Zavrieť

Porady

Nákup tovaru

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Slovenská firma platca DPH nakúpil tovar od českého platiteľa DPH. K dodaniu došlo na Slovensku. Česká firma nemá pridelené Sk IČ DPH. Fakturovala slovenskej firme v SK bez DPH.
Má sa tento nákup samozdaniť na Slovensku alebo sa berie ako od neplatcu DPH. Veľmi pekne dakujem
Usporiadat
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka Pozri príspevok
Prosím Vás poradáci, o radu, prečítala som vela príspevkov o českých fa, ale aj tak v tom nemám jasno. Príde mi faktúra za tovar od českej firmy, my sme platci aj oni sú platci DPH. Je vystavená bez DPH - urobím samozdanenie /MRP Win - typ DPH 49/. Od tej istej firmy sme dostali faktúru za školenie - je vystavená s dph, ale pozerala som faktúry dozadu, ktoré boli tiež za školenie a boli vystavené bez dph. Ako to teda má byt správne? majú češi vystavovat bez DPH alebo s DPH? Je rozdiel či je to služba alebo tovar?
ĎAKUJEM
Teraz som prešla celé účto za rok 2006 a študovala som prijaté faktúry od českej firmy, aj dodavatel aj odberatel su platcami DPH.
Nie je mi jasné, ako to vlastne je, s tými typmi dph:
všetky prijaté fa za tovar - typ DPH 49 sú vystavené aj s dph
faktúra prijatá od čechov - za školenia - raz tam má nahodenú fa za školenie s typom 47 raz z typom 50
prijaté fa od čechov - opravy /nemám faktúry, iba soft, čiže neviem aké opravy/ tiež sú nahodené raz z typom 49 raz z typom 46.
Vie mi prosím niekto poradiť ako to má vlastne byt správne? Je to MRP Win PU.
Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
je rozdiel medzi českou tovarovou a českou službovou faktúrou.
Je rozdiel keď česká faktúra služba bola vykonaná v ČR a v SR.
Tovarová - typ dph 49. Ty píšeš do textu aj dph, aby sa Ti zobrazilo samozdanenie.
To školenie pozri kde sa uskutočnilo, podľa toho sú typy dph.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lenkak Pozri príspevok
je rozdiel medzi českou tovarovou a českou službovou faktúrou.
Je rozdiel keď česká faktúra služba bola vykonaná v ČR a v SR.
Tovarová - typ dph 49. Ty píšeš do textu aj dph, aby sa Ti zobrazilo samozdanenie.
To školenie pozri kde sa uskutočnilo, podľa toho sú typy dph.
Čiže fa prijatá za tovar by mala byt vystavená bez dph, zadám typ 49 - urobím samozdanenie.
A tie školenia ak bolo na Slovensku vykonané českou firmou-typ DPH???
a ak sa toto školenie vykonalo v čechách - typ DPH???
Bývalá učtovníčka tu má pri faktúrach za školenia aj typ 47, neviem prečo.
A čo sa týka tých opráv, to sú asi opravy faktúr
LENI, velmi pekne ďakujem za pomoc
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

A ešte je tam prijatá fa z čiech - úroky z omeškania typ 50 je to OK?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
a ak sa toto školenie vykonalo v čechách - ? - toto by malo byť z českou dph. typ 47
ak na Slovensku tak bez dph.- typ 46.
Môj názor.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lenkak Pozri príspevok
a ak sa toto školenie vykonalo v čechách - ? - toto by malo byť z českou dph. typ 47
ak na Slovensku tak bez dph.- typ 46.
Môj názor.
Lenka, velmi pekne ďakujem, a nevieš mi ešte poradit s tými úrokmi z omeškania?
ďďď
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
s takým som sa nestretla.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Prosím Vás - faktúra z českej firmy má názov "invoice advance", mám ju chápať ako predavkovú faktúrz ? (nemám skúsenosti so zahraničnými fa)
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

elenka Pozri príspevok
Prosím Vás - faktúra z českej firmy má názov "invoice advance", mám ju chápať ako predavkovú faktúrz ? (nemám skúsenosti so zahraničnými fa)
najskôr ano. Ale mali by ste to aj vedieť poľa toho či bola služba alebo tovar už dodaná.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

lydinka Pozri príspevok
Lenka, velmi pekne ďakujem, a nevieš mi ešte poradit s tými úrokmi z omeškania?
ďďď
Nepoznám čísla vo vašom programe, ale úroky z omeškania nie sú predmetom DPH, takže do daňového priznania by sa nemali vykazovať a pravdepodobne sa vám tým kodom dostali len do evidencie podľa §70
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, vedel by mi prosím niekto poradiť v tomto účt.prípade? Kúpili sme do firmy foťák, sme platcovia DPH. Faktúru sme obdržali od Francúzskej firmy, ktorá má pobočku na Slovensku - tu sa tento foťák aj kúpil. Faktúra je vystavená s DPH, pretože franc.firma má pridelené IČ DPH na Slovensku - takže to, že je to s DPH by malo byť správne.Teraz neviem, ako postupovať v prípade vyplnenia tlačiva DPH - mám to brať ako klasické dodanie a dať to do riadku 14 alebo je to nesprávne?? ešte som sa s tým nestretla, preto sa chcem opýtať skúsenejších, prosím, čo mi poradíte?
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Ak firma má pridelené IČ DPH na Slovensku, tak sa dáva do riadku 14-dodanie tovaru a služieb v tuzemsku.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

ALBO Pozri príspevok
najskôr ano. Ale mali by ste to aj vedieť poľa toho či bola služba alebo tovar už dodaná.

Tovar bol dodaný,mam prehlásenie o vývoze a mam aj daňovy doklad "doklad o úhrade", myslite, ze by to takto mohlo byť v poriadku alebo mam žiadať ešte faktúru.
Dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať