Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Duški neďaleko teba gumičkový raj, kúpila som na gramofón, ale teraz už adresu hľadať nebudem, snáď zajtra.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Tridsiatnikovi sa o bonoch môže akurát snívať........
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Žabinka
mňa dnes ale riadne prekvapilo, že v grécku už naplno beží predvianočné obdobie.. kúpila som si v gr baumaxe pekné vianočné gule.. to ma potešilo.. nevedela som sa z tých ozdôb vymotať chlapček ma nasilu odtiahol..
U nás už dva týždne.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Taká typická vôňa ako bola v Tuzexe v inom obchode už nikdy nebude
Takú vôňu, akú som vnímala na uliciach jedného hl. mesta EU v novembri v 70. r., kedy sa do ulíc vyrojili ľudia po pracovnej dobe, som už nikdy v takej jemnej koncentrácii nezažila. Čo žena, to obláčik skutočného parfému.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
No - ono to naozaj tak bolo!
Ja som si takto kúpil kedysi stereo radiomagnetofón Toshiba (ten totiž v našich obchodoch ani nebol, len tie naše "super" výrobky) - ak by som naň zohnal gumičky, tak všetko funguje. Stál ma 65 bonov. Tiež tom si takto kúpil Texas Instruments TI58 (programovateľná kalkulačka) - a bisťu - neskôr sa mi veľmi hodila v robote (výpočet nepriamej streľby - kým ostatní počítali na papieri, ja som nahádzal údaje a vyhodilo mi to hneď výsledok).

Rifle Wrangler - ako študent som dostal - otec bol na zájazde v Taliansku. Kupoval večer okolo 21:30 v nejakom obchode - kus = 18000 lír. Keďže kúpil 2 kusy, zaplatil za to len 30000 lír. (Ale mohol ísť len sám, nik iný z rodiny nesmel, také boli "pravidlá".)

NESCAFE? V obyčajných potravinách ani nevedeli, čo to je!
A aj veksláci boli (Nekúpiš bony, len za 5,30 )

Takže na smiech to vtedy nebolo - možno teraz sa nad tým zasmejeme, ale také boli časy, všetkého bolo, len to nebolo dostať.
Nemôžem so všetkým súhlasiť, bolo dostať. A keď chcel človek veci, ktoré dostať nebolo, ale chcel lepšiu kvalitu, tak si to vtedy zamieril do Tuzexu. Kupovať tam všetko nemalo zmysel.
.
Ja keď vojdem dnes do obyčajných potravín, tak si pripadám kvôli cenám ako v Tuzexe.
Pomer príjem a výdaj. Nielen u dôchodcov, ale aj pri ohľade na súčasný priemerný zárobok. Nehovoriac o mzdách, ktoré sú pod touto hranicou.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď sa spomínajú 70. r., v železiarstve, ktoré má stále veľmi dobrý zvuk ešte aj dnes, bolo dostať všetko, aj zahraničný priemyselný tovar.
Čo v celom meste človek nenájde, nájde to tu, je vzácny hlavne pre mužov.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
Keď sa spomínajú 70. r., v železiarstve, ktoré má stále veľmi dobrý zvuk ešte aj dnes, bolo dostať všetko, aj zahraničný priemyselný tovar.
Čo v celom meste človek nenájde, nájde to tu, je vzácny hlavne pre mužov.
A kde je to TU???
Načo to vôbec píšeš!
Presne ako v téme o potravinách.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
korela
Keď sa spomínajú 70. r., v železiarstve, ktoré má stále veľmi dobrý zvuk ešte aj dnes, bolo dostať všetko, aj zahraničný priemyselný tovar.
Čo v celom meste človek nenájde, nájde to tu, je vzácny hlavne pre mužov.
A kde je to TU???
Načo to vôbec píšeš!
Presne ako v téme o potravinách.....
Tu v BA.
Nereagovala som na tvoj príspevok v potravinách, jediný bioobchod tu zvyknem spomínať. Dnes ich je oveľa viac, tak si každý môže vybrať ten svoj, aj v tomto artikli sa pomery posunuli dopredu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
kopretinka
korela
Keď sa spomínajú 70. r., v železiarstve, ktoré má stále veľmi dobrý zvuk ešte aj dnes, bolo dostať všetko, aj zahraničný priemyselný tovar.
Čo v celom meste človek nenájde, nájde to tu, je vzácny hlavne pre mužov.
A kde je to TU???
Načo to vôbec píšeš!
Presne ako v téme o potravinách.....
Tu v BA.
Nereagovala som na tvoj príspevok v potravinách, jediný bioobchod tu zvyknem spomínať. Dnes ich je oveľa viac, tak si každý môže vybrať ten svoj, aj v tomto artikli sa pomery posunuli dopredu.
Nechceš pochopiť,nechaj tak.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Keď sa spomínajú 70. r., v železiarstve, ktoré má stále veľmi dobrý zvuk ešte aj dnes, bolo dostať všetko, aj zahraničný priemyselný tovar.
Čo v celom meste človek nenájde, nájde to tu, je vzácny hlavne pre mužov.
Sorry, ale budem ti fest...aleže FEST oponovať !!!!!

Niektorý tovar nezoženieš v celom Slovensku a nie, aby ho mali v tom super železnom sklepe. Proste neexistuje.
...a tomu ver, že vravím z vlastných skúseností.

No schválne, nože daj názov/adresu/link na to železiarstvo, ktoré tak ospevuješ...možno budem ospevovať ja teba, keď budú mať to, čo momentálne potrebujem (špeci vrtáky do veľmi tvrdého materiálu).
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Keď sa spomínajú 70. r., v železiarstve, ktoré má stále veľmi dobrý zvuk ešte aj dnes, bolo dostať všetko, aj zahraničný priemyselný tovar.
Čo v celom meste človek nenájde, nájde to tu, je vzácny hlavne pre mužov.
Sorry, ale budem ti fest...aleže FEST oponovať !!!!!

Niektorý tovar nezoženieš v celom Slovensku a nie, aby ho mali v tom super železnom sklepe. Proste neexistuje.
...a tomu ver, že vravím z vlastných skúseností.

No schválne, nože daj názov/adresu/link na to železiarstvo, ktoré tak ospevuješ...možno budem ospevovať ja teba, keď budú mať to, čo momentálne potrebujem (špeci vrtáky do veľmi tvrdého materiálu).
Som sama zvedavá, ako pochodíš. https://www.zeleziarstvotucek.sk/
Predtým mali kultivovanejší vchod z vnútorného parčíka OC ,kde majú orientované aj pekné výklady, rozšírením zmenili vchod zozadu, mohli by si upraviť svoju galériu. Takto to vyznieva moc skladovo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

P.S. Ešte počúvam o jednom novom podobnom obchode v Petržalke, vraj niečo podobné, spýtam sa.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mne známi stáli fronty na žehliacu dosku v Merkúrii. Čakala som rok, odrazu kúpili dvaja, jednu som predala kolegyni. Tak isto sme mali pre deti dve rovnaké legá, našťastie sa podarilo jedno predať, nie každý bol ochotný kúpiť, nebolo lacné.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nechcela som to hneď napísať pri Tuzexe, ale ako čítam, tá doba nám prinášala v dennom živote aj radosť, aj adrenalín, ako málo stačilo ku šťastiu, dnes sú tieto pojmy neznáme, ľudia siahajú po drogách. Tie sme mali v inej forme zadarmo. Neboli každý deň, o to viac potešili.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
alaya1
Taká typická vôňa ako bola v Tuzexe v inom obchode už nikdy nebude
Takú vôňu, akú som vnímala na uliciach jedného hl. mesta EU v novembri v 70. r., kedy sa do ulíc vyrojili ľudia po pracovnej dobe, som už nikdy v takej jemnej koncentrácii nezažila. Čo žena, to obláčik skutočného parfému.
No v Tuzexe to skor bola vona pracich praskov... misolf isto pamata viac nez ja. Dole prasky, potraviny, hore oblecenie. Elektronika v KE.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
korela
alaya1
Taká typická vôňa ako bola v Tuzexe v inom obchode už nikdy nebude
Takú vôňu, akú som vnímala na uliciach jedného hl. mesta EU v novembri v 70. r., kedy sa do ulíc vyrojili ľudia po pracovnej dobe, som už nikdy v takej jemnej koncentrácii nezažila. Čo žena, to obláčik skutočného parfému.
No v Tuzexe to skor bola vona pracich praskov... misolf isto pamata viac nez ja. Dole prasky, potraviny, hore oblecenie. Elektronika v KE.
neboli náhodou v KE do tuzexu dva vchody? jeden(vľavo) na elektroniku a pod a na pravo vchod na ostatný spotr tovar
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Takéto špeciálne nástroje sa objednávajú, lebo bežné železiarstva ich určite držať nebudú...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zeleziarstvo tucek....ja vzdy....urcite to maju u tuceka myslim,ze stary pan zomrel...bacuje syn...ako to bole davno neviem...ale od 97-dmeho...ako pisem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
neboli náhodou v KE do tuzexu dva vchody? jeden(vľavo) na elektroniku a pod a na pravo vchod na ostatný spotr tovar
Ako sa to vezme...ale v podstate aj hej.
Vľavo elektro...vpravo zvyšok...hore handry...ďalej v podchode vzadu potraviny...celkom vzadu, na dvore autá.
Neskôr sa to rozdelilo...potraviny sa presťahovali do priestorov na Kuzmánku, zvyšok ostal na Hlavnej.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
novakarosa
Takže vŕtaš v širokom pásme ?
Od cholery až po veľmotvrdý materiál ?
Dá sa to tak povedať...ale RYBIČKY nie...tie iba drbnem po hlave a následne vykuchám.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať