Zavrieť

Porady

oznámenie zamestnávateľa

daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Zase som tu s Pé-enkou.

Pri vypĺňaní tlačiva Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie - pri dočasnej PN sa uvádzajú kódy:
Kód 2 (zamestnanec) , K - koniec
alebo kódy
Kód 01 (štát - FO, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské ...), Z - začiatok.

Prosím poraďte. ďakujem krásne
Usporiadat
skocka skocka

skocka je offline (nepripojený) skocka

matka - podnikateľka
Vypĺňa sa Kód 1O
- 1. Štát
- O. Fyzická osoba, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné...
a Platnosť zmeny Z - začiatok

Skočka
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

daja
Zase som tu s Pé-enkou.

Pri vypĺňaní tlačiva Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie - pri dočasnej PN sa uvádzajú kódy:
Kód 2 (zamestnanec) , K - koniec
alebo kódy
Kód 01 (štát - FO, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské ...), Z - začiatok.

Prosím poraďte. ďakujem krásne
Kód 2 - zamestnanec sa používa čisto pri odhlásení a prihlásení zamestnanca.
Pri vzniku DPN sa používa kód 1-O1 (aspoň ja to takto píšem, aj keď možno by stačilo aj 1-O) a pri začiatku dám Z - začiatok pri skončení K - koniec.
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

ďakujem ste zlaté.
0 0
daja4 daja4

daja4 je offline (nepripojený) daja4

Ja píšem do všzp pri PN a OČR : 1.0 (tak som sa s nimi telefonicky dohodla v Nových Zámkoch-tam sú milé a ochotné ).
0 0
dugilu dugilu

dugilu je offline (nepripojený) dugilu

programator
daja
Zase som tu s Pé-enkou.

Pri vypĺňaní tlačiva Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie - pri dočasnej PN sa uvádzajú kódy:
Kód 2 (zamestnanec) , K - koniec
alebo kódy
Kód 01 (štát - FO, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské ...), Z - začiatok.

Prosím poraďte. ďakujem krásne
uvádzajú sa kódy 1O Z-zaciatok ,K-koniec
2 sa uvádza pri nástupe nového zamestnanca 2 Z
alebo pri ukončení PPV 2 K
0 0
Dadena Dadena

Dadena je offline (nepripojený) Dadena

Treba si vždy otočiť zadnú stranu oznámenia pre tú ktorú poisťovňu, a to je presne vypísané pri akej situácii a aký kód použiť. A bohužial je to ďalšie papierovanie, ale je to kvôli výške odvodov, aby ZP vedela, že vymeriavací základ bol ponížený z dôvodu napr. PN, OČR atď.
0 0
katka.hesskova katka.hesskova

katka.hesskova je offline (nepripojený) katka.hesskova

som co sa PN-ky týka tak trocha zaciatocnik...

ak ochorie zamestnanec na talcive
Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
to oznamim ZP s tym ze platitelom sa stava stat??? a ked nastupi do prace zasa poslem to tlacivo ibaze tam uvediem koniec???

ja som myslela ze to oznamujem len do socialnej.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

katka.hesskova
som co sa PN-ky týka tak trocha zaciatocnik...

ak ochorie zamestnanec na talcive
Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poisteniefficeffice" /><o ="">:p></o>:p>
to oznamim ZP s tym ze platitelom sa stava stat??? a ked nastupi do prace zasa poslem to tlacivo ibaze tam uvediem koniec???

ja som myslela ze to oznamujem len do socialnej.
Áno každú PN nahlasuješ aj do zdravotnej poisťovne. Ale tiež treba rozlišovať či ide o náhradu príjmu PN ktorú platí zamestnávateľ alebo nemocenské ktoré platí Sociálna poisťovňa.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

katkaj
Áno každú PN nahlasuješ aj do zdravotnej poisťovne. Ale tiež treba rozlišovať či ide o náhradu príjmu PN ktorú platí zamestnávateľ alebo nemocenské ktoré platí Sociálna poisťovňa.

Súhlasím s Katkou, len ju trošku opravím: už netreba rozlišovať náhradu príjmu a nemocenské, v tomto novom oznámení je to všetko pod jedným kódom.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jankasm
Súhlasím s Katkou, len ju trošku opravím: už netreba rozlišovať náhradu príjmu a nemocenské, v tomto novom oznámení je to všetko pod jedným kódom.
Ďakujem za opravu. Leto naším zamestnancom akosi prospieva a nie sú chorí, tak som ešte v starom režime :p
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Ak som v roku 2005 a v tomto roku nenahlásila na HO do ZP Práceneschopnosť zamestnanca, mala by som to urobiť dodatočne?
Za rok 2005 - rozlíšiť kódy : náhrada príjmu pri DPN 1deň-10deň
nemocenské 11 deň ....
tieto doby som neuviedla ani v ELDP. Musím urobiť opravné ELDP?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivček
Ak som v roku 2005 a v tomto roku nenahlásila na HO do ZP Práceneschopnosť zamestnanca, mala by som to urobiť dodatočne?
Za rok 2005 - rozlíšiť kódy : náhrada príjmu pri DPN 1deň-10deň
nemocenské 11 deň ....
tieto doby som neuviedla ani v ELDP. Musím urobiť opravné ELDP?
1. áno mala
2. áno
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

díky už aj to idem opraviť. a môžeš mi povedať aké kódy boli vtedy náhrada a nemocenské?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivček
díky už aj to idem opraviť. a môžeš mi povedať aké kódy boli vtedy náhrada a nemocenské?
Každá poisťovňa to malá iné, akú potrebuješ?
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

VŠZP, tam mám skoro všetkých poistených. a mám zaslať aj kópie PN?
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
katka.hesskova
som co sa PN-ky týka tak trocha zaciatocnik...

ak ochorie zamestnanec na talcive

Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poisteniefficeffice" /><O:p></O:p>

to oznamim ZP s tym ze platitelom sa stava stat??? a ked nastupi do prace zasa poslem to tlacivo ibaze tam uvediem koniec???

ja som myslela ze to oznamujem len do socialnej.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

S oznamovaním PN na sociálnej poisťovni mám problém, neustále mi to vracajú s tým, že o niečom takomto ešte nepočuli. Vraj, čo to vyvádzam, kde som sa k tomu dopracovala. Už ja mi to trápne. Má niekto aj takéto skúsenosti?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Janiela
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

S oznamovaním PN na sociálnej poisťovni mám problém, neustále mi to vracajú s tým, že o niečom takomto ešte nepočuli. Vraj, čo to vyvádzam, kde som sa k tomu dopracovala. Už ja mi to trápne. Má niekto aj takéto skúsenosti?
PN na sociálnu poisťovňu sa posiela po 10 dňoch keď zamestnávateľ prestáva platiť náhradu a sociálna poisťovňa začína platiť nemocenské. Tak neviem čo konkrétne im oznamuješ a v čom majú problém
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ivček
VŠZP, tam mám skoro všetkých poistených. a mám zaslať aj kópie PN?
VŠZP kód pre DNP prvých desať dní = 25
kód pre nemocenské od 11.dňa = 19

Kópie PN neposielaš
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Janiela
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

S oznamovaním PN na sociálnej poisťovni mám problém, neustále mi to vracajú s tým, že o niečom takomto ešte nepočuli. Vraj, čo to vyvádzam, kde som sa k tomu dopracovala. Už ja mi to trápne. Má niekto aj takéto skúsenosti?
Asi myslela oznamovanie PN do zdravotnej poisťovne. :p
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jankasm
Asi myslela oznamovanie PN do zdravotnej poisťovne. :p
no chvíľu som pochybovala o čom je vlastne otázka kedže sa vyššie spomínala ZP. Ale otázka bola na SP tak som odpovedala na SP. Bolo by dobré popísať konkrétny problém aby sme vedeli lepšie odpovedať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať