Zavrieť

Porady

Pečieme domáci kváskový chlieb

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Piekli ste, pečiete, alebo sa chystáte piecť domáci chlieb ? Aká múka? Ako kysnúť ? Ako na kvások ? Prečo mi chlieb nevykysol?
Pochváľte sa svojimi bochníkmi, možno poraďte iným pri problémoch, zdieľajte recepty.

Niektore recepty, podnety, zaujimavosti:
Nemieseny chlieb Sumava
Vinohradsky psenicny kvaskovy chlieb
Špaldový kváskový chlieb
Letkov pšenično-ražný chlieb
Zakladanie kvásku s ananásovou šťavou
Prečo nemraziť kvások
Kvakin kvaskovy chlebik a skúsenosti
Turbo chlebik, psenicno, spaldovo, razny, so zeleninou
Naposledy upravil taiko : 14.12.17 at 06:50
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Takže ešte dotaz. Ty, keďže ho kŕmiš každý deň, tak máš ho alebo nemáš v chladničke??
To, že PRED a PO nakŕmení ho treba "odpočnúť" mi je jasné.
Lebo rozmýšľam, či ho do tej soboty mám dať do chladničky, alebo nie /bol by tam necelé 2 dni - štvrtok a v piatok večer by som ho vybral pred pečením/.
Keďže mám zrejme ešte "pubertiaka, ktorý nemá plný výkon", tak ho budem tento týždeň až do pečenia držať v teple a prikrmovať, nech získa ešte väčšiu silu, nakoľko kvasnice tam pridávať už nemienim vôbec.
ja ho nemam v chladnicke. Preto ho musim krmit kazdy den, lebo v teple rychlo vyhladne
Presne tak, ak sa chystas piect v sobotu, ja by som ho pekne dokrmoval kazdy den do soboty a nechaval vonku. Je este mlady, potrebuje sa posilnit a zbujniet Ja som svoj krmil 14 dni, nez som z neho upiekol prvy chlieb.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tak už mám v tom jasnejšie. Takto som to aj myslel že to je.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Konečne som sa dokopala a zmenšila fotky tak, aby tu vošli. Môj postup je zdokumentovaný, text priložený.
Ja pečiem raz za 6 dní, ak je doba dlhšia, kvások prikrmujem, ale obvykle mi kvások vydrží celý týždeň. Ak niekto nechce piecť z rozkysnutého kvásku, použije spôsob jednoduchší, rovno z lyžičky kvásku z chladničky spracuje cesto, ktoré nechá ale dlho kysnúť.
Vtedy je to tzv. "nemiesený" chlieb a kysne raz a dlho, podobne ako už v minulosti na porade uvádzaný drožďový nemiesený chlieb.
Vidím, že som zamenila obrázky 4 a 5, najprv má byť 5.
pred miesením.JPG  
po vymiesení.JPG  
po 2 minútach  z dosky do misky.JPG  
vyklopené na dosku.JPG  
po prvom kysnutí.JPG  

po preložení v ošatke.JPG  
vykysnutý v ošatke.JPG  
preklopený na dosku s papierom.JPG  
o dve minúty.JPG  
po 12 minútach na 250.JPG  

po hodine.JPG  
na druhý deň ráno.JPG  
1/1
6 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
Konečne som sa dokopala a zmenšila fotky tak, aby tu vošli. Môj postup je zdokumentovaný, text priložený.
Ja pečiem raz za 6 dní, ak je doba dlhšia, kvások prikrmujem, ale obvykle mi kvások vydrží celý týždeň. Ak niekto nechce piecť z rozkysnutého kvásku, použije spôsob jednoduchší, rovno z lyžičky kvásku z chladničky spracuje cesto, ktoré nechá ale dlho kysnúť.
Vtedy je to tzv. "nemiesený" chlieb a kysne raz a dlho, podobne ako už v minulosti na porade uvádzaný drožďový nemiesený chlieb.
Vidím, že som zamenila obrázky 4 a 5, najprv má byť 5.
kvaka cital som Tvoj manual a videl som , ze muku preosievas. Preco sa to robi ?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Na prevzdušnenie.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
Na prevzdušnenie.
a aky to ma prinos oproti tomu ked sa muka nepreoseje ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja kazdu muku preosievam....mama a babka to tak...
okrem tej co z nej chlebaneviem cez co by som ju...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
Ja kazdu muku preosievam....mama a babka to tak...
okrem tej co z nej chlebaneviem cez co by som ju...
nevynechala si nejake slova ?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lujza.j
Ja kazdu muku preosievam....mama a babka to tak...
okrem tej co z nej chlebaneviem cez co by som ju...
Normálne, dajú sa aj celozrnné aj grahamové, akurát tam vrátim otruby, čo na sitku ostanú.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

taiko
Kvaka
Na prevzdušnenie.
a aky to ma prinos oproti tomu ked sa muka nepreoseje ?
Ľahšie a vzdušnejšie je cesto. Toto poznáš? Deťom sme "spievali".
"Osievame múčku v slamenom klobúčku, čo naosievame, pekárovi dáme, a čo zvýši, to Mariši, čo zostane, to Zuzane".
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
taiko
Kvaka
Na prevzdušnenie.
a aky to ma prinos oproti tomu ked sa muka nepreoseje ?
Ľahšie a vzdušnejšie je cesto. Toto poznáš? Deťom sme "spievali".
"Osievame múčku v slamenom klobúčku, čo naosievame, pekárovi dáme, a čo zvýši, to Mariši, čo zostane, to Zuzane".
hej nas maly diabol to pozna . No skusim nabuduce. Som zvedavy ci bude nieco inak vo vysledku.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ani neviem, ktory kuchar to bol - normalne muku v mise nepreosieval, ale pouzil metlicku na slahanie a tym to prevzdusnil

Inak, som strasne zvedava, kolko este budem odolavat, kym aj ja aspon ten nemieseny zase vyskusam. Kedysi davno som ho uz piekla. Len sa rozhybat
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
ani neviem, ktory kuchar to bol - normalne muku v mise nepreosieval, ale pouzil metlicku na slahanie a tym to prevzdusnil

Inak, som strasne zvedava, kolko este budem odolavat, kym aj ja aspon ten nemieseny zase vyskusam. Kedysi davno som ho uz piekla. Len sa rozhybat
mna nakopla lui, potazmo kvaka. Mam ta nakopnut ?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

taiko
Dáša_
ani neviem, ktory kuchar to bol - normalne muku v mise nepreosieval, ale pouzil metlicku na slahanie a tym to prevzdusnil

Inak, som strasne zvedava, kolko este budem odolavat, kym aj ja aspon ten nemieseny zase vyskusam. Kedysi davno som ho uz piekla. Len sa rozhybat
mna nakopla lui, potazmo kvaka. Mam ta nakopnut ?
jaaj, dnes uz manzel chlieb kúpil, mozno cez vikend
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

U nas sa muka,ze ak by nejake smietko z vreca....aj ryza sa prefukovala...to uz nerobim
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
U nas sa muka,ze ak by nejake smietko z vreca....aj ryza sa prefukovala...to uz nerobim
my sme doma vždy, ked sa isla varit ryza sadli za stol a najskor ju prebrali. Nerobim to, ale myslim, ze by veru obcas nebolo od veci znova zacat
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mne kvaka velmi pomohla vzdy to bude jej zasluha...ze som to doladila do takejto podoby ako peciem.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Lujza, to, že pečieš, je iba tvoja zásluha, lebo to TY chceš piecť. A aj mne dobre padli rady predtým, ako som začala s týmto múčnym kváskom, nakopla ma dcéra.
Kedysi som začínala s chlebom pečeným v kastróli, tam nie je riziko popálenia, netreba liať na dno vodu. Vloží sa studený hrniec s cestom do rúry a je to. Sú vtedy trochu iné časy pečenia. Vtedy som miesila v ETA O22.
Neskôr som miesila na takom ručnom miesiči s lopatami, upevnenom na stole ako mlynček na rezance. Potom som kúpila v L...i pekárničku, to je bezprácne miesenie.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
Lujza, to, že pečieš, je iba tvoja zásluha, lebo to TY chceš piecť. A aj mne dobre padli rady predtým, ako som začala s týmto múčnym kváskom, nakopla ma dcéra.
Kedysi som začínala s chlebom pečeným v kastróli, tam nie je riziko popálenia, netreba liať na dno vodu. Vloží sa studený hrniec s cestom do rúry a je to. Sú vtedy trochu iné časy pečenia. Vtedy som miesila v ETA O22.
Neskôr som miesila na takom ručnom miesiči s lopatami, upevnenom na stole ako mlynček na rezance. Potom som kúpila v L...i pekárničku, to je bezprácne miesenie.
a ja stale rukami miesim. Minule ma carnica podpichla, ze ci nechcem vo velkom piect, ze by prospelo mojej postave
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ako často čistíte nádobku, v ktorej máte kvas?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať