Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Ak sa ti ulavilo, na zdravie- psychohygiena ti prospeje, Zabudol si mi este rakovinu zazelat, ako inym na Porade. A to sledovanie ludi po nete a to nie som sama hranici s cinnostou STB, zeby mali nejaki poradaci, co to tu spomenuli pravdu? Kaslem na teba, si proste zly clovek. Cav.
Hehehe...a sme doma, stará mať.

Kooonečne si vytiahla ten posledný tromf, na ktorý som čakal už dávnejšie.
Kto vie, ten vie...kto nevie, tak pripomeniem, že ohľadom toho želania by bolo potrebné pochopiť následnosť príspevkov.
...a ja nie som rozhodne z tých, čo si nechajú ondiať na hlavu...a to tak, keď sa mne svojho času vysmieval Jar88 v súvislosti s onko ochorením. Tak čo s takým arogantným hulvátom ? Keby to bolo na reál, tak by bez výstrahy dostal inú reakciu. Screeny danej komunikácie mám uložené, to je snáď jasné.
Všetkému vtedy dal korunu Taiko, keď mazal a potom dával nazad príspevky.


Spomínaš ŠTB ?
Nuž mne nejak furt nejde do hlavy to, že tí "najväčší disidenti" vyštudovali, a vyštudovali aj ich deti.
Ak si vravela, že tvoji rodičia boli sledovaní, tak ako je možné, že boli obaja lekári ??? ...obáločky sa len tak hrnuli, čo ?
Ako je možné, že si vyštudovala aj ty ???
Takže ako je to s tou spoluprácou ?
Nože si skús preveriť, ako je na tom tvoja pokrytecko - cirkevná rodinka.
http://www.cibulka.com/#vyhl
Tá moja je v pohode...a to do jedného...to som si fakt overil.

P.S.:
...a ozaj...v predcháduajúcom príspevku som pozabudol spomenúť aj to, že máš v talóne aj to zverejňovanie súkromných správ....no čo už, etika jak vyšitá...také niečo dokážu len dobrí jedinci vykonať.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

prosím Vás, nemohli by ste sa vy dvaja ignorovať?????

chviľami pochybujem, či svoje vzájomné odkazy vôbec čítate.

Alebo si skúste zriadiť súkromnú tému, kde budete iba vy dvaja.

Naozaj je unavujúce vidieť stále to isté.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ignorujme ich všetci, aj Ty ich môžeš. Však sa len ventilujú. Na to je to tu.

Tému založila alaya1

"Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ"
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vcera potesila vetešaren v GaPa-de....prve kusky co mi padli do oka kupene...nemozem vahat,ze kupim na druhy dennakukat budem kazdy den....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
prosím Vás, nemohli by ste sa vy dvaja ignorovať?????

chviľami pochybujem, či svoje vzájomné odkazy vôbec čítate.

Alebo si skúste zriadiť súkromnú tému, kde budete iba vy dvaja.

Naozaj je unavujúce vidieť stále to isté.
Nuž asi takto.
Ja rozhodne čítam to, na čo reagujem...a som teda aj v obraze.
Dotyčná "oponentka" rozhodne nečíta, o čom svedčia aj jej reakcie. Nečíta, čo už svojho času aj deklarovala vyjadrením..." nemám čas, nečítam".

Dáška moja...ja Ťa mám vo veľkej úcte, tomu ver...a ešte aj zopár iných. Čo Ty/vy píšete, tak má hlavu a aj pätu.
Takže asi aj inak.
To moje písanie v podstate ani tak nie je určené pre dotyčnú...ona je mi ukradnutá...no je určené aj pre ostatných, aby si utvorili obraz kompletne a nie iba z jednej strany.

Nie som svatý, to ja viem...no som aspoň priamy, otvorený...nie som pokrytec, ani Judáš, nechodím si pravidelne otlkať kolená do chrámu a spovedať sa z hriechov, nepotrebujem.
No nedovolím nikomu (žena, muž, starý, mladý, so/bez vzdelania) bez náležitej reakcie urážať (a za tých XX rokov toho bolo požehnane) ma tými všeliakými titulami...dosť - stačilo !!!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?
Áno...plyn je ľahší ako vzduch. Že ho bolo cítiť, spôsobené prímesou.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zemn%C3%BD_plyn
Prípojka ale nebola prerušená - teda nebol uzatvorený prívod plynu do baráku...a teda plyn tlačilo a tlačilo. Darmo, že spotrebiče neboli v používaní.
Neviem (nepátram), kedy bol panelák postavený...ale predpokladajme, že za socíku. Vtedy sa ťahali v podstate všetky inžinierske siete jedným kanálom/tunelom z betónu.
Robotníci pracovali vonku, plyn neuzatvorený, komínový efekt spôsobil, že plyn šiel cez tie bytové jadrá smerom hore...
Jedna jediná iskra už potom stačila a urvalo schodisko, výťahová strojovňa si podskočila, tlaková vlna povybíjala okná (viď na fotkách, kde boli okná aj na spodných bytoch poškodené).
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch
Otázka je či ten báger poškodil potrubie len na jednom mieste, počas doby medzi pretrhnutím potrubia a uzavretím mohla byť dostatočne dlhá na to aby sa komínovým efektom dostalo dostatočné množstvo plynu a vytvorila sa výbušná koncentrácia v určitom priestore. Zrejme okrem uzavretia mali zabezpečiť odvetranie tých priestorov kde sa plyn zhromaždil a to mali konať plynári. Ale to všetko sú teórie čo by bolo keby
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch
Plyn ide cez hlavné potrubie (väčší priemer) cez prípojku (menší priemer) do baráku.
Robotníci pracovali aj napriek tomu, že prípojka nebola uzatvorená.
Diera tam bola, takže plyn unikal. Že koľko plynu išlo cez potrubie a koľko unikalo, tak to je už iná otázka a na iných odborníkov...ja môžem len laicky uvažovať.

Čo som sa dočítal, tak kotolňa nejak zvlášť neutrpela.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch
Plyn ide cez hlavné potrubie (väčší priemer) cez prípojku (menší priemer) do baráku.
Robotníci pracovali aj napriek tomu, že prípojka nebola uzatvorená.
Diera tam bola, takže plyn unikal. Že koľko plynu išlo cez potrubie a koľko unikalo, tak to je už iná otázka a na iných odborníkov...ja môžem len laicky uvažovať.

Čo som sa dočítal, tak kotolňa nejak zvlášť neutrpela.
teraz to bude len čistá špekulácia - u nás domy, čo majú vlastnú kotoľňu majú tuším vždy komín mimo budovy vyvedený. Z toho, čo som čítala mi príde, ako keby tu bol vedený stupačkami
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
buchač
Dáša_
čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch
Plyn ide cez hlavné potrubie (väčší priemer) cez prípojku (menší priemer) do baráku.
Robotníci pracovali aj napriek tomu, že prípojka nebola uzatvorená.
Diera tam bola, takže plyn unikal. Že koľko plynu išlo cez potrubie a koľko unikalo, tak to je už iná otázka a na iných odborníkov...ja môžem len laicky uvažovať.

Čo som sa dočítal, tak kotolňa nejak zvlášť neutrpela.
teraz to bude len čistá špekulácia - u nás domy, čo majú vlastnú kotoľňu majú tuším vždy komín mimo budovy vyvedený. Z toho, čo som čítala mi príde, ako keby tu bol vedený stupačkami
to že je komín vyvedený mimo je otázka projektu alebo dodatočného projektu. Inak myslím že v komíne mám čidlo(ale nie som si istý) že ak zhasne plyn tak uzatvára prietok cez horáky kotla, to čo sa nachádza mimo odvetrá nie je podstatné. v danom prípade v kotolni nebola výbušná koncentrácia
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nie je technika, však nech sa strany zbavia nákladov na predvolebnú kampaň a kúpia ju
Aký je rešpekt v plnení zákonov. Išiel som stavať stanovisko hasičov aj s prepočtami bolo súčasť stavebného povolenia a tak isto aj súčasť kolaudácie. Ak hasič nahlási pred dvoma rokmi že budova nezodpovedá (asi stavebnému úradu) tak vedúci stavebného úradu už mal byť vo vyšetrovačke a byť obvinený z účasti na zabití. ZA DVA ROKY SA NENAŠLO RIEŠENIE, ale milion sa nájde do rána. To isté ako keby policajt povolil po kontrole autu jazdu bez brzd ktoré by potom havarovalo a spôsobilo by smrť.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?
Ku tlakom v sieti.
"Systémom vysokotlakových plynovodov je zemný plyn distribuovaný do jednotlivých plynofikovaných obcí. V regulačných staniciach dochádza k zníženiu prevádzkového tlaku plynu. Rozvody v obciach môžu byť nízkotlakové (tlak plynu vyhovuje prevádzke plynových spotrebičov bez ďalšej úpravy) alebo strednotlakové (jednotlivé objekty majú vlastné regulátory pre úpravu tlaku plynu na hodnotu potrebnú na prevádzku spotrebičov). Výhodou strednotlakových rozvodov je najmä väčšia kapacita sietí. ..."
https://www.spp-distribucia.sk/o-spo...-k-uzivatelom/
Aj plyn si nájde svoju cestu rovnako ako napr. voda. Každé médium inak.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja by som mala ešte pripomienku k inžinierskym sieťam ako-takým. Určite sa nájdu obdobia, kedy sa pristupovalo po ich výstavbe k zakresľovaniu reálneho stavu sietí šlendriánsky, a skutočný stav prípojok nemusí sedieť so stavom podľa projektu.
Aj v tomto prípade sa uvidí, ako bola dôsledne vykonaná príprava úprav na vonkajšom prívode do budovy.
Keď už zobrali kopáčov na výsluch, tí pracujú na základe pokynov zodpovedných.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Ja by som mala ešte pripomienku k inžinierskym sieťam ako-takým. Určite sa nájdu obdobia, kedy sa pristupovalo po ich výstavbe k zakresľovaniu reálneho stavu sietí šlendriánsky, a skutočný stav prípojok nemusí sedieť so stavom podľa projektu.
Aj v tomto prípade sa uvidí, ako bola dôsledne vykonaná príprava úprav na vonkajšom prívode do budovy.
Keď už zobrali kopáčov na výsluch, tí pracujú na základe pokynov zodpovedných.
U nás je stredotlak, zavolal som plynoinštalatéra spravil mi montáž koncový spotrebič - výstup k plynomeru a regulátoru od regulátora po stredotlaké potrubie(popod chodník) Aby si uľahčil pod chodníkom našiel prepadlinu tam prestrčil rúru keď prišli plynári tak si "trhali vlasy" že čo to za debila robil, tak som im dal jeho číslo takú ostrú debatu som ešte nepočul pohrozili odberom oprávnenia, za pol hodinu nabehol a už kopali podľa normy. Takže keď sa chce tak "še dá".
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď sa zakopne, nikto nevie, čo zachytí. Od potrubia, po bombu až po archeolog. nález.
.
Pred 30 r. sused utrhol regulátor, statočne to hučalo, netuším, čo mohol na ňom robiť, má ho hneď za bránou vedľa chodníka, a zrazu sa to po rokoch stalo len tak?
Mng pracoval vtedy mimo mesta,.... že postačí, ak sa budem zdržiavať za domom. Plynári únik zlikvidovali do 30 min.
Tiež som rada, že varíme na el., vyrástla som na el. sporáku, a pred plynom total rešpekt celý život.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Dáša_
neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?
Áno...plyn je ľahší ako vzduch. Že ho bolo cítiť, spôsobené prímesou.
............................atď.
Dobre vysvetlené! I preto majú šachty mať hore odvetrávanie. Kto ho vie, ako to tam mali.
Možno to mali zablendované (predsa len - tadiaľ im potom klesá chladnejší vzduch...).
U nás - keď vonku fičí vetrisko - počujem, ako stupačkovými šachtami ťahá vzduch - len taký tlmený hukot (ako malý prúdový motor) - odvetrávanie u nás teda funguje.

A barák? I keď niektorí vravia, že by sa MOŽNO ešte dal rekonštruovať - môj názor je - musí ísť dole. A žiaľ, pre tých, ktorým tam ešte niečo použiteľné zostalo, nebudú sa tam pre to vrátiť.

"Vďaka" nezodpovednej firme, robotníkom - budú mať teda "krásne" Vianoce.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

kto už využil túto "super" atrakciu
http://www.cumil.tv/realny-pohlad-na...B7c82-ROHoksBM
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Terezia13
kto už využil túto "super" atrakciu
http://www.cumil.tv/realny-pohlad-na...B7c82-ROHoksBM
Nie, nebol som tam a ani nemám záujem tam ísť. Je ho hnusné ako s homo sapiens správa k animal. Ale to je realita života v tej ktorej krajine, oblasti, obci. Vo vyspelom svete, vyspelých krajinách sa tak správajú ľudia k ľuďom. A teraz, kto, ktorý je z nich človek?
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať