Zavrieť

Porady

Výdavok ovplyvňujúci ZD v JÚ

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahojte poraďáci účtujúci v JÚ, chcem sa opýtať na dve otázočky:
1. ak SZČO, ktorý má miesto podnikania doma, kúpi chladničku do 30 000,- (čo vôbec nesúvisí s predmetom jeho podnikania, len si chce znížiť príjmy), môže si ju dať do výdavkov ovplyvňujúcich ZD, a či vôbec môže? Nebude na to prípadná daňová kontrola pozerať ako zámerné znižovanie príjmu? A či to vôbec uzná ako výdavok?
2. ešte som sa s takýmto niečim u SZČO nestretla - takže ďalšia otázka: Ak sa SZČO rozhodne investovať svoje peniaze napríklad do podielových listov, akcií, čo to preňho znamená? Kde sa zaúčtujú tieto investované peniaze a kde výnos z tejto investície? Ovplyvní to vôbec nejakým spôsobom základ dane (no asi výnos áno, ale samotná investícia ... neviem)?
Prosím, ak viete, tak mi poraďte :-)
pekný deň
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Chcela by som Vas poprosit ohladom JU, ked vystavim fakturu 31.12. za sluzbu v odbobi 12/04 ktora bude zaplatena v januari ,zauctujem to ako prijem do r. 2004, ovplyvni mi ZD alebo az v r. 2005 ked skutocne bude fa zaplatena?
dakujem.
0 0
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

V JU v roku 2004 budete evidovať pohľadávku a príjmom to bude v tom roku v ktorom platbu obdržíte.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

takze sa mi to nepripocita do prijmov len evidujem ako pohladavku.... ?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Majka
takze sa mi to nepripocita do prijmov len evidujem ako pohladavku.... ?
r.2004 len v evidencii pohľadávok
r.2005 v zdaniteľných príjmoch
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

vdaka, myslela som si to,viem ako je to v PU ale JU je moja srdcovka.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Vysvetlenie jedného môjho klienta:


Chladnička? Do daňových nákladov samozrejme. Veď som ju nakúpil ako tovar a chcem ju v roku 2005 predať. Že sa mi ju v roku 2005 nepodarí predať? To je moja chyba, ja na tom strácam.

Toľko k tomu, keby Vám náhodou dochádzali nápady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať