Zavrieť

Porady

MRP-obnova dát

Nakoľko mi po troch rokoch odišiel hard-disk, kde som mal nainštalované MRP Jednoduché učtoníctvo (multiverziu) a MRP Mzdy a personalistika (multiverzia), na novom hard-disku som po preinštalovaní Windows bol nútený preinštalovať aj MRP. Prosím všetkých, ktorí by mi mohli pomôcť, ako obnoviť dáta, nakoľko poslednú zálohu na USB kľúči mám z marca 2006, nechcel by som prísť o všetko z obdobia od marca do júla. Viem, že som mal zálohovať. Dáta v adresári Program files a adresári MRP sa podarilo zachrániť a skopírovať na nový disk, len ich potrebujem natiahnuť. Ako to spravím? Išlo by to aj cez program "obnovu dát"?
Usporiadat
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Keď spustím disketu podľa návodu:
1.tento počítač
2.disketa
3.nie je tam Setup exe iba DEMO a MRP INFO,
Keď som otvorila MRP INFO je tam MRP.JUS.TXP a MRPMPW.TXP (ten som tuším už skúšala otvoriť, aj som ho zrušila)
Neviem, či som neurobila na začiatku inštalácie chybu aj ja, keďže som si najprv skúsila nainštalovať základ viz.systému z CD (demoverzie) z 14.06.2006 a až potom som išla inštalovať softvér z diskety zakúpenej v r.2004!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš len túto jednu disketu, CD k tomu nebolo?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
lebo potom postupuj podľa CD, a disketa Ti bude slúžiť ako kľúč. Heslo licencie.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

:p hurá, našla som aj CD ?????
Lenka si poklad. Tuším som prepracovaná. Takže, čo teraz?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
disketu nechaj v mechanike, spusti CD, nájdi základ systému a ten nainštaluj.
Potom inštaluj JU, a budeš tam vidieť demo, alebo plná verzia. Klikneš na plná verzia, a bude Ti z diskety čítať licenciu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Potom si nainštaluj poslednú verziu, upgrade.
na usb máš čo nahraté?
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

...a keď si to nainštalujem, môžem si tam hneď stiahnuť najnovšie zálohované dáta z USB, aj keď odvtedy bolo kopec uprade, alebo musím pred tým ešte niečo urobiť?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
poiaľ máš na usb zálohovaný celý adresár MRP so všetkými súbormi máš vyhraté. Stačí Ti nainštalovať základMRP, najnovšiu verziu, prekopírovať z USB na disk kde si inštalovala mrp tie spomínané súbory a všetko Ti pôjde tak ako predtým.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Lenka, opäť si mi veľmi pomohla. Ďakujem a prajem Ti peknú dobrú noc. Inštaláciu si už nechám na zajtra, aspoň už budem kľudne spať.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
som rada, aj mne oči klipkajú. Peknú nôcku prajem.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Dobrý deň
Chcel som vás poprosiť o pomoc-preinštaloval som Windows a predtým spravil zálohu dát medzi inými aj MRP. Jednoduché čtovníctvo.MRP používam ako živnostník len na písanie faktúr a cesťákov,čiže posledný upgrade som robil tak tri roky dozadu.Po nainštalovaní MRP z inštalačného CD som chcel obnoviť dáta,ale píše mi že sa nedajú obnoviť do starej verzie.Viete mi poradiť ako na to? Ďakujem
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

peterkos2
Dobrý deň
Chcel som vás poprosiť o pomoc-preinštaloval som Windows a predtým spravil zálohu dát medzi inými aj MRP. Jednoduché čtovníctvo.MRP používam ako živnostník len na písanie faktúr a cesťákov,čiže posledný upgrade som robil tak tri roky dozadu.Po nainštalovaní MRP z inštalačného CD som chcel obnoviť dáta,ale píše mi že sa nedajú obnoviť do starej verzie.Viete mi poradiť ako na to? Ďakujem
... musíš použiť na inštaláciu verziu programu z ktorej si robil upgrade (tú z pred 3 rokov - prípadne novšiu) a nie z inštalačného CD, pretože tá je staršia.

... ja si zvyknem k zálohám odkladať vždy a aktuálnu verziu inštalácie, aby sa v prípade potreby nemusela dohľadávať.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Ďakujem za info.
Myslel som,že to funguje tak,že nainštalujem z pôvodného CD a cez internet sa prihlásim pomocou ID a hesla,ktoré som dostal k poslednému upgratu a obnovím dáta z kľúča.Na ich stránke sa síce prihlásim ale dostanem možnosti-predľžiť upgrade alebo rozšíriť licenciu
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

peterkos2
Ďakujem za info.
Myslel som,že to funguje tak,že nainštalujem z pôvodného CD a cez internet sa prihlásim pomocou ID a hesla,ktoré som dostal k poslednému upgratu a obnovím dáta z kľúča.Na ich stránke sa síce prihlásim ale dostanem možnosti-predľžiť upgrade alebo rozšíriť licenciu
upgrade platí rok.. musíš si zakúpiť nový upgrade, a malo by to byť vyriešené.. prípadne pre istotu zavolaj do mrp..
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

... ak máš tú verziu, z ktorej si robil upgrade naposledy, tak nainštaluj tú a obnov dáta.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Mám niečo na kľúči ale neviem to použiť.Nie som v tomto veľmi doma.Z akého súboru by sa to malo inštalovať?Keď rozkliknem súbor mrpjus tak sa mi program normálne otvorí-tá verzia čo som mal naposledy-ale vypíše mi-Dáta sú uzamknuté-a nejde s tým pohnúť
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Žabinka
peterkos2
Ďakujem za info.
Myslel som,že to funguje tak,že nainštalujem z pôvodného CD a cez internet sa prihlásim pomocou ID a hesla,ktoré som dostal k poslednému upgratu a obnovím dáta z kľúča.Na ich stránke sa síce prihlásim ale dostanem možnosti-predľžiť upgrade alebo rozšíriť licenciu
upgrade platí rok.. musíš si zakúpiť nový upgrade, a malo by to byť vyriešené.. prípadne pre istotu zavolaj do mrp..
Poslal som tam mail že čo mám za problém a vôbec mi neodpovedali.Akurát mi poslali predfaktúru na 52 EUR za upgrade- viac ako po dvoch rokoch.Za posledný upgrade pred 3-4 rokmi som zaplatil 20 EUR a za celý program pred 10 rokmi cca 30 EUR.Tomu sa povie biznis
Na to,že na tom programe napíšem za rok 12 faktúr a cesťáky sa mi to zdá veľa
Naposledy upravil peterkos2 : 03.07.15 at 13:34
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

peterkos2
Žabinka
peterkos2
Ďakujem za info.
Myslel som,že to funguje tak,že nainštalujem z pôvodného CD a cez internet sa prihlásim pomocou ID a hesla,ktoré som dostal k poslednému upgratu a obnovím dáta z kľúča.Na ich stránke sa síce prihlásim ale dostanem možnosti-predľžiť upgrade alebo rozšíriť licenciu
upgrade platí rok.. musíš si zakúpiť nový upgrade, a malo by to byť vyriešené.. prípadne pre istotu zavolaj do mrp..
Poslal som tam mail že čo mám za problém a vôbec mi neodpovedali.Akurát mi poslali predfaktúru na 52 EUR za upgrade- viac ako po dvoch rokoch.Za posledný upgrade pred 3-4 rokmi som zaplatil 20 EUR a za celý program pred 10 rokmi cca 30 EUR.Tomu sa povie biznis
Na to,že na tom programe napíšem za rok 12 faktúr a cesťáky sa mi to zdá veľa
veď si stiahni demo verziu, keď máš 12 faktúr za rok.. ja som ti radila zavolať do mrp, majú linku na riešenie problémov, nie písať mail.. faktúru na upgrade ti poslali preto, lebo bez toho sa ďalej nepohneš.. a ceny za upgrade sa odvíjajú od ceny prvotného programu plus od doby posledného upgradu..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať