Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Chladné jesenné ráno.Príjemné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Už aj včerajší večer bol taký jesenný.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

to ste tu všetci z popradu ?
0 1
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja som z popradu
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Darina1234
ja som z popradu
Škoda že som nevedela. Mohli sme sa presne pred mesiacom stretnúť na výstave Terakotovej armády v bývalej elektrárni
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bjuty smis
to ste tu všetci z popradu ?
Nie,ale hory robia svoju prácu na väčšine SK.Zatiaľ.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

misoft
Kua - to je dneska deň...... idem na nákup - zatvorené - horelo v hypermarkete. Moja prišla domov, zavárame oharky (Olinka vie, čo to je ) - hrniec tečie - dierka sa objavila. Ide si urobiť čaj, rýchlovarná kanvica praskla a tečie - do elektroodpadu s ňou. Pýta sa moja 3/4: Čo ešte bude? A ja na to - Ešte u nás nehorelo
Oheň, voda, vítr, dým...
Tomu sa hovorí deň blbec. Vtedy je lepšie radšej nevstať z postele. Lenže to človek zistí až večer...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ráno o piatej bolo iba 14 st., dobre sa počas noci vychladil byt. Cca pred mesiacom bolo ešte o druhej v noci 26 st., to bol úmor.
V 1972 bolo celé leto studené, žiadne letné šaty, kostýmčeky, pulóvre...Ešte počas týždňa slnko zasvietilo, ale studené, cez víkendy zamračené, dažde. Čo si spomínam, to bol pre mňa najvýraznejší extrém počasia. Potom ešte buď 1979 al. 80, to bolo tiež jedno z chladných liet, zasadili sme 850 sadeníc vodových melónov, ani jeden nedozrel. Chceli sme si zarobiť, máš ho vidieť. Už som to tu niekedy spomínala. Rok predtým sme len tak pohodili pár semien cukrových melónov do ešte k tomu štrkovej pôdy pri plote, ani sme na ne nechodili pozerať, polievať, a zrazu boli dozreté všetky naraz, tie boli jedna báseň.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
No bisťu. Zase ukradli hospodárske zvieratá. Minulý týždeň tiež. Ak by bol farmársky zákon prísnejší (resp. by sa uplatňoval) - ak by chytili zlodejov - tí by v budúcnosti asi nechodili a papkali kašičky cez slámky.
Jedného našli....koníka.... v maďarských novinách - inzercia... ponúkal Rumun.... darmo je, Rumuni sú ako naši Romuláni (kradnúť vo veľkom - Poliaci sú len kšeftári).
A aj v poslednej dobe sa po Slovensku pohybujú bandy Rumunov, Maďarov, čo kradnú vo veľkom.
Naposledy upravil misoft : 05.07.19 at 12:39
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

žiaden komentár netreba
safe_image.php.jpg  
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Cirkvi majú dostávať štátne peniaze aj podľa počtu veriacich
https://www.etrend.sk/ekonomika/cirk...veriacich.html

Málo majú....???
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nech si ich veriaci financuju sami....to uz si neberieme priklad zo zahranicia....ved ako sa komu hodi...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Cirkvi majú dostávať štátne peniaze aj podľa počtu veriacich
https://www.etrend.sk/ekonomika/cirk...veriacich.html

Málo majú....???
a politické strany? prečo sú financované zo štátneho rozpočtu, teda z mojich daní je platený politik ktorému by som nedal ani deravý groš?
8 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nejde mi dať súhlas....takže ohľadne cirkvi a politiky súhlasím
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
Nejde mi dať súhlas....takže ohľadne cirkvi a politiky súhlasím
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Tých až toľko nie je. Ovšem politických strán je na Slovensku ako nas*atých, cirkev ani sama nevie, čo všetko vlastní - ale pýtať pýtajú....
A máš pravdu! Strany a straničky - financujte sa príspevkami svojich členov, cirkev - nech financujú veriaci, čo chodia do kostola - veď i tak furt do zvončeka hádžu - a nemyslite si - za omšu to hodí od 100-300€! A koľko omší mávajú za rok? Koľko to hodí za rok? Medzi 200000-250000€!!!!!! Nezdanených!!!!!! A to nepočítam, koľko tých svätostánkov je! Takže za rok i milión € - NEZDANENÝCH! Toto v žiadnom účtovníctve nevedú.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
pavol54
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Tých až toľko nie je. Ovšem politických strán je na Slovensku ako nas*atých, cirkev ani sama nevie, čo všetko vlastní - ale pýtať pýtajú....
A máš pravdu! Strany a straničky - financujte sa príspevkami svojich členov, cirkev - nech financujú veriaci, čo chodia do kostola - veď i tak furt do zvončeka hádžu - a nemyslite si - za omšu to hodí od 100-300€! A koľko omší mávajú za rok? Koľko to hodí za rok? Medzi 200000-250000€!!!!!! Nezdanených!!!!!! A to nepočítam, koľko tých svätostánkov je! Takže za rok i milión € - NEZDANENÝCH! Toto v žiadnom účtovníctve nevedú.
Ozaj,čo robia s tými peniazmi zo zvončeka?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
a politické strany? prečo sú financované zo štátneho rozpočtu, teda z mojich daní je platený politik ktorému by som nedal ani deravý groš?
...o politikoch som sa už nie raz vyjadril...naposledy k tým registráciám nových strán, ktoré majú menej členov ja priemerná cigánska rodina v osade.
----------------------------
pavol54
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Jeden netradičný súbor a jeho účinkovanie šlo rýchlo niekde pááá...podobne by som riešil aj v budúcnosti.
Tie folklórne akcie ? Nuž sorry, ale nie malou mierou na ne prispievajú mestá/obce, ktoré sú ich usporiadateľom. Ďalší, ktorí podporia takúto akciu sú sponzori...napríklad
https://www.fspdetva.sk/
-----------------------------
kopretinka
misoft
pavol54
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Tých až toľko nie je. Ovšem politických strán je na Slovensku ako nas*atých, cirkev ani sama nevie, čo všetko vlastní - ale pýtať pýtajú....
A máš pravdu! Strany a straničky - financujte sa príspevkami svojich členov, cirkev - nech financujú veriaci, čo chodia do kostola - veď i tak furt do zvončeka hádžu - a nemyslite si - za omšu to hodí od 100-300€! A koľko omší mávajú za rok? Koľko to hodí za rok? Medzi 200000-250000€!!!!!! Nezdanených!!!!!! A to nepočítam, koľko tých svätostánkov je! Takže za rok i milión € - NEZDANENÝCH! Toto v žiadnom účtovníctve nevedú.
Ozaj,čo robia s tými peniazmi zo zvončeka?
Misoft, mýliš sa.
Do zvončeka - na oferu sa dáva len v nedeľu. Koľko sa vyberie, to záleží od jednotlivca a samozrejme aj od lokality.
Pred dvoma dňami som mal debatu so susedom na hentú témy - odluka cirkvi od štátu..a aj ten zvonček. Susedovci dávajú po 1€...ako ostatní, to nevie nik.

Love zo zvončeka idú na opravy, na elektrinu, na chod fary...a podobne.
-------------------------------
Jedno je ale zaujímavé.
Farári majú tú minimálnu mzdu. Nech mi ale potom niekto povie, ako sa dá kúpiť auto za takýto príjem ? ... autom ale rozhodne nemyslím nejakú jazdenku značky Škoda Fabia...skôr nové SUV v plnke.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
misoft
pavol54
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Tých až toľko nie je. Ovšem politických strán je na Slovensku ako nas*atých, cirkev ani sama nevie, čo všetko vlastní - ale pýtať pýtajú....
A máš pravdu! Strany a straničky - financujte sa príspevkami svojich členov, cirkev - nech financujú veriaci, čo chodia do kostola - veď i tak furt do zvončeka hádžu - a nemyslite si - za omšu to hodí od 100-300€! A koľko omší mávajú za rok? Koľko to hodí za rok? Medzi 200000-250000€!!!!!! Nezdanených!!!!!! A to nepočítam, koľko tých svätostánkov je! Takže za rok i milión € - NEZDANENÝCH! Toto v žiadnom účtovníctve nevedú.
Ozaj,čo robia s tými peniazmi zo zvončeka?
komisionálne prepočítajú a spíšu zápisnicu, potom to o týždeň farár(ka) vyhlási po kázni, výnos sa používa na režijné náklady a opravy budov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať