Zavrieť

Porady

Zákon o miestnych daniach - daň z motorových vozidiel

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Akiste viete, že od 1.11.2004 nadobudol účinnosť zákon č.582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku. Nájdete ho v Zbierke, čiastka 274/2004.

Týmto zákonom sa okrem iného ruší zákon o cestnej dani a zavádza sa daň z motorových vozidiel (s platnosťou od r.2005). Sadzby tejto dane bude určovať VÚC.

Nevie niekto, aká bude sadzba dane z motorových vozidiel vo VÚC Bratislava ?
Usporiadat
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

vladka, pre DU I treba ist do KERKA, ale ked iba pre tlačiva, tak blizsie mas na Garbiarsku, uz ich maju a su zatial ochotní dávat a nepýtať sa, z ktorého obvodu si. Ale zas nemaju cislo uctu - pre KE I..
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Na stránke DR sú už čísla účtov pre daň z motorového vozidla.
Ja mám ale ešte otázku, ktorá je možno smiešna, ale ja som ešte nebol prihlasovať auto a nie je mi je jasné, kde je miesto evidencie vozidla v Bratislave. Ja si myslím, že v Bratislave sa evidujú všetky autá v Petržalke (alebo nie?) a podľa toho by sa mala táto daň odvádzať na DÚ 5. Z technických preukazov áut neviem zistiť nič iné, len že je to v Bratislave.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Dokedy treba podať a zaplatiť daň ?
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

pozrite tu sú info pre KE ...

http://www.porada.sk/showthread.php?...%FDch+vozidiel
Naposledy upravil Luckasari : 08.01.05 at 08:56
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Daňové priznanie treba podať do 15.1. a zaplatiť do 31.1. . Ale veru stále neviem, na ktorý účet v Bratislave.
0 0
selena selena

selena je offline (nepripojený) selena

My mame auto nahlasene v Kosiciach na Moyzesovej, ale sidlo firmy patri pod DU v Moldave nad Bodvou. Dnes som tam zaniesla Dan.priznanie za mot.vozidlo a neprotestovali, ze im ho netreba, ba dokonca mi dali sek, ktorym tu dan mam zaplatit na ich ucet. Takze podla mna kazdy podava dan. priznanie z mot.vozidla tam, kde aj DPH a vsetky ostatne dane-cize podla sidla firmy a nie podla toho na ktorom dopravnom inspektorate je auto prihlasene.
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

To práve nie je tak. Podľa zákona a aj podľa "Poučenia" predkladá daňovník DP miestne príslušnému DÚ podľa miesta evidencie vozidla. Preto je potrebné DP aj uviesť názov obce sídla doprav. inšpektorátu, ktorý prideli ev. č..
0 0
selena selena

selena je offline (nepripojený) selena

Nehadam sa, mne to v Moldave bez pripomienok vzali, aj ked auto je evidovane v KE. A ked maju aj vycleneny ucet kam sa to ma posielat, tak v tom nevidim problem. V Moldave sa auta neeviduju, takze by ma upozornili, ze mam ist do KE.
0 0
Danovnik Danovnik

Danovnik je offline (nepripojený) Danovnik

Palino
Daňové priznanie treba podať do 15.1. a zaplatiť do 31.1. . Ale veru stále neviem, na ktorý účet v Bratislave.
Pozrite si www.drsr.sk, tam najdete cisla uctov. Pre upresnenie ich uvadzam:

Daň z motorových vozidiel Daňový úrad Bratislava I 0000007000195938/8180

Daň z motorových vozidiel Daňový úrad Bratislava II 0000007000195911/8180

Daň z motorových vozidiel Daňový úrad Bratislava III 0000007000195903/8180

Daň z motorových vozidiel Daňový úrad Bratislava IV 0000007000195890/8180

Daň z motorových vozidiel Daňový úrad Bratislava V 0000007000195882/8180

Daň z motorových vozidiel Daňový úrad Bratislava VI 0000007000195874/8180.

Pre zaújímavosť dopĺňam názor z DU III:
Keď sme sa ich pýtali, či máme platiť daň z motorových vozidiel na DU III. (to je DU miestne príslušný podľa sídla našej fy) alebo na DU pre Kopčiansku ulicu, až prekvapene reagovali, prečo to chceme platiť inde ako na DU III a trvali na tom, že to máme hradiť na DU III.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Danovnik
Pozrite si www.drsr.sk, tam najdete cisla uctov. Pre upresnenie ich uvadzam:


Daň z motorových vozidiel Daňový úrad Bratislava V 0000007000195882/8180

Pre zaújímavosť dopĺňam názor z DU III:
Keď sme sa ich pýtali, či máme platiť daň z motorových vozidiel na DU III. (to je DU miestne príslušný podľa sídla našej fy) alebo na DU pre Kopčiansku ulicu, až prekvapene reagovali, prečo to chceme platiť inde ako na DU III a trvali na tom, že to máme hradiť na DU III.
JA by som predsaj len odporucit priamo tie stranky DU, lebo mne vyhodilo:
pre DU BA V.
Cestná daň za vozidlá evidované v tuzemsku

0000007000057199/8180


A k tomu chaosu. Divim sa mu a nedivim. Dan je pre VUC, reformou boli okresy pre plebs zrusene, ale de facto stale funguje okresny princip. No a ak chce niekto aby pes fungoval ako macka a macka ako pes, tak namiesto psa a macky mu zostanu len netvory...
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

hron
A k tomu chaosu. Divim sa mu a nedivim. Dan je pre VUC, reformou boli okresy pre plebs zrusene, ale de facto stale funguje okresny princip. No a ak chce niekto aby pes fungoval ako macka a macka ako pes, tak namiesto psa a macky mu zostanu len netvory...
alebo KOČKOpes

účet pre BA III = 0000007000195903/8180
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

[QUOTE=hron]JA by som predsaj len odporucit priamo tie stranky DU, lebo mne vyhodilo:
pre DU BA V.
Cestná daň za vozidlá evidované v tuzemsku

0000007000057199/8180

Hron, my tie čísla účtov máme z tej istej stránky, ale vyhľadávame Daň z motorových vozidiel a nie Cestnú daň za vozidlá evidované v tuzemsku.

Takže účet pre Daň z motorových vozidiel pre DÚ BA V je 0000007000195882/8180 (zo stránky www.drsr.sk) - tak ako uviedol Daňovník

pre Cestnú daň za vozidlá evidované v tuzemsku pre DÚ BA V je 0000007000057199/8180
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Pre DK je c. u.: 7000195700/8180
A tu je VZN zo Zilinskeho kraja:
Naposledy upravil Daska : 26.08.08 at 19:01
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

[QUOTE=Bubika]
hron
J
Hron, my tie čísla účtov máme z tej istej stránky, ale vyhľadávame Daň z motorových vozidiel a nie Cestnú daň za vozidlá evidované v tuzemsku.

Takže účet pre Daň z motorových vozidiel pre DÚ BA V je 0000007000195882/8180 (zo stránky www.drsr.sk) - tak ako uviedol Daňovník

pre Cestnú daň za vozidlá evidované v tuzemsku pre DÚ BA V je <cenzored, aby som neplietol>
Jojojo, ospravedlnujem sa, musel sa mi smyknut kurzor, ( a okale :-))
Je to hned pod sebou.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

595/2003, platny od 1.1.2005 stále hovorí o starej cestnej dani

v §19, ods.
(3) Daňovými výdavkami sú aj
...

"j) daň z nehnuteľností, daň z prevodu a prechodu nehnuteľností, cestná daň a poplatky vzťahujúce sa na činnosti, z ktorých príjmy podliehajú dani,"

Budeme si mocť dať do nákladov zaplatenú daň z motorových vozidiel ?
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

bodliak
595/2003, platny od 1.1.2005 stále hovorí o starej cestnej dani

v §19, ods.
(3) Daňovými výdavkami sú aj
...

"j) daň z nehnuteľností, daň z prevodu a prechodu nehnuteľností, cestná daň a poplatky vzťahujúce sa na činnosti, z ktorých príjmy podliehajú dani,"

Budeme si mocť dať do nákladov zaplatenú daň z motorových vozidiel ?
noooo, zas môže ministersto novelizovať zákon, alebo vydať usmernenie, ako máme postupovať
je to ozaj veľmi veľmi dobré, ako postupujú pri zmene zákonov, na jednom mieste zmenia, na druhom nie, a my nech sa potom trápime, čo a ako ďalej ...
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Košičania neviete už aj výšku daní ?

Našlasom zatiaľ len návrh na http://www.drsr.sk/wps/portal/


http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...Kosice_VZN.doc
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

hron
Jojojo, ospravedlnujem sa, musel sa mi smyknut kurzor, ( a okale :-))
Je to hned pod sebou.
Ja len v dobrom, aby zmätení nezostali ešte zmätenejší.
0 0
anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Moze mi niekto povedat, kde mam zaplatit tu dan, ak mam DU v Bratislave, a auto prihladene v Kosiciach? Na ktory DU v Kosiciach? Podla toho kde ma DU dopr.inspektorat, alebo kde mam kancelariu v KE?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahojte, chcem sa opýtať, či nemá niekto taký prípad, že auto má dočasne vyradené z evidencie (ale naďalej ho má v majetku)? Ako to uviesť do daňového priznania? V novom zákone takéto oslobodenie nevidím! Alebo to do daňového priznania už nedávať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať