Zavrieť

Porady

Spracovanie miezd v OLYMPe

Vypočítavam výplaty v OLYMPe 1x a vypočítavajú sa mi zle odvody:
Mesačná mzda 45 239, dovolenka 2313, paragraf 2313, HM= 49 865, odvody:
NP 82, starobné 469, invalidné 353, nezamest. 118. Čo mám s tým robiť?
Ak si kliknem na zrážky mám základ odvodov:
ZP 47 475, NP 5 851, starob, invalid. nezam. - 11 702.
Program mám nový - 1x inštalovaný.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ZEvina Pozri príspevok
Robím mzdy za máj 2008 a program mi ukazuje pri mesačnom plate od 1.5. do 30.5.Keď sa pozdriem do kalendára, tak tam je nastavené dobre - 31.5. Chcela som to opraviť pri výpočte, ale automaticky mi vypíše miesto 22 dní 31. Neviete mi poradiť, čím to je a kde by som to mohla nastaviť správne? Verziu mám 8.20. Vďaka Eva
ZEvina Pozri príspevok
Mala by som ešte jednu otázočku: Tu niekde som čítala (nemôžem to nájsť), že darca krvi má nárok na § dva dni. Pod akým kódom sa uvádza v mzde? Tak ako ošetrenie alebo vyšetrenie zamestnanca 361? Vďaka Eva.
Neviem ti dať odbornú radu i keď používam Olymp.
Ale zaručene ju dostaneš "z prvej ruky" tu: 041/7071041 (autor programu). Ja to takto riešim vždy keď treba .
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
1. Tak som to vyzistila a keby to niekto potreboval, tak:
Program uvádza dni od prvého pracovného dňa (aj keď je sviatok) do posledného pracovného dňa. Ak posledný kalendárny deň pripadne na sobotu alebo nedeľu, tak ho neuvádza.
2. darovanie krvi sa uvádza pod kódom 360.
Môžem potvrdiť, na č.t., ktoré uviedla liba2 je veľmi milá a ochotná pani.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Ako riešite v Olympe - pracovník má hodinovú mzdu. Každý mesiac dostane odmenu, ktorá sa počíta ako percento zo mzdy za odpracované hodiny Takže keď má náhradu mzdy za dovolenku, sviatok ...., táto odmena sa z tejto čiastky nepočíta. Ako zadať v programe, aby mi to správne počítal. Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Kathryn Pozri príspevok
Ako riešite v Olympe - pracovník má hodinovú mzdu. Každý mesiac dostane odmenu, ktorá sa počíta ako percento zo mzdy za odpracované hodiny Takže keď má náhradu mzdy za dovolenku, sviatok ...., táto odmena sa z tejto čiastky nepočíta. Ako zadať v programe, aby mi to správne počítal. Ďakujem.
Neviem či niekto poradí, je to menej zaužívaná forma odmeňovania.
Odporúčam ti zavolať Kros-Olymp: 041/7071041, polož im túto otázku a ihneď ťa navedú na spôsob ako to máš zapísať do programu, resp. dostaneš info, či je vôbec možné v programe takúto formu odmeňovania zadať (vlastná skúsenosť).
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Náhodou tu nieje nikto kto robí teraz výplaty?

Za invalida mi vypočítal normálne odvody a neviem čo s tým....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Máš v personalitike (pracovné údaje) zadaný druh dôchodku a dátum jeho priznania?
Ďalej v mzdových údajoch treba zafajknúť, že je poberateľom daného dôchodku.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Dík. Už som včera nevládala ani myslieť.

Mám to zakliknuté, veď doteraz ten výpočet bol bez problémov. Brnkne do Krosu, že čo sa mohlo stať. Lebo zachvílu musím pustiť mzdy.
0 0
csi csi

csi je offline (nepripojený) csi

Dobrý deň, mám otázku...Či niekde v Olympe sa zobrazí príspevok zo SF na stravu pre zamestnanca?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
csi Pozri príspevok
Dobrý deň, mám otázku...Či niekde v Olympe sa zobrazí príspevok zo SF na stravu pre zamestnanca?
Veru nezobrazí, treba ho ručne zadať.
0 0
csi csi

csi je offline (nepripojený) csi

Neviem ho zadať ako to mám spraviť...dakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
csi Pozri príspevok
Neviem ho zadať ako to mám spraviť...dakujem
V tejto veci nefunguje vôbec nejaká automatika, musíš si vypočítať náhradu za stravenky - ja používam tabuľku v Exel (priložím Ti ju), kde si vypočítaš sumu náhrady za stravenky a to v členení zamestnávateľ, zamestnanec, príspevok zo SF.
Potom zamestnancovi strhneš v mesačnej výplate zrážku za stravu - podľa tabuľky koľko ti vyšlo na zamestnanca a vo výplate cez kód 521 - nepeňažný príspevok zo SF zadáš zamestnancovi do výplaty výšku príspevku zo SF.
0 0
csi csi

csi je offline (nepripojený) csi

[quote=sway;851774]V tejto veci nefunguje vôbec nejaká automatika, musíš si vypočítať náhradu za stravenky - ja používam tabuľku v Exel (priložím Ti ju), kde si vypočítaš sumu náhrady za stravenky a to v členení zamestnávateľ, zamestnanec, príspevok zo SF.
Potom zamestnancovi strhneš v mesačnej výplate zrážku za stravu - podľa tabuľky koľko ti vyšlo na zamestnanca a vo výplate cez kód 521 - nepeňažný príspevok zo SF zadáš zamestnancovi do výplaty výšku príspevku zo S

...už to chápem, ďakujem veľmi pekne
0 0
csi csi

csi je offline (nepripojený) csi

[quote=sway;851774]V tejto veci nefunguje vôbec nejaká automatika, musíš si vypočítať náhradu za stravenky - ja používam tabuľku v Exel (priložím Ti ju), kde si vypočítaš sumu náhrady za stravenky a to v členení zamestnávateľ, zamestnanec, príspevok zo SF.
Potom zamestnancovi strhneš v mesačnej výplate zrážku za stravu - podľa tabuľky koľko ti vyšlo na zamestnanca a vo výplate cez kód 521 - nepeňažný príspevok zo SF zadáš zamestnancovi do výplaty výšku príspevku zo SF.

ak sa nenahnevate tak sa ešte spýtam.. Keď zadám vo výplate kod 521 ako prispevok zo SF na stravu tak mi ho vo výplate program počíta ako zdaniteľný príjem. Je to správne?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
[quote=csi;852023]
sway Pozri príspevok
V tejto veci nefunguje vôbec nejaká automatika, musíš si vypočítať náhradu za stravenky - ja používam tabuľku v Exel (priložím Ti ju), kde si vypočítaš sumu náhrady za stravenky a to v členení zamestnávateľ, zamestnanec, príspevok zo SF.
Potom zamestnancovi strhneš v mesačnej výplate zrážku za stravu - podľa tabuľky koľko ti vyšlo na zamestnanca a vo výplate cez kód 521 - nepeňažný príspevok zo SF zadáš zamestnancovi do výplaty výšku príspevku zo SF.

ak sa nenahnevate tak sa ešte spýtam.. Keď zadám vo výplate kod 521 ako prispevok zo SF na stravu tak mi ho vo výplate program počíta ako zdaniteľný príjem. Je to správne?

áno je
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Prosím - ako zadať do personalistiky OLYMP vyňatie na rodičovskú dovolenku tak, aby sa mi to správne zaradilo aj do RLFO
Ďakujem
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

[quote=sway;852042]
csi Pozri príspevok


áno je
Príspevok zo SF na stravný lístok sa nezdaňuje.
Preto sa zložka mzdy 521 nepoužije.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

cleonka Pozri príspevok
Prosím - ako zadať do personalistiky OLYMP vyňatie na rodičovskú dovolenku tak, aby sa mi to správne zaradilo aj do RLFO
Ďakujem
Postup:
- personalistika
- pracovné pomery
- pridaj
- vyňatie z PP
- ďaľšia materská dovolenka
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Aňuška, srdečná vďaka.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Od januára 2009 mám prejsť z PROFITU na OLYMP. Máte s ním niekto skúsenosti? Vďačná budem za každú radu. Ako reagujú na zmeny zákonov?
Zasielajú opravné verzie? V tomto roku som prešla na PROFIT a teraz riaditeľ nariadil všetko zmeniť na KROS. Čo robíte ručne, čo sa nedá v programe. PROFIT bol veľmi dobrý. TREXIMU a iné štatistiky robí?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
VERONIKA6 Pozri príspevok
Od januára 2009 mám prejsť z PROFITU na OLYMP. Máte s ním niekto skúsenosti? Vďačná budem za každú radu. Ako reagujú na zmeny zákonov?
Zasielajú opravné verzie? V tomto roku som prešla na PROFIT a teraz riaditeľ nariadil všetko zmeniť na KROS. Čo robíte ručne, čo sa nedá v programe. PROFIT bol veľmi dobrý. TREXIMU a iné štatistiky robí?
Kros je výborný, upgrade na nete aktuálne, všetky zmeny obratom zaradia do Sw, ručne nerobíme nič. Ja som veľmi spokojná. Myslím že je aj demo na www.kros.sk, nakukni tam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať