Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nedávno som počula myšlienku, ten kto sa k životnému prostrediu chová s úctou a rovnako celej Matke Zemi, z jeho tela sa vyplavujú všetky chemické škodliviny. Nemusí mať obavy o svoje zdravie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Dáša_
korela
Terezia13
i tak še da
Obchod môže, zákazník nemôže skúsiť ani bobuľu hrozna, čo bolo ešte nedávno normálne. :-)
Inak som hrozno ani nekupovala.
ja by som teda hrozno ani nič iné neumyté, len tak z obchodu neskúšala, ani keby mi to nútili. Nieto ešte dobrovoľne.
Ja som niekde napísala, že si tu jednu bobuľu pred próbou neošetrím? Tvoje dedukcie ...
:-)))
Mne ani doma nestačí, aby som hrozno ponorila do misky s vodou aj neviem s ako silným čističom určeným pre ovocie.
Aj hrozno sa dá umyť rovnako ako jablko. Mne nepostačuje obyčajné opláchnutie strapca pod tečúcou vodou.
Myši behajú všade, to by nikto nemohol z obchodov a z výroby ako-takej nič kúpiť hotové.
P.S. Ešte dodám, že ani z vlastnej záhrady. :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vraj za slušné Slovensko ..., ani pod tribúnu sa nepostaviť.
https://www.cas.sk/clanok/917332/pau...-vysku-pokuty/
0 2
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

korela
Vraj za slušné Slovensko ..., ani pod tribúnu sa nepostaviť.
https://www.cas.sk/clanok/917332/pau...-vysku-pokuty/
Ruka, ruku myje.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Trochu to prepískla ...
Ředitelka, jež podle polských médií nedávno získala diplom „superředitelka roku 2019“, přišla o místo. ...

Ředitelka školy uspořádala cvičný teroristický útok, nikomu to neřekla
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranic...zahranicni_dtt
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fí ha, niečo sa deje, čo to, čo to? Že by jeho známe padni, komu padni?
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domo...itm_position=1
Naposledy upravil Tweety : 05.12.19 at 12:48
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Dáša_
korela
Terezia13
i tak še da
Obchod môže, zákazník nemôže skúsiť ani bobuľu hrozna, čo bolo ešte nedávno normálne. :-)
Inak som hrozno ani nekupovala.
ja by som teda hrozno ani nič iné neumyté, len tak z obchodu neskúšala, ani keby mi to nútili. Nieto ešte dobrovoľne.
Ja som niekde napísala, že si tu jednu bobuľu pred próbou neošetrím? Tvoje dedukcie ...
:-)))
Mne ani doma nestačí, aby som hrozno ponorila do misky s vodou aj neviem s ako silným čističom určeným pre ovocie.
Aj hrozno sa dá umyť rovnako ako jablko. Mne nepostačuje obyčajné opláchnutie strapca pod tečúcou vodou.
Myši behajú všade, to by nikto nemohol z obchodov a z výroby ako-takej nič kúpiť hotové.
korela
Terezia13
i tak še da
Obchod môže, zákazník nemôže skúsiť ani bobuľu hrozna, čo bolo ešte nedávno normálne. :-)
Inak som hrozno ani nekupovala.

to mám tomu rpzumieť tak, že v obchode keď chceš bobuľku hrozna vyskúšať, tak s ňou utekáš k vode?. Alebo zobereš bobuľku hrozna, donesieš domov, očistíš a potom zhodnotíš, či sa do obchodu vrátiš????
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Dáša_
buchač
Dáša_
ja by som teda hrozno ani nič iné neumyté, len tak z obchodu neskúšala, ani keby mi to nútili. Nieto ešte dobrovoľne.
...a prečo nie ? Bežne urvem zo tri bobuľky na koštovku.
Ja viem, že ovocie je chemicky ošetrované...ale jedna lastovička ešte leto nerobí.
Hm...a ešte mi povedz, ako umývaš hrozno ?
No skôr si myslím, že tu sa nejedná o doslovné umytie, ale len o také opláchnutie na rozdiel oproti takému jablku, ktoré sa dá umyť rukami.....alebo aj trebárs hubkou.
Kurňa...šak onehdá sme trhali ovocie kade tade...a čo sa nám stalo ? Veľké ništ.

Ale šak jasné, tvoj názor akceptujem...
v miske s vodou, nie?

Ale keď sa tak zamýšľam, vlastne hrozno nekupujem vôbec. A v zime už teda absolutne nie. Mne nejak to hrozno do zimy nepasuje.

A neviem, či mi pri umývaní ovocia ide o tie chemikálie. Alebo o pocit, že kade tade sa premávajú myši
A k citrusom v zime máš aký názor, detto k banánom? Tie tiež nemáš v zime v zábere záujmu?

S ovocím ako takým nemám problém, že je chemicky ošetrené. Problém mam so spracovaním fruktózy, ale to je iná kapitola.

A problem mám len tak v obchode dať nejaké ovocie do úst.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
buchač
Dáša_
ja by som teda hrozno ani nič iné neumyté, len tak z obchodu neskúšala, ani keby mi to nútili. Nieto ešte dobrovoľne.
...a prečo nie ? Bežne urvem zo tri bobuľky na koštovku.
Ja viem, že ovocie je chemicky ošetrované...ale jedna lastovička ešte leto nerobí.
Hm...a ešte mi povedz, ako umývaš hrozno ?
No skôr si myslím, že tu sa nejedná o doslovné umytie, ale len o také opláchnutie na rozdiel oproti takému jablku, ktoré sa dá umyť rukami.....alebo aj trebárs hubkou.
Kurňa...šak onehdá sme trhali ovocie kade tade...a čo sa nám stalo ? Veľké ništ.

Ale šak jasné, tvoj názor akceptujem...
v miske s vodou, nie?

Ale keď sa tak zamýšľam, vlastne hrozno nekupujem vôbec. A v zime už teda absolutne nie. Mne nejak to hrozno do zimy nepasuje.

A neviem, či mi pri umývaní ovocia ide o tie chemikálie. Alebo o pocit, že kade tade sa premávajú myši
Ja mám skôr fóbiu z jedálnych príborov uložených v rýchlom občerstvení rúčkami v pohári (najmä ked som videl ako sa ich chytal jeden fagan asi bol z Indie)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
Fí ha, niečo sa deje, čo to, čo to? Že by jeho známe padni, komu padni?
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domo...itm_position=1
Čo by bolo ???

Daj radšej názor ohľadom toho vyjadrenia...súhlasíš alebo nie ?
Lebo ja veru hej....a to Fica teda rozhodne nemusím.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tiez mam blok jest neumyte ovko...ale nie len v obchode...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač
Tweety
Fí ha, niečo sa deje, čo to, čo to? Že by jeho známe padni, komu padni?
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domo...itm_position=1
Čo by bolo ???

Daj radšej názor ohľadom toho vyjadrenia...súhlasíš alebo nie ?
Lebo ja veru hej....a to Fica teda rozhodne nemusím.
AK si z môjho príspevku môj názor nepochopil, tak nedám. Ty furt učíš iných ako čítať tvoje príspevky, tak čítaj s porozumením.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
A k citrusom v zime máš aký názor, detto k banánom? Tie tiež nemáš v zime v zábere záujmu?
A to niekto umýva aj banány?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj
korela
A k citrusom v zime máš aký názor, detto k banánom? Tie tiež nemáš v zime v zábere záujmu?
A to niekto umýva aj banány?
Nedávno som pozerala reláciu extrémni držgroši a tam veru baba nakupovala banány tak, že ich najprv ošúpala a tak dala do košíka.(Veď nejem šupu, si vravela)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety
marjankaj
korela
A k citrusom v zime máš aký názor, detto k banánom? Tie tiež nemáš v zime v zábere záujmu?
A to niekto umýva aj banány?
Nedávno som pozerala reláciu extrémni držgroši a tam veru baba nakupovala banány tak, že ich najprv ošúpala a tak dala do košíka.(Veď nejem šupu, si vravela)
A ja som zase videl, ako v relácii "Jste to co jíte" syn Petra Novotného mal umyť pomaranč a umyl ho aj s PURom alebo JAR to bol?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tweety
marjankaj
korela
A k citrusom v zime máš aký názor, detto k banánom? Tie tiež nemáš v zime v zábere záujmu?
A to niekto umýva aj banány?
Nedávno som pozerala reláciu extrémni držgroši a tam veru baba nakupovala banány tak, že ich najprv ošúpala a tak dala do košíka.(Veď nejem šupu, si vravela)
a ako by kupovala napr. zemiaky, alebo cesnak s cibuľou.. inak ten program som tiež zachytila, a celkom inšpiratívny sa mi zdal.. nezávidím ľuďom okolo takých držgrošov..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
inak ten program som tiež zachytila, a celkom inšpiratívny sa mi zdal..
Inšpiratívny ? Si normálna ?
Neskutočná ujovina...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

buchač
Žabinka
inak ten program som tiež zachytila, a celkom inšpiratívny sa mi zdal..
Inšpiratívny ? Si normálna ?
Neskutočná ujovina...
smajlíky, nevidíš?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Trochu to prepískla ...
Ředitelka, jež podle polských médií nedávno získala diplom „superředitelka roku 2019“, přišla o místo. ...

Ředitelka školy uspořádala cvičný teroristický útok, nikomu to neřekla
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranic...zahranicni_dtt
Trochu ??? To fakt len trochu.
To nie je supešiditelka...to je nána (zameniť za slovo, tiež na 4 písmená) pitomá..
Možno sa nejaký rodič uvedomí a podá na ňu žalobu...lebo by si hentú srandičku mala ale že poriadne odsraondiť - odsedieť.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ked som davnejsie držgrešle...v noci na xy-tej stanici....ked nevidim neuverim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať