Zavrieť

Porady

Čistenie špár

Prajem všetkým pekný deň.
Neviem, ako vy ostatní, ale my - čo sme si neprezieravo dali vyšpárovať dlažbu bledou špárovkou - máme s týmto určite všetci nemalý problém. Nevyzerá to po rokoch ktovieako. Hlavne na miestach častého pohybu osôb pôvodnú farbu už ani nevidno.
Ale včera som si o sebe myslela, že som objavila ameriku - špáry som nádherne vyčistila prostriedkom Pullirapid. Úplne bez námahy - stačilo nastriekať na dlažbu a hubkou rozotrieť. Príliš zašpineným miestam som pomohla kefkou. Potom len umyť vodou. Nechcem tu robiť reklamu, len prispieť skúsenosťou - myslím si, že dobrou.
Usporiadat
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

EPk
Ja to čistim kovovým drátkom napusteným nejakou chemikáliou , ktorá to dobre rozpúšťa. Kupovala som to už dávno, takže neviem ako sa to volá, ale dalo sa to kúpiť v drogérii.
Aj ja si na to spominam, ale mala som potom take hnusne ruky, ze som na to radsej zabudla..
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
uko
co sa tyka tych spar. vraj existuje na to akysi lak
neviem sice ci myslim rovnaky lak ako ty,
(ci sa ten lak dava nieco ako ochrana na cistonovu prave urobenu skarovaciu hmotu)
alebo ci teda ide o biely lak - pastu - nieco ako v kancelarii biely roll korektor - stoji ale vela a moc toho nim nezatries (ak si dobre pamatam, tak len nejake 3 m2)
toto som raz videla v predajni, ale nelakalo ma nim spinu len "zatriet".
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

tiny77
neviem sice ci myslim rovnaky lak ako ty,
(ci sa ten lak dava nieco ako ochrana na cistonovu prave urobenu skarovaciu hmotu)
alebo ci teda ide o biely lak - pastu - nieco ako v kancelarii biely roll korektor - stoji ale vela a moc toho nim nezatries (ak si dobre pamatam, tak len nejake 3 m2)
toto som raz videla v predajni, ale nelakalo ma nim spinu len "zatriet".
prave v ten den ked som si citala tuto diskusiu nam bol murar pokladat dlazbu a som mu o tom hovorila, lebo aj my sme si dali svetlu sparovku, takze ma tieto problemy cakaju a hovoril,ze on to sice este nevidel ale ze zazil v obchode, ze to komusi nukali pri kupe obkladaciek.vraj je to nieco cim sa zalakuju po polozeni aby boli lepsie umyvatelne. ale urcite by sa to dalo pouzit aj neskor. akurat, ze by sa to muselo najprv dobre vycistit aby sa nezalakovala aj spina :p
ten biely "korekor" som videla v katalogoch. tam je nakreslena aj hviezdicka ake je to super ale neverila by som tomu
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Elena Navrátilová
Ten ocot aj zohrievaš, alebo ho dávaš rovno z fľaše?
Ten ocot tam vylejem priamo z fľaše. A mne to naozaj pomáha.
A poviem Vám, že tým octom klasicky vyváram aj varnú konvicu. Keď tam ten ocot prevarím, nechám ho trocha vychladnúť a potom ešte nalejem do pohárov alebo čajníkov /hocičo sklené/ čo je zanesené od vodného kameňa. Nechám chvíľku pôsobiť, vydrhnem trocha kefou na fľaše a umyjem. Poháre sú ako nové. :p
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

anmary
A poviem Vám, že tým octom klasicky vyváram aj varnú konvicu.
Aj ja som vyvárala, až pokým mi ktosi neporadil kyselinu citrónovú - normálne v potravinách kúpenú. Nasypem do voda a vyvarím. Kameň okamžite rozpustený.
Výhody: žiadny smrad, nemusím 3 x vyvárať kanvicu (po octe) - stačí opláchnuť.
Nevýhoda: asi cena oproti octu.
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

.........výborný nápad, určite vyskúšam.....ďakujem
Všetkým prajem pekný a príjemný deň.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Vynikajúcim čističom je aj kypriaci prášok: zarobíte si silný roztok s vodou, necháte chvíľu pôsobiť a potom osprchujete čistou vlažnou vodou. Na noc do kýbla si namočím aj sklo, keramiku a všetku umelú hmotu ako misky, sitá - proste čo je zájdené ako napr. od ovocia.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ak je špárovačka biela nie šedá.....pulirapidom, nastriekať a nechať posobiť...aj špina aj možný vodný kameň odstráni...robila som to na dlažbe....obklad bude treba asi trochu "masírovať"
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Celý problém je v tom,že špárovačky majú hrubú štruktúru a dobre sa v nich drží špina.Po čase to vyzerá ako keby ste to špárovali blatom.Ja som to vyriešila tak,že špáry som pretrela vodouriediteľnou farbou,ktorá zanechala špáry hladké a bez problémov to umyjem.Momentálne zatieram špáry obkladu v kúpeľni,lebo nie som spokojná s tzv. bielou špárovkou.Robím to na pokračovanie (mám toho cca 50 bm) a som spokojná s výsledkom.Voda v sprche parádne stečie po farbe.Nenatretá špárovačka je ešte dlho mokrá.Výhoda je,že aj farebné špáry môžte zatrieť týmto spôsobom.
Naposledy upravil Peggynka : 30.11.13 at 08:02
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať