Zavrieť

Porady

koncesionárske poplatky

Dávate koncesionárske poplatky do daňovo uznaných nákladov?
Naposledy upravil Beata : 08.12.06 at 09:51 Dôvod: opravený preklep
Usporiadat
libus72 libus72

libus72 je offline (nepripojený) libus72

Jana Acsová
Súhlasím s účtovaním na 538. Vo vyššie uvedenom texte však upozorňujem na skutočnosť, kto je povinný hradiť koncesionársky poplatok "MAJITEĽ". A tu vyvstáva problém s leasovanými a inak prenajatými autami a autorádiami.
Upozorňujem na túto poznámku, nakoľko vo vyššie uvedenom texte som zmienku o tejto podmienke nenašiel.
Reagujem na tento príspevok, chcem sa opýtať keď nám na firmu prišlo oznámenie o zaplatení koncesionárskych poplatkov za 3ks rádiá - môžem to dať do daň. uznaných nákladov ak firma tieto rádiá nemá v majetku firmy a sú to rádiá zam-cov?Sekretárka to prihlásila na firmu keďže sa používajú vo firme??? Prosím poraďte mi čo s tým...
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

libus72
Reagujem na tento príspevok, chcem sa opýtať keď nám na firmu prišlo oznámenie o zaplatení koncesionárskych poplatkov za 3ks rádiá - môžem to dať do daň. uznaných nákladov ak firma tieto rádiá nemá v majetku firmy a sú to rádiá zam-cov?Sekretárka to prihlásila na firmu keďže sa používajú vo firme??? Prosím poraďte mi čo s tým...
Ďakujem
V tomto prípade je to nedaňový náklad spoločnosti. Radím rádia odhlásiť.
0 0
libus72 libus72

libus72 je offline (nepripojený) libus72

No super takže som sa dozvedela nové skutočnosti, teda len jedno z prihlásených rádií je vlastníctvom zam-ca a ďalšie dve sú autorádiá v autách ktoré sú na leasing, tak teraz už vôbec neviem čo s tým...???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

libus72
No super takže som sa dozvedela nové skutočnosti, teda len jedno z prihlásených rádií je vlastníctvom zam-ca a ďalšie dve sú autorádiá v autách ktoré sú na leasing, tak teraz už vôbec neviem čo s tým...???
Daňovovo uznaným nákladom je potom iba poplatok za dve rádia.
0 0
libus72 libus72

libus72 je offline (nepripojený) libus72

a to jedno môže byť vo firme keď sa tak zam-nec rozhodol doniesť si ho a zam-teľ s tým súhlasil? Nebude z toho problém?
A na aké účety mám zaúčtovať konc.poplatok za to jedno rádio?
ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

libus72
a to jedno môže byť vo firme keď sa tak zam-nec rozhodol doniesť si ho a zam-teľ s tým súhlasil? Nebude z toho problém?
A na aké účety mám zaúčtovať konc.poplatok za to jedno rádio?
ďakujem
Účet bude tiež 538, iba analytikou rozčlenený na nedaňový. V tom, že je rádio vo firme nevidím problém.
0 0
libus72 libus72

libus72 je offline (nepripojený) libus72

Ďakujem pekne Tweety za Vaše rady, na Vás sa dá stále spoľahnúť...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať