Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Viem mi niekto poradit?

Som zivnostnik (4 mesiace). Do konca roka budem mat 2x prijem za odvedenu pracu (spolu cca 550tis). Nemam vlastne ziadne naklady, okrem cestovania a stravy, co je do konca roka asi 50tis (a to sa neda dat do nakladov v plnej vyske).

Ktosi mi poradil, ze je pre mna vyhodnejsia pausalna dan, pretoze tak zaplatiom ovela menej dane, akokeby som si odcital z nakladov tych par tisic.

Ako to vlastne je?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

AlkaS Pozri príspevok
Ahojte!
Viem, že je tu veľa o tom písané, ale neviem sa s toho nejako dostať.
Mám paušalistu. Mál založené 2 BU 1 na súkromnú osobu (01/07) a 2 (od 03/07)na podnikanie.Úhrady pohľadávok mu chodili prvé 3 mesiace na súkromný účet a potom ostatné na podnikateľský.Robil aj úhrady do fondov ( na ZP aj SP) Mám viesť aj banku???? ešte jedná otázočka, odviedol mi na SP o jednu platbu na viac. On si myslel, že sa to platí za príslušný mesiac a nie o mesiac pozadu. Zaplatil vlastne 2 x za 07/07 2520,- Sk. Ako to mám zaúčtovať???? Mám to zaradiť aj do daňového priznania???
Ďakujem AlkaS
O banke neúčtuješ. Vlastne vôbec neúčtuješ, len vedieš evidenciu príjmov... viď predchádzajúce príspevky.

Preplatok (platba naviac) na SP: osobne by som túto platbu do výdavkov nedávala, požiadala by som o jej vrátenie a rovnako by som ju v prípade vrátenia nedala do príjmov.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
ermon Pozri príspevok
O banke neúčtuješ. Vlastne vôbec neúčtuješ, len vedieš evidenciu príjmov... viď predchádzajúce príspevky.

Preplatok (platba naviac) na SP: osobne by som túto platbu do výdavkov nedávala, požiadala by som o jej vrátenie a rovnako by som ju v prípade vrátenia nedala do príjmov.

Ja viem , že mám viesť podľa § 6 odst.10 ( daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach). Lenže tie príjmy mu prišli na účet, tak potom ako to mám zaúčtovať v Alfe.
S tou platbou do SP som si aj ja myslela, že požiadam o vrátenie. Vďaka za radu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ešte raz... neúčtuješ... ani v Alfe neúčtuješ...
Môžeš si napr. vytlačiť evidenciu pohľadávok, resp. faktúr s poznámkou, kedy boli uhradené.
0 0
zuzv zuzv

zuzv je offline (nepripojený) zuzv

Poprosila by som Vás o radu: Chápem dobre, že keď si daňovník uplatňuje výdavky % z príjmov , môže si odpočítať 40% a ešte do výdavkov pridá zaplatené odvody? Pri vypĺňaní DP sa to ako zapíše do tabulky č. 1? Do riadku 2 zapíše príjmy a sumu = 40% výdavky aj s poistným a pod tabulku zakrížikuje prvú položku a na vybodkované ide len suma poistného? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

zuzv Pozri príspevok
Poprosila by som Vás o radu: Chápem dobre, že keď si daňovník uplatňuje výdavky % z príjmov , môže si odpočítať 40% a ešte do výdavkov pridá zaplatené odvody? Pri vypĺňaní DP sa to ako zapíše do tabulky č. 1? Do riadku 2 zapíše príjmy a sumu = 40% výdavky aj s poistným a pod tabulku zakrížikuje prvú položku a na vybodkované ide len suma poistného? Ďakujem za odpoveď.
Áno, chápeš to správne.
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

boli tu riešené kurzové rozdiely.

chcem sa opýtať , akým kurzom mám prepočítať fa vystavenú za prácu /kurz NBS?/ a ktorý deň, deň vystavenie, dodania, alebo pripísania peňazí na učet u "paušalistu?"

ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
elizabet100 Pozri príspevok
boli tu riešené kurzové rozdiely.

chcem sa opýtať , akým kurzom mám prepočítať fa vystavenú za prácu /kurz NBS?/ a ktorý deň, deň vystavenie, dodania, alebo pripísania peňazí na učet u "paušalistu?"

ďakujem.
Odberateľskú fa dňom vystavenia prepočítavaš.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 25.02.08 at 15:27
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

mam este jednu otazku:
podavam danove priznanie, v ktorom si uplatnujem pausalne vydavky. Je treba k vyplnenemu DP prilozit nejake doklady?
Dakujem
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Výkazy nie. Ak uplatňuješ daňový bonus, tak kópiu rodného listu dieťaťa.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

Jarka 1 Pozri príspevok
Výkazy nie. Ak uplatňuješ daňový bonus, tak kópiu rodného listu dieťaťa.
danovy bonus si neuplatnujem...teda je vobec treba nieco?
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

nie je potrebné nič priložiť k DP
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
xena77 Pozri príspevok
danovy bonus si neuplatnujem...teda je vobec treba nieco?
Ak máš potvrdenie na uplatnenie NČ podľa § 11 napr. životné poistenie tak potom to.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

cactus Pozri príspevok
Ak máš potvrdenie na uplatnenie NČ podľa § 11 napr. životné poistenie tak potom to.
K daňovému priznaniu sa neprikladá ako príloha potvrdenie na uplatnenie odpočtu na životné poistenie
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

katkaj Pozri príspevok
K daňovému priznaniu sa neprikladá ako príloha potvrdenie na uplatnenie odpočtu na životné poistenie
vdaka..toto som si myslela aj ja...:-) je teda nieco, co sa k danovemu priklada?:-)
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

xena77 Pozri príspevok
vdaka..toto som si myslela aj ja...:-) je teda nieco, co sa k danovemu priklada?:-)

pokiaľ podáva DP szčo s paušálnymi výdavkami a nemal žiadne príjmy zo zamestnania ani si neuplatňuje daňový bonus tak odovzdá len DP bez príloh
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
katkaj Pozri príspevok
K daňovému priznaniu sa neprikladá ako príloha potvrdenie na uplatnenie odpočtu na životné poistenie
katka, a to nie je príloha, lebo ja to ako prílohu uvádzam
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

cactus Pozri príspevok
katka, a to nie je príloha, lebo ja to ako prílohu uvádzam

potvrdenie o uplatnení odpočtu na životné poistenie si treba nechať u seba pre prípadnú kontrolu. Ale ako príloha k DP sa to nedáva
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

katkaj Pozri príspevok
pokiaľ podáva DP szčo s paušálnymi výdavkami a nemal žiadne príjmy zo zamestnania ani si neuplatňuje daňový bonus tak odovzdá len DP bez príloh
je to SZČO s paušálnymi výdavkami + mal 2 mesiace príjmy zo zamestnania, daňový bonus neuplatňuje
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
katkaj Pozri príspevok
potvrdenie o uplatnení odpočtu na životné poistenie si treba nechať u seba pre prípadnú kontrolu. Ale ako príloha k DP sa to nedáva
a u nás to vyžadujú, dokonca originál a pri kópii DP nechávam kópiu, len tak na margo
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

xena77 Pozri príspevok
je to SZČO s paušálnymi výdavkami + mal 2 mesiace príjmy zo zamestnania, daňový bonus neuplatňuje
tak v tom prípade priloží potvrdenie od zamestnávateľa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať