Zavrieť

Porady

Odhlasenie zamestnanca

zamestnancovi skoncila PZ musi byt odhlasený v soc.poistovni den dopredu pred ukon PZ a najneskor v den konca PZ
Usporiadat
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte,myslíte si,že by bol vľký problém,keby sme odhlásili zamestnanca spätne k 31.8. zo SP?(výpoveď dohodou).mohla by za to byť aj nejaká pokutka?ďakujem.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

neporadí nik?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Môžu dať pokutu - 50.- Sk za každý deň omeškanie . Ale radšej odhlásiť neskôr ako vôbec. Na Tvojom mieste by som načakala a urýchlene ho odhlásila.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ďakujem za odpoveď a cennú radu.pekný deň.
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Dobrý deň!

Chcem sa spýtať pri Dohodároch a ich ukončení PP. Odhlášky som už do SP poslala a čo DU? aj tam sa odhlasuje? je na to nejaké tlačivo?
Ďakujem.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nie, na daňovom úrade nemáš dôvod niekoho odhlasovať, veď tam sa ani neprihlasuje. Jedine v ročnom hlásení sú uvádzane údaje o zamestnancoch a dohodároch.
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

ĎAkujem
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

pokuta? ja sa niekedy dozviem ze mam prihlasit zamestnanca az vecer po jeho 1. pracovnom dni. takze ked niekto pride sem, nech si prinesie rovno kalkulacku
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dobry den, mam taky maly problem, prebrala som uctovnictvo a samozrejme najmenej sa do toho rozumie majitel firmy, teraz sme zistili, ze byvala uctovnicka si prihlasila na niekolko mesiacov v roku 2008 svojho znameho a odvadzala z firemneho ucto za neho odvody do SP, ZP. je mozne nejako toto obdobie stornovat a ziadat o vratenie penazi za odvody? uhradu mzdy zauctovala do pokladne, takze sa v podstate nikdy na nic neprislo a a ko som uz pisala majitel sa nejak nestaral.
co sa da robit ohladne sp, zp, du. kedze mu bola vyplacana minimalna mzda tak dane z prijmu zo zavislej cinnosti sa to nejak netyka akurat by som dala opravne prehlady a dodatocne hlasenia za tie roky, ktorych sa to tyka.
co sa tyka sp - asi tam bude nejaka pokuta, alebo nieco podobne, neviem si vobec predstavit co mam robit v tomto pripade. budem vdacna za kazdu radu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korduľa Pozri príspevok
dobry den, mam taky maly problem, prebrala som uctovnictvo a samozrejme najmenej sa do toho rozumie majitel firmy, teraz sme zistili, ze byvala uctovnicka si prihlasila na niekolko mesiacov v roku 2008 svojho znameho a odvadzala z firemneho ucto za neho odvody do SP, ZP. je mozne nejako toto obdobie stornovat a ziadat o vratenie penazi za odvody? uhradu mzdy zauctovala do pokladne, takze sa v podstate nikdy na nic neprislo a a ko som uz pisala majitel sa nejak nestaral.
co sa da robit ohladne sp, zp, du. kedze mu bola vyplacana minimalna mzda tak dane z prijmu zo zavislej cinnosti sa to nejak netyka akurat by som dala opravne prehlady a dodatocne hlasenia za tie roky, ktorych sa to tyka.
co sa tyka sp - asi tam bude nejaka pokuta, alebo nieco podobne, neviem si vobec predstavit co mam robit v tomto pripade. budem vdacna za kazdu radu
Ak mal PZ, kto mu ju podpísal?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

praveze nemal nic, majitel ani nevedel, ze niekoh prihlasila, prosto on platil na poistovne a du aj za ostatnych zamestnancov a nejak mu neprislo divne, ze plati viacej, ona prosto potrebovala znamenho "zamestnat" hlavne aby sa za neho odvadzalo..... no najhorsie je, ze ta pani uctovnicka uz nezije...takze nie je nikto zodpovedny
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať