zoberú ďalších .
väčšinou sa voči takýmto praktikám nevedia ohradiť ..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Mila123
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
žiadne peniaze dopredu nedostane len spätne na základe predložených mzdových listov a komplet účtovníctva v oblasti miezd za požadované obdobie. dnes sa tomu hovorí fake news
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
Mila123
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
vy ako okres patríte medzi NRO? sú to MI? na akú dobu mala dcéra uzavretú pracovnú zmluvu?
nepatríte medzi NRO ak sú to MI, za dcéru musela podnikateľka odvádzať plné fondy,,,,,,

4. štvrťrok 2017, zoznam NRO:
okres dátum zápisu do zoznamu
Lučenec 31.12.2015
Poltár 31.12.2015
Revúca 31.12.2015
Rimavská Sobota 31.12.2015
Veľký Krtíš 31.12.2015
Kežmarok 31.12.2015
Sabinov 31.12.2015
Svidník 31.12.2015
Vranov nad Topľou 31.12.2015
Gelnica 20.07.2017
Rožňava 31.12.2015
Sobrance 31.12.2015
Trebišov 31.12.2015
Bardejov 20.10.2017
Medzilaborce 20.10.2017
Košice - okolie 22.01.2018
Naposledy upravil Mila123 : 24.01.18 at 16:39
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
potešilo, že môžme veriť slovenským potravinám..

nie tomu hnoju zo západu a polska...

https://www.aktuality.sk/clanok/5579...e-3hod.c.x...A.
Výsledky komentoval zamestnanec Agrofertu - mmch česká firma ktorá sťahuje na spracovanie všetky šmejdy z eu a robiť tam už zostávajú len ukrajinci Ale inak máš pravdu je slovenská - majiteľ- Babiš
agrofert je síce česká, ale do skupiny patrí aj slovenská hyza....
a článok je o slovenskej kuracine....takže tipujem ten hormonový zázrak, čo tak propaguje únia hydinárov slovenska každý mesiac na tlačovke...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Katy a R
misoft
Mila123
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
... vitaj
A len doplním (posťažujem sa aj ja) - že dokonca sú aj zamestnávatelia, ktorý si vytvoria chránenú dielňu - aby mohli dostať vyššie dotácie na ŤZP osoby - a vyžadujú výkony, že až ... napr 400 hod nadčasov priamo v zmluve! ... a neskoro platia zákl. mzdu (dakedy aj nie) - o SL sa tým ľuďom môže len snívať ... a keď ich vyšťavia - zoberú ďalších .
väčšinou sa voči takýmto praktikám nevedia ohradiť ..
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
misoft
Mila123
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
vy ako okres patríte medzi NRO? sú to MI?
Hľadala robotu kade-tade. Dokonca i živnosť si založila a šla robiť opatrovateľku do DE (písal som minule, ako dopadla) - skoro ju tam ten "domáci" oné..... A keď náhodou aj nejakú našla, často (a to aj úrad posielal) jej ani nezaplatili... i o tom som dávnejšie písal.
Žiaľ - úrady často vedia, kde majú "posielať" nezamestnaných. Často majú s nimi "tiché" dohody - to mi nikto neodškriepi.
Keďže nemohla nič poriadne nájsť tu doma, oznámila na úrade, že bude hľadať prácu na strednom Slovensku - takže náš úrad si ju u nepovoláva, ale ohlasuje to vo ZV (neviem fakt, ako to funguje, ale zatiaľ od nášho úradu neprišla na jej trvalú adresu žiadna výzva, aby sa hlásila tu, cez telefón mi vravelo, že ak treba, chodí tam na úrad.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať