Zavrieť

Porady

Starostlivost o bonsaj

amie amie

amie je offline (nepripojený) amie

Kupili sme bonsaj (neviem aky je to druh )
Mate niekto skusenosti? Ako sa o to treba starat, kolko polievat?

Jeden mi uz zahynul a druhy sa chysta tiez . Nedari sa hlavne tym, co maju male listocky, po case zozltnu a potom opadnu... Su v panelaku, na svetle, polievam kazdy den...
Robim nieco zle?
Usporiadat
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
môžem časť hliny v črepniku, ak je vysoký, nahradiť kamienkami? neuškodi to bonsaju???
0 0
markovicm markovicm

markovicm je offline (nepripojený) markovicm

icemonika Pozri príspevok
môžem časť hliny v črepniku, ak je vysoký, nahradiť kamienkami? neuškodi to bonsaju???
Ak je uz bonsaj dostatocne zakoreneny potom by mu to nemalo uskodit{mala vrstva kamienkov na povrchu},avsak musi mat aj dostatok hliny aby korene mohli cerpat ziviny.Velmi vysoky crepnik vsak nie je moc esteticky pre malu rastlinu{ bonsaj}Takze povrch odporucam upravit az ked rastlinu presadis do bonsajovej misky.
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

bumpy Pozri príspevok
ahoj ja by som sa rada opytala kde si kupila bonsaj, chcela by som ho kupit ako darcek ale neviem kde, nasla som aj stranku cez ktoru by mi ho poslali ale sa bojim aby sa mu po ceste niečo nestalo.
daniela
Ja som priateľovi kúpila bonsai v tescu na kamennom nám. a dostala som k tomu aj celkom slušné vysvetlenie o pestovaní.
0 0
dagyna dagyna

dagyna je offline (nepripojený) dagyna

neviem ako polievaš ale najlepšie je ponoriť do nádoby s vodou a kvet si vezme toľko vody koľko potrebuje. Ja mám tiež také malé lístky a kvitne mi (biele kvety). polievam (ponáram) ho denne teraz v lete a mám ho v kuchyni na okne. Polovica mi odumrela a druhý rozkvitá.
0 0
Luky101 Luky101

Luky101 je offline (nepripojený) Luky101

caute. je normalne ze mi opadali vsetky listky z bonsaju?
0 0
christi353 christi353

christi353 je offline (nepripojený) christi353

Ahojte všetci,mám listnatý bonsai,ale neviem či mi nezhynie ked ho chcem ostrihat do nejakého tvaru.Viete mi niekto poradit??
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

christi353 Pozri príspevok
Ahojte všetci,mám listnatý bonsai,ale neviem či mi nezhynie ked ho chcem ostrihat do nejakého tvaru.Viete mi niekto poradit??
A prečo by Ti mal zahynúť? Ved bonsaje sa bežne tvarujú strihaním , či drôtikovaním do požadovaného tvaru...
0 0
christi353 christi353

christi353 je offline (nepripojený) christi353

No lebo som mala vela bonsaiou a ked som ich ostrihala,tak mi uschli a bolo po nom,tak preto!!!! Teraz mi prvy krat vydrzal pol roka.
0 0
Marosh111 Marosh111

Marosh111 je offline (nepripojený) Marosh111

Ľudia prosím vás, neviete mi pomôcť? Pár rokov som jeden bonsaj stoval, no zahynul mi.. medzitým mi ešte jeden známi daroval bonsaj, no keď som ho ostrihal do tvaru a podobne, o čase tiež začal nejako vädnúť a teraz už vyzerá skôr ako nejaká burina s troma lístkami Neviete náhodou ako ho oživiť?...

Plectranthus Ernestii
Tu je foto, vyzerá fakt strašne nezľaknite sa Henten kameň je môj výtvor, znamená bonsaj... no k tej rastline sa už ten názov takmer nehodí
(a sakra nejde mi to tu poslať )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať