Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
http://tn.nova.cz/clanek/zena-zaluje...H-C1buC_TX3wEs
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No - konec japonec (ako Lui rečuje ).... alebo žeby potom bolo "Mugove lubi, Mugove skráti"?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
vicktor
veronikasad
Čítala som jeho volebný program, slubuje záchytné parkoviská mimo centier. Len kolkým Bratislavčanom sa bude chcieť cestovať MHD ?
Trochu chybna uvaha aby bratislavcania isli autom na predmestie, tam odparkovali a vratili sa spat. Po robote zasa naopak - tak si to predstavujes?

Inak ta okiadzana MHD nie je az taka zla, ale nadavat a frflat je ludske.
Nie som Bratislavčanka, tak ako si to teda predstavuje nový p. primátor ?
No to som teda zvedavý, ako to dopadne.
Predstavy sú pekná vec, ale aby pán primáš neskončil na smetisku politiky.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...platit-vsetci/

Možno pôjde rýchlo do Vallvally..
https://fici.sme.sk/c/20959558/najle...i-vallovi.html
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Neviem co bolo vcera...moj chlap isiel z roboty 5-6km dom..hodinku 10minutiek....silne pochybujem,ze tu nieco pomoze...u mna sa uvazovalo,ze zachyt by bol pri ruzinovskom..teraz tusim vrakunskom cintorine....len to by aj mhd musela byt ina....ludia by sa nepomestili....u mna iba trolejbusy a minimum busov...o castiach kde sa da dostat..ani nehovorim....ked ma niekto 1000x prestupovat a v robote kde zaparkovat mhd nepojde
Ty si tie záchyty asi dostatočne nepochopila. To je inak, a samozrejme že musia nadväzovať na dopravu, bez toho to nejde. A po trase chodia aj busy, nielen trolejbusy. Myslím, že všetci kandidáti navrhovali vo svojich programoch koľajovú dopravu, tam kde doposiaľ nie je.
Nenapísala si, kedy sa presúval. Ak medzi 15. až 18. až 19. hod. to je každodenná norma, ráno v špičke detto.
Dcéra na to nemala nervy, tak z Karadžičky chodievala peši polovicu cesty (4 km) zároveň povedľa s MHD, bola na vzduchu a rozprávali sme sa tel. Ak dobré počasie, tak bicyklom, ale dráha cyklo cesty predĺžená a neucelená. Syn sa kvôli tomuto nešťastnému presúvaniu odsťahoval do total centra Star. Mesta, prenajal byt o 2 posch. vyššie, ako si urobil pracovisko.
Mng využíval vlak takto 15 r., volali sme BA metro. Čistý čas jazdy 8 min., bez zastávky. Taká možnosť je podnes.
Keď je havária, ako bola aj tento rok, tak cesta do Šamorína zapchatá od 19. do 23.- 24. hod., v autách aj s malými deťmi, to aby nosili proviant so sebou permanentne.
Nuž, ak však zo štvorčlennej rodiny sa takto presúvajú z Hamuliakova a iných dedín do BA štyrmi autami, iná situácia sa nedá očakávať. Iba neviem, prečo by na to mali doplácať BA-čania, iba preto, že sa zároveň okrem výstavby domov nebudovala aj cestná sieť. Však štát zatiahne. No, nezatiahol. Plaťte dane tam, kde bývate.

Zásadne sa presúvam do mesta roky busom al. taxi iba po 10. a aby som bola doma späť max. do 13. - 14. hod. alebo do banky do OC chodím busom po 20. hod. a tri obchody tam mám na kope vedľa seba. Alebo cez víkendy, vtedy je to miernejšie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
...zároveň povedľa s MHD, bola na vzduchu
...
Plaťte dane tam, kde bývate.

Zásadne sa presúvam do mesta roky busom al. taxi iba po 10. a aby som bola doma späť max. do 13. - 14. hod. alebo do banky do OC chodím busom po 20. hod. a tri obchody tam
Hm...vždy som "obdivoval" jednotlivcov, ktorí si takýmto spôsobom niečo urobili pre svoje zdravie.
---------------------
Fakt sa mi nechce hľadať...ale vieš koľko firiem má sídlo v Blave, no prevádzky (bordel), autá (ničenie ciest a smog), atď sú rozmiestnené všade inde, len nie v Blave ?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Žeby sa Vallo tak rýchlo dovallal?
Dankovi sa nepozdáva Vallovo víťazstvo, chystá ústavnú sťažnosť
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...avnu-staznost/
Naposledy upravil korela : 13.11.18 at 19:53
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
...zároveň povedľa s MHD, bola na vzduchu
...
Plaťte dane tam, kde bývate.

Zásadne sa presúvam do mesta roky busom al. taxi iba po 10. a aby som bola doma späť max. do 13. - 14. hod. alebo do banky do OC chodím busom po 20. hod. a tri obchody tam
Hm...vždy som "obdivoval" jednotlivcov, ktorí si takýmto spôsobom niečo urobili pre svoje zdravie.
---------------------
Fakt sa mi nechce hľadať...ale vieš koľko firiem má sídlo v Blave, no prevádzky (bordel), autá (ničenie ciest a smog), atď sú rozmiestnené všade inde, len nie v Blave ?
Áno, ja som sa v práci nachodila peši, pretože k nám paradoxne nechodil žiadny spoj a pohybovali sme sa po centre. Rýchlejšie to bolo vždy peši. A vtedy mi to tiež vyhovovalo.

Ale dnes, aby človek kráčal vedľa trolejbusu, pretože idú obaja rovnakým krokom, je nonsens.
Ja v lete v autobuse, 2 km 40 min., to by som prešla vedľa neho aj s kočíkom.
.
Keď sme sem prišli bývať, chodil sem bus v špičke každých sedem minút, boli takmer prázdne, postavením Petržalky sa intervaly predlžovali až po dnešných 12 až 20 min.
Deti chodili od tretích ročníkov do škôl v meste, užili si svoje s ťažkými taškami.
Doprava je tu najväčší kameň úrazu okrem urbanizmu, čiernych stavieb,...
.
Tuším Vetrík mal v programe, aby sa vrátili bývalé mestské podniky späť pod mesto. Tiež jedna skvelá myšlienka.
Neprebieha v nich od 89 žiadna investičná miliardová výstavba a tak skoro ani nebude a nebude sa mať ani začo, roky stačil týmto firmám jeden riaditeľ a šľapalo to, ich pozemky sa nepredávali, po 89 platy riaditeľov za činnosť, ktorá prakticky beží sama, v dozornej rade napchatých plno darmožráčov, pozemky rozpredané najviac za primátora ... .
Tu by mesto ušetrilo majland. Pozemky však mestu už nik nevráti. Tu by toho bolo ešte na branie zodpovednosti ..., nehovoriac o zbytočne vytvorených dcérach a ďalšie zbytočné vytváranie vyššieho manažmentu. A potom sa sťažujme, že ceny idú hore. A to nebude iba tu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kukučka
To môže fungovať len vtedy, keď MHD funguje ako hodinky, čo sa o bratislavskej nedá povedať.
Kukučka, MHD tu už, chvalabohu, funguje normálne, najviac to vidno na električkách, pretože nemajú prekážky po ceste, idú po svojich koľajniciach.

Grafikon jázd nedokážu v špičkách vôbec dodržať autobusy a trolejbusy. Mimo špičiek odchádzajú z konečných presne, človek si môže podľa nich nastavovať hodinky, ale akonáhle príde špička a ľudia sa začnú presúvať a zahlcovať cesty, tak jazdia tak, že na konečné prichádzajú vtedy, kedy to dokážu, ani nezastavujú na výstupištiach ale na nástupiskách s tým, ako ľudia vystúpia, nastúpia noví cestujúci a pokračujú v jazde bez chvíľky oddychu a cik pauzy. Tým by mal podnik priplatiť za tie časovo náročné úseky.
.
Preto je v BA nutnosť dobudovať koľajovú dopravu pre električky, obnoviť filiálku na Trnavskom mýte, kde je možnosť prestupu z vlaku v centre mesta od smeru Trnava, Pezinok, Senec, na iks liniek do celého mesta.

Električka bola naplánovaná na sídlisko do Vrakune a na Dolné hony v rámci ich výstavb, medzi dvojprúdkami je podnes stredový pás, a nadchody pre peších nad električkovými dráhami sa odstraňovali až tento rok, takže po cca 40 rokoch. Ktovie, prečo sa nevybudovali.
.
Ak si pozriete grafikony trás z najvzdialenejších periférií ako Dúbravka, Rača, Komisárky, Pod. Biskupice a pod., všade trvá cesta do centra mesta max.30 min. Avšak s tým rozdielom, že električky tých 30 min. vedia dodržať, bezkoľajové to nedokážu kvôli tým nešťastným zápcham.

elektička č. 4 z Dúbravky na Zlaté piesky 52 min., stred cesty Most SNP 24 min.
https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok...459?d=20181119

električka č. 5 detto z Dúbravky až do Rače, stred cca Poštová ul. centrum 26 min., celá trasa 54 min.
https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok...i/734003517458

električka č. 7
https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok...misarky/159768
Nám. Ľ. Štúra je cca max 300 m od Mostu SNP.

bus 70
https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok...419?d=20181119

Praha je beztrolejbusová, dávno ich z mesta vyradili, síce som niekde čítala, že uvažujú nad ich návratom, čo nechápem, ale električky sú osvedčené.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
podobny.jpg  
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ing. Ľubomír Janoška
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
a čo, veď je to minimálne súvisiaci tovar.. obidva súvisiace tovary môžeš používať spolu s PC zostavou Prestigio..
3 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Žabinka
Ing. Ľubomír Janoška
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
a čo, veď je to minimálne súvisiaci tovar.. obidva súvisiace tovary môžeš používať spolu s PC zostavou Prestigio..
vieš, ono mi to nedá ako programátorovi vo výslužbe - aký algoritmus na to použili?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ing. Ľubomír Janoška
aký algoritmus na to použili?
Dakedy sa používala Bulharská konštanta...možno ju vytiahli znova.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ing. Ľubomír Janoška
Žabinka
Ing. Ľubomír Janoška
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
a čo, veď je to minimálne súvisiaci tovar.. obidva súvisiace tovary môžeš používať spolu s PC zostavou Prestigio..
vieš, ono mi to nedá ako programátorovi vo výslužbe - aký algoritmus na to použili?
neviem či sa nemýlim, ale asi {[1-(k:7,56)]+[1+(7,56:k)]}*, kde * je x-1.. ale mohlo to byť aj miesto 7,55 namiesto 7,56..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Potešilo
misoft
Kua, kua!
Moja 3/4 si chce dať preplatiť výdavky v ZP. Dostala nedávno tie prihlasovacie údaje - takže som jej pripravil sken bločku - prihlasuje sa - ID poistenca = OK, heslo = OK, PIN - chybný. Kontrolujeme, podľa dodaného papiera zadávame - neplatné.
Skúšam na seba - zadám ID = OK, zadám heslo = neplatné . Dám obnovu hesla, vytvorím nové, znova prihlásenie - ID = OK, heslo = OK, PIN = OK. Odhlásim sa, skúsim moju 3/4 - ako predtým. Skúsim seba a odrazu PIN nesedí.

Synátor toto robil pred cca 12-timi dňami - taktiež prvýkrát to nešlo, potom ho pustilo. Neviem, čo to majú za systém.
Dnes to už funguje.... ráno synátor hlási, že stránka (portál ZP) je nedostupný.... asi robili opravy (bo som im písal, že nefunguje a dokonca odpovedali).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ing. Ľubomír Janoška
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
Ale veď je to správne! Pri ťukaní do klábosnice budeš do seba pchať salámu a potom ako dezert si hodíš Jogobellu.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Žabinka
Ing. Ľubomír Janoška
Žabinka
Ing. Ľubomír Janoška
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
a čo, veď je to minimálne súvisiaci tovar.. obidva súvisiace tovary môžeš používať spolu s PC zostavou Prestigio..
vieš, ono mi to nedá ako programátorovi vo výslužbe - aký algoritmus na to použili?
neviem či sa nemýlim, ale asi {[1-(k:7,56)]+[1+(7,56:k)]}*, kde * je x-1.. ale mohlo to byť aj miesto 7,55 namiesto 7,56..
vzorec ako z riadku súvahy
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
neviem či sa nemýlim, ale asi {[1-(k:7,56)]+[1+(7,56:k)]}*, kde * je x-1.. ale mohlo to byť aj miesto 7,55 namiesto 7,56..
Ja som vedel, že prečo som si nepodal prihlášku na VŠ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Iba na margo dnešnej témy http://www.porada.sk/t312244-ako-nov...udit-obce.html pridávam link aj s videom z obce Brunovce pri Piešťanoch, ako stará nanovo nezvolená starostka zahladzuje stopy svojho pôsobenia pálením dokumentov na pozemku materskej škôlky pracovníčkou škôlky počas normálneho pracovného času. Starostka vykladala dokumenty z okna, školníčka ich pálila v oceľovom sude spolu s kartónmi od mlieka. Prichytená občanmi pri čine.

Prístup privolaných policajtov nech posúdi každý sám, ale aj keď v dobrej viere sa snažili v peknom počasí udupávať vytiahnuté zo suda tlejúce dokumenty, ktoré sa nachádzali aj na suchom lístí, robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.
Inak v tej obci to vrelo zrejme pri viacerých voľbách už dlhšie a to som si všimla iba tak na nete. Až teraz sa im podľa všetkého podarilo vymeniť komplet všetkých od starostu po zastupiteľstvo.

Dosluhujúca starostka dala spáliť úradné dokumenty, obyvateľ obce natočil video
https://www.webnoviny.sk/dosluhujuca...natocil-video/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.
Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

https://ibb.co/kzK45L
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať