Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
buchač
pavol54
Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
Niekto mal povedať ??? Ale no táák...toto nemôžeš myslieť vážne.
To nemá vlastný rozum ... pán riaditeľ ?

Zmeniť rozvrh ?
Veď tie decká boli na vychádzke a nie na vyučovaní ? Dobre...dá sa uvažovať aj o vyučovaní prírodovedy, čiže spojenie s nejakou názornou praxou.
...a učiteľ tiež nerozmýšľal ?
Neboli na vychadzke, ale brannom cviceni. Ked vyrazili nemuselo este tak fukat. Je to vsak velka tragedia. Lutujem aj tu ucitelku.S tym teraz zit.
Ja nevidím ani len zmienku o brannom cvičení.

" Školáci sa prechádzali po cyklotrase neďaleko futbalového štadióna. "
" Rodičia ďalších žiakov priznali, že ich deti v rámci telesnej výchovy často chodievali na vychádzky práve na nábrežie rieky. "
https://spravy.pravda.sk/regiony/cla...-rocne-dievca/
https://www.google.com/search?client...-+Spr%C3%A1vy+...

P.S.:
Dôležité (pre mňa) nezvýrazňujem...ale kľudne môžem.

P.S.:
Neviem síce, ako je to momentálne na školách, že ako sa rieši branné cvičenie. Ale myslím si, že takáto akcia je hromadnejšieho rázu, teda sa na nej zúčastňuje celá škola a nie iba jedna trieda...či ?

..a ak aj išlo o branné cvičenie, tak došlo k porušeniu
https://www.google.com/url?sa=t&rct=...QK4GNCMXO9A-V_
Naposledy upravil buchač : 01.10.19 at 20:05
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

alaya1
buchač
pavol54
Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
Niekto mal povedať ??? Ale no táák...toto nemôžeš myslieť vážne.
To nemá vlastný rozum ... pán riaditeľ ?

Zmeniť rozvrh ?
Veď tie decká boli na vychádzke a nie na vyučovaní ? Dobre...dá sa uvažovať aj o vyučovaní prírodovedy, čiže spojenie s nejakou názornou praxou.
...a učiteľ tiež nerozmýšľal ?
Neboli na vychadzke, ale brannom cviceni. Ked vyrazili nemuselo este tak fukat. Je to vsak velka tragedia. Lutujem aj tu ucitelku.S tym teraz zit.
Na učiteľke a jej psychickej pohode je ako sa s tým vyrovná, vysporiada. Nemôže za to!

Ale iné. Poznám jednú starú orechovú álej. Predstav si, že včera pri tom vetre orechy padali ako hrušky. No a nikto nehľadel hore na konáre, každý dole, dole doloval o mušku bohatstvo zveľaďoval. Ak nie orech, ale konár by naňho padol, koľko o koľko by zveľadil, zbohatol
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
Niekto mal povedať ??? Ale no táák...toto nemôžeš myslieť vážne.
To nemá vlastný rozum ... pán riaditeľ ?

Zmeniť rozvrh ?
Veď tie decká boli na vychádzke a nie na vyučovaní ? Dobre...dá sa uvažovať aj o vyučovaní prírodovedy, čiže spojenie s nejakou názornou praxou.
...a učiteľ tiež nerozmýšľal ?
si predstav že pán riaditeľ tiež nemusí byť napojený na CML takže informácie v prípade potreby poskytujú podriadení, na základe nich sa rozhoduje. Vidieť že si riadil tak bicykel, učiteľ by nemal len tak bez súhlasu meniť rozvrh ak nenastala mimoriadna situácia a tá nastala v priebehu vyučovacej hodiny. Otázne je aký by mala takáto hodina prínos Ddo vzdelávacieho procesu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Darmo rozoberáme to i ono.... v podstate - i keby tie decká tam neboli, ten konár by možno padol na cyklistu, chodca, ktorí ani nemuseli predpoveď a nejaké varovania SHMÚ počúvať. (Ja tiež nečumím každý deň na "rosničkárov", aby som vedel aké bude zajtra počasíčko - kuknem z okna podľa toho sa zariaďujem....)
Náhoda je blbec - žiaľ, tá náhoda zasiahla akurát toho chlapca....

Ale jedno je isté - ten konár padol pri silnom vetre, pretože sa zlomil. Prečo sa zlomil? Neošetrovaný strom. Vraj majiteľa pozemkov miestna samospráva dávnejšie upozorňovala na zlý stav niektorých stromov - a ten konár bol spola suchý....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A prečo by nemal byť zodpovedný ten, čo navrhol cyklistickú trasu okolo rieky a popod stromy. Keby sa ten chlapec utopil, isto by sa neriešil nejaký konár. Ale ako sa dostal do vody, rieky, utopil sa. Po vojne je vraj každý generál? Veď sme ľudia, vieme pochopiť, či len prach. ...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
Darmo rozoberáme to i ono.... v podstate - i keby tie decká tam neboli, ten konár by možno padol na cyklistu, chodca, ktorí ani nemuseli predpoveď a nejaké varovania SHMÚ počúvať. (Ja tiež nečumím každý deň na "rosničkárov", aby som vedel aké bude zajtra počasíčko - kuknem z okna podľa toho sa zariaďujem....)
Náhoda je blbec - žiaľ, tá náhoda zasiahla akurát toho chlapca....

Ale jedno je isté - ten konár padol pri silnom vetre, pretože sa zlomil. Prečo sa zlomil? Neošetrovaný strom. Vraj majiteľa pozemkov miestna samospráva dávnejšie upozorňovala na zlý stav niektorých stromov - a ten konár bol spola suchý....
skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba. Veď to nebol hurikán, že lietali domy.. a nestihli odskočiť
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

bettylou
misoft
Darmo rozoberáme to i ono.... v podstate - i keby tie decká tam neboli, ten konár by možno padol na cyklistu, chodca, ktorí ani nemuseli predpoveď a nejaké varovania SHMÚ počúvať. (Ja tiež nečumím každý deň na "rosničkárov", aby som vedel aké bude zajtra počasíčko - kuknem z okna podľa toho sa zariaďujem....)
Náhoda je blbec - žiaľ, tá náhoda zasiahla akurát toho chlapca....

Ale jedno je isté - ten konár padol pri silnom vetre, pretože sa zlomil. Prečo sa zlomil? Neošetrovaný strom. Vraj majiteľa pozemkov miestna samospráva dávnejšie upozorňovala na zlý stav niektorých stromov - a ten konár bol spola suchý....
skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba
Aj pravdu máš. Ako to, že zostali pozadu? Keby ich učka pohnala bičíkom, nemala by väčší problém?

Hľadajme vinu. Nájdeme, vyriešime?

https://i.ytimg.com/vi/CLcwCRJ31q8/h...Aysv041Fvd_fpw
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Buchac, ja som to pocula len v spravach v TV ze isli z branneho cvicenia. Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou
skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba. Veď to nebol hurikán, že lietali domy.. a nestihli odskočiť
Nejaký ten podiel v tom (skôr určite ako nie) bude.
Mládež nedáva pozor na prechodoch a nie ešte na takých akciách...holt, doba je taká.
alaya1
Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.
Vraví snáď niekto opak ?

Vyšetrenie začalo, kto bude vinný ? Lebo niekto proste bude musieť byť.
Mi to pripomína tak trochu udalosť z lyžiarskeho na Plejsoch. Za nezodpovednosť a svojvôľnosť žiačok bola stíhaná učiteľka.

Lenže to nie je proste v poriadku, aj keď pedagóg je na akcii zodpovedný za dozor...tie decká sa jednoducho nedajú ustrážiť, to by ich museli dať pod zámok.
To je asi tak, ako vo futbale alebo hokeji. Na ploche je XX hráčov a X rozhodcov...no ani hentí nezabránia faulom.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
bettylou
skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba. Veď to nebol hurikán, že lietali domy.. a nestihli odskočiť
Nejaký ten podiel v tom (skôr určite ako nie) bude.
Mládež nedáva pozor na prechodoch a nie ešte na takých akciách...holt, doba je taká.
alaya1
Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.
Vraví snáď niekto opak ?

Vyšetrenie začalo, kto bude vinný ? Lebo niekto proste bude musieť byť.
Mi to pripomína tak trochu udalosť z lyžiarskeho na Plejsoch. Za nezodpovednosť a svojvôľnosť žiačok bola stíhaná učiteľka.

Lenže to nie je proste v poriadku, aj keď pedagóg je na akcii zodpovedný za dozor...tie decká sa jednoducho nedajú ustrážiť, to by ich museli dať pod zámok.
To je asi tak, ako vo futbale alebo hokeji. Na ploche je XX hráčov a X rozhodcov...no ani hentí nezabránia faulom.
kto chce kam... na margo plejsov, roky sme tam chodili, aj súťažiť... ale taká ch.jovina by nikoho nenapadla, decká sú osprostené z pozerania perfektných výkonov na videách, ktoré sú častokrát fotošopom upravené, len po určitý moment, dôsledky už nikto nenatáča... treba sa vyhýbať rizikovým situáciám, ak chceš prežiť... chodiť s krížkom po funuse je na dve veci
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
buchač
bettylou
skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba. Veď to nebol hurikán, že lietali domy.. a nestihli odskočiť
Nejaký ten podiel v tom (skôr určite ako nie) bude.
Mládež nedáva pozor na prechodoch a nie ešte na takých akciách...holt, doba je taká.
alaya1
Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.
Vraví snáď niekto opak ?

Vyšetrenie začalo, kto bude vinný ? Lebo niekto proste bude musieť byť.
Mi to pripomína tak trochu udalosť z lyžiarskeho na Plejsoch. Za nezodpovednosť a svojvôľnosť žiačok bola stíhaná učiteľka.

Lenže to nie je proste v poriadku, aj keď pedagóg je na akcii zodpovedný za dozor...tie decká sa jednoducho nedajú ustrážiť, to by ich museli dať pod zámok.
To je asi tak, ako vo futbale alebo hokeji. Na ploche je XX hráčov a X rozhodcov...no ani hentí nezabránia faulom.
kto chce kam... na margo plejsov, roky sme tam chodili, aj súťažiť... ale taká ch.jovina by nikoho nenapadla, decká sú osprostené z pozerania perfektných výkonov na videách, ktoré sú častokrát fotošopom upravené, len po určitý moment, dôsledky už nikto nenatáča... treba sa vyhýbať rizikovým situáciám, ak chceš prežiť... chodiť s krížkom po funuse je na dve veci
Vieš to je tak ak vlastné decko neposlúcha do dvoch sekúnd dostane výchovnú, voľakedy to mohol aj učiteľ a rodičia spravidla priduplovali decku. dnes aby sa rodič bál krátkej výchovy a učiteľ aby sa bál že ho za ňu budú rodičia naháňať po súdoch, decko si je vedomé že sa mu nič nemôže stať, tak si robí cochcáreň a výsledok je pri jeho rozumových schopnostiach zrejmý.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...l-s-odborarmi/
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...l-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
buchač
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...l-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.
...ale mrokarovi sa to nejak nepáči.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...m-pellegrinim/

Diskusia je výživná - vyrátané všetky jeho "záslužné" činy.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A je odklepnuté - 580€.
A kapitáň od zlosti pení....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

misoft
A je odklepnuté - 580€.
A kapitáň od zlosti pení....
kapitááááň pení hlavne pre stop-ku v armádných nákupoch
provízie už rozdelené a toto....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

143nora
Nandrolon
buchač
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...l-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.

Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
Máš tam chybu.
Nie jeden (česť výnimkám, aby som bol spravodlivý) nie že nie je schopný vyplácať...on nie je ochotný !
Lebo ochota končí pri schopnosti míňať na dovolenky a iné.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
143nora
Nandrolon
buchač
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...l-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.

Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
prečo podnikateľ ?
opýtaj sa misofta, koľko platí štát....
a tu vôbec nejde o tých 580, pre zamestnacov...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

typické svinstvo zlepenca ..ale úderka zase na to skočila



Rast minimálnej mzdy prinesie živnostníkom a malým podnikateľom zvýšenie nákladov na hrubé mzdy o 75,5 milióna eur a na odvody do poistných fondov hradené zamestnávateľom o ďalších 26 miliónov eur.

Odvody poisťovniam a dane štátu pritom pohltia väčšiu časť z týchto peňazí. Centrum porovnalo štruktúru zvýšených nákladov na jedného zamestnanca pri zvýšení minimálnej mzdy na 580 eur. Z celkovej sumy zloženej zo zvýšenia mzdy o 60 eur a odvodov zamestnávateľa vo výške 21,12 eura, dostane zamestnanec 40,4 eura, pričom príspevok pre štát a poisťovne bude 40,72 eura
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať