Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Viem mi niekto poradit?

Som zivnostnik (4 mesiace). Do konca roka budem mat 2x prijem za odvedenu pracu (spolu cca 550tis). Nemam vlastne ziadne naklady, okrem cestovania a stravy, co je do konca roka asi 50tis (a to sa neda dat do nakladov v plnej vyske).

Ktosi mi poradil, ze je pre mna vyhodnejsia pausalna dan, pretoze tak zaplatiom ovela menej dane, akokeby som si odcital z nakladov tych par tisic.

Ako to vlastne je?
Usporiadat
Danie Danie

Danie je offline (nepripojený) Danie

Ďakujem, pomohli ste mi
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

Doby den, ja uz som uplne zufala :-) Zufalo prosim o pomoc...:-)

Uz som tu precitala vsetko o pausalnych vydavkoch...

Mam jedneho SZCO, ktory presiel v roku 2008 na pausalne vydavky.

Za rok 2007 mal vo vykazoch len zavazok (nezaplatenu dan z prijmu 2007, ktora bola zaplatena 31.3.2008)

Chcela som teraz spravit dodatocne danove priznanie za rok 2007a upravit zaklad dane, ale kedze tam je len ten jeden zavazok (dan z prijmu) co je vlastne vydavok neovplyvnujuci zaklad dane tak mi zostava danove priznanie take iste ako bolo. Volala som na DU tam nevedeli vobec nic, akurat mi povedali, ze nemusim podat DP za rok 2007, lebo sa nic nemeni, akurat ze musim prepisat vykazy.

Mam teda len na DU prepisat vykazy? A este jedna otazocka, co sa mi vo vykazoch zmeni?
VYKAZ O MAJETKU A ZAVAZKOCH ...mam dat za bezne uctovne obdobie na 0 ? Aj pokladnu na 0?

dakujem velmi pekne za pomoc
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Andrea_Z Pozri príspevok
Doby den, ja uz som uplne zufala :-) Zufalo prosim o pomoc...:-)

Uz som tu precitala vsetko o pausalnych vydavkoch...

Mam jedneho SZCO, ktory presiel v roku 2008 na pausalne vydavky.

Za rok 2007 mal vo vykazoch len zavazok (nezaplatenu dan z prijmu 2007, ktora bola zaplatena 31.3.2008)

Chcela som teraz spravit dodatocne danove priznanie za rok 2007a upravit zaklad dane, ale kedze tam je len ten jeden zavazok (dan z prijmu) co je vlastne vydavok neovplyvnujuci zaklad dane tak mi zostava danove priznanie take iste ako bolo. Volala som na DU tam nevedeli vobec nic, akurat mi povedali, ze nemusim podat DP za rok 2007, lebo sa nic nemeni, akurat ze musim prepisat vykazy.

Mam teda len na DU prepisat vykazy? A este jedna otazocka, co sa mi vo vykazoch zmeni?
VYKAZ O MAJETKU A ZAVAZKOCH ...mam dat za bezne uctovne obdobie na 0 ? Aj pokladnu na 0?

dakujem velmi pekne za pomoc
Je o tom tu na Porade už veľa diskusií, napr.:
http://www.porada.sk/t33222-prechod-...e-vydavky.html
http://www.porada.sk/t95847-pausalove-vydavky.html
http://www.porada.sk/t100540-prechod...e-vydavky.html
http://www.porada.sk/t42647-dp-prech...e-vydavky.html
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Andrea_Z Pozri príspevok
Doby den, ja uz som uplne zufala :-) Zufalo prosim o pomoc...:-)

Uz som tu precitala vsetko o pausalnych vydavkoch...

Mam jedneho SZCO, ktory presiel v roku 2008 na pausalne vydavky.

Za rok 2007 mal vo vykazoch len zavazok (nezaplatenu dan z prijmu 2007, ktora bola zaplatena 31.3.2008)

Chcela som teraz spravit dodatocne danove priznanie za rok 2007a upravit zaklad dane, ale kedze tam je len ten jeden zavazok (dan z prijmu) co je vlastne vydavok neovplyvnujuci zaklad dane tak mi zostava danove priznanie take iste ako bolo. Volala som na DU tam nevedeli vobec nic, akurat mi povedali, ze nemusim podat DP za rok 2007, lebo sa nic nemeni, akurat ze musim prepisat vykazy.

Mam teda len na DU prepisat vykazy? A este jedna otazocka, co sa mi vo vykazoch zmeni?
VYKAZ O MAJETKU A ZAVAZKOCH ...mam dat za bezne uctovne obdobie na 0 ? Aj pokladnu na 0?

dakujem velmi pekne za pomoc
Keď sa ti nemení daňová povinnosť nemusíš podávať nič. A výkazy za rok 2007 sa ti predsa nemenia. Za rok 2008 neprikladáš žiadne výkazy. To ti kto poradil vrátnik?

Pozri §39 ods.2 a 3 zákona 511/1992 o správe daní a poplatkov
Naposledy upravil marjankaj : 28.04.09 at 08:28
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Ináč ja som pri prechode na paušálne výdavky podávala DDP a to som išla nahlásiť aj do poisťovne - pretože sa mi menil daňový základ.
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

MARJANKAJ ďakujem...

spravkyna dane na DU, ktora je uplne mimo....:-)

nemusim prepisat vykaz o MAJETKU A ZAVAZKOCH? ostal mi v roku 2007 zavazok...nemal by byt nulový?
dakujem za pomoc:-)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Andrea_Z Pozri príspevok
MARJANKAJ ďakujem...

spravkyna dane na DU, ktora je uplne mimo....:-)

nemusim prepisat vykaz o MAJETKU A ZAVAZKOCH? ostal mi v roku 2007 zavazok...nemal by byt nulový?
dakujem za pomoc:-)
Ak ti ostal záväzok k 31.12.2007, vynuluje sa až pri jeho úhrade, teda v marci 2008. Pri prechode na paušálne výdavky sa upravuje iba základ dane. A keď je to nedaňový výdavok, nemusíš upravovať nič. Výkaz o majetku a záväzkoch sa tým nemení.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Dobrý deň chcela by som sa poradiť. Vykonávam akurát RZZP a všimla som si pri jednej klientke čo má remeselnú živnosť, že som jej uplatnila 40% pauš.výdavky. Teraz mám dilemu či mám podať dodatočné daňové priznanie. Tak či tak jej vyšiel veľmi nízky daň.základ takže vplyv na výšku dane to mať nebude.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ak to nemá vplyv na výšku dane, tak to nechaj tak.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ak to nema vplyv, nechala by som tak. A aj pri RZZP brala do uvahy VZ z podaneho DP - predpokladam, ze jej nevyjde nedoplatok a vyssie preddavky na poistnom, ako by vyslo po podanom DDP.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Áno presne tak ten daňový základ je naozaj taký nízky, že by to nemalo vplyv ani na RZZP. Ďakujem pekne za nazor
0 0
tibusik tibusik

tibusik je offline (nepripojený) tibusik

Prosim o info. Som student a mam zivnost . Uvediem priklad : zarobim 100 000.-Sk Pausalne vydavky si mozem odratat 40%. Zostava mi 60 000.-Sk .
Ako dalej pocitat dan z tejto sumy 60 000.-Sk ??

Dakuje Zaciatocnik zivnostnik
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

tibusik Pozri príspevok
Prosim o info. Som student a mam zivnost . Uvediem priklad : zarobim 100 000.-Sk Pausalne vydavky si mozem odratat 40%. Zostava mi 60 000.-Sk .
Ako dalej pocitat dan z tejto sumy 60 000.-Sk ??

Dakuje Zaciatocnik zivnostnik
Z tejto Tebou uvedenej sumy by si daň neplatil, nakoľko sa od zdaniteľného príjmu ešte odráta nezdaniteľná časť, na ktorú máš nárok a v tomto roku je to 4025,64 EUR, teda po Tvojom 121276 Sk, čo je viac ako 60 000 Sk
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

tibusik Pozri príspevok
Prosim o info. Som student a mam zivnost . Uvediem priklad : zarobim 100 000.-Sk Pausalne vydavky si mozem odratat 40%. Zostava mi 60 000.-Sk .
Ako dalej pocitat dan z tejto sumy 60 000.-Sk ??

Dakuje Zaciatocnik zivnostnik
z tých 60000 si odrátaš ešte zaplatené odvody do fondov. Odrátaš zi základnú nedzaniteľnú časť na seba príp. na manželku, poistné, sporenie /podľa zákona-tam sú určené podmienky uplatnenia/a vznikne ti čiastka k zdaneniu. Daň vyjde v tomto prípade 0,-, lebo už nezdaniteľná časť je vyššia ako základ dane.
0 0
tibusik tibusik

tibusik je offline (nepripojený) tibusik

Vdaka za info. Mozem si uplatnit sumu 121 000.-Sk aj ked mam zivnost od juna 2009 ? Pri uplatneni pausalnych vydavkov 40% a nulovej dani je potrebne podavat danove priznanie ?
Vdaka

0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

tibusik Pozri príspevok
Vdaka za info. Mozem si uplatnit sumu 121 000.-Sk aj ked mam zivnost od juna 2009 ? Pri uplatneni pausalnych vydavkov 40% a nulovej dani je potrebne podavat danove priznanie ?
Vdaka
Áno daňové priznanie podávaš aj tak, nárok na celú odpočítateľnú položku máš aj keď máš živnosť od júna
0 0
tibusik tibusik

tibusik je offline (nepripojený) tibusik

Prosim este o info, pri akej sume vznika povinnost platit davky do socialnej poistovne?
Vdaka
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

tibusik Pozri príspevok
Prosim o info. Som student a mam zivnost . Uvediem priklad : zarobim 100 000.-Sk Pausalne vydavky si mozem odratat 40%. Zostava mi 60 000.-Sk .
Ako dalej pocitat dan z tejto sumy 60 000.-Sk ??

Dakuje Zaciatocnik zivnostnik
Živnostník začiatočník urob kuk na túto tabulku v tejto téme http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html a vyráta Ti to samo, tvoju danovú povinnost.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

tibusik Pozri príspevok
Prosim este o info, pri akej sume vznika povinnost platit davky do socialnej poistovne?
Vdaka
Ak má SZČO príjem za r. 2009 vyšší ako 3 834,96 EUR je povinne poistená od 01/07/2010.

http://www.porada.sk/1154082-post4.html
Naposledy upravil Aljok : 28.10.09 at 07:09 Dôvod: vloženie linku
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím o radu. Aká je evidencia príjmov pri uplatňovaní paušálnych výdavkov pri používaní registračnej pokladne? Stačí mesačný výpis z pokladničnej knihy? Alebo ročný?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať