Zavrieť

Porady

Percentuálne rozúčtovanie tepla

Prosím Vás poraďte mi niekto, kde by som našla dáky výnos alebo predpis, ktorý platil pre rozúčtovanie tepla pre rok 2005. Viem, že teraz je v platnosti vyhláška 630/2005 / pomerné množstvá z celoročného dodaného tepla podľa mesiacov/. Potrebovala by som to veľmi súrne, neviem to nájsť.
Vopred Vám ďakujem.
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ja sa nehádam, ale aj keď sú u nás nájomníci neriešim s nimi nič. Všetko riešim s majiteľom, aj predpis aj ročné vyúčtovanie. A riešil som s nimi aj upratovanie keď nájomníci neupratali. Robíme si to sami - upratovanie.
Ako si to riešia s nájomnikmi sa nestarám.
Ja som preto vychádzal z toho čo robím.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ale tu vobec nejde o najomníkov Orimkooooo. To sa týka prevodu dvoch vlastníkov, družstva spravuju aj vlastnícke byty... Vsak vlastne ani nevieme, či sa Margita nastahovala do bytu ako prva,/ do noveho/, alebo kupila od niekoho byt.Takže tažko radit, ked je malo informácii,ale aspon sme si zašpasovali :p
Naposledy upravil Halli : 03.08.06 at 16:52
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Margitka už sa to nejak vyriešilo? Môžeš sa prosím vyjadriť k vyššie uvedenému? Si vlastník /prvý/ atď., k nahláseniu skutkovej podstaty? Len Ty vieš ako sa má realita v tomto prípade. Vďaka.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

slavica
Ale tu vobec nejde o najomníkov Orimkooooo. To sa týka prevodu dvoch vlastníkov, družstva spravuju aj vlastnícke byty... Vsak vlastne ani nevieme, či sa Margita nastahovala do bytu ako prva,/ do noveho/, alebo kupila od niekoho byt.Takže tažko radit, ked je malo informácii,ale aspon sme si zašpasovali :p

Mojim príspevkom som chcel povedať len to, že všetko riešim len s vlastníkmi.
Hranica od kedy do kedy bola vždy stanovená podľa kúpnopredajnej zmluvy.
Margitka nám prvý relevantný príspevok dala až na druhej strane, z ktorého sa dalo čo to vydedukovať ale bohužial nie všetko.
A celý preblém je medzi starým a novým vlastníkom. Neriešim to kedy sa kto nasťahuje, ale to čo majú v kúpnopredajnej zmluve. Ak to niekto kúpil 1.2. a nasťahuje sa až v 31. mája je to jeho problém. Dostane mesačný predpis a "fertig" ak neplati je neplatič. Pokiaľ je to v strede mesiaca dokážem mu to rozpočítať aj na dni. Ako novému tak aj starému vrátane energií.

Možno, že máte iný názor ....
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Som v tom, že všetci čo tu prispievajú, je jedno či sa pýtajú alebo odpovedajú, chcú len poradiť, usmerniť. Štylizácia a písomné vyjadrenie môže niekedy zavádzať. Preto si zaslúži uznanie každý, kto pomáha nezištne, bez toho aby očakával nejakú odmenu /morálnu, finančnú/. Z týchto dôvodov navštevujem aj ja túto stránku, lebo ma to niekde posunie vedomosťami a orientáciou v zložitej spleti témy SVB a problémov okolo. Samozrejme, pokiaľ viem odpoviem, zacitujem. Poznám ten príjemný pocit keď dostanem radu alebo viem poradiť a niekomu to pomôže. A pritom je jedno či sa pýta alebo odpovedá člen SVB, predseda, správca. Na tejto stránke to je predsa jedno. :p
0 0
svacula svacula

svacula je offline (nepripojený) svacula

Margita1
Prosím Vás poraďte mi niekto, kde by som našla dáky výnos alebo predpis, ktorý platil pre rozúčtovanie tepla pre rok 2005. Viem, že teraz je v platnosti vyhláška 630/2005 / pomerné množstvá z celoročného dodaného tepla podľa mesiacov/. Potrebovala by som to veľmi súrne, neviem to nájsť.
Vopred Vám ďakujem.
Pred platnosťou tejto vyhlášky neexitoval právny predpis, ktorým by bolo stanovené ako urobiť rozučtovanie tepla a ostatných služieb. Spôsob rozúčtovania tepla a ostatných služieb sa riadil dohodou členov spoločenstva vlastníkov bytov. Od 1.1.2006 sa rozúčtovanie tepla vykonáva podľa tejto vyhlášky, ale pre členov spoločenstiev vlastníkov bytov to nie je záväzné. Môžu sa dohodnúť, že rozučtovanie tepla budú robiť iným spôsobom ako to stanovuje vyhláška.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

svacula
Pred platnosťou tejto vyhlášky neexitoval právny predpis, ktorým by bolo stanovené ako urobiť rozučtovanie tepla a ostatných služieb. Spôsob rozúčtovania tepla a ostatných služieb sa riadil dohodou členov spoločenstva vlastníkov bytov. Od 1.1.2006 sa rozúčtovanie tepla vykonáva podľa tejto vyhlášky, ale pre členov spoločenstiev vlastníkov bytov to nie je záväzné. Môžu sa dohodnúť, že rozučtovanie tepla budú robiť iným spôsobom ako to stanovuje vyhláška.

630/2005 Vyhláška URSO ktorou sa ustanovuje teplota teplej úžitkovej vody na odbernom mieste, pravidlá rozpočítavania množstva tepla dodaného na prípravu teplej úžitkovej vody a rozpočítavania množstva dodaného tepla
Podľa mňa sa táto vyhláška vsťahuje aj na rok 2005.

svacula Prečo myslíš že to nie je záväzné pre členov SVB?
0 0
Margita1 Margita1

Margita1 je offline (nepripojený) Margita1

Uvidíme ako rozhodne súd. A kedy sa to tam dostane, ja som bola už s právničkou. Zaplatila som jej, dala som jej všetky podklady. Aj ona je v tom, že predsa nemôžem platiť čo som nedostala.Budem potom informovať. Len fakt neviem koľko to bude trvať, povedala mi, že to záleží, ktorý sudca to dostane a koľko má prípadov. No nechajme sa prekvapiť. Ale aj tak ďakujem, že sa zaoberáte touto témou.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať