Zavrieť

Porady

odmena za dozor dietata

ahoj poradáci !!!!

poradte prosim kolko dat študentke za opateru dietata. dieta je samostatne , ide iba o dozor dospelej osoby počas mojej pracovnej doby- t.j. 8 hodin denne. je to študentka a celodennu stravu jej zabezpečujem ja. ona si sumu povedat nechce, kolko jej mam dat? je to 7 ročne dieta.
Usporiadat
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

Viera123
Neber ma v zlom, ale naozaj mi to vyrazilo dych... Skús sa vžiť do jej situácie, vieš dôchodkyňa si naozaj asi ťažšie nájde prácu a je doma, to je neporovnateľné, ale dievča - študentka má tie predstavy o zárobku naozaj asi trochu iné. A aj študentský servis vypláca minimálne 35 sk/hodinu (35*8=280). Je to nejaký ten kompromis medzi obvyklou 50 sk mzdou/hodinu.

Takže sa s ňou skús dohodnúť, zaplať jej trebárs cestu alebo jej trochu pridaj, ale tých 100 sk na deň je naozaj málo...
cesta je asi 1,5 minuty pešo. uz som to tu pisala, je to iba cez cestu. a ten študentsky servis im zabezpeči aj celodennu stravu? a keby bolo u nas jednoduche najst si brigadu inde, tak by to určite urobila. a neponukla by sa mi s varovanim dcerky.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

dakujem vam všetkym za odpovede a prajem prijemny den
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Dadia,

ja ti zopakujem len to čo ti už poradili iní.. sadni a porozprávaj sa o tom s ňou. Podľa mňa tvoja predstava nie je vôbec zlá, mne sa tá suma nevidí až taká nízka.. V každom prípade je to len a len o dohode vás dvoch, ty dáš návrh a ona ho prijme, alebo odmietne...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dadia1
Danila, maš pravdu. ale je to kočka, ktorá v podstate za to nechce nič moc. je to dcera mojej kolegyne, ktorá sa uz doma nudi a ma detičky rada. a super si vychadza aj s mojou dcerou. su kamošky. tak neviem kolko jej mam dat. ale tieto sumy, čo tu kolegovia navrhovali, by ma zruinovali a vlastne si ich ani nemozem dovolit. :-(
preto som chcela poradit, ale rady ktoré som dostala ma zarazili.

dadia to dievča sa rozhodlo samo na dozor Tvojej dcéry ? Alebo si ju požiadala Ty s pomocou jej matky ....teda ak vravíš , že to je kolegyňa .....

Ak by rozhodnutie študentky padlo od nej samej ....tak by som zvážila , čím jej spraviť radosť ,rozhodovala by som buď medzi nejakým darčekom , alebo fin.hotovosťou , určite by vyhrala hotovosť v mojom rozhodovaní.
A l e ak by to bolo opačne ......tak by som určite minimálne 50,- Sk / hodina za deň tej študentke vyplatila + strava .
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

bendži
Dadia,

ja ti zopakujem len to čo ti už poradili iní.. sadni a porozprávaj sa o tom s ňou. Podľa mňa tvoja predstava nie je vôbec zlá, mne sa tá suma nevidí až taká nízka.. V každom prípade je to len a len o dohode vás dvoch, ty dáš návrh a ona ho prijme, alebo odmietne...
prečo nikto z vas nechce pochopit, ze ona si nechce ziadnu sumu povedat. vlastne ani nič nechce. chcela som len vediet kolko jej dat. nie je to pre nu žiadna zarobkova činnost. nudi sa doma a chcela ten čas nejako využit a pomoct. ale ja som to nechcela zadarmo. chcem jej dat nejake peniaze.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

Zita5
dadia to dievča sa rozhodlo samo na dozor Tvojej dcéry ? Alebo si ju požiadala Ty s pomocou jej matky ....teda ak vravíš , že to je kolegyňa .....

Ak by rozhodnutie študentky padlo od nej samej ....tak by som zvážila , čím jej spraviť radosť ,rozhodovala by som buď medzi nejakým darčekom , alebo fin.hotovosťou , určite by vyhrala hotovosť v mojom rozhodovaní.
A l e ak by to bolo opačne ......tak by som určite minimálne 50,- Sk / hodina za deň tej študentke vyplatila + strava .
to som napočitala 8 tis. mesačne. to je viac ako polovica mojho platu. to určite nepojde.
ponukla sa mi sama.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dadia1
prečo nikto z vas nechce pochopit, ze ona si nechce ziadnu sumu povedat. vlastne ani nič nechce. chcela som len vediet kolko jej dat. nie je to pre nu žiadna zarobkova činnost. nudi sa doma a chcela ten čas nejako využit a pomoct. ale ja som to nechcela zadarmo. chcem jej dat nejake peniaze.
dadia , chcela si počuť názor .....tak to musíš brať ....nakoniec aj tak budeš konať podľa svojho vlastného rozhodnutia ......už nebuď z toho smutná ........
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

Zita5
dadia , chcela si počuť názor .....tak to musíš brať ....nakoniec aj tak budeš konať podľa svojho vlastného rozhodnutia ......už nebuď z toho smutná ........
mne je iba smutno z toho, že mlade dievča , ktore v podstate nemusi cely den nič urobit len pozerat telku a ma zabezpečenu stravu na cely den, by podla vas malo dostat 12 tis. čisteho. ja som ekonomka. mam na starosti komplet celu učtovnu a daňovu agendu s 63 zamestnancami, financie, štatistiku, uzavierky, dane, pokladnu, podvojne učtovnictvo.....a zodpovednost za miliony a moj plat nepresiahne 13 tis. čisteho. je mi z toho smutno.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dadia1
mne je iba smutno z toho, že mlade dievča , ktore v podstate nemusi cely den nič urobit len pozerat telku a ma zabezpečenu stravu na cely den, by podla vas malo dostat 12 tis. čisteho. ja som ekonomka. mam na starosti komplet celu učtovnu a daňovu agendu s 63 zamestnancami, financie, štatistiku, uzavierky, dane, pokladnu, podvojne učtovnictvo.....a zodpovednost za miliony a moj plat nepresiahne 13 tis. čisteho. je mi z toho smutno.

Dúfam , že kolegyňa ...mamina tej dievčiny nečíta túto tému na PORADE ......

dadia je to pre Teba veľmi ťažké rozhodnutie , a ešte ťažšie sa k tomu vyjadrovať , i keď....... aj tak človek postupuje podľa vlastného zváženia . Myslím , že už sa nad tým ani netreba trápiť čo - kto napísal ,však Ty už niečo vymyslíš .
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

dadia, keď nič nechce a ty to nechceš zadarmo,čo keby si jej kúpila nejaké CD, alebo knihu , lístok na koncert, svetrík ...... Dnes to stojí dosť a možno by ju to potešilo.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

dadia, chcela si nazory. dostala si ich. na zaciatku si nespecifikovala dalsie okolnosti, ja som uviedol z coho vychadzam.
opakujem, je to na vas ako sa dohodnete.
ked si kupujem rohliky v obchode, nik sa ma nepyta ci mam plat 6 alebo 50 tisic cisteho....bud si to dovolit mozem alebo nie!

prepac, ale nesuhlasim s vetou :"že mlade dievča , ktore v podstate nemusi cely den nič urobit len pozerat telku a ma zabezpečenu stravu" - ja si myslim ze starost o dieta je celkom narocna cinnost, ci fyzicky ci psychycky. ale mas pravdu, za stovku denne by som aj ja v podstate nic nerobil a cumel do telky.....ale ty chces predsa aby sa starala o dieta nie?

a mas pravdu, aj mne je smutno z toho, ze mame europske ceny a platy velmi nizke, hlboko podpriemerne a z toho vyplyvajuce neduhy...
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Dadia, ešte by som to trochu otočil. Kde by bolo tvoje dieťa, ak by pri nej nebola tá študentka? Máš ju kde dať, alebo by si to musela riešiť táborom, alebo nejako inak? Skús zvážiť, koľko by ti stálo varovanie, ak by študentky nebolo a možno nájdeš riešenie, koľko jej dať a ešte to aj obhájiť. Ale ak to nie je tvoj problém a o dieťa sa ti má kto postarať a v podstate robíš službu dcére svojej kolegyni, tak je môžeš dať minimum. Ale ak ona robí službu tebe, tak si môžno nechce pýtať len preto, lebo sa jej mama s tebou pozná a bojí sa.
Neviem, ale ako som napísal, je to len a len na tebe a aj keď jej nedáš nič, tak nás sa to nijako nedotkne. Len som sa chcel na to pozrieť aj s opačného uhla. Pekný deň.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Dadia, pridám aj svoj názor, beriem to skôr ako keby som bola matka tej dcéry, pretože mám dcéru vo veku 17 rokov a tiež má veľmi rada deti. V prvom rade si myslím, že podmienky by sa vždy mali dohodnúť na začiatku. Ak je to tak, ako vravíš, že dievča za to nič nechce, tak je to na Tebe, koľko jej dáš. Ale skús ju ohodnotiť tak, aby bola prípadne ochotná prísť aj nabudúce, ak to budeš potrebovať. Vôbec by som nesúhlasila s tým kúpiť jej CD alebo knihu a pod. Ak jej dáš peniaze, sama sa rozhodne, či si kúpi CD alebo po čom túži. Teraz si to premietam zase na seba, že keď som varovala ja deti známym ako študentka a vôbec som nepredpokladala finančné ohodnotenie, veľmi som sa potešila každej korune. Takže môj záver: cca 2000.- Sk a nejaký kozmetický balíček alebo dohodnúť finančné podmienky na začiatku.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Konzultoval som tento problém s mojou dcérou, ktorá toto robí v zahraničí už okolo 7 rokov. Povedala mi, že by príjmu okolo 13 000.- Sk odpovedala sume 2000 - 2500, maximálne 3500, ale že je to takto ťažko odhadnúť u nás. Ak je to na dlhú dobu tak asi takáto odmena, ak je to len na určité dni alebo hodiny nepravidlne kludne by mohlo byť aj 50 na hodinu, záleží to všetko od príjmu. Trebars portugalci v Luxemburgu si to riešia medzi sebou na dlhodobé opatrovanie tak, že niekto berie viac detí a za každé je na hodinu 3 euro. Niečo ako súkromná škôlka.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

A keby si bola tou študentkou ty?
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

prajem krasne rano a dakujem všetkým za rady.
tiez som varovavala znamym deti , ale nikdy som si nič nezobrala.
pre porovnanie. keby mi dieta nevarovala študentka, bolo by v centrume volneho času, kde by ma to vyšlo na týzden 550,- včetne obedu, vstupenky na plavaren a jedného celodenneho vyletu.
ale uz mam zaver. včera ju varovala prvykrat. ked odchadzala, nechcela nič ked som sa pytala. nakoniec si povedala, že teda 20 SK za kazdý den, kedze mala taku stravu ako ani doma nie.
dala som jej 100 SK a čokoladu. nechcela si to zobrat ale nanutila som jej to.tak povedala, ze to bude aj na dnes. bola nadmieru spokojna a dnes sa na seba obidve velmi tešili a zvítali sa objatim. takze jej dam kazdy den 100 SK , dohodnem jej u nas prax (jej mama ma na to velmi male postavenie) a na praxi sa zasa postaram ja o nu. a na záver ked bude moja dcerka spokojna (čo určite bude) - tak jej dam este nejaku jednorazovu odmenu alebo jej kupim niečo. jej mamina spominala, že zhana nejaku pinzetu čo stoji vyše 300 korun , lebo sa uči za kozmetičku a mama jej ju nechce kupit, že načo tolko penazi za pinzetu. tak jej ju kupime my a myslim, že budeme spokojní všetci. aspon dufam.
velmi jej chutil naš cestovinovy šalat, tak ho idem pridat niekde do receptov.

pekný den všetkým :-)
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

no vidis, vyriesene
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať