Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
kto už využil túto "super" atrakciu
http://www.cumil.tv/realny-pohlad-na...B7c82-ROHoksBM
Voľne žijúce zvieratká ešte majú možnosť sa človeku vyhnúť.

Vyhnout se lidem. Zvířata začínají žít v noci, není to pro ně ale přirozené

Zdroj: https://www.denik.cz/zvireci-denik/z...tent=box-denik
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

misoft
buchač
Dáša_
neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?
Áno...plyn je ľahší ako vzduch. Že ho bolo cítiť, spôsobené prímesou.
............................atď.
Dobre vysvetlené! I preto majú šachty mať hore odvetrávanie. Kto ho vie, ako to tam mali.
Možno to mali zablendované (predsa len - tadiaľ im potom klesá chladnejší vzduch...).
U nás - keď vonku fičí vetrisko - počujem, ako stupačkovými šachtami ťahá vzduch - len taký tlmený hukot (ako malý prúdový motor) - odvetrávanie u nás teda funguje.

A barák? I keď niektorí vravia, že by sa MOŽNO ešte dal rekonštruovať - môj názor je - musí ísť dole. A žiaľ, pre tých, ktorým tam ešte niečo použiteľné zostalo, nebudú sa tam pre to vrátiť.

"Vďaka" nezodpovednej firme, robotníkom - budú mať teda "krásne" Vianoce.
Konšpirácie, úvahy môžu byť všeliake , rôzne. Kto chce ísť dopredu, mal by sa obzrieť aj dozadu, vidieť prdel, riť, zadok, minulosť.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...hwJ-FMLdBJYVey

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...25REqvRlMWUDWP
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Sito, čo tam zaznelo? Lajdáckosť?
Ja som použila v príspevku šlendriánstvo. A nemala som na mysli túto tragédiu.
Tento panelák, podľa slov jedného z dnešných účastníkov z Prešovskej tragédie, má 40 r.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

korela
Sito, čo tam zaznelo? Lajdáckosť?
Ja som použila v príspevku šlendriánstvo. A nemala som na mysli túto tragédiu.
Tento panelák, podľa slov jedného z dnešných účastníkov z Prešovskej tragédie, má 40 r.
korela, ja som nejak - tak reagoval na Dušana. Nemala si, ale bola realitou. A mala tiež tragické následky.

No niekto rozdrbal, čo sa dalo, čo bolo družstevné, domy byty. Neviem ako sleduješ 182ku?

Ale? Od 1.11.2018. platí táto zmena.

"Pri obstarávaní služieb a tovaru je správca povinný dojednať čo najvýhodnejšie podmienky, aké sa dali dojednať v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.

Správca je povinný riadiť sa rozhodnutím vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o výbere dodávateľa,

ak nejde o zabezpečenie odborných prehliadok a skúšok technického zariadenia,5a) ktoré je správca povinný vykonávať pri správe domu."

Odborné prehliadky sú vyžadované pri výťahoch, elektrických rozvodov v dome k prípojke jednotlivých bytov k spoločnému rozvodu, plynových rozvodov do jednotlivých bytov, vrátane regulátora plynu do domu. bleskozvodov. Odskúšaní technického zariadenia 5a), overení určených meradiel, vodomerov, výmenu PRT, RVN v jednotlivých bytov.

Na tieto veci už zo zákona nepotrebuje správca súhlas vlastníkov bytov. On rozhodne kto uvedené veci vykoná, nie vlastníci bytov v dome, spoluvlastníci domu.

Ale v tom dome mali založené SVB, nezávidím ten stav ich predsedovi. Už sa spomína, že mali svoju kotolňu, ta je tiež ako možná príčina, a či bola, bolo všetko v súlade so zákonmi súvisiacimi so správou bytového domu? No nie je to len 182ka. Je to tragédia! Aké bude z nej poučenie?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Sito, ja som svoj príspevok písala skôr všeobecne. Keby ľudia vedeli, možno by mali obavy chodiť aj po chodníkoch, na pracoviská a pod. Toľko k šlendriánstvu v minulosti.
Ale v stavebníctve veľmi často nielen u nás, ale aj vo svete a za každého možného aj nemožného zriadenia láka zhotoviteľov ušetriť na materiáloch, preto padajú budovy, mosty a stávajú sa iné nešťastia. Okrem nedostatočných geol. prieskumov a pod.
K tomuto konkrétnemu ani nie je možné sa vyjadriť, treba nechať na odborníkov.
Inak ten dom už raz horel, a to tiež hore. Dávnejšie.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ja si tiež rád počkám až na záverečné stanovisko odborníkov. A možno potom, časom budú v noci spomínať šlendriánstvo, nedbalosť, lajdáckosť,atď. Ale, havel už nie je, ani účes, takže hádam niekto ponesie zodpovednosť za tu obrovskú tragédiu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Prečo mu hovoria domovník,keď je predseda spoločenstva.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ten reportér pamätá roky pred rokom 1989. Alebo je odborník na 182ku? No, to teraz nie je podstatné, že?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
Prečo mu hovoria domovník,keď je predseda spoločenstva.
Asi preto, že je zástupca vlastníkov bytov...

P.S.:
Kedy sa už slovač naučí rozlišovať tieto pojmy ???
Vysvetlenie napríklad tu.
https://svb.sk/podstata-ulohy-zastup...stnikov-bytov/

1.
Domovník bolo voľakedy platená funkcia, bol zamestnanec Bytového podniku.
Domovník mal teda nárok na dovolenku, prémie...etc.
Domovník upratoval, mal kľúče od spoločných priestorov...atď.

2.
ZVB je funkcia volená, dotyčná osoba túto funkciu vykonáva dobrovoľne.
ZVB berie za svoju činnosť iba odmenu.
Naposledy upravil buchač : 08.12.19 at 21:51
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
kopretinka
Prečo mu hovoria domovník,keď je predseda spoločenstva.
Asi preto, že je zástupca vlastníkov bytov...

P.S.:
Kedy sa už slovač naučí rozlišovať tieto pojmy ???
Vysvetlenie napríklad tu.
https://svb.sk/podstata-ulohy-zastup...stnikov-bytov/

1.
Domovník bolo voľakedy platená funkcia, bol zamestnanec Bytového podniku.
Domovník mal teda nárok na dovolenku, prémie...etc.
Domovník upratoval, mal kľúče od spoločných priestorov...atď.

2.
ZVB je funkcia volená, dotyčná osoba túto funkciu vykonáva dobrovoľne.
ZVB berie za svoju činnosť iba odmenu.
Áno, áno, kedy? Asi preto povedal, že bol predsedom SVB, lebo ten bytový dom, panelák pôjde dole, k zemi. No stále to bude ich majetok o ktorý sa musia postarať. SVB je právnická osoba, ktorá rozhoduje o svojom spoločnom majetku, dome. SVB nezastupuje zástupca vlastníkov bytov v dome. SVB riadi štatutár, predseda SVB, jeho kontroluje rada SVB a rozhodujú vlastníci bytov v bytovom dome, v ktorom si založili SVB.

Bytový dom v správe nie je právnická osoba, správca môže byť právnická osoba, a prevažne aj sú správcovia právnické osoby. Zo zákona za dom zodpovedá správca, ale len do výšky peňazí, ktoré im vlastníci bytov v bytovom dome poskytnú na správu a prevádzku domu. Ak nie sú, nemá správca peniaze k dispozícii na správu domu ... ? Kde nič nie je ani čert neberie, že?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sito
Áno, áno, kedy? Asi preto ...
Ty musíš byť jednoznačne železničiar....alebo si bol.
Lebo hentakú výhybku (reakcia na domovníka versus ZVB) jednoducho nevymyslíš....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
sito
Áno, áno, kedy? Asi preto ...
Ty musíš byť jednoznačne železničiar....alebo si bol.
Lebo hentakú výhybku (reakcia na domovníka versus ZVB) jednoducho nevymyslíš....
Ale to som ja nevymyslel, prečítal som si to v tom, čo Ty nečítaš, nechceš, nepotrebuješ.

Ale Ty si si ani riadne neprečítal, čo píše kvetinka.

kopretinka "Prečo mu hovoria domovník,keď je predseda spoločenstva."

Ty si to ani riadne nepočul, či? To kámoška Ti tu vycapila.

https://www.tvnoviny.sk/domace/19842...iny-a-tri-zeny

Tak fakt neviem odkiaľ si zobral, sa dopátral k tomu zástupcovi vlastníkov, keď ho nikto nespomínal, len TY!?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Včera sa majitelia tých bytov rozhodli! Boli dva návrhy - odstránenie 3-4 podlaží a obnova zvyšku, alebo úplná demolácia. Zhodli sa na jednom - barák pôjde DOLE celý.
Žiaľ - s ním pôjdu i všetky ich osobné veci, spomienky, cennosti (možno ak sa nájdu nejaké, vrátili by ich majiteľom), všetok majetok.
Začínajú od nuly! Už nebudú obyvateľmi Mukačevská 7.
Smutné, čo dokáže jedna chyba, jeden nezodpovedný prístup k niečomu, lajdáckosť, ignorácia a arogancia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Včera sa majitelia tých bytov rozhodli! Boli dva návrhy - odstránenie 3-4 podlaží a obnova zvyšku, alebo úplná demolácia. Zhodli sa na jednom - barák pôjde DOLE celý.
Žiaľ - s ním pôjdu i všetky ich osobné veci, spomienky, cennosti (možno ak sa nájdu nejaké, vrátili by ich majiteľom), všetok majetok.
Začínajú od nuly! Už nebudú obyvateľmi Mukačevská 7.
Smutné, čo dokáže jedna chyba, jeden nezodpovedný prístup k niečomu, lajdáckosť, ignorácia a arogancia.
niektorí dôchodcovia (bývajú aj okradnutí) si nechávajú doma pohrebné peniaze, alebo som čítal kdesi že zlodej ukradol v byte nejakých 20 000 eur, ktohovie ako by sa toto riešilo v v bytoch ktoré nie sú evidentne zničené
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Smutné, čo dokáže jedna chyba, jeden nezodpovedný prístup k niečomu, lajdáckosť, ignorácia a arogancia.
Čia chyba...čí prístup...čia ladáckosť, ignorácia a arogancia ???

„Pri stavebných úpravách tohto paneláka boli porušené predpisy a hasiči na to upozorňovali. práve to mohlo spôsobiť aj pád schodiska, cez ktoré sme nemohli ľudí evakuovať. Bola to svojvôľa majiteľov bytového domu,“ ....
https://spravy.pravda.sk/regiony/cla...pred-vybuchom/

Koľko tu už bolo tém na problémy ohľadom bytov ?
Neporiadok na chodbách, neoprávnené zasahovanie do statiky, prerábky bez patričného....atď ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
niektorí dôchodcovia (bývajú aj okradnutí) si nechávajú doma pohrebné peniaze, alebo som čítal kdesi že zlodej ukradol v byte nejakých 20 000 eur, ktohovie ako by sa toto riešilo v v bytoch ktoré nie sú evidentne zničené
Nijako...
Ak by aj tie love mal dotyčný v byte, tak proste smola. Toto predsa rieši poisťovňa, presnejšie zmluva.
Zmluvné podmienky určujú, čo je potrebné dodržať, ak sa v byte nachádza vyššia suma.
Taktiež je to aj pri umeleckých dielach.

...či ?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
misoft
Smutné, čo dokáže jedna chyba, jeden nezodpovedný prístup k niečomu, lajdáckosť, ignorácia a arogancia.
Čia chyba...čí prístup...čia ladáckosť, ignorácia a arogancia ???

„Pri stavebných úpravách tohto paneláka boli porušené predpisy a hasiči na to upozorňovali. práve to mohlo spôsobiť aj pád schodiska, cez ktoré sme nemohli ľudí evakuovať. Bola to svojvôľa majiteľov bytového domu,“ ....
https://spravy.pravda.sk/regiony/cla...pred-vybuchom/

Koľko tu už bolo tém na problémy ohľadom bytov ?
Neporiadok na chodbách, neoprávnené zasahovanie do statiky, prerábky bez patričného....atď ?
ale budú potrestaní tí čo potrubie prerazili, po vojne každý slobodník generál. No mal niektorý robotník povedať že ten chodník nepodvŕta. Myslím si že by letel prv ako tie panely ale z práce. Elektrárenská firma si objednala práce na základe stavebného povolenia mala vyjadrenie všetkých správcov sietí? Potom existuje vizuálne značenie čierno oranžové stlpiky na chodníku kde nemôžu byť stlpiky farebné oranžové značky v pravidelnej vzdialenosti (mám to na chodníku ) Stavebný dozor šiel na pivo. Na poli som kopal odvodňovaciu ryhu zrazu prišiel chlapík bývajúci poblíž a hovorí že si pamätá že tu asi vedie kabel, volám na telekomunikácie odpoveď tam nič nie je, ani nie za hodinu prifrčalo auto z nejakej správy diaľkových spojov že tam majú optický kábel. Alebo vymieňali staré plynové potrubie vysokotlak kto by ho vyberal, položili o pár metrov vedľa druhé. záver:tu je toho v zemi zakopaného, čo je funkčné vie len Pan Boh
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať