Zavrieť

Porady

Návrh na zápis do katastra

AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Nemáte niekto, prosím Vás, vzor žiadosti - návrhu na zápis do katastra nehnuteľností?

Potrebujem ho spraviť na základe dedičského konania, mám všetky potrebné doklady a údaje, ale neviem, presne ako to napísať.

Ďakujem vopred za pomoc!!!!
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

spiritt Pozri príspevok
Keď kliknem na darovací zmluvu tak mi to dá možnosti len : zmluvy o zriadení alebo zrušení vecného bremena alebo zmluvy o zriadení alebo zrušení predkupného práva , ale ani jedno ne ni to čo chcem
ak nevyznačíš nič,(resp. iba dar. zmluvu) púšťa ťa ďalej.....
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Pýtala som sa preto, že je podstatné vedieť, či ide o jeden právny úkon. V tom prípade stačí jedna zmluva a teda jeden poplatok vo výške 66 €.
0 0
spiritt spiritt

spiritt je offline (nepripojený) spiritt

Mila123 Pozri príspevok
15 € si môžeš ušetriť, keď si vypíšeš a vytlačíš cez net link pripájam
https://www.katasterportal.sk/kapor/...VkladAction.do
Keď si toto spravím čoďalej s tim urobiť ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

spiritt Pozri príspevok
Keď si toto spravím čoďalej s tim urobiť ?
na pravo máš ikony....buď pridávaš zadaním alebo výberom.....t.j. zadávaš ručne alebo z údajov katastra vyberáš....
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

spiritt Pozri príspevok
Keď si toto spravím čoďalej s tim urobiť ?
Ak sa pýtaš, čo urobiť po zadaní v elektronickej podobe, tak:
Návrh na vklad je potrebné podať do 90 dní od doručenia tohto oznámenia. Návrh na vklad sa podáva písomne a obsahuje:

  • meno, priezvisko a miesto trvalého pobytu účastníka konania, ak ide o fyzickú osobu,
  • obchodné meno, názov a sídlo účastníka konania, ak ide o právnickú osobu,
  • označenie správy katastra, ktorej je návrh adresovaný,
  • označenie právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti (ak sú predmetom návrhu na vklad právne vzťahy z viacerých právnych úkonov, označia sa všetky právne úkony)
  • kolok

Návrh na vklad si vyhotovte v 2 exemplároch a pri osobnom podaní si nechajte jeden z nich potvrdiť.

Prílohou k návrhu na vklad jezmluva, na ktorej základe má byť právo k nehnuteľnosti zapísané do katastra, v dvoch vyhotoveniach. Okrem toho je k návrhu potrebné priložiť aj ďalšie predpísané prílohy (napr. prípadnú dohodu o splnomocnení s úradne osvedčeným podpisom splnomocniteľa) a pridajte aj kópiu vytlačeného zamýšľaného návrhu na vklad.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jednoduchšie je asi vybrať podľa čísla listu vlastníctva......a ak by tam bolo napr. zapísaných viac pozemkov, či nehnuteľnosti, označ iba tie kt. sa prevod týka....
0 0
spiritt spiritt

spiritt je offline (nepripojený) spiritt

Mila123 Pozri príspevok
na pravo máš ikony....buď pridávaš zadaním alebo výberom.....t.j. zadávaš ručne alebo z údajov katastra vyberáš....
Mam tam už vybratých ľudí ale keď ich označím vypíše že chyba a že rodne číslo je Povine a takéto ale ako to doplním do tej tabuľky ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jasne....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nemáte náhodou niekto vzor zmluvy o zriadení vecného bremena na dožietie ? na nete so našiel iba na právo prechodu....dakujem
0 0
nelly78 nelly78

nelly78 je offline (nepripojený) nelly78

Dobry den. chcela by som vas poprosit o taku vec. som rozvedena a teraz si vybavujem na katasry prepis bytu na moje meno. doteraz bol byt pisany na exmanzela. potrebvala by som ako by to malo vyzerat. ak by to bolo mozne preposlite mi to na mailovu adresu: nelly78@azet.sk. dakujem
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

nelly78 Pozri príspevok
Dobry den. chcela by som vas poprosit o taku vec. som rozvedena a teraz si vybavujem na katasry prepis bytu na moje meno. doteraz bol byt pisany na exmanzela. potrebvala by som ako by to malo vyzerat. ak by to bolo mozne preposlite mi to na mailovu adresu: nelly78@azet.sk. dakujem
Nelly, musíš povedať, ako ste ten byt nadobudli, či v BSM, alebo to bol byt v jeho výlučnom vlastníctve pred sobášom a ďalej by si mala povedať, či je to Vaša vzájomná dohoda, resp. či je to odplatná záležitosť.
Pochybujem, že Ti niekto pošle presne na Teba šitú zmluvu, dohodu atď. Tu si môžeš pýtať akurát radu a následne si dáš takúto zmluvu vypracovať u niekoho, čo pripravuje priechodné zmluvy pre kataster všetky náležitosti spĺňajúce.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať