Zavrieť

Porady

slimáci - čo s nimi?

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Čítala som tému o mravcoch v záhrade, ale oproti tomu, čo som včera zistila v záhrade, sú mravce "baránkovia". Všade, kde som sa len pozrela - hnedá zem od slimákov bez ulity (také hnusné škaredé hnedo-čiernej farby). Uhorky, tekvice, kapusta - všetko je od nich obžraté. Kúpila som také granulky proti slimákom, ale teraz keď stále prší nezaberá, lebo hneď navlhnú, alebo sa úplne roztopia. Nemáte niekto dáku radu ako sa ich zbaviť?
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka


Žaby nežerú uhorky, či áno?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Takíto slimáci vám do záhrad nechodia ?
Naposledy upravil Manual : 13.08.06 at 20:16
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
kukučka
Treba mať vlhké miesto v záhrade kde môžu žiť žabky a tie sa živia slimáčikmi.
Nám tečie potok cez záhradu a večer by ste mali počuť to škŕkanie žáb. Niekedy kvôli nim musíme zatvárať okná, čo sa nedá spať, ale že by ubudlo týchto bezdomových slimákov...... Skôr si myslím, že to vlhké miesto je raj na rozmnožovanie pre slimákov. Možno že majú radi len maličkých s domčekami, ale tie chutia aj našim sliepkam /už len čakám, kedy začnú kotkodákať po francúzky:p /
0 0
janabe2 janabe2

janabe2 je offline (nepripojený) janabe2

no bud na slimakov zostavit pascu s pivom, alebo sa daju likvidovat rucne, alebo chemicky (to sa mi paci najmenej), alebo sa daju spolu s ohrozenymi rastlinkami pestovat take, ktore slimak neznasa - to inaksie nemam z vlastnej hlavy
rastliny.net/index.php?option=com_content&task=view&id=216&Item id=82
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Takze slimaci boli tento rok premnozeni? A ja som uz rozmyslala co sa stalo. Zozrali mi celu urodu hrachu - nasadila som 4 baliky. Nakoniec som zacala davat kelimky s pivom a strasne mnoho v nich skoncilo, az sa nemohli pomestit, ale este vela ich bolo na hrachu. Sprvu boli na jahodach,a le ako zacal plodit hrach tak sa prestahovali - co je super, lebo radsej pridem o hrach nez o jahody. Dufam, ze buduci rok bude normalny.
0 0
monikammm monikammm

monikammm je offline (nepripojený) monikammm

moja suseda posýpa okolo rastlín piliny. Cez ne neprejdú - nemôžu sa cez to šmýkať
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Minulý rok som v Rakúsku objavila prípravky proti slimákom. Sú to drobné modré granule podobné tým čo predávajú u nás. Ibaže kilové balenie vychádzalo na plochu lacnejšie ako tie malé balíčky, ktoré je dostať u nás. Pripájam link na jeden takýto prípravok v sieti obchodov OBI na str.9 - Schneckenkornhttp://www.obi.at/at/markets/Aktuell...rühlingsideen
Na prvé posypy som minula vyše kila. Nie som masochista, ale ten masaker na druhý deň na záhonoch bol šokujúci. Ani som nevedela, že je tých bezdomovcov v blízkosti našej záhrady toľko. Potom som urobila takýto posyp už len v prípade, že som ich videla ráno na záhonoch. Tento rok som urobila preventívny posyp začiatkom mája a dúfam, že to týmto nezakriknem, ale zatiaľ som tento rok našla len dvoch.
Granule sú neškodné pre psov a mačky. Náš pes a susedove mačky neprejavujú doteraz príznaky nejakých problémov a dúfam, že to bude tak aj naďalej.
Naposledy upravil accad : 27.06.08 at 14:49 Dôvod: doplnenie strany katalógu
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Manual Pozri príspevok
Takíto slimáci vám do záhrad nechodia ?
......som myslela že táto téma je práve o takýchto...... u dcéry som ich objavila pred rokom tooooľko až strach...
0 0
alrisha alrisha

alrisha je offline (nepripojený) alrisha

Neznášam slimákov a mám ich veľa; zožrali mi na niektorých miestach uhorky a tekvice (najmä skraja hriadky) a mohla som ich dosádzať a dosádzat a furt ich tam vyžrali; inde ten požer bol miernejší. Nahnevala som sa a pozberala som ich do vrecúška, zaviazala a vyniesla ďaleko do kontajnera zopár krát, aj som ich nazberala do veľkej fľaše, zaliala vodou a prikryla vekom a zaťažila dosť veľkým kameňom. Neuveriteľné, ale oni tú skalu vytlačili a ušli! Tak som ich znova zberala a zakryla tromi veľkými kameňmi a tam už skončili; teraz ich rozložené musím zakompostovať, alebo čo? Zberám, vynášam, ničím a oni sa znova doplazia ... ale predsa ich nieje až toľko, ako pred dvomi rokmi som rada, že som túto diskusiu našla, sú tu dobré rady a pocit spolupatričnosti v slimačej biede
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja používam také modré granulky(neviem si spomenúť názov)-pomáhajú,fúúúj
Alebo rosýpam popol zo záhr.grilu,alebo rozdrvené škrupiny.Alebo poukladam po záhrade drevá,pod nimi ich je kopa...potom zbieram a likvidujem
Ale je to nekonečný "kolotoč". Po daždi sa znovu objavia...
0 0
Adamlap Adamlap

Adamlap je offline (nepripojený) Adamlap

arizona Pozri príspevok
Ja používam také modré granulky(neviem si spomenúť názov)-pomáhajú,fúúúj
Alebo rosýpam popol zo záhr.grilu,alebo rozdrvené škrupiny.Alebo poukladam po záhrade drevá,pod nimi ich je kopa...potom zbieram a likvidujem
Ale je to nekonečný "kolotoč". Po daždi sa znovu objavia...

Dúfam,že nejak (humánne) aby neprotestovali ortodoxný ochrancovia zvierat.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Adamlap Pozri príspevok
Dúfam,že nejak (humánne) aby neprotestovali ortodoxný ochrancovia zvierat.
Ochrancov zvierat treba pozvat do zahrady, nech ich humanne odnesu na vzdialenost aspon 100 km od miesta vyskytu.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

durisovad Pozri príspevok
Ochrancov zvierat treba pozvat do zahrady, nech ich humanne odnesu na vzdialenost aspon 100 km od miesta vyskytu.
Ahojte záhradkári.

Podľa mňa netreba zbierať úrodu (t.j. slimákov) , ale zabrániť sejbe (t.j. samozrejme okrem dažďa - zmeniť mikroklímu záhrady - vylúčiť preslniť presušiť celý priestor = nebudú podmienky, nebudú slimáky.

A
durisovad Pozri príspevok
Ochrancov zvierat treba pozvat do zahrady, nech ich humanne odnesu na vzdialenost aspon 100 km od miesta vyskytu.
toto im napíš do "týrania zvierat" .

Ahoj
Ka Mil
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Karas Milan Pozri príspevok
Ahojte záhradkári.


A


toto im napíš do "týrania zvierat" .

Ahoj
Ka Mil
A kde sa organizuje petícia proti postrekom na komáre ako nehumánnemu spôsobu likvidácie živočíšneho druhu? Asi by si mal založiť novú tému...
(Škorpión, čo?)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Adamlap Pozri príspevok
Dúfam,že nejak (humánne) aby neprotestovali ortodoxný ochrancovia zvierat.
Samozrejme,že humánne.Ak existujú nejaké spolky na záchranu sliziakov,rada im po každom daždi za kýblik pošlem.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Práve som sa dozvedela z Receptára, že slimáky sa dajú chytať do vydlabaného červeného melónu - polovička nie celkom vyjedená, trochu sladkej vody a vykopať jamku a dať do zeme až po okraj. Skúste, bolo ich tam nachytaných dosť. Ja sa pamätám, že sme u svokrovcov v skleníku chytali slimáky do piva - kelímok, trochu piva a dať do jamky po okraj do zeme. Celkom im to chutilo.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Asi dva roky dozadu som posypala záhradu vápnom. Tam, kde bolo, tam sa neukázali.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Toto už niekto vyskúšal?










Pomôcka proti slimákom
Objednávacie číslo 492678HU 00

Tovar je okamžite k dodaniu
39 % ušetríte
Množstvo

stará cena:
9,99 €
Jednotková cena:
6,00 €

Vložiť do nákupného košíka
>>

Slimáky na ústupe? To je možné len s našou pomôckou proti slimákom! Vyrobená z plastu, ktorý je odolný proti poveternostným podmienkam. Ľubovoľne variabilná. Dĺžka 25 cm. Výška 18 cm. 1 súprava = 4 diely = 100 cm.
neckermann.sk
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tie s budami sa daju aspon skonzumovat. Na tych ciernych bez bud, si pochutnaju snad iba ryby, ale potom seru do vody a kto ju bude pit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať