Zavrieť

Porady

Dedenie po bratovi ked mal priatelku

Boli sme traja surodenci, vsetci slobodny, bezdetny.
Brat zomrel, zostal som sam so sestrou. Vsetci sme mali trvaly pobyt v rodicovskom dome.
Brat ktory zomrel mal aj svoj dom kde zil s priatelkou asi 6 rokov.
Trvaly pobyt v jeho dome nemal ani on ani jeho priatelka.
Ako je to teraz s dedenim po bratovi? Budeme dedit rovnakym dielom ja, sestra a jeho priatelka?
Poprosim Vas o odpoved, pokial mozno 100% overenu

Dakujem

Peter
taiko keby si bol na bratovom mieste, komu by si chcel zanechat svoje dedictvo ? Svojej partnerke, alebo svojim surodencom ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak brat nemá deti a zdieľal spoločnú domácnosť s priateľkou - tak potom prichádza do úvahy dedenie jeho majetku - zo zákona v tretej skupine (všetci traja rovnako) .
    A ešte môže prichádzať do úvahy aj dedenie zo závetu - ak sa nejaký nájde - môže aj všetko zdediť priateľka??
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...vq0fKnx7BILLzp
    ...
    teraz pozerám - to isté http://www.porada.sk/300129-ako-je-t...ml#post2972865
    Naposledy upravil Katy a R : 04.01.18 at 11:00
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zk24 Ja len zo zvedavosti, kedze nie som právnik, ani nemam žiadne vedomosti..... Priateľka dedí po zosnulom frajerovi? Aj ked nie su manželia?
    Katy a R klikni na link a prečítaj... nebol iba frajer
    zk24 Zaujímavé.... čo sa človek nedozvie. Dakujem za info. Nechapem teda znova položenu tu istu otazku, ked už v auguste, či kedy to bolo, položil rovnaku otazku, a bola aj zodpovedana.
    Imperia No, neviem,,,,pokial tam dotycna dama nema trvaly pobyt, ze ci to budu brat v DK do uvahy, ako zitie v spolocnej domacnosti. A, to je jedno, ze ci tam mal brat trvaly pobyt, alebo nie. Zrejme to skonci na sude s dokazovanami. Aj s dokazovanim, ako sa spolubyvajuca o neho starala. Z moralneho aspektu, ak sa o neho starala, nieco by jej mali vyplatit.
    Katy a R podmienkou je zdieľanie spoločnej domácnosti - nie trvalý pobyt! a žil s ňou (gazdoval) predsa 6 rokov!
    - a ktovie, či už dávno všetko nie je poriešené (napr závet)
    Ing. Ľubomír Janoška Rozhodujúce je spoločné hospodárenie, ak spoločne platili výdavky na domácnosť, tak mali spoločnú domácnosť.
      zbaliť

    Dedenie po bratovi ked mal priatelku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.