Zavrieť

Porady

SP a test noveho formatu XML

Zdravím !

Ako vývojár skúšam testovaciu stránku SP, ale neakceptuje mi ani nový formát XML ver. 2.5 (to ešte chápem, píšu že od 1.9.), ale ani starý formát! Údaje na výkaze sú OK, ale všetky hodnoty sú nulové a celá príloha je prázdna! Takže žiadna šanca na testovanie...

Máte niekto nejaké informácie, kedy to dajú do poriadku?

Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MajaV je offline (nepripojený) MajaV

    MajaV
    Zacitujem z odpovede na môj dotaz, zo 14.08.2006:

    "Stránka je prístupná. Je možné testovať štruktúru XML súboru, sémantické kontroly budú doplnené. Oficiálne testovanie u nás je 15.8., predpokladám, že na testovaciu stránku to bude nasadené cca 17.8."

    Ale stále to funguje tak, ako píšeš.

    jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

    jozefIK
    Podľa dnešnej telefonickej informácie, by dodávateľská firma SW pre SP mala v priebehu dnešného dňa upgradovať verziu a problém by mal byť odstránený.
    Naposledy upravil jozefIK : 22.08.06 at 11:53 Dôvod: preklep

    wictor576 je offline (nepripojený) wictor576

    wictor576
    Takze nove informacie:

    Existujúcou štruktúrou je možné zasielať mesačné výkazy ešte
    niekoľko mesiacov prechodného obdobia (pravdepodobne až do
    decembra 2006).
    Prvé výkazy v novej štruktúre bude možné zasielať v septembri
    2006 (za august 2006).
    V súčasnosti je pozastavené elektronické zasielanie RLFO z
    dôvodu úpravy aplikácií v dôsledku legislatívnych zmien
    platných od augusta 2006 (t.j. v prípade ich zaslania nie sú
    ďalej spracovávané). Preto pobočka SP žiada doručiť vždy
    formulár RLFO mimo systému elektronickej podateľne v
    papierovej podobe. Predpokladaný termín spustenia zasielania
    RLFO podľa nových pravidiel je polovička septembra 2006.
    Testovacia stránka pre tvorcov programov je spustená
    čiastočne. Kompletné testovanie bude možné v budúcom týždni.

    janber je offline (nepripojený) janber

    janber
    Ahojte, pomáham pri tvorbe mzdového programu a chcela by som vedieť na akej stránke mám možnosť otestovať nový formát xml.

    Jana

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    janber
    Ahojte, pomáham pri tvorbe mzdového programu a chcela by som vedieť na akej stránke mám možnosť otestovať nový formát xml.

    Jana
    XML dokumentov Sociálnej poisťovne?

    Pre zaregistrovaných užívateľov (softvérové firmy) je k dispozícii stránka https://test.socpoist.sk.

    Registrácia je bezplatná.
    Registráciu si treba vybaviť v ústredí Sociálnej poisťovne.

    Kontakt (e-mail): ezu"zavinac"socpoist.sk

    Namiesto texu "zavinac" treba dosadiť reálny znak @.

    Informácie o registrácii sú z roku 2004. Dúfam, že odvtedy sa postup registrácie nezmenil.

    wictor576 je offline (nepripojený) wictor576

    wictor576
    Bohuzial to stale nefunguje!!! SP uz ziada novy vykaz verzia 2.5, ale samozrejme testovacia stranka je nefunkca - testuje len strukturu, ale validacie su vypnute... Ale ani neviem, co som cakal od SP :-(

    kaška je offline (nepripojený) kaška

    kaška
    Ja mám telef. informáciu, že el. Výkaz v novom formáte budú prijímať najskôr od 7.9.2006.

    NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

    NOKIA
    Aj testovacia stránka aj originál funguje, len nesmiete zapracovať do msi
    posledný pokyn SP z 8.8.2006 ale podľa júlového pokynu (v druhej časti nesmei byť 25)

    wictor576 je offline (nepripojený) wictor576

    wictor576
    Mozno ze funguje, ale nie podla verzie 2.5, co by mala byt funkca uz od 1.9 !!! Vcera som dostal informaciu, ze od 6.9 by to uz mala konecne fungovat, no uvidime, som uz skepticky... Ved predsa nebudem n-krat modifikovat program len preto, ze v SP su ludia lenivy a ani toto nestihaju.... Ved mali na to cas...

    NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

    NOKIA
    Poraďáci, ide Vám už posielanie výkazov do Sociálnej poist elektronicky bez problémov??? posielate este v starom alebo v novej verzii??

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    NOKIA
    Poraďáci, ide Vám už posielanie výkazov do Sociálnej poist elektronicky bez problémov??? posielate este v starom alebo v novej verzii??
    Už v novej verzii. Stav môjho výkazu bol dnes akceptovaný, neskontrolovaný. Bohužiaľ podateľňa znovu nefunguje, takže neviem zistiť či už náhodou nie je skontrolovaný.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jankasm
    Už v novej verzii. Stav môjho výkazu bol dnes akceptovaný, neskontrolovaný. Bohužiaľ podateľňa znovu nefunguje, takže neviem zistiť či už náhodou nie je skontrolovaný.
    Funguje, teraz som tam bola nakuknúť, v akom stave je moje podanie.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    Paula
    Funguje, teraz som tam bola nakuknúť, v akom stave je moje podanie.
    Aky mas soft ja mam pohodu a z pohody mi tvrdia ze ich formular je v poriadku a le zo soc poistovne mi vypisuje ze formular xml nie je spravny presne chyba XML , XML schema nesplna podmienky

    skocka je offline (nepripojený) skocka

    matka - podnikateľka skocka
    Výkazy v novej štruktúre už prechádzajú, sú akceptované, no sociálka má v prílohe zlé zobrazovanie výšky odvodu poistného na starobné poistenie za zamestnávateľa. V XML dávke sú poslané dáta v správnej výške aj za zamestnanca, aj za zamestnávateľa, no príloha na stránke SP zobrazuje v oboch odvodoch výšku za zamestnanca.

    Skočka

    skocka je offline (nepripojený) skocka

    matka - podnikateľka skocka
    skocka
    Výkazy v novej štruktúre už prechádzajú, sú akceptované, no sociálka má v prílohe zlé zobrazovanie výšky odvodu poistného na starobné poistenie za zamestnávateľa. V XML dávke sú poslané dáta v správnej výške aj za zamestnanca, aj za zamestnávateľa, no príloha na stránke SP zobrazuje v oboch odvodoch výšku za zamestnanca.
    Sociálka uznala chybu, výcuc z mailu:

    Zobrazovanie starobného poistenia v prílohe mesačného výkazu (v rovnakej výške pre zamestnanca a zamestnávatela) je problémom SP.

    Žeby sa blýskalo na lepšie časy?

    Skočka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.