Zavrieť

Porady

Základná mzda v programe Pohoda

Chcem sa spýtať, prečo program Pohoda zvyšuje automaticky základnú mzdu, keď si pridám hodiny do nadčasov, sviatkov a nočnej práce?
10 komentárov     zbaliť
ivka70 zeby preto, ze tie hodiny treba zaplatit: mzdu + priplatky?
katulik989 No dobre, ale ked zamestnanec odpracoval napr. 204 hodin za mesiac, na hodinu ma mzdu 3,3108 € tak si vyratam zakladnu mzdu 204*3,3108=675,40 €, mal 20 hodin nadcas, 4 hodiny sviatok a 88 hodin nocnu. Nepripocitavam k zakladnej mzde len priplatky??
ivka70 ak toto (vypocet uz s hodinami nadcasov) beries ako zakladnu mzdu, tak ano
co ti vlastne ten program potom robi? daj priklad
katulik989 zamestnanec odpracoval 204 hodin, za 17 dni. Varátam si základnú mzdu 204*3,3108=675,40 €. do priplatkov si dam hodiny: nadčas 20 hodin - vyráta sa príplatok 16,55 €, sviatok 4 hodiny, vyráta sa príplatok 6,62 €, nocná 88 hodín - vyráta sa príplatok 58,27 €. Mne má vyjst hrubá mzda 756,84 € a v programe mi vychadza 836,28 €. ASkokeby tie hodiny ktoré som si dala do príplatkov mi ešte raz priratalo k tym 204. Ale v programe mam stale odpracovanych 204 hodin
ivka70 A keby si to nahodila bez nadcasov, len 184 hodin a prihodila nocnu, sviatky a 20 hodin nadcas?
katulik989 Nechapem preco len 184 hodin? Ja som to najprv robila tak ze som si od 204 hodin odratala vsetky priplatkove hodiny, cize 204-20-4-88 = 92 hodin, a to som si vynasobila 3,3108 vysla mi zakladna mzda a ostatne som dala do priplatkov, ale to bolo zle, lebo zamestnancovi na paske ukaalo ze odboril len 92 hodin, pritom realne odrobil 204
ivka70 samozrejme, ze je to zle, ved odrobil zaklad - vsetky hodiny okrem nadcasov, teda 184 hodin patri k zakladnej mzde a tu navysia hodiny nadcasu.
Snad 88 hodin nocnej nepatrilo k zakladnemu prac. casu? Jednoducho vsetko okrem nadcasov patri do zakladneho prac. casu.
katulik989 Tak teda vieš mi poradit ako to mam robit? Ako by si to ty urobila v tomto pripade?
ivka70 ja by som nahodila 184 hodin plus 20 hodin nadcas a tie ostatne hodiny s priplatkami
katulik989 No ale potom v celkovych odpracovanych hodinach nebude mat 204 len 184 hodin, a to mi minule vyttkli že je zle
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Základná mzda v programe Pohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.