Zavrieť

Porady

Vysťahovanie zťp pre platobnú neschopnosť..

Družka poberá dávku v hmotnej núdzi 61.60, jamám PN-ku cca: 120€. Nájom činí 137,44€.Elektrina 30€. Mestský úrad nám nechce vyhovieť výmenou bytu za menší finančne zvládnuteľný.Pretože máme dlh 395,14€. O výške dôchodku družky ešte nevieme. Máme sa vysťahovať. Družka okrem iného má v nohe skrutky a drôty.Ide na operáciu.Nemáme kam ísť a ani nemôžme. Čo máme robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To nie je veľký dlh. Požiadajte sociálne oddelenie na obecnom úrade o jednorazovú výpomoc každému - aspoň po 100 eur. Pozri aj tu
    https://www.employment.gov.sk/sk/rod...pevok-byvanie/
    https://www.employment.gov.sk/sk/rod...zne-prispevky/

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem,ako mate napisanu zmluvu.Ale predpokladam, ze je mozne,aby ste si nasli sami vymenu bytu za mensi v rovnakom type byvania.
    A s mestskym uradom treba komunikovat a hlavne snazit sa vyrovnat dlh. Ak mate dlzoby,moc ustretovosti necakajte .
    Skuste sa informovat na socialke,ci vam nevedia este poskytnut nejaky prispevok v nudzi.

    Skuste oslovit pripadne aj nejake organizacie,napr. https://www.ludialudom.sk/
    Naposledy upravil arizona : 21.05.18 at 04:19 Dôvod: preklep
    tetraplegik Vďaka,za typ.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nájdite si prácu, ktorú zvládnete robiť aj popri svojich obmedzeniach. VŽDY sa dá niečo nájsť, len treba hľadať spôsoby a možnosti, nie dôvody (prečo nie).

    Alebo choďte bývať k rodičom jedným či druhým.
    Alebo oslovte nejaký útulok či charitu.
    Naposledy upravil Chobot : 21.05.18 at 09:06
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tetraplegik Družka nemá ku komu.Moja matka je paranoička a nechce ju.
    Útulok to neviem.Naša charita má problém z roznášaním charitatívnych balíčkov.
    Keďže mám postihnuté všetky končatiny .Som rád že niečo vyťukám.Skákanie nepripadá do úvahy.
    Skúsil by som tú précu,už mi chýba. Len som rád keď udržím lyžicu. Pred polrokom som ju nevedel chytiť...Inak vďaka.
    Taynee Ty sa vrat k mame, si imobilny, potrebujes starostlivost momentalne. Priatelka sa pretlcie jednoduchsie. Pre osamele zeny je tu moznost krizovych centier, roznych intervencnych centier. Urcite si pozrite arcidieceznu charitu, utulky apd.
    tetraplegik Ďakujem robím čo môžem.Maródka dokáže skomplikovať život. Napísal som na úrad komisára pre zťp a niečo riešia.Do vtedy sa mi neoplatí žiadať o dôchodok, lebo u nás sú zvláštny ľudia, revízna lekárka ktorá sa hrá na "boha." Družka dostala oznámenie o dôchodku vo výške 61,30€. To, že ju vybrakovali, a to ešte mávala menzes, v správe neuviedla...
      zbaliť

    Vysťahovanie zťp pre platobnú neschopnosť..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.