Zavrieť

Porady

MRP návod

Od septembra začínam robiť v novej firme účtovníčku a majú tam program MRP. Bohužial bývala zamestnankyňa odišla s fimry zo dňa na deň a nemá mi to tam nikdo vysvetliť. K tomuto programu by som potrebovala nejakú príručku alebo návod.napr. ako budem nahrávať výdavkové a príjmové bločky, dodávaťelské a odberateľské faktúry a bankové výpisy.Ďakujem
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš nastavené dátumy?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

myslis kontrolne datumy?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosm Vas, nik neporadi?
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Skús urobiť obnovu dát.
Cez údržba údajov - obnoviť dáta - prechádzať - napíš cestu kde máš uložený súbor .phc
Kedže máš nainštalovaný prázdy soft, bez údajov myslím, že nič nepokazíš keď vyskúšaš obnovu dát.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Tak toto mi napisalo pri Obnove dat:


EDIT:
Neviem kde je chyba Uctovnicka nam poslala subor s koncovkou PHC (MRPDATA.PHC) Nejde to ani ako obnova, ani ako import
Naposledy upravil fizzy : 23.10.06 at 13:29
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Nestalo sa to niekomu? ako postupovat v takomto pripade?
V manuali som nenasiel nijaky postup...a skusame uz vselico
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nemáš náhodou staršiu verziu ako účtovníčka? Viem že sa robili úpravy v počte desatinných miestach, to by mohlo dať rozdielny súčet.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Verzia by mala byt rovnaka...
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

fizzy
toto mi napisalo pri Obnove dat:
Chybny kontrolny sucet
Najcastejsou pricinou tohoto problemu je poskodenie zalohovej diskety alebo disku. Ked sa aj zalohovy subor z takejto diskety (disku) podari precitat, niektore udaje mozu byt zmenene a to je problem.

Doporucujem pouzit iny zalohovy subor (vid. automaticke zalohovanie pri ukonceni programu).
Naposledy upravil pingino : 24.10.06 at 14:04
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nuž skús teda iné prenosné médium, nech Ti donesie účtovníčka zálohu na cd, resp. usb. Poprípade ty si vyskúšaj tak nahrať mailový súbor od nej.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

No tak idem skusit...diki
0 0
milan48 milan48

milan48 je offline (nepripojený) milan48

učiteľ informatiky a účtovníctva ...viac
Súčasťou MRP softvéru sú príručky v tlačenej i v elektronickej forme, ktoré Vám daný problém určite pomôžu zvládnuť.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, chcela som sa ešte spýtať ohľadom programu MRP. Ako-tak som sa v tom naučila robiť, len prichádza daňové priznanie a už som z toho
Potrebujem poradiť, aká je možnosť výstupných zostáv. Pracujem v inom programe, ktorý mi ponúka aj možnosť výsledovky aj mi vypočíta daň z príjmu a už si to len pokontrolujem. Viete mi poradiť, ako je to v programe MRP pod WIN? Myslím na podvojné účt. Našla som akurát súvahu a výkaz ziskov a strát. Aké zostavy sú tu? Je tu možnosť vytlačiť výsledovku? Prosííííím o radu. Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Súvaha
Výkaz ziskov a strát
Predvaha
.......
ak chceš spraviť komplet DP dá sa, ale to musíš mať osve zakúpený "balíček" a to Daň z príjmu. Stojí tuším 500Sk.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

lenkak Pozri príspevok
Súvaha
Výkaz ziskov a strát
Predvaha
.......
ak chceš spraviť komplet DP dá sa, ale to musíš mať osve zakúpený "balíček" a to Daň z príjmu. Stojí tuším 500Sk.
Ďakujem. Nebola som si istá, či to tam len nemôžem nájsť, alebo to tam nieje. Dokončujem jednej firme v tom programe rok a som z toho trošku zmätená. Ale veď v tomto roku už používam druhý - naučený program, tak snáď to nejako uzavrem. Ďakujem za radu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

UFFF, práve som dočíslovala 3922 pokladničných dokladov (popreťukávala číselné rady)... Zaslúžim si niečo za odmenu...
To je hrúza - toto by mohli domyslieť!
Aspoň so mnou súcitte.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ja zase stojím pred vypisovaním asi 1500 pokladničných dokladov a dnes som zistila, že sa dajú hromadne vytlačiť - pre mňa je už aj toto odmena.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No to bolo teda "radosti".
Gratulujem k výkonu.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

ermon Pozri príspevok
UFFF, práve som dočíslovala 3922 pokladničných dokladov (popreťukávala číselné rady)... Zaslúžim si niečo za odmenu...
To je hrúza - toto by mohli domyslieť!
Aspoň so mnou súcitte.
Vyslovujem obdiv. Mňa to ešte len čaká. Fakt by to mohli domyslieť.
0 0
jalenka jalenka

jalenka je offline (nepripojený) jalenka

Chcem sa spýtať. v MRP viem stav v pokladni zistiť ešte inak ako až po zaučtovaní.?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať