Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok a materská škôlka

U nás dávajú do materskej škôlky so súhlasom riad. MŠ svoje deti aj matky poberajúce rodičovský príspevok a nie sú zamestnané.
Keď sme na to upozornili zriaďovateľa MŠ - primátora mesta a jej priameho nadriadeného, tak nám tvrdili a tvrdia, že to nie je protizákonné.
Vieme 100%, že je to nezákonné. Prosíme Vás, ktorý zákon, predpis, smernica a konkrétny paragraf, odsek je v tomto smere platný, aby sme im ho ukázali? Ináč ich nepresvedčíme.
Usporiadat
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Ako vidím, nikto sa mi neozýva. Ide mi hlavne o to, či ako konateľka môže ísť na Úrad práce ?
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte,
v tejto téme to už bolo spomínané, ale ešte v roku 2006...platí stále, že v prípade nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa je možné dávať dieťa do škôlky na 4 hodiny a zároveň poberať rodičovský príspevok?
Bola som na oficiálnej stránke úradu práce ale nič som o tom nenašla..kde konkrétne sa to dá dohľadať prosím?
Ďakujem vopred.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

mimaemma Pozri príspevok
Ahojte,
v tejto téme to už bolo spomínané, ale ešte v roku 2006...platí stále, že v prípade nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa je možné dávať dieťa do škôlky na 4 hodiny a zároveň poberať rodičovský príspevok?
Bola som na oficiálnej stránke úradu práce ale nič som o tom nenašla..kde konkrétne sa to dá dohľadať prosím?
Ďakujem vopred.
áno, je to možné. Je to uvedené v zákone o rodič.príspevku. skúsom pozrieť link na upsvar

pozri priamo zákon o rodič.príspevku, je v tomto linku, a pozri § 3 ods.3 písm. b)
http://www.employment.gov.sk/index.php?SMC=1&id=442
Naposledy upravil brčko : 20.03.09 at 17:33
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

chcela by som sa opytat.mam dvojrocnu dceru a teraz sa nam narodil chlapcek.v spravach davali ze sa bude poberat na kazde dieta rodicovsky prispevok.cize ked teraz mame dve deti tak budem dostavat dvakrat rodicovsky prispevok alebo ako to vlastneje.dakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

kassiopeia Pozri príspevok
chcela by som sa opytat.mam dvojrocnu dceru a teraz sa nam narodil chlapcek.v spravach davali ze sa bude poberat na kazde dieta rodicovsky prispevok.cize ked teraz mame dve deti tak budem dostavat dvakrat rodicovsky prispevok alebo ako to vlastneje.dakujem

ak si zamestnaná, a budeš mať nárok na materské, tak pozri tuto:


http://www.porada.sk/t103125-zamestn...-do-3roko.html
0 0
RenkaD RenkaD

RenkaD je offline (nepripojený) RenkaD

som mamina na materskej :)
Dobry den prajem.Mam 11 mesacnu dcerku a v oktobri ju chcem dat do jasli.. Pridem o RD ak nastupim do prace alebo nie? Som tu nova tak dakujem za informaciu.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

RenkaD Pozri príspevok
Dobry den prajem.Mam 11 mesacnu dcerku a v oktobri ju chcem dat do jasli.. Pridem o RD ak nastupim do prace alebo nie? Som tu nova tak dakujem za informaciu.
záleží odkedy si začala poberať rodič.príspevok. Ak za obdobie pred 1.1.09, tak ak dieťa bude chodiť do jaslí (nie štátom dotovaniej škôlky) a ty začneš pracovať na prac.pomer, tak ti nárok na RP ostane.

Ak si začala poberať RP ešte pred 1.1.09, tak nárok na RP nebudeš mať, ale budeš mať nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške preukázaných nákladov, max. do výšky RP.
0 0
RenkaD RenkaD

RenkaD je offline (nepripojený) RenkaD

som mamina na materskej :)
Do 13.decembra ma platil zamestnavatel a potom som zacala dostavat ten RD.Takze to mi ostane RD.Malu planujem dat do sukromnych jasli ako to teda bude?dakujem za odpoved.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Mám otázku:
Mamička má syna ktorý bude mať 20.10.2009 tri roky. Momentálne je na rod. dovolenke s dcérou, ktorá bude mať teraz v júli jeden rok. Na RD nastúpila 31.12.2008 a nikde nepracuje.
Ako je to v danej situácii s možnosťou dať syna do škôlky ? Nepríde o rodičovský príspevok ? (aj keď ho poberá na dcéru). Keby že sa zamestná a syna dá do škôlky, (dcéru by varovali starí rodičia), má nárok na nejaký príspevok ?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Manual Pozri príspevok
Mám otázku:
Mamička má syna ktorý bude mať 20.10.2009 tri roky. Momentálne je na rod. dovolenke s dcérou, ktorá bude mať teraz v júli jeden rok. Na RD nastúpila 31.12.2008 a nikde nepracuje.
Ako je to v danej situácii s možnosťou dať syna do škôlky ? Nepríde o rodičovský príspevok ? (aj keď ho poberá na dcéru). Keby že sa zamestná a syna dá do škôlky, (dcéru by varovali starí rodičia), má nárok na nejaký príspevok ?
Ďakujem
Ak o rodičovský príspevok požiadala do 31.12., postupuje sa podľa starého zákona. Podmienkou je starostlivosť aspoň o jedno dieťa do 3 rokov veku, u dieťaťa s dlhodobo nepriaznivým stavom do 6 rokov veku - dieťa nesmie byť umiestnené v predškolskom zariadení s príspevkom štátu.

Podmienky nároku na príspevok na starotlivosť o dieťa platné od 1.1.2009 nájdeš tu

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...vosť+o+dieťa
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ďakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Manual Pozri príspevok
Mám otázku:
Mamička má syna ktorý bude mať 20.10.2009 tri roky. Momentálne je na rod. dovolenke s dcérou, ktorá bude mať teraz v júli jeden rok. Na RD nastúpila 31.12.2008 a nikde nepracuje.
Ako je to v danej situácii s možnosťou dať syna do škôlky ? Nepríde o rodičovský príspevok ? (aj keď ho poberá na dcéru). Keby že sa zamestná a syna dá do škôlky, (dcéru by varovali starí rodičia), má nárok na nejaký príspevok ?
Ďakujem
Ak poberá RP na dceru, tak je úplne nepodstatné, či syn chodí do škôlky alebo nie, lebo ona splna podmienku riadnej starostlivosti o dceru.

Ak začala poberať RP za obdobie od 31.12.08, tak sa na nu vzťahuje prechodné ustanovenie. T.j. aj ked bude pracovať na prac.zmluvu a o dieťa sa bude starať niekto z rodiny alebo napr. jasle, ktoré nie su naviazané na štát. rozpočet, tak bude nadalej poberať RP až do dosiahnutia 3-och rokov dieťaťa ak bude zdravé).

Ak by ale dcera začala chodiť do štátom dotovaného zariadenia, tak nárok na RP stráca. Ak by pracovala na prac.zmluvu a dieťa navštevovalo takéto zariadenie, tak má nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške preukázaných nákladov, max. do výšky RP. Samozrejme len do 3-och rokov dieťaťa.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ďakujem
0 0
danuska82 danuska82

danuska82 je offline (nepripojený) danuska82

dobrý deň, dcérka bude mať v decembri 2 roky, momentálne som na RD, od januára by som chcela ísť do roboty , malú by som chcela dať do súkromných jaslí, tak sa chcem opýtať či budem mať aj naďalej nárok na rodičovský príspevok? ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danuska82 Pozri príspevok
dobrý deň, dcérka bude mať v decembri 2 roky, momentálne som na RD, od januára by som chcela ísť do roboty , malú by som chcela dať do súkromných jaslí, tak sa chcem opýtať či budem mať aj naďalej nárok na rodičovský príspevok? ďakujem
Odkedy poberáš rodičovský príspevok ?
0 0
danuska82 danuska82

danuska82 je offline (nepripojený) danuska82

od jula 2008
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danuska82 Pozri príspevok
od jula 2008
Rodičovský príspevok si mala priznaný pred nadobudnutím zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa/1.1.2009/, preto aj pri nástupe do práce ti zostane nárok zachovaný. Podmienkou je, aby dieťa nebolo umiestnené v štátnom predškolskom zariadení, alebo v súkromnom s príspevkom štátu. Nástup do práce treba nahlásiť na UPSVaR, kde podpíšeš Vyhlásenie.
0 0
danuska82 danuska82

danuska82 je offline (nepripojený) danuska82

ďakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

danuska82 Pozri príspevok
dobrý deň, dcérka bude mať v decembri 2 roky, momentálne som na RD, od januára by som chcela ísť do roboty , malú by som chcela dať do súkromných jaslí, tak sa chcem opýtať či budem mať aj naďalej nárok na rodičovský príspevok? ďakujem
Ešte doplním veroniku, že treba si podať odhlášku na SP do 8 dní od ukončenia čerpania RD. Teda predpokladám, že sa vraciaš do práce, t.j. budeš pracovať na prac.pomer, nie na dohodu - to by bolo inak.
0 0
mallvina mallvina

mallvina je offline (nepripojený) mallvina

Pekny den, uz dlhu dobu sa snazim vypatrat ci mam narok nadalej na rodicovsky prispevok alebo nie. A mam v tom zmatok. Tak ak viete, prosim poradte. Som momentalne na rodicovskej dovolenke (dieta sa mi narodilo 5/2007 - zevraj plati pre mna stary zakon o Rodicovskom prispevku). Od 1.9.2009 nastupujem do novej firmy na HPP. Mam info, ze mam povinnost to zahlasit do 8 dni na socialny urad. Dieta mi navstevuje mestske rehabilitacne jaslicky(tu mam otazku Su mestske jasle dotovane statom?) celodenne, bude mat 3 roky v 5/2010. Mam pravo dovtedy poberat rodicovsky prispevok? Dakujem vopred za kazdu radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať