Zavrieť

Porady

DPH v Alfe

Čaute poraďáci,

začínam pracovať v Alfe a neviem si rady. Nahrám tržby z reg. pokladne do PD, no keď nahrám sumu celkom /pri rozpise/ podľa bloku z registrač. pokladne nerozpočíta mi to správne. Rozdiel je niekedy pár halierov ale aj koruna. Ako mám postupovať, aby som do PD dostala rovnaké sumy ako na bloku z registr. pokladne?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ked to zadávaš do PD, daj si rozpis a tam si to zadáš presne... a do 0 si daj tie halierové rozdiely...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak to nemôžeš dať cez halierové v rozpise, zadaj ako potrebuješ a pri zápise do DPH zaškrtni nekontrolovať.

    šebka je offline (nepripojený) šebka

    Rada si nechám poradiť šebka
    Aby som nezadávala novú tému prihlásila som sa do tejto. Môj problém je v tom, že keď nahodím DF alebo výdavkové doklady bez DPH program Alfa sa pýta či je ich treba zapísať do knihy DPH. Prosím vás je to potrebné? Alebo ich nemusím zapisovať. Potom v knihe chýbajú tie čísla faktúr a VD. Prosím vás ako to účtujete? Ďakujem

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    No nemám teraz pred sebou ten program (ale mám ho doma) a ak si dobre spomínam, tak keď zapisuješ faktúru do evidencie, tak v rozpise uvedieš nulovú DPH a malo by Ti to normálne zapísať

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    šebka
    Aby som nezadávala novú tému prihlásila som sa do tejto. Môj problém je v tom, že keď nahodím DF alebo výdavkové doklady bez DPH program Alfa sa pýta či je ich treba zapísať do knihy DPH. Prosím vás je to potrebné? Alebo ich nemusím zapisovať. Potom v knihe chýbajú tie čísla faktúr a VD. Prosím vás ako to účtujete? Ďakujem
    Myslím že sa môžeš sama rozhodnúť, potrebné to nie je - Ak z dokladu DPH neuplatňuješ v evidencii DPH nemusí byť. Ale niekto si tam tie doklady zapisuje - pre kontrolu, aby nič neuniklo, jasne vidí, že napr. ak to bolo poštovné DPH vyčíslená nie je a neuplatňuje sa.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Akonáhle vo výdavku v peňažnom denníku preklikneš, že suma v rozpise neobsahuje DPH, tak program by mal sám odstrániť krížik pri "Zápis so evidencie DPH". Vtedy Ti ani neponúkne doklad DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.