Zavrieť

Porady

oznámenie zamestnávateľa

daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Zase som tu s Pé-enkou.

Pri vypĺňaní tlačiva Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie - pri dočasnej PN sa uvádzajú kódy:
Kód 2 (zamestnanec) , K - koniec
alebo kódy
Kód 01 (štát - FO, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské ...), Z - začiatok.

Prosím poraďte. ďakujem krásne
Usporiadat
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Do VŠZP to mám na akom tlačive poslať za rok 2005 - na tom starom Hromadné oznámenie o poistencoch? Ak áno, nemáte ho niekto, ja tie staré už nemám.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ivček
Do VŠZP to mám na akom tlačive poslať za rok 2005 - na tom starom Hromadné oznámenie o poistencoch? Ak áno, nemáte ho niekto, ja tie staré už nemám.
Prikladám tlačivo
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Ivček
Do VŠZP to mám na akom tlačive poslať za rok 2005 - na tom starom Hromadné oznámenie o poistencoch? Ak áno, nemáte ho niekto, ja tie staré už nemám.
Dúfam, že ti pomôže
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Nejde mi to otvoriť. vyhadzuje ma z toho. že nie som registrovaná al. nemá prístupové práva.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Díky moc. Už to mám.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
jankasm
Asi myslela oznamovanie PN do zdravotnej poisťovne. :p
Na zdravotnej som mala problémy v začiatkoch. Problém je so sociálnou poisťovňu: Naozaj mi vracajú oznámenia o prerušení poistenia. Vyriešilo som to odoslaním poštou doporučene.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Janiela
Na zdravotnej som mala problémy v začiatkoch. Problém je so sociálnou poisťovňu: Naozaj mi vracajú oznámenia o prerušení poistenia. Vyriešilo som to odoslaním poštou doporučene.
Ale PN nie je (až na výnimky) prerušením poistenia pre SP.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Prosím Vás,
kde by som sa dočítala akú lehotu má zamestnanec na oznámenie zamestnávateľovi že je na PN?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anka1
Prosím Vás,
kde by som sa dočítala akú lehotu má zamestnanec na oznámenie zamestnávateľovi že je na PN?
Ďakujem.
Nikde, žiadna lehota špeciálne na to oznámenie nie je.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anka1
Prosím Vás,
kde by som sa dočítala akú lehotu má zamestnanec na oznámenie zamestnávateľovi že je na PN?
Ďakujem.
Niekoľkokrát to tu už bolo spomínané, podrobnosti si môžeš vyhľadať v starších témach, ale zhodli sme sa na tom, že žiadny legislatívny predpis neudáva lehotu na nahlasovanie PN. Zväčša si to firmy uvádzajú medzi povinnosti zamestnancov v niektorom internom predpise, napr. v Pracovnom poriadku a bývajú to spravidla 3 dni.
0 0
katka28 katka28

katka28 je offline (nepripojený) katka28

Bolo to dôležitá vec rozdelovať PN na dni poberania náhrady príjmu a na dni pob.nemoc.dávky? Ja som nahlasovala PN pod kódom 19 aj začiatok prac.neschopnosti aj koniec prac.neschponosti.
Však aj za prvých 10 dní PN platí poistné štát za zamestnanca, nie?
Ostatné ZP nemali to rozdeľované...
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, oznamuje sa do ZP aj celodenné ošetrenie zamestnanca tzv.§, viem že na SP nie ale so ZP si nie som istá. Predpokladám ak sa oznamuje OČR, tak aj § sa asi oznamuje? Ďakujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Do ZP sa nenahlasuje §.
0 0
mina311 mina311

mina311 je offline (nepripojený) mina311

Mám takýto problém:

Teraz som zistila, že bolo treba nahlasovať začiatok a koniec PN a OČR nielen na Soc. poisťovňu, ale aj zdravotným poisťovniam....
Nerobila som to celé 2 roky (od začiatku roka 2006 + 2007). Tých PN nebolo zas až tak veľa... ale nejaké boli... (dokonca 2 dlhodobé...)

Čo teraz?! Mám to spätne za 2 roky nahlásiť?! A čo keď mi teraz dajú pokutu... Aj keď im to 2 roky nechýbalo... nikto ma na to neupozornil... to, že je takáto povinnosť som sa dozvedela iba náhodou...

Ďakujem za odpoveď...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mina311 Pozri príspevok
Mám takýto problém:

Teraz som zistila, že bolo treba nahlasovať začiatok a koniec PN a OČR nielen na Soc. poisťovňu, ale aj zdravotným poisťovniam....
Nerobila som to celé 2 roky (od začiatku roka 2006 + 2007). Tých PN nebolo zas až tak veľa... ale nejaké boli... (dokonca 2 dlhodobé...)

Čo teraz?! Mám to spätne za 2 roky nahlásiť?! A čo keď mi teraz dajú pokutu... Aj keď im to 2 roky nechýbalo... nikto ma na to neupozornil... to, že je takáto povinnosť som sa dozvedela iba náhodou...

Ďakujem za odpoveď...
Sprav to dodatočne. Táto povinnosť tu je stále. Pokuty zatiaľ nedávajú, ale možno raz bude aj to. Ak to oznámenie pošleš, budeš mať povinnosti splnené, hoci aj neskôr.
0 0
mina311 mina311

mina311 je offline (nepripojený) mina311

Ďakujem veľmi pekne za bleskovú odpoveď... Tak sa do toho idem teda pustiť...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mina311 Pozri príspevok
Čo teraz?! Mám to spätne za 2 roky nahlásiť?! A čo keď mi teraz dajú pokutu... Aj keď im to 2 roky nechýbalo... nikto ma na to neupozornil... to, že je takáto povinnosť som sa dozvedela iba náhodou...

Ďakujem za odpoveď...


Nechýbalo, lebo nemali o tom vedomosť. Povinnosti zamestnávateľa majú poisťovne uvedené aj na svojich internetových stránkach
0 0
mina311 mina311

mina311 je offline (nepripojený) mina311

Napr. som aj zamestnancov nahlasovala do pracovného pomeru na starých tlačivách- kde boli úplne iné kódy...- neboli to čísla, ale písmená (S -zamestnanec a podobne...a na tých tlačivách ani nebola možnosť nahlásiť PN)- ja viem, že je to tlačivo prístupné aj na internete... ale proste som ich mala v kancelárii plno - používala ich aj moja predchodkyňa ešte v roku 2005 - kedy tiež už neplatili... a proste ma to ani nenapadlo skontrolovať, či sa náhodou tlačivá nezmenili... A nikto zo VŠZP ma na to tiež neupozornil... hoci "výsledky kontroly" z mesačných výkazov nám chodia pravidelne... - Takže preto to moje sklamanie...
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Dnes mi náš zamestnanec priniesol list zo VZP, že si nesplnil svoju povinnosť a neoznámil zmenu platiteľa poistného a uvedené boli obdobia, keď ukončil PN. Pozerám na to asi takto .
Zamestnaný je u nás od r. 2002. PN mal o.i. od 9.10.2006 do 24.11.2006, čo bolo aj elektronicky oznámené t.j. kód 10 začiatok 9.10.2006, kód 10 koniec 24.11.2006.
A oni teraz vyžadujú, že kto bol za neho platiteľom od 25.10.2006.
Urobila som niečo zlé v oznámení ? Veď ako sa v predchádzajúcich príspevkoch píše, tak kód 2. zamestnanec začiatok sa používa len pri nástupe nového zamestnanca. A elektronicky to bolo v podateľni VZP prijaté ....

Mimochodom list prišiel bez kontaktnej osoby, bez pečiatky, podpisu fotokópia.
0 0
verca2 verca2

verca2 je offline (nepripojený) verca2

človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac
Ahojte

odhlásenie zamestnanca - skončenie PP dohodou (od konca roka je poberateľom predčasného dôchodku)
Na tlačivo stačí zadať
Kód 2
Platnosť zmeny K

alebo môže byť aj
Kód 2B
Platnosť zmeny K

Tak isto som si neni istá pri odhláške v SP. Vyplnila som Dátum zániku poistenia 31.12.2009, Pracovný pomer 1.


ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať