Zavrieť

Porady

Kľúče od spoločných priestorov a pivničných priestorov

Nikde som sa nedozvedela, ako to je s kľúčmi od spoločných priestorov a od pivničných priestorov. Od spoločných priestorov /sušiarne, bývalé práčovne a pod./ má u nás len domovník a od pivničných priestoroch máme len my príslušní majitelia bytov.
V kúpno-predajnej zmluve som sa dozvedela, že máme odkúpené len pivnice-kobky a nie aj pivničné chodby medzi jednotlivými kobkami-pivnicami.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Vierka, tak ako praca poctiveho domovníka, tak aj praca predsedu SVB nikdy nebude dostatočne ocenená. My sme na Slovensku tí "vyvolení", ktorí sme sa pokusili trošku zmenit chapanie ludí aj ked to je velmi nevďačné a náročne. Vela sa tu už o tom popísalo a ver, že ani jeden nemame zato odmenu aká by prislúchala. Nikto kto s tým nerobí si ani len nevie predstavit, čo je to za prácu. Ludia budú radšej platit OSBD a podobným velke peniaze za správu, zatvoria za sebou dvere, kašlu na to ako vyzera ich byvanie, nemajú prehlad o čerpaní fondov /mimochodom zabudaju, že su to ICH peniaze/ a len na všetko nadávajú. Ale akonahle by mal peniaze za správu brať niekto iný, to už sa boja, že nebodaj niekto na nich zbohatne...Ale raz im to všetkým dojde, ked zistia, že vedlajší panelák ma novu strechu, novu kotolnu, je zateplený a na chodbách sú kvety a obrazy...To si len potom uvedomia, že s tou svojou nehnuteľnostou si žiadne veľke naroky pri predaji robit nebudu a ani nenechaju svojim potomkom. Tu možu tak maximalne dožit a celý život hundrat! Ale život prinaša našťastie aj opak....A to sme MY SVBčkari
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Viera123
Slavica, viem, ze nekritizoval mňa, ale domovníka, ktorého plne chápem. Táto služba je naozaj nedocenená, každý vidí len výhody, aj keď ja tam teda žiadnu nevidím, iba mám záruku, že tam nikto nebude šafáriť, keď to môžem sama skontrolovať. Preto som reagovala, aby to bolo jasné pre tých, ktorí s tým nerobia. My sme obrovský kolos, tiež by som bola za, keby sme neplatili OSBD, ale vytvorili SVB, ale ľudia nie sú tejto myšlienke dosť naklonení. Je to krátkozraké, ale je to tak. A presviedčať 138 nájomníkov je nereálne.
Vierka ale keď sa o to aspoň nepokúsite, môžeš v krátkej dobe ľutovať. Budeš platiť aj Ty. Nie OSBD. Tí Vás práve oberajú o možnosť výberu, čo s peniazmi, ktoré si našetríte. Ako ich investovať aby sa Vám čo najskôr vrátili. Aby ten domovník dostal zadosťučinenie aspoň tým, že sporadicky mu dajú nejakú mimoriadnu odmenu, atď. Dá sa toho vymenovať veľa. Úprimne, viem o čom píšem.
0 0
Kušnierik Kušnierik

Kušnierik je offline (nepripojený) Kušnierik

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Vierka ale keď sa o to aspoň nepokúsite, môžeš v krátkej dobe ľutovať. Budeš platiť aj Ty. Nie OSBD. Tí Vás práve oberajú o možnosť výberu, čo s peniazmi, ktoré si našetríte. Ako ich investovať aby sa Vám čo najskôr vrátili. Aby ten domovník dostal zadosťučinenie aspoň tým, že sporadicky mu dajú nejakú mimoriadnu odmenu, atď. Dá sa toho vymenovať veľa. Úprimne, viem o čom píšem.
Ahoj ak možem k tvojmu príspevku iba krátko všetko je o ľudoch a nie či SVb alebo Vykon správy. Ahoj
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Kušnierik Pozri príspevok
Ahoj ak možem k tvojmu príspevku iba krátko všetko je o ľudoch a nie či SVb alebo Vykon správy. Ahoj
Ahoj, jasné že môžeš. Veď je to tu o porade. Ja si za svojim príspevkom "stojím".Nebudem a ani nechcem uvádzať argumenty, čo by mohol niekto považovať za znevažovanie, očiernovanie, poškodzovanie dobrého mena. Viem len toľko, že nemajú právo výberového konania a o veľa veciach nemôžu rozhodovať tak ako každý člen SVB, ktorý sa aktívne zúčastňuje na zhromaždeniach a zaujímajú ho kam sa dávajú peniaze vkladané na FOPaÚ. Keby som to nepočula od vlastníkov bytov patriacich pod správu bytových družstiev tak o tom neviem. My sme tiež boli v správe správcu s.r.o. Na moje požiadavky ohľadom výberového konania som bola usmernená, že oni na to kapacity nemajú, resp. na túto činnosť sa nevzťahuje povinnosť robiť výberové konanie.V najlepšom prípade som si našla v schránke zoznamy členov, ktorí mali svojim podpísať súhlas s vykonaním periodickej kontroly hasiacich prístrojov. Na nasledujúcej kontrole /kde som už ja ako predseda SVB urobila aj výberové konanie/sa zistilo, že skrinky na umiestnenie hadíc, spojok, hasiacich prístrojov sú zaplombované /originál plomba/ a prázdne. Na základe dopytu predchádzajúceho vykonávateľa a správcu ako je toto možné, ukázal zadnú stranu protokolu kde boli zistené závady vypísané.Samozrejme správca založil a vôbec nikoho z domu neupozornil o tom, že skrinky sú prázdne.Keby bol náš dom vyhorel... No aj za takéto "poskytovanie služieb" sa dajú brať peniaze ako za správu. Dnes viem, že to bolo poskytovanie účtovných služieb. Ale to sú poznatky z mojich skúseností.
0 0
meridase meridase

meridase je offline (nepripojený) meridase

Ako si mamá vysvetliť znenei ust. § 13 ods. 2 zák.č. 182/1993 Zb. v znení noviel:
spoluvlastníci spoločných časti domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a pozemku sa nemôžu dožadovať zrušenia spoluvlastníctva podľa Obč. zákonníka.
Ak tomu dobre rozumiem, tak tieto časti bytového domu nie je možné predať
ani kúpiť niektorým zo spoluvlastníkov po zrušení spoluvlastníctva, resp.riešiť to formou dohody o vysporiadaní
0 0
meridase meridase

meridase je offline (nepripojený) meridase

Už mi nemusíte odpovedať. Našiel som si odpoveď v inom sektore. Ustanovenie som pochopil správne, že spoluvlastníctvo v zmysle ust. § 13 ods. 1 nie je možné zrušiť a previesť v zmysle Obč. zákonníka, pokiaľ nedôjde k zmene charakteru uvedeného priestoru (kotolňa. kočikáreň a pod.)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať