Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
Mila123
misoft
Mila123
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
vy ako okres patríte medzi NRO? sú to MI?
Hľadala robotu kade-tade. Dokonca i živnosť si založila a šla robiť opatrovateľku do DE (písal som minule, ako dopadla) - skoro ju tam ten "domáci" oné..... A keď náhodou aj nejakú našla, často (a to aj úrad posielal) jej ani nezaplatili... i o tom som dávnejšie písal.
Žiaľ - úrady často vedia, kde majú "posielať" nezamestnaných. Často majú s nimi "tiché" dohody - to mi nikto neodškriepi.
Keďže nemohla nič poriadne nájsť tu doma, oznámila na úrade, že bude hľadať prácu na strednom Slovensku - takže náš úrad si ju u nepovoláva, ale ohlasuje to vo ZV (neviem fakt, ako to funguje, ale zatiaľ od nášho úradu neprišla na jej trvalú adresu žiadna výzva, aby sa hlásila tu, cez telefón mi vravelo, že ak treba, chodí tam na úrad.
Dušky, je mi naozaj ľúto tvojej dcéry, že znovu bude hľadať prácu, ozaj, ale moja ľútosť jej nepomôže....držím palce v hľadaní, kto hľadá ten nájde.....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
Dušky, je mi naozaj ľúto tvojej dcéry, že znovu bude hľadať prácu, ozaj, ale moja ľútosť jej nepomôže....držím palce v hľadaní, kto hľadá ten nájde.....
Vďaka za podporu.... robí do konca týždňa, zajtra vraj ide na ďalší pohovor, zase vypisuje lajstrá....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
misoft
Zase ma moja fazuľka nepotešila. V trojmesačnej dobe ju vyrazila z roboty šéfka. Dôvod "vyrazenia" - nevládze odvádzať za ňu odvody!!!
Pritom sa snažila, ako vedela, ostatné, čo tam pracovali (mali šťastie, už sú tam dlhšie) si ju pochvaľovali, lebo zo všetkých tých, čo tam boli doteraz, vedela sa rýchlo všetko naučiť, bola výkonná.... A dostala aj neoficiálne "echo", že šéfka už má vyhliadnutú ďalšiu na jej miesto - šéfka potrebuje prachy, tak berie nezamestnaných a potom v skúšobnej dobe vyhadzuje....
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
V lete som zobral jednu na projekt 50+ po mesiaci mala okamžitú výpoveď, Plnila poháre, hovorím pani dali ste tam hnilý kus, jeden krát ústne, opakovačka písomne ešte raz písomne na konci smeny okamžitá výpoveď.Ostatné vraj som krutý tak som zastavil výrobu všetky sa zúčastnili zadarmo na opakovanom plnení toho čo urobila a hneď zmenili názor na jej snaženie
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pavol54
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.
- nechcela som sa dotknúť riadnych zamestnávateľov - ospravedlňujem sa ..... a viem, že dotácie sa neplatia dopredu a ako sa dokladujú.
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy "tam sa potom dátumy "prispôsobuju", alebo rôzne manipulácie s ľuďmi - veď podpíšte, že už máte aj SL - lebo to potrebujem pre úrad - nakúpim neskôr, a všeličo možné .... predsalen sa nevedia tak brániť!
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Katy a R
pavol54
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.
- nechcela som sa dotknúť riadnych zamestnávateľov - ospravedlňujem sa ..... a viem, že dotácie sa neplatia dopredu a ako sa dokladujú.
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy "tam sa potom dátumy "prispôsobuju", alebo rôzne manipulácie s ľuďmi - veď podpíšte, že už máte aj SL - lebo to potrebujem pre úrad - nakúpim neskôr, a všeličo možné .... predsalen sa nevedia tak brániť!
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
Katy sama vieš, že zo zákona nie je právny nárok na SL, ale na zabezpečenie stravy, teda prečo sa zamestnanci nebránia ale ohovárajú, určite sú prípady keď očierňujú podnikateľa?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Katy a R
pavol54
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.
- nechcela som sa dotknúť riadnych zamestnávateľov - ospravedlňujem sa ..... a viem, že dotácie sa neplatia dopredu a ako sa dokladujú.
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy "tam sa potom dátumy "prispôsobuju", alebo rôzne manipulácie s ľuďmi - veď podpíšte, že už máte aj SL - lebo to potrebujem pre úrad - nakúpim neskôr, a všeličo možné .... predsalen sa nevedia tak brániť!
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
čierny dodatok, čo sa týka výplaty ak má čid výplatu dôchodku na účet môže trvať aj na výplate mzdy na účet (lenže ak chce oprášiť huhu v krčme a žena mu nedá, tak chce na ruku)
Naposledy upravil pavol54 : 24.01.18 at 17:06
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy
...
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
Sú dva pohľady na danú skutočnosť :
- zo strany podnikateľa
- zo strany zamestnanca
Na 90% uverím skôr zamestnancovi ako podnikateľovi.
--------------------------------------
Zamestnanci, ktorí pracujú v tých veľkých fabrikách ako sú USS, Kia, VW, PSV...?
Nuž tí majú šťastie, že sú organizovaní v odboroch...tie ako tak zastupujú ich zájmy.
Majú zaplatené príplatky,soboty a nedele, sviatky a piatky.

Tí ostatní, neorganizovaní, majú smolu. Vyfasujú 15ho na ruku minimálku a môžu sa ísť pásť.
Ani pes po nich neštekne a môžu sa sťažovať na lampárni v Olcnave.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
Katy a R
pavol54
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.
- nechcela som sa dotknúť riadnych zamestnávateľov - ospravedlňujem sa ..... a viem, že dotácie sa neplatia dopredu a ako sa dokladujú.
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy "tam sa potom dátumy "prispôsobuju", alebo rôzne manipulácie s ľuďmi - veď podpíšte, že už máte aj SL - lebo to potrebujem pre úrad - nakúpim neskôr, a všeličo možné .... predsalen sa nevedia tak brániť!
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
Katy sama vieš, že zo zákona nie je právny nárok na SL, ale na zabezpečenie stravy, teda prečo sa zamestnanci nebránia ale ohovárajú, určite sú prípady keď očierňujú podnikateľa?
presne tak, o 50 m dalej sa varí ,mám zmluvu na odber, že nie oni chcú SL. Tak nemajú nič.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

buchač
Katy a R
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy
...
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
Sú dva pohľady na danú skutočnosť :
- zo strany podnikateľa
- zo strany zamestnanca
Na 90% uverím skôr zamestnancovi ako podnikateľovi.
--------------------------------------
Zamestnanci, ktorí pracujú v tých veľkých fabrikách ako sú USS, Kia, VW, PSV...?
Nuž tí majú šťastie, že sú organizovaní v odboroch...tie ako tak zastupujú ich zájmy.
Majú zaplatené príplatky,soboty a nedele, sviatky a piatky.

Tí ostatní, neorganizovaní, majú smolu. Vyfasujú 15ho na ruku minimálku a môžu sa ísť pásť.
Ani pes po nich neštekne a môžu sa sťažovať na lampárni v Olcnave.
Juraj, nehádž všetkých ostatných do jedného vreca ......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
Juraj, nehádž všetkých ostatných do jedného vreca ......
Nehádžem...väčšina tam naskákala sama...

Konkretizovať aspekty nemá význam....a keby som ich aj dal ?
Riskovať, že mi bude povedané ..." Šak aj Ty si mohol/môžeš podnikať ."
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pavol a Mila - samozrejme, že viem, že zamestnanec sa môže brániť! A nesúhlasiť. Lenže ID - a tiež nie každý rovnaký. A čo sa týka stravných lístkov - hádam len viem, že ako to je - ale keby mali zabezpečenú stravu, tak toto predsa nepíšem! myslíš, že mám chuť ohovárať? A takisto výplata - Priamo v pracovnej zmluve (okrem tých nadčasov) - že výplata mzdy NIE na účet. Dokonca veľa iných vecí - všeobecne známych - to ani nepíšem.
Že zamestnávatelia sú všelijakí - to samozrejme viem. A tiež, že to nemajú jednoduché. Ale že toto prejde normálne na UPSVaR - tak ta ma teda poriadne prekvapilo!
- ozaj myslíte, že je to normálne ?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tweety
Nepotešilo. Tak, už nie len potraviny. Rozdielna je aj kvalita toaletného papiera. Lidl dopadol lepšie ako Billa.
Pobavilo z diskusie:
"my sme zacali miesto jahod pestovat lopuchy a nevieme si vynachvalit
vrstiev si robime kolko sa komu paci"
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Katy a R
.................................................. .............Ale že toto prejde normálne na UPSVaR - tak ta ma teda poriadne prekvapilo!
- ozaj myslíte, že je to normálne ?
Na Slovensku? JE!
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
- ozaj myslíte, že je to normálne ?
Ešte doplnenie.
Je normálne, ak jeden ide z domu o 7,00 a vráti sa späť z roboty o 22,00.
...a takto to ťahá tri dni.
Ak niekto vypadne z rôznych dôvodov, tak aj zo päť dní. Ak sú dovolenky ? Tak aj viac dní za sebou.

Pre podnikateľa je to normálne, šak jeho pri mori nesere ani pentagon...a zamestnanci robia na jeho vtáka....a zamestnacov môže v robote aj vystrieť.

Ono je asi aj normálne, že mladšie a mladšie ročníky majú stresy, majú vysoký tlak, ebne ich v robote infarkt, etc...
2 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač

Ešte doplnenie.
Je normálne, ak jeden ide z domu o 7,00 a vráti sa späť z roboty o 22,00.
...a takto to ťahá tri dni.
Ak niekto vypadne z rôznych dôvodov, tak aj zo päť dní. Ak sú dovolenky ? Tak aj viac dní za sebou.

Pre podnikateľa je to normálne, šak jeho pri mori nesere ani pentagon...a zamestnanci robia na jeho vtáka....a zamestnacov môže v robote aj vystrieť.

Ono je asi aj normálne, že mladšie a mladšie ročníky majú stresy, majú vysoký tlak, ebne ich v robote infarkt, etc...
Tu musím dať buchačovi za pravdu! Videl som to na svojom synovi... po 5,5 roku už javil známky tzv. vyhorenia. Keď mal do mesiaca i 4-5x 12-ky, keď musel (i napriek tomu, že mal mať voľno) znova cez víkend do práce, keď prišiel z práce, padol do postele a spal i 12 hodín v kuse. A management ich len naháňal, že pomaly pracujú. Vždy sa našiel nový "otrok", ktorý nahradil takého, čo sa ozval...
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ano tak je to, aj ja sa pripajam, a co zeny po 55 , ked musia takto tahat 12 tky, otroci, otroci otroci a ked ochories, tak zdravotnictvo je na k...t, seru na teba, niet penazi, bo su predrbane,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Darina1234
ano tak je to, aj ja sa pripajam,
No vidíš.......a nájde sa jedinec, ktorý so mnou nesúhlasí.
Nárok na názor má, ten mu ja neberiem...
No môj názor na jeho "nesúhlasný" názor je viacmenej nepublikovateľný.

Prajem mu (a dokonca veľmi vrelo) len to, aby si raz mal možnosť vyskúšať si niečo podobné.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Darina1234
ano tak je to, aj ja sa pripajam, a co zeny po 55 , ked musia takto tahat 12 tky, otroci, otroci otroci a ked ochories, tak zdravotnictvo je na k...t, seru na teba, niet penazi, bo su predrbane,
ked si sociálne pracovníčkyi pomyslia na svoj diplom, tak aj majú strach k "lekárovi " ísť
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dúfam, o čom som si doteraz prečítala, že sa niekto nenazdáva, že BA sa takéto praktiky netýkajú.
Ako sa z toho dostať jednou z možností je, začať robiť sám na seba, ak sa to len trochu dá.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Misoft, sem by si dcéru pustil?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať