Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač
lubko6394
buchač
Toto sa vie o Sulíkovi a jeho strane Sprostý a Sprostejší už dávno.
Svoju ruku k dielu pridal aj bývalý člen tejto grupy pán exminister práce Jozef Mihál...ktorý tu, na Porade onehdá dával návody na obchádzanie platenia daní a iného.
Milý buchi,
zväčša s Tebou súhlasím, ale tuto nie. Mihál na ten problém upozorňoval tuším Tomanovú a tá bohorovne tvrdila že ONI majú dobrý zákon a Mihál len tára. A Mihál poradil ako na to.
A to obchádzanie zákonov. Tohtoročný prípad. Danko si zmyslel že zderie reťazce a prijal zákon o odvodoch. Smrdelo to prúserom, aj v Bruseli to ktosi práskol aj ktorýsi opozičný dal na schôdzu parlamentu návrh na zrušenie tohto zákona. Milého poslanca nepustili k slovu, termín prejednávania prekladali na neskôr aby stihla zasadnúť vláda s prísť so zrýchleným zrušením tohto zákona. Dôvodom zrýchleného konania malo byť nebezpečenstvo vysokých národohospodárskych škôd. Aj som sa pri sledovaní toho zasadnutia rehotal čoho všetkého sú ONI schopní. A my sme boli ticho - veď kto by to po nociach sledoval a ešte nad tým rozmýšľal. Takúto kvalitu parlamentu nemusíme pracne voliť vo voľbách, asi by to lepšie vybavil štatistický úrad ktorý by náhodne vygeneroval 150 občanov. Nebola by ani koaličná rada a zákony by neboli dielom ľudí z pozadia ale dohovorom väčšiny naozaj podľa svedomia a nie podľa kohosi palca.
A rypnem si do ústavného súdu. Hlásila sa naň a bola aj zvolená p.Švecová. Presne tá čo podala na Harabina kopec obvinení a neprešlo jej ani jedno a Harabin kraľuje ďalej. Tu sa jej kvality prejavili v plnej nahote a ona si trúfne postupovať vyššie a je aj zvolená.
A policajta čo hliadke rozkázal pustiť Nášho Človeka sme poslali na zahraničnú zašiváreň.
Toto mám podporovať ? Nie, radšej 10 Mihálov a potom nasrdeným politikom vysvetliť že to bolo v sú-la-de so zá-ko-nom.
Máš plné právo nesúhlasiť s mojim názorom...však o tom je diskusia.
Radšej beriem takýto (zdôvodnený) nesúhlas ako len urvatie nesúhlasného.

Fakt si už nespomínam, že o čo vtedy išlo, hľadať sa mi nechce a ani nemienim...ALE dodnes mi rezonuje to poradenie v oblasti účtovníctva/daní.

Danko aj myslí...??? Hmmm, novinka.

Ústavný súd ? Niekedy má jeden dojem, že ide o partiu právnických analfabetov a nie ochrancov práva a ústavy.
Harabina nemá význam riešiť. Aj keď ho nie jeden berie ako najlepšieho právnika na Slovensku (a niečo na to bude)... tak s jeho etikou, morálkou, osobnosťou to je na uváženie.
Nečítaš pozorne. Písal som že Danko si zmyslel a nie že Danko myslel. A ešte mi vrátili aj ten 1 cent čo som mu prispel na stožiar.
Teraz Mihála nesledujem, takže čo radí neviem a z toho čo hovoril v parlamente vyplýva že tie novoprijaté zákony či doplnky komplikujú život účtovníkom. Jeho reakcie a vysvetľovanie mi bolo zrozumiteľné a nechápem prečo Majestát neprijme zmenu ktorá by ľuďom pomohla.
Ja sa Pištu nezastávam a ani mu nefandím, ale ako právnik je určite lepší ako Švecová. Lepšie povedané Švecová sprznila všetky svoje podania na Harabina a preto by som ju ani neposlal kdesi dole na okresný súd ale vyzliekol z talára. Ešte ma napadol aj americký trest poliatia smolou a zasypaním perím a vyhnať za hradby.
A vrátim sa ako podnikateľ k tomu návrhu na zníženie daní PO na 15%. Ja nepotrebujem nižšie dane ( aj keď by sa to páčilo ). Ja potrebujem aby mi nikto nehádzal polená pod nohy a nezvyšoval zbytočné náklady. Prečo to komplikujú rekreačnými poukazmi ? Však stačí ak zruším odvody na zárobky pre ľudí do výšky minimálnej mzdy a ľudia majú hneď viac v kešeni. Z toho čo sa zarobí mi jeden vytiahne 275 a ten čo má ženu na materskej a čučí doma (lebo nemá z čoho) utrie hubu. To nie sú Naši Ľudia !
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394

Nečítaš pozorne. Písal som že Danko si zmyslel a nie že Danko myslel. A ešte mi vrátili aj ten 1 cent čo som mu prispel na stožiar.
Teraz Mihála nesledujem, takže čo radí neviem a z toho čo hovoril v parlamente vyplýva že tie novoprijaté zákony či doplnky komplikujú život účtovníkom. Jeho reakcie a vysvetľovanie mi bolo zrozumiteľné a nechápem prečo Majestát neprijme zmenu ktorá by ľuďom pomohla.
Ja sa Pištu nezastávam a ani mu nefandím, ale ako právnik je určite lepší ako Švecová. Lepšie povedané Švecová sprznila všetky svoje podania na Harabina a preto by som ju ani neposlal kdesi dole na okresný súd ale vyzliekol z talára. Ešte ma napadol aj americký trest poliatia smolou a zasypaním perím a vyhnať za hradby.
A vrátim sa ako podnikateľ k tomu návrhu na zníženie daní PO na 15%. Ja nepotrebujem nižšie dane ( aj keď by sa to páčilo ). Ja potrebujem aby mi nikto nehádzal polená pod nohy a nezvyšoval zbytočné náklady. Prečo to komplikujú rekreačnými poukazmi ? Však stačí ak zruším odvody na zárobky pre ľudí do výšky minimálnej mzdy a ľudia majú hneď viac v kešeni. Z toho čo sa zarobí mi jeden vytiahne 275 a ten čo má ženu na materskej a čučí doma (lebo nemá z čoho) utrie hubu. To nie sú Naši Ľudia !
Danko si zmyslel, ergo nemyslel...

Mihála neriešim...mne je takpovediac jedno, aj tak neovplyvním.
-------------------------------
Podnikateľská sféra ?
Nehádžem (nedá sa) všetkých do jedného vreca, no moje poznatky z okolia mi dvíhajú niekedy poriadne žlčou.
Kuwa fix...serú ma podnikatelia, ktorí plačú, že nestíhajú, nemajú na to alebo ono (hlavne na minimálne mzdy a investície do firmy)...no do roka idú na dve letné a dve zimné dovolenky, tie víkendové výjazdy za nákupmi nerátam...
Že si vyvážajú vajcá a tepše na luxusných fárach, to ani nevravím...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač
lubko6394

Nečítaš pozorne. Písal som že Danko si zmyslel a nie že Danko myslel. A ešte mi vrátili aj ten 1 cent čo som mu prispel na stožiar.
Teraz Mihála nesledujem, takže čo radí neviem a z toho čo hovoril v parlamente vyplýva že tie novoprijaté zákony či doplnky komplikujú život účtovníkom. Jeho reakcie a vysvetľovanie mi bolo zrozumiteľné a nechápem prečo Majestát neprijme zmenu ktorá by ľuďom pomohla.
Ja sa Pištu nezastávam a ani mu nefandím, ale ako právnik je určite lepší ako Švecová. Lepšie povedané Švecová sprznila všetky svoje podania na Harabina a preto by som ju ani neposlal kdesi dole na okresný súd ale vyzliekol z talára. Ešte ma napadol aj americký trest poliatia smolou a zasypaním perím a vyhnať za hradby.
A vrátim sa ako podnikateľ k tomu návrhu na zníženie daní PO na 15%. Ja nepotrebujem nižšie dane ( aj keď by sa to páčilo ). Ja potrebujem aby mi nikto nehádzal polená pod nohy a nezvyšoval zbytočné náklady. Prečo to komplikujú rekreačnými poukazmi ? Však stačí ak zruším odvody na zárobky pre ľudí do výšky minimálnej mzdy a ľudia majú hneď viac v kešeni. Z toho čo sa zarobí mi jeden vytiahne 275 a ten čo má ženu na materskej a čučí doma (lebo nemá z čoho) utrie hubu. To nie sú Naši Ľudia !
Danko si zmyslel, ergo nemyslel...

Mihála neriešim...mne je takpovediac jedno, aj tak neovplyvním.
-------------------------------
Podnikateľská sféra ?
Nehádžem (nedá sa) všetkých do jedného vreca, no moje poznatky z okolia mi dvíhajú niekedy poriadne žlčou.
Kuwa fix...serú ma podnikatelia, ktorí plačú, že nestíhajú, nemajú na to alebo ono (hlavne na minimálne mzdy a investície do firmy)...no do roka idú na dve letné a dve zimné dovolenky, tie víkendové výjazdy za nákupmi nerátam...
Že si vyvážajú vajcá a tepše na luxusných fárach, to ani nevravím...
Asi som čierna ovca. Keď vidím že mám zisk tak sa pred vianocami so zamestnancami podelím a je mi v podstate jedno aké dividendy budú. Donedávna som musel každý rok vykazovať zisk aby bolo z čoho zaplatiť tých minimálnych tuším 985 Eur. A tak mi rástol nerozdelený zisk o ktorý som ani moc nestál, lepšie by bolo dať to do strojov alebo každému po 1000-ke. Na dovolenku chodím 2x ročne ( jar poznávačka, september more ) a na tie mi stačí výplata. Viac nepotrebujem. Akurát sa trasiem či bude každý mesiac dostatok vyfakturované lebo v poslednom období to akosi skáče a viacero firiem tu na západe aj prepúšťalo.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
........................

P.S.:
V tej únii im dočista yebe.
Dočista? ÚPLNE!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lubko6394

Asi som čierna ovca. Keď vidím že mám zisk tak sa pred vianocami so zamestnancami podelím a je mi v podstate jedno aké dividendy budú. Donedávna som musel každý rok vykazovať zisk aby bolo z čoho zaplatiť tých minimálnych tuším 985 Eur. A tak mi rástol nerozdelený zisk o ktorý som ani moc nestál, lepšie by bolo dať to do strojov alebo každému po 1000-ke. Na dovolenku chodím 2x ročne ( jar poznávačka, september more ) a na tie mi stačí výplata. Viac nepotrebujem. Akurát sa trasiem či bude každý mesiac dostatok vyfakturované lebo v poslednom období to akosi skáče a viacero firiem tu na západe aj prepúšťalo.
Tak to si teda poriadna ČIERNA OVCA!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394
Asi som čierna ovca. Keď vidím že mám zisk tak sa pred vianocami so zamestnancami podelím a je mi v podstate jedno aké dividendy budú. Donedávna som musel každý rok vykazovať zisk aby bolo z čoho zaplatiť tých minimálnych tuším 985 Eur. A tak mi rástol nerozdelený zisk o ktorý som ani moc nestál, lepšie by bolo dať to do strojov alebo každému po 1000-ke. Na dovolenku chodím 2x ročne ( jar poznávačka, september more ) a na tie mi stačí výplata. Viac nepotrebujem. Akurát sa trasiem či bude každý mesiac dostatok vyfakturované lebo v poslednom období to akosi skáče a viacero firiem tu na západe aj prepúšťalo.
Keby bol každý podnikateľ taký ako ty...nuž všetka česť.
Aby bolo každému jasné...nezávidím nikomu love alebo majetky.

Koľkí podnikatelia sa správajú podľa..na páske minimálka a zvyšok keš.
A ešte aj jeho nezamestnaná manželka sa vozí v jednom z firemných vozov...a v nie jednom prípade aj rodinná prostitjutka má k dispo fáro.
Na Vianoce odmeny ? To je čo ???
Ale inak im bije do plnky, len tak hučí.

Tu ide o to spojenie účtovníctvo (zákon) versus podnikatelia.
Lebo mám názor, že to účto sa dá teda fest dobre a statočne zneužívať.
Občas, keď sa tu vyskytne nejaká otázka ohľadom nákladov, tak mám veru dosť, že čo všetko sú schopní si dať do nákladov.

Mám pokračovať ?
Uja do firemných áut. Ako je to s tými bytmi, domami, nehnuteľnosťami ?
Ako je to s vybavením domácností ?
...a ako je to s utieraním rite ? Lebo aj to už tu bolo...že aj hajzlák si je schopný dať do nákladov.

Sorry, ale mám názor, že podnikateľ by si mal zaobstarať auto primerané svojmu podnikaniu. Počet kusov detto přiměřeně.
...a dalo by sa pokračovať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lubko6394 - ak to je skutocne tak, tak si jeden z velmi mala. Na druhej strane som este nevidel podnikatela, ktory by myslel viac na zamestnancov ako na seba.
1. delenie je zasluzna vec, hoci z praxe mam aj pomer 5:50000 euram.
2. vykazovali ste umelo zisk, aj ked nebol, aby boli vyplatene dividendy a nikto sa nezaujimal, ze firma je v strate? Zisk sa navysuje z 2 dovodov - kvoli bankovym uverom a kvoli vyplacaniu dividend, podielov na zisku /samozrejme v prvom rade je top manazment/
Tymto sa ta nechcem nijako dotknut, dufam, ze sa ta to ani netyka.
Len pisem zo svojich skusenosti, ze papier/monitor znesie vela a skutocne uctovnictvo, odvody a pasky s tym casto nekoresponduju.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
lubko6394 - ak to je skutocne tak, tak si jeden z velmi mala. Na druhej strane som este nevidel podnikatela, ktory by myslel viac na zamestnancov ako na seba.
1. delenie je zasluzna vec, hoci z praxe mam aj pomer 5:50000 euram.
2. vykazovali ste umelo zisk, aj ked nebol, aby boli vyplatene dividendy a nikto sa nezaujimal, ze firma je v strate? Zisk sa navysuje z 2 dovodov - kvoli bankovym uverom a kvoli vyplacaniu dividend, podielov na zisku /samozrejme v prvom rade je top manazment/
Tymto sa ta nechcem nijako dotknut, dufam, ze sa ta to ani netyka.
Len pisem zo svojich skusenosti, ze papier/monitor znesie vela a skutocne uctovnictvo, odvody a pasky s tym casto nekoresponduju.
zisk sa naposledy vykazoval kvôli daňovej licencii ktorú bolo treba zaplatiť tak či tak, niekto 500 tak sa vykalkuloval zisk pred zdanením 2400 a bola aj daň zaplatená, aj banky mali správne čísla
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Nandrolon
lubko6394 - ak to je skutocne tak, tak si jeden z velmi mala. Na druhej strane som este nevidel podnikatela, ktory by myslel viac na zamestnancov ako na seba.
1. delenie je zasluzna vec, hoci z praxe mam aj pomer 5:50000 euram.
2. vykazovali ste umelo zisk, aj ked nebol, aby boli vyplatene dividendy a nikto sa nezaujimal, ze firma je v strate? Zisk sa navysuje z 2 dovodov - kvoli bankovym uverom a kvoli vyplacaniu dividend, podielov na zisku /samozrejme v prvom rade je top manazment/
Tymto sa ta nechcem nijako dotknut, dufam, ze sa ta to ani netyka.
Len pisem zo svojich skusenosti, ze papier/monitor znesie vela a skutocne uctovnictvo, odvody a pasky s tym casto nekoresponduju.
zisk sa naposledy vykazoval kvôli daňovej licencii ktorú bolo treba zaplatiť tak či tak, niekto 500 tak sa vykalkuloval zisk pred zdanením 2400 a bola aj daň zaplatená, aj banky mali správne čísla
Niektore firmy maju schvalene interne smernice valnym zhromazdenim delegatov, ze na vyplatenie podielov na zisku musi byt dosiahnuty urcity hosp. vysledok. No a ako pisem. V pripade nedosiahnutia toho hosp. vysledku by zamestnanec prisiel o 5 eurovu pozornost, ktoru by si ani nevsimol, ale konatelom /nie majitelom/ by na ucte chybalo po 50 000 eur. Tento priklad je z reality, nieje vymysleny. Ale netyka sa to odmien, platov. Takze vlastne iba mzdovi uctovnici vidia, aky je zamestnavatel "stedry". Zamestnanca nenapadne si spojit malu vecnu pozornost, ze je to schvaleny podiel na zisku pre neho...
Naposledy upravil Nandrolon : 21.08.19 at 06:56
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Čo na to slniečkári?
mr.png  
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nandrolon
lubko6394 - ak to je skutocne tak, tak si jeden z velmi mala. Na druhej strane som este nevidel podnikatela, ktory by myslel viac na zamestnancov ako na seba.
1. delenie je zasluzna vec, hoci z praxe mam aj pomer 5:50000 euram.
2. vykazovali ste umelo zisk, aj ked nebol, aby boli vyplatene dividendy a nikto sa nezaujimal, ze firma je v strate? Zisk sa navysuje z 2 dovodov - kvoli bankovym uverom a kvoli vyplacaniu dividend, podielov na zisku /samozrejme v prvom rade je top manazment/
Tymto sa ta nechcem nijako dotknut, dufam, ze sa ta to ani netyka.
Len pisem zo svojich skusenosti, ze papier/monitor znesie vela a skutocne uctovnictvo, odvody a pasky s tym casto nekoresponduju.
Však už pomaly končím a bubáky mi bude posielať štát. Úvery som nepotreboval, lízing bol posledný tak pred 10 rokmi. A firma je malá- je nás aj so mnou 5 takže veľmi blízke vzťahy. Keďže som mal kopu nerozdeleného zisku tak nebol dôvod brať úver a všetko som nakupoval z firemných peňazí. Lenže ak som zrealizoval odpisy tak mi medziročne stúpli peniaze vo firme o hodnotu odpisov trebárs 10.000 a ja som musel vykázať zisk 5.000 aby bolo na licenciu. O tých 5.000 mi zase porástol nerozdelený zisk a aj množstvo peňazí vo firme. Ale licencie chvalabohu skončili. Tento rok sa mi podarilo vyplatiť 13.plat a je nádej na 14. a nie je problém vyplatiť v decembrovej výplate odmeny aby zisk bol v minimálnej výške a aj tak mi objem peňazí vzrastie o tohtoročné odpisy cca 6.000 . A na zamestnancov nemyslím viac ako na seba, však beriem väčší plat a keď sa nedarilo tak som s menšou výplatou išiel aj ja.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394
Tento rok sa mi podarilo vyplatiť 13.plat a je nádej na 14. a nie je problém vyplatiť v decembrovej výplate odmeny aby zisk bol v minimálnej výške...
...nemáš voľný flek ?
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Lubko6394 - vypadá naozaj, že si jeden z tých slušných.
Ale ako píšem, počúvať nejakého riaditeľa v rozhovore s iným riaditeľom väčšej firmy, tak si myslíš že je to samá Panna Mária. A potom vidieť, ako sa finančne správa /plat+odmeny+podiely+navýšenia/ k sebe a ako svojim blízkym zamestnancom a k ostatným zamestnancom, tak z Panny Márie sa razom stane Satan v ľudskej koži... Ale ako píšem, nepíšem o riaditeľoch-majiteľoch, ale iba o riaditeľoch-konateľoch...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
že je to samá Panna Mária. A potom vidieť, ako sa finančne správa /plat+odmeny+podiely+navýšenia/ k sebe a ako svojim blízkym zamestnancom a k ostatným zamestnancom, tak z Panny Márie sa razom stane Satan v ľudskej koži..
Ono to funguje na rovnakom princípe, ako poslanci.
Zvýšenie minimálnej mzdy o pár € je problém schváliť. No zvýšenie poslaneckých platov prejde prvým hlasovaním...a zaujímavé, že tie kurvy poslanecké vtedy nehľadia na stranícku príslušnosť.

Také zvýšenie platu zamestnancom o (doslovne) pár centov na hodinu je priam neskutočný problém....a z tej porady je ten hajzel podnikateľský tak unavený, že presunie novým autom na letisko a ide dať leháro k moru.
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač
lubko6394
Tento rok sa mi podarilo vyplatiť 13.plat a je nádej na 14. a nie je problém vyplatiť v decembrovej výplate odmeny aby zisk bol v minimálnej výške...
...nemáš voľný flek ?
Isteže mám - ten svoj. Prídeš sem na západ, budeš mať svoju vlastnú firmu a ja sa odporučím užívať si dôchodok.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

V tejto súvislosti je "úsmevné" porovnať okázalé majetky a nízky dôchodok manžela s oveľa vyšším dôchodkom manželky z obyčajného zamestnania.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ser na minulosť...ži prítomnosťou.
Tu máš slovenského Kryla šmrcnutého Landom.
https://www.youtube.com/results?sear...8Furica+ondrej
Tieto pesničky sa v rádiách nehrajú.
Doporučujem vrelo vypočuť si hlavne texty....malá ukážka.


Zradená krajina zatvára oči,
pravda je kúpená poslušne mlčí.
Zlodeji tancujú schovaní v opere,
valčíkom zakryjú kto koľko zoberie.
Za vlastizradou stojí klbko hadov
a cesty vedú do najvyšších hradov.
Z luxusnej mafie tak trochu z pasie,
stali sa vážení zákonom strážení.
Hrá kto vlastne hrá tú špinavú hru,
s osudom ľudí a krajiny.
Zlá pravda je zlá to najvyššia moc,
klame a zakrýva zločiny.
Hrá kto vlastne hrá tú špinavú hru,
s osudom ľudí a krajiny.
Zlá pravda je zlá to najvyššia moc,
klame a zakrýva zločiny.
Lietajú odmeny steny sú ozveny,
to sa to pije a na plno žije.
Na úkor národa na účet krajiny,
len čo nás predajú vrhnú sa na iných.
Chce sa mi plakať a chce sa mi strieľať,
mám záhradu plnú divokých zvierat.
Z nesmelých pánov vyrástli opice,
národ má zaplatiť výsledok rovnice.
Hrá kto vlastne hrá tú špinavú hru,
s osudom ľudí a krajiny.
Zlá pravda je zlá to najvyššia moc,
klame a zakrýva zločiny.
Hrá kto vlastne hrá tú špinavú hru,
s osudom ľudí a krajiny.
Zlá pravda je zlá to najvyššia moc,
klame a zakrýva zločiny.
Roky nás zrádzali roky nás klamali,
svedomie nehryzie nikdy ho nemali.
pod svetlom kamery čistý a s krídlami,
za rohom zlodeji spití a špinaví.
Nám stačí málo len žiť v slušnej krajine,
nech účet zaplatí ten kto je na vine.
zákon je zákon bolo by zdvorilé,
nedať si vlastnú zem ukradnúť gorile.
Hrá kto vlastne hrá tú špinavú hru,
s osudom ľudí a krajiny.
Zlá pravda je zlá to najvyššia moc,
klame a zakrýva zločiny.
Hrá kto vlastne hrá tú špinavú hru,
s osudom ľudí a krajiny.
Zlá pravda je zlá to najvyššia moc,
klame a zakrýva zločiny.

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.... 20-tisícové hodinky u "sociálne" zmýšľajúceho? Z platu manželky?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lubko6394
Isteže mám - ten svoj. Prídeš sem na západ, budeš mať svoju vlastnú firmu a ja sa odporučím užívať si dôchodok.
No len aby ťa nepiclo, keď uvidíš koľko ti toho dôchodku nadelia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať