Zavrieť

Porady

Refundácia DPH zo zahraničia

Vie niekto poradiť ako mám zaúčtovať faktúru zo zahraničia ,ktorá nám dobropisuje uznané vratky DPH. Je na nej čiastka v eurách s mínusom.Je to príjem ovplyvňujúci základ dane? Účtujem v ALFE.ďakujem
Usporiadat
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

emma01 Pozri príspevok
na ťarchu - MD v prospech - dal
No a to je ten problém.
Ak platí pre aktívne aj pasívne účty info z hora potom to nemá logiku.

Dosť dlho trvalo kým som v účtovníctve našiel obľubu a našiel som obľubu lebo som sa dopracoval k poznaniu že účtovníctvo má logiku. A keď má logiku tak som sa začal v účtovníctve realizovať aj ako programátor.

Aby som mohol mať dobrý pocit z toho, že účtovníctvo je logické tak som si vytesnil zo svojej databázy poznaní pojmy na ťarchu a v prospech účtu.

Pre mňa by bolo logické
pre aktívny účet MD je v prospech
pre pasívny účet DAL je v prospech.

ALe radšej to nebudem rozvádzať, aby som niekoho nepriviedol do omylu.

Pozdravujem.

apo
0 0
renka12 renka12

renka12 je offline (nepripojený) renka12

emma01 Pozri príspevok
Na ťarchu účtu 648 so súvzťažným zápisom 378.
Toto je účtovné vysporiadanie.
Ale v daňovom priznaní by sa to malo vrátiť do základu dane - je to nedaňový výnos.
Súhlasíte?
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Ahojte, chcem sa spýtať na Váš názor, či môžem pri účtovaní refundácie DPH postupovať aj týmto spôsobom:

Došlá faktúra z DKV za PHM
501/321 1000 EUR
378/321 200 EUR (DPH zo zahraničia) -samozrejme analytika podľa štátov
Došlý dobropis z DKV na DPH z PHM -predfinancovanie vystavený v ten istý deň ako faktúra
378/321 -200 EUR (DPH zo zahraničia)
563/378 (prípadné kurzové rozdiely, ak je faktúra v HUF, alebo v PLN)

Moja otázka spočíva v tom, či môžem obísť účtovanie 378/648 (teda nebudem účtovať na výnosový účet 648? a teda ani robiť zbytočnú AE na 501 základ+DPH ) Zahraničná DPH sa mi v účtovníctve prejaví ako naša slovenská!
Zdá sa mi to byť logické a prehladné! Lebo v mojom prípade mám tú DPH vrátenú ihneď, stav na 378 sa mi hneď vynuluje, nemám zostatok ku koncu roku k vráteniu! Ďakujem za každý názor.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať