Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
bjuty smis
to je fajn, ale neodpovedal si ani na jednu otázku...
Stále si nepochopil ?

Tu nejde o odpovedanie otázok...a ani nejde o nejaké námestia (mimochodom v klasickom duchu)...nazvať ulicou námestím ? Ale OK.
...a urvať Hlavnú ulicu niekde mimo centra je tiež fasa nápad.
ALE to je jedno...mne teda určite.

Ale dúfam, že môžem mať svoj vlastný názor (nie hodnotenie) na mesto...a je úplne jedno, o ktoré sa jedná.


Východňaroch do bludu...to všetkých chceš hádzať do jedného vreca ?
Poznámka - ja nie som vychodňar, ja som košičan...ale toto je už na dlhé lakte a aj tak by si to nepochopil.


Potom ja budem posudzovať blavákov podľa Golonku...tvrdý jazyk - natvrdlý mozog = ujo.


Zaujímavé, vcelku zaujímavé by bolo dobre vedieť, či aj starí prešpuráci nadávali na robotníkov z východu, ktorí im domy stavali.
Neskôr v Blave stavali tie králikárne tiež chlopi z východu...to asi nevadilo...či ?
Včul makajú a míňajú love v Blave chlapi tiež...nie iba v auto priemysle, ale aj na tých diaľniciach. Tie sa furt opravujú, generálkujú, rozširujú, zužujú, asfaltujú raz takým a potom onakým kobercom...a stále dookola kolo tej Blávy.

Za prvej republiky sral na východ tatíček Masaryk.
Beneš sa vyjadroval obdobne.
Za socíku sa to ako tak rozbehlo...tá priemyselná výstavba sa aj rozbehla...síce dobre dobabrali životné prostredie, ale niekde sa to aj tak muselo postaviť.
Po nežnej sa východ vrátil do stavu prvej republiky.



Ohľadom tej nezodpovedanej otázky ?
Bol si niekde mimo Blavy ?
Viď vyššie to P.S....
Kto ktoré mesto komu staval - Tisícročná včela. Na Slovensku nebolo slovenské školstvo. Netuším, prečo si vypichol iba východniarov, Slováci stavali všetky najbližšie veľké mestá okolo Slovenska až po Ameriku.

Že sa zastavil tok financií na východ sa poďakujte svojim poslancom.
Že je na východe stále dosť závažných nedostatkov sa poďakujte zasa iba sebe, ono sa to ťahá ešte spred 89. Ikskrát som tu už písala, čo Slováci v Prahe pripravovali pre Slovensko roky, čiže aj pre východ, jedným vysypaním ožratých zástupcov zo služ. áut zo Slov. plán. komisie bolo po výsledku. Nevedeli sa ani podpísať, nieto rokovať. Hasili smäd po ceste. Aby sa Slovák za Slováka hanbil.

Onoho času si tu spomínal, ako si pochodil celú republiku, kontroloval si mosty, strojár.
Dosť úzky pohľad na reakcie k dnešnej téme. Ešte aj SBS si robil. Doba, možno zdravie, nehodnotím, život prináša všeličo. Iba k téme, ktorá tu teraz beží, že mesto je živý organizmus, a odbor na VŠ sa študuje šesť rokov a aj to iba dennou formou po prijatí zvládnutých talentových skúšok.

V automobilkách pracujú ľudia z celého Slovenska, prečo by mali podľa teba iba z východu?
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
buchač
Ty z videa vieš posúdiť komplet situáciu a rovno chlapcov odsúdiť ? Pfúúúú....
Vieš čo? Už obťažuješ, keby si videl video, nepísal by si tu technické nezmysly a nedával pri..blé otázky.
Éééééééj starká, neondejú sa.

Na mňa oni v ohľade technických vecí proste nemajú....tak ako ja nemám na ich numerológiu , tarot a či čítanie z karát.

Obťažujem ???
Pfúúúúúúúúúú...tak potom sorry, ale čo robia oni pani veľkomožná ?
Tie stupídne videá zo zahraničných webov, tie linky na šarlatánov, tie príspevky úplne od veci hraničiace s príslušnou diagnózou ?
To je iný level obťažovania !!!

...apropó...video som videl, ale ja som normálny....ergo nedávam priyebané príspevky.
Nestrápňuj sa zbytočne, keď už nevieš argumentovať, uchyľuješ sa ku klamstvu. Si v tomto rovnaký ako Alaya1, netuším prečo si ma dovoľuje označovať za vešticu, neveštím, netarotujem, ani sa nevenujem kartám. To už zaváňa veľmi dlho šikanou. A nenechám si to páčiť.
A či sa ti to páči alebo nie, bylinkári tu boli vždy aj budú a budú zachraňovať aj životy ako doposiaľ. A moje osobné skúsenosti a ani z rodiny mi nikto vziať nemôže.
Skôr sa spýtaj lekárov, prečo pred začiatkom liečby rakoviny neurobia jeden základný úkon, aby liečba bola od začiatku výkonná. Prečo pre onkopacientov neplatí jeden meter? Ešte toho veľa nevieš, mal si šťastie, možno osud, možno tvoja chuť žiť a nepodľahnúť dg.
Žiadneho šarlatána som tu v živote nepriložila. Domnievaš sa, že takáto komunikácia voči mne sa na tebe neodrazí?
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Šme še pobavili, môžeme sa presunúť späť k téme, bolo by to určite zaujímavejšie.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Chodievam okolo jedného parkoviska pri stanici, ľudia si zvykajú, časom autá iba pribúdajú. Chce to čas, kým ľudia z nutnosti budú využívať čoraz viac túto formu presúvania najmä kvôli časovému hľadisku. Aj vďaka Ersekovi, ktorý popridával vagóny.
Zatiaľ som nepočula, že by bolo z parkoviska odcudzené jedno auto. Funguje to všade na svete.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ešte toho veľa nevieš, mal si šťastie, možno osud, možno tvoja chuť žiť a nepodľahnúť dg.
Žiadneho šarlatána som tu v živote nepriložila. Domnievaš sa, že takáto komunikácia voči mne sa na tebe neodrazí?
Jasnééé...šak ty si hotová Wikipédia, Google a Chuck Norris dokopy.
Všetko dokopy, čo sa týka tej Dg.

Mám Ti doložiť dôkazné bremeno, kde si jednému doporučovala práve šarlatána a jeho web ?
Odrazí neodrazí ? Nápodobne...

korela
Zatiaľ som nepočula, že by bolo z parkoviska odcudzené jedno auto. Funguje to všade na svete.
Ešte si potom veľa nepočula.
Ono ale úplne stačí, ak sa na odľahlom parkovisku zrealizuje partia alebo jedinec, ktorý auto "len" vykradne.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
Chodievam okolo jedného parkoviska pri stanici, ľudia si zvykajú, časom autá iba pribúdajú. Chce to čas, kým ľudia z nutnosti budú využívať čoraz viac túto formu presúvania najmä kvôli časovému hľadisku. Aj vďaka Ersekovi, ktorý popridával vagóny.
Zatiaľ som nepočula, že by bolo z parkoviska odcudzené jedno auto. Funguje to všade na svete.
skúsenosti senčana...z pozorovania )
auto
tie parkoviská sa majú budovať pri vjazde do ba, kde je mhd , ideálne ako píšeš električka
zatial funguje - aj ked to žiadny ba primátor neplánoval - zlaté piesky ...
o inom funkčnom na vjazde do ba neviem, ale to je cesta--
autobus
kolony ako v aute. ..plus mhd..casový sklz drahší ako úspora ..ak vôbec je

vlaky
- harakterov telocvikár posilnil spoje na každú hodinu...
stanica na okraji mesta...réca ? ulany ? madarbél ??
bud pešo 1/2 hod, alebo neodparkuješ...
aj ked v senci štácia z eurofondov prerobená, kapacitne parkovisko absolútne nestačí
rampy v senci spustené každých max. 10 min. kolony takmer nonstop
nestačia z cestnej dopravy

snílkov o bicykloch nekomentujem...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
bjuty smis
to je fajn, ale neodpovedal si ani na jednu otázku...
Stále si nepochopil ?

Tu nejde o odpovedanie otázok...a ani nejde o nejaké námestia (mimochodom v klasickom duchu)...nazvať ulicou námestím ? Ale OK.
...a urvať Hlavnú ulicu niekde mimo centra je tiež fasa nápad.
ALE to je jedno...mne teda určite.

Ale dúfam, že môžem mať svoj vlastný názor (nie hodnotenie) na mesto...a je úplne jedno, o ktoré sa jedná.


Východňaroch do bludu...to všetkých chceš hádzať do jedného vreca ?
Poznámka - ja nie som vychodňar, ja som košičan...ale toto je už na dlhé lakte a aj tak by si to nepochopil.


Potom ja budem posudzovať blavákov podľa Golonku...tvrdý jazyk - natvrdlý mozog = ujo.


Zaujímavé, vcelku zaujímavé by bolo dobre vedieť, či aj starí prešpuráci nadávali na robotníkov z východu, ktorí im domy stavali.
Neskôr v Blave stavali tie králikárne tiež chlopi z východu...to asi nevadilo...či ?
Včul makajú a míňajú love v Blave chlapi tiež...nie iba v auto priemysle, ale aj na tých diaľniciach. Tie sa furt opravujú, generálkujú, rozširujú, zužujú, asfaltujú raz takým a potom onakým kobercom...a stále dookola kolo tej Blávy.

Za prvej republiky sral na východ tatíček Masaryk.
Beneš sa vyjadroval obdobne.
Za socíku sa to ako tak rozbehlo...tá priemyselná výstavba sa aj rozbehla...síce dobre dobabrali životné prostredie, ale niekde sa to aj tak muselo postaviť.
Po nežnej sa východ vrátil do stavu prvej republiky.



Ohľadom tej nezodpovedanej otázky ?
Bol si niekde mimo Blavy ?
Viď vyššie to P.S....


To vazne?
A predkovia? Museli byt teda Madari ak si Kosican, ale ved tych ty neznasas. Pripadne si potomok nemeckych osadnikov, tak ako to je teda s rodostromom?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1

To vazne?
A predkovia? Museli byt teda Madari ak si Kosican, ale ved tych ty neznasas. Pripadne si potomok nemeckych osadnikov, tak ako to je teda s rodostromom?
Choď ešte ďalej do histórie..


Košice sa vyvinuli z trhovej osady slovenského pôvodu v kotli rieky Hornád....
Súčasná slovenská historická a lingvistická veda sa zhoduje[6], že názov mesta Košice je odvodený od slovanského osobného mena Koša. Pôvodný význam názvu bol osada ľudu Košových.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny...os%C3%ADdlenie

Maďari vtedy ešte pásli malé koníky niekde v oblasti okolo púšte Gobi.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1

To vazne?
A predkovia? Museli byt teda Madari ak si Kosican, ale ved tych ty neznasas. Pripadne si potomok nemeckych osadnikov, tak ako to je teda s rodostromom?
Choď ešte ďalej do histórie..


Košice sa vyvinuli z trhovej osady slovenského pôvodu v kotli rieky Hornád....
Súčasná slovenská historická a lingvistická veda sa zhoduje[6], že názov mesta Košice je odvodený od slovanského osobného mena Koša. Pôvodný význam názvu bol osada ľudu Košových.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny...os%C3%ADdlenie

Maďari vtedy ešte pásli malé koníky niekde v oblasti okolo púšte Gobi.
Mas ten povod podlozeny? lebo inak vies....moze byt aj M.aj N
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Mas ten povod podlozeny? lebo inak vies....moze byt aj M.aj N
Možno budem aj nejaký Viking...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
Mas ten povod podlozeny? lebo inak vies....moze byt aj M.aj N
Možno budem aj nejaký Viking...
Kto vie :...a mozno aj Blaaaavak
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

alaya1
buchač
alaya1
Mas ten povod podlozeny? lebo inak vies....moze byt aj M.aj N
Možno budem aj nejaký Viking...
Kto vie :...a mozno aj Blaaaavak
Aj v " Milujem Slovensko" je typická oravská speváčka, taká ako je niekto typický košičan.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Moja diplomovka mala cca 30 listov ( nevymýšľal som vzorce na výpočet strojárenských súčiastok) + 60 listov optimalizačných výpočtov v tabuľkovej forme, a to bola súčasťou výskumného projektu ktorý neskôr aj v skutočnosti jazdil a strieľal. Spolužiakova práca viac obsahovala asi 120 strán textu, v ktorých použil závery iných kapacít .Viem čo by mal byť prínos diplomovej práce, zaujímalo by ma čo by malo byť podstatou rigoróznej práce a jej prínos.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchač
... ja som normálny....ergo nedávam priyebané príspevky.
Toto je dobre!

P.S. Kosicania su ti najhorsi povysenci spomedzi VYHODNAROV.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
bjuty smis
tie parkoviská sa majú budovať pri vjazde do ba, kde je mhd , ideálne ako píšeš električka
zatial funguje - aj ked to žiadny ba primátor neplánoval - zlaté piesky ...
Co myslis Zlate piesky? Parkovisko pred Tescom? Ked im tam cezpolni zacnu na cely den odstavovat auta, hned daju rampu, zadarmo 3 hodiny a dost.
Planuju sa Vajnory pri letisku, tam by sa dala elekricka potiahnut pomerne jednoducho a Janikov dvor, sem uz bude horsie, ale zo Zahoria nic.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
[
Kto vie :...a mozno aj Blaaaavak
Hamburg = hamburger, Bratislava (Pressburg) = presburger (pres = preš = lis)...
Ale keď pôjdeme do hĺbky....
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam...vov_Bratislavy
vs
https://www.cassovia.sk/historiaclanky/nazovmesta/
Teda - Košice od počiatku mali svoj základ v Koša, Cassa...
Bratislava však menila názov častejšie, podľa toho, kto na území jej umiestnenia práve bol....
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

vicktor
bjuty smis
tie parkoviská sa majú budovať pri vjazde do ba, kde je mhd , ideálne ako píšeš električka
zatial funguje - aj ked to žiadny ba primátor neplánoval - zlaté piesky ...
Co myslis Zlate piesky? Parkovisko pred Tescom? Ked im tam cezpolni zacnu na cely den odstavovat auta, hned daju rampu, zadarmo 3 hodiny a dost.
Planuju sa Vajnory pri letisku, tam by sa dala elekricka potiahnut pomerne jednoducho a Janikov dvor, sem uz bude horsie, ale zo Zahoria nic.
Uz to robia roky...
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ale nove poplatky to donuti tak robit 2-3(?) nasobok dochadzajucich.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
buchač
... ja som normálny....ergo nedávam priyebané príspevky.
Toto je dobre!

P.S. Kosicania su ti najhorsi povysenci spomedzi VYHODNAROV.
To je ešte lepšie !!!

P.S. Blaváci sú tí najhorší povýšenci spomedzi SLOVÁKOV !!!!!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

No a ešte si začnite porovnávať, kto má väčšieho.... Tragedia je v tom, že to nielen na úrovni štátu, ale horný koniec dediny neznáša dolná koniec, centrum mesta perifériu, jedna dedina druhú.... Neustále potrebujeme bojovať. Neviem, či to máme v génom, alebo sú to priamo gény všetkých ľudí. V každom prípade to je veľmi smutné. Lebo výdy sú to ľudia
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať