Zavrieť

Porady

Stravne a dohoda o vykonani prace

Som povina poskytnut stravovanie aj dohodarovi ak pracuje viac ako 6 hodin denne? Ak nie, mozem v Dohode o vykonani prace dat formulku, ze dostane napr 50 skk premiu, ktora bude sluzit ako nahrada za stravne? Rada by som neporusila zakon.Dakujem.
Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Je možne uznať za daňový náklad stravné lístky, ktoré dáva firma zamestnancom, keď odpracovali denne menej ako 4 hodiny?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

M3G Pozri príspevok
Je možne uznať za daňový náklad stravné lístky, ktoré dáva firma zamestnancom, keď odpracovali denne menej ako 4 hodiny?
Prosím ťa, nie si nováčik, tak nepridávaj otázky do tém, ktorých sa to vôbec netýka. Buď si nájdi podobnú tému, alebo ak taká nie je, tak založ novú tému.

A odpoveď je, že nie je to možné uznať, je to dobrovoľný príspevok zamestnávateľa a platí to zo zisku.

Príspevok som ti presunul do témy, kde sa o tom písalo. Stačilo trochu pohľadať...
0 0
hanicka22 hanicka22

hanicka22 je offline (nepripojený) hanicka22

ahojte, sme dopravna firma a chceme prijat aj dohodarov. Jazdili by na dohodu o vykonani prace, alebo aj na dohodu o pracovnej cinnosti, v ktorej by mali aj uvedenu sumu, ktoru dostanu vyplatenu. Mozem si dat celu tuto sumu do nakladov, alebo mu musim vypocitat diety podla zakona o cestovnych nahradach?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

hanicka22
ahojte, sme dopravna firma a chceme prijat aj dohodarov. Jazdili by na dohodu o vykonani prace, alebo aj na dohodu o pracovnej cinnosti, v ktorej by mali aj uvedenu sumu, ktoru dostanu vyplatenu. Mozem si dat celu tuto sumu do nakladov, alebo mu musim vypocitat diety podla zakona o cestovnych nahradach?
Ak v dohode uvedieš výšku odmeny, celá čiastka je daňovým výdavkom zamestnávatela, ale súčasne vstupuje do VZ pre platenie odvodov do ZP a SP. Z cestovných náhrad sa odvody neplatia, preto ak ich chcete dohodárovi vyplácať, treba to dohodnúť pri podpise dohody a vyučtovanie urobiť predpisaným spôsobom v zmysle zákona o cestovných náhradách.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať