Zavrieť

Porady

problem s vyplnenim danoveho priznania k dani z motorovych vozidiel..

ahojte mame auto na leasing v technickom preukaze mame este uvedenu SPZ povodneho majitela a chcem vediet ze ci mam podat danove priznanie aj v tomto pripade a potom mam uviest SPZ tu povodnu a aj sidlo kde je dopravny inspektorat mam dat to mesto co je v technickom preukaze napr. auto mame z BR a pouzivame ho v BB ale nie sme este uvedeny v technickom preukaze..a potom ked to prepiseme na nas tak mame znovu podat danove priznanie ci nie?
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nie, Stanka, vypíš teraz jedno DP a podaj ho. A keď vozidlo prepíšete na novú ŠPZ vtedy podáš druhé DP.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

takze teraz vypisem jedno DP kde dam povodnu SPZ a aj povodny inspektorat a podam ho na nasom DU oni ho odoslu na prislusny DU..a potom ked uz bude auto prepisane na nas tak dam znovu danove priznanie ale uz s nasou SPZ a aj nasim inspektoratom a potom datum vzniku danovej povinosti na tom druhom co budem posielat potom bude ktory?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dátum vzniku daňovej povinnosti dáš dátum prihlásenia na dopravnom inšpektoráte, ktorý Ti vyznačia v technickom preukaze.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Na jednom DU som sa stretla s tlačivom "Oznámenie o zmene k cestnej dani " a tam napíšeš , že nastala zmena ŠPZ, alebo podáš opravné na svoj DU, kde vyznačíš dátum zmeny.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, potrebujem súrne radu. Vypisujem dp k dani z mv a mám problém s výpočtom v ktorých vozidlo podlieha dani. Vznik daňovej povinnosti je 18.10.2006 a teraz neviem ako mám vypočítať dni. Na jednom daň.úrade mi hovoria, že mám počítať 19,20,21... (spolu 74dní) a na druhom dú, že mám počítať aj ten deň, čiže 18,19,20...(spolu 75dní). Viete mi niekto poradiť? Čo si mám teraz vybrať? Nechcem to spraviť zle, aby potom nevyvolávali klientom. Pomóóc. To sú informácie . Skúsim zavolať ešte na jeden dú a rozhodnem sa?
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

eop
Ahojte, potrebujem súrne radu. Vypisujem dp k dani z mv a mám problém s výpočtom v ktorých vozidlo podlieha dani. Vznik daňovej povinnosti je 18.10.2006 a teraz neviem ako mám vypočítať dni. Na jednom daň.úrade mi hovoria, že mám počítať 19,20,21... (spolu 74dní) a na druhom dú, že mám počítať aj ten deň, čiže 18,19,20...(spolu 75dní). Viete mi niekto poradiť? Čo si mám teraz vybrať? Nechcem to spraviť zle, aby potom nevyvolávali klientom. Pomóóc. To sú informácie . Skúsim zavolať ešte na jeden dú a rozhodnem sa?
Podľa mňa včetne 18. tj. 75 dní lebo 18- stého ho už používaš na podnikanie.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Antonia1
Podľa mňa včetne 18. tj. 75 dní lebo 18- stého ho už používaš na podnikanie.
Ďakujem. Aj som to tak spravila. Radšej zaplatíme o cca 11sk viac, ako by mali vyvolávať, že je tam nedoplatok. Ďik. Pekný víkend
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Z www.drsr.sk:

Informácia k výpočtu pomernej časti ročnej sadzby dane z motorových vozidiel


Daňové riaditeľstvo SR v Banskej Bystrici informuje daňovníkov dane z motorových vozidiel, že daňová povinnosť v sume, ktorá zodpovedá pomernej časti ročnej sadzby dane za zostávajúce kalendárne dni zdaňovacieho obdobia v zmysle § 91 ods. 2 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov, sa počíta odo dňa vzniku daňovej povinnosti vrátane.

Príklad:
Daňovníkovi vznikne daňová povinnosť 1.12.2006. Celoročná sadzba dane pre osobný automobil je napr. 1 600 Sk.
Daňovník zaplatí daň v sume, ktorá zodpovedá pomernej časti ročnej sadzby dane za zostávajúce kalendárne dni nasledovne:
- celoročná sadzba dane.............................................. .............................. 1 600 Sk
- počet zostávajúcich kalendárnych daní (od 1.12.2006 do 31.12.2006) ...........31 kalendárnych dní

Výpočet daňovej povinnosti: 1 600 : 365 x 31 = 135,90 Sk, po zaokrúhlení 136 Sk.

Pätnásťdňová lehota na podanie daňového priznania začne plynúť v nasledujúci deň po dni vzniku daňovej povinnosti, t.j. od 2.12.2006 a uplynie 16. decembra 2006. V tejto lehote je daňovník povinný podať daňové priznanie a daň zaplatiť. V prípade, ak celková suma dane je viac ako 50 000 Sk, správca dane na základe žiadosti daňovníka povolí platenie dane v splátkach, ak o to daňovník požiada v lehote na podanie daňového priznania. Uvedené sa vzťahuje na daňovníkov dane z motorových vozidiel, podávajúcich daňové priznanie od 1.7.2006 vrátane.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Dav
Na jednom DU som sa stretla s tlačivom "Oznámenie o zmene k cestnej dani " a tam napíšeš , že nastala zmena ŠPZ, alebo podáš opravné na svoj DU, kde vyznačíš dátum zmeny.
chcem poprosiť tlačivo "Oznámenie o zmene k dani z motorových vozidiel" ako prílohu, príp. link
ďakujem
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Prosím Vás, viete mi poradiť ako vyplniť riadok 05 priznania? Máme ako s.r.o. úžitkové vozidlo - Toyota Rava (bez návesu, prívesu), podľa technického preukazu má
- prevádzkovú hmotnosť 1 660 kg
- najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť 2 205 kg
- najväčšiu pípustnú hmotn. na nápravu 1 150 kg
- najväčšiu prípustnú hmot. jazdnej súpravy 4 190 kg.
V riadku 05 priznania mám uviesť celkovú hmoltnosť v tonách, čo je podľa § 96 ods. 2 zákona 582/2004 súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti.
Akú hmotnosť uviesť na riadku 05? Vďaka za každú radu.
Katarína
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Dakujem pekne, prešla som tu na porade všeličo, ale toto som nenašla.
Katarína
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

pridám zo stránky www.drsr.sk:

otázka:

Ako sa určuje sadzba dane pre úžitkové vozidlo?

odpoveď:

Základom dane pri úžitkových vozidlách a autobusoch podľa ustanovenia § 87 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení účinnom od 1.12.2005 (ďalej zákon o miestnych daniach) je ich celková hmotnosť v tonách a počet náprav.
Pri určení sadzby dane z motorových vozidiel sa pri úžitkových vozidlách podľa § 88 ods. 2 písm. b) zákona o miestnych daniach vychádza z celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne pre motorové vozidlo a osobitne pre prípojné vozidlo.
0 0
cifo cifo

cifo je offline (nepripojený) cifo

Antonia1
Podľa mňa včetne 18. tj. 75 dní lebo 18- stého ho už používaš na podnikanie.
patri tam aj 18, nakoľko aj pocas tohot dna sa auto pouzivalo na podnikanie.
0 0