Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Koľko nepotrebných vecí majú ľudia v domácnostiach https://globalnevzdelavanie.sk/jedno...nimi-skryva-2/
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Koľko nepotrebných vecí majú ľudia v domácnostiach https://globalnevzdelavanie.sk/jedno...nimi-skryva-2/
Myslela si tým aj manželky alebo manželov?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Materská škola? Čítam viem aj ja.
Mňa na tej záležitosti zaujalo to, že dopustili tento stav a po druhé, že ich likvidáciou sa žiadne zníženie sklen. plynov nebude konať, oni s tým ešte idú obchodovať. Nad týmto postupom sa dá iba zalomiť rukami.
Oni tento stav doteraz riešiť nemuseli.... Austrália je tak rozľahlá, že ten milión a pol tiav nebol problém - až doteraz, keď požiare zasiahli tak veľkú plochu... a ťavičky sa stiahli na pomerne malú plochu.... A čo sa obchodovania týka - byzňis je byzňis - šak i niektorí naši oní takto postupovali.... predávali "teplý" vzduch Japoncom....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Slovtel? To si nepamätám,iba Globtel.

A Slovtel nebola jediná sieť,keď založili slovtel,už existovalEurotel.....bola som vygugliť ten slovtel.
https://finweb.hnonline.sk/ekonomika...ange-slovensko
Naposledy upravil kopretinka : 14.01.20 at 15:19
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Koľko nepotrebných vecí majú ľudia v domácnostiach https://globalnevzdelavanie.sk/jedno...nimi-skryva-2/
Keby sa do ceny započítali recyklačné náklady, tak kto na to má nech pije denne aj 20 takých káv. a ešte keby boli použité kapsule spätne vykuputeľné to by bol bomba kšeft, ale ak chceme zabrániť klimatickým zmenám je podľa mňa jediná cesta spätný výkup použitého tovaru.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

138klosak
korela
pavol54
korela
misoft
buchač
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
...a 10000 ich plánujú odstreliť, pretože - i ťava potrebuje piť - v hľadaní vody ničia nielen majetok ľudí, ale aj prírodu a ostatné zvieratá (a to keď náhodou zdochne, tak i ten zvyšok vody znehodnotí zdochlina ťavy).

Inak - ťavy tam boli dovezené pri výstavbe železnice Adelaide - Alice Springs - Darwin spolu s Afgáncami (tí vedeli tie ťavy ovládať - na ich počesť je vlak The Ghan https://www.flightcentre.com.au/site...?itok=qeXVpyHW - kilometer dlhý)
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/4736...u-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
Inak si neviem predstaviť ten nájazd na poľnohospodárske kultúrne plodiny. Stačilo mi nájazd sŕn a zajacov do parcely s uhorkami a paprikou.
Netreba vysvetľovať, mám skúsenosti z poľa aj ja. Mali sme prenajatý pozemok prakticky v "obore" aj s bažantnicou a králikmi, čo píšeš nám aj ostatným nechali na pokoji, pretože okolo lesík a lúky, ale bažanti ...
To bolo pole
A na záhradky sú štúry.
tie sa dajú eliminovať otravou ako škodlivý hmyz, ale rozsypať otravu na divú zver to by bola iná káva že?
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

138klosak
korela
pavol54
korela
misoft
buchač
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
...a 10000 ich plánujú odstreliť, pretože - i ťava potrebuje piť - v hľadaní vody ničia nielen majetok ľudí, ale aj prírodu a ostatné zvieratá (a to keď náhodou zdochne, tak i ten zvyšok vody znehodnotí zdochlina ťavy).

Inak - ťavy tam boli dovezené pri výstavbe železnice Adelaide - Alice Springs - Darwin spolu s Afgáncami (tí vedeli tie ťavy ovládať - na ich počesť je vlak The Ghan https://www.flightcentre.com.au/site...?itok=qeXVpyHW - kilometer dlhý)
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/4736...u-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
Inak si neviem predstaviť ten nájazd na poľnohospodárske kultúrne plodiny. Stačilo mi nájazd sŕn a zajacov do parcely s uhorkami a paprikou.
Netreba vysvetľovať, mám skúsenosti z poľa aj ja. Mali sme prenajatý pozemok prakticky v "obore" aj s bažantnicou a králikmi, čo píšeš nám aj ostatným nechali na pokoji, pretože okolo lesík a lúky, ale bažanti ...
To bolo pole
A na záhradky sú štúry.
Vítaj. Aj tebe dobre jebe, ako vidím. Ťavu som zatiaľ nejedol, je to preto pre mňa zaujímavé. Pošli ďalší info potom.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pavol54
bjuty smis
a hlavne UFO....len nie smeraci...
Takže pre tých komplikovanejších Ako som písal že tak sa potvrdilo v dnešnej pravde aj UVO má podiel na tom ako bolo vyrobené mýto a Hlivák hovorí že UVO metodicky pomôže aby nový výber prebehol správne. Pretože k prvému nikto nepodal námietky tak predošlé vedenie nekonalo
takže potvrdilo sa to v tvojej pravde.....uff...
ja už som sa bál že naozaj fico a smeráci rozparcelovali slovensko svojím sponzorom...

dík za vysvetlenie...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Do Prešova dorazil z Českej republiky mohutný demolačný stroj, ktorý bude rozoberať horné podlažia dvanásťposchodového obytného domu poškodeného výbuchom plynu a následným požiarom z minulého týždňa.
Búracie práce majú začať začiatkom budúceho týždňa a potrvajú zhruba štyri dni.
Pomoc v Anglicku vyrobeného (a v Írsku upraveného) stroja, ktorý je v Európe unikátny, pretože jeho rameno dokáže pracovať až vo výške 68 metrov, ponúkla Prešovu firma Cannonier group, ktorý sa na demolácie špecializuje.

Podľa jej konateľa Zbyňka Ortmanna prácu firma vykoná za symbolické jedno euro. "Beriem to ako charitatívnu vec. Pomoc tomu mestu," povedal pre iDNES.cz Ortmann.
Firma však už nedokáže zo svojich zdrojov pokryť náklady na prepravu kolosu a všetky povolenia, ktoré sú na to potrebné. Tie už budú zaúčtované. Suma bude vyššia ako 100 tisíc eur."Doprava je veľmi drahá, pretože je to cez 700 kilometrov a súpravy s demolačným strojom rozobraným na sedem častí budú na Slovensko cestovať dvakrát," dodal Ortmann s tým, že len povolenie na českej strane stojí vyše 100 tisíc korún

.... pozerali ste dnes správy ??
potom, čo im pomohlo česko aj slovensko, to prevzali východňári......((
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

misoft
korela
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/4736...u-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
A vieš ty vôbec, koľko takto divoko žijúcich tiav je v Austrálii? Za tie roky, čo po ukončení prác na tej železnici a vypustení do voľnej prírody sa rozmnožili na počet cez 1,5 milióna kusov!!!! A že si sa s tým nestretla - to preto, lebo viacmenej žijú v centrálnej Austrálii. Sú to zvieratá prispôsobené na takéto podmienky.
Inak - skleníkové plyny tvoria i naše kravičky, čo mliečko dávajú... vedela si to? Všetky prežúvavce ich tvoria!
Keby si každý deň zabil 100 svíň v Austrálii. Príroda pomohla, zabila všetko neužitočné
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
... pozerali ste dnes správy ??
potom, čo im pomohlo česko aj slovensko, to prevzali východňári....
Nie...stačil mi aj šot.
...správne je prešovčania a nie východňári (aj v tomto slove si sa zmýlil).

Tou poznámkou je myslené čo ?
Že mesto bude platiť ?
To akože teraz by mal každý robiť zadarmo ?
Tak to potom poďme aj ďalej...nech sa firmy pustia do stavby novej bytovky (čo si ju obyvatelia v podstate sami zrušili svojim konaním) a to pekne zadarmo.
Šak keď sa dá cigánom (ktorí si podpálil svoje chatrče) postaviť nové domečky, prečo by sa nemalo aj ostatným ?
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
bjuty smis
... pozerali ste dnes správy ??
potom, čo im pomohlo česko aj slovensko, to prevzali východňári....
Nie...stačil mi aj šot.
...správne je prešovčania a nie východňári (aj v tomto slove si sa zmýlil).

Tou poznámkou je myslené čo ?
Že mesto bude platiť ?
To akože teraz by mal každý robiť zadarmo ?
Tak to potom poďme aj ďalej...nech sa firmy pustia do stavby novej bytovky (čo si ju obyvatelia v podstate sami zrušili svojim konaním) a to pekne zadarmo.
Šak keď sa dá cigánom (ktorí si podpálil svoje chatrče) postaviť nové domečky, prečo by sa nemalo aj ostatným ?
Možno tí vodiči robia takmer zadarmo ale koľko stojí 1 km prevádzky sklápača atd. Ved ak tá obsluha stroja demolovala 4 dni + dva dni príprava x 16 hodín = cca 100 hodín ak má plat 100 eur na hodinu no neoželejú tých 10 000 pri tej cene prepravy + rekreácia? No nech to stálo 20000.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...


Po tragédii na prešovskom sídlisku, kde na Mukačevskej ulici výbuch plynu zničil panelový dom, usmrtil osem ľudí a vzal domov desiatkam ďalších jeho obyvateľov, Slovensko zaznamenalo nevídanú vlnu občianskej solidarity: občania zo všetkých kútov republiky posielali finančnú pomoc postihnutým Prešovčanom.

Pridali sa aj mestá a obce, miliónom eur prispela vláda SR. Solidaritu vyjadrila i česká firma Cannoneer group, s.r.o., ktorú mesto Prešov požiadalo o zbúranie zničenej bytovky – práce vykonala za symbolické jedno euro a od mesta si vyúčtovala iba sumu za prepravu búracieho stroja na Slovensko.

O to viac prekvapila informácia, ktorú na sociálnej sieti zverejnil bývalý primátor Prešova Pavel Hagyari, podľa ktorej si mesto na čele s primátorkou Andreou Turčanovou z KDH objednalo u slovenskej firmy Matijka, s.r.o. demolačné práce a odvoz sutín z vybuchnutej bytovky za 1.100.000 eur. Podľa exprimátora je to značne predražená suma.

„Medzi slzami sa dobre kradne?“ pýta sa Hagyari a pokračuje: „Z peňazí určených pre obete nešťastia bloku na Mukačevskej (milión z rezervy predsedu vlády) ide 1.100.000 firme, ktorá nemá oprávnenie nakladať s nebezpečnými odpadmi, ktorá má iba ľahkú nákladnú dopravu, nemá skúsenosti a bude voziť sutinu do vzdialenosti 50 kilometrov? Boli ponuky za 400-tisíc, no asi bez provízie,“ napísal v statuse Hagyari. Hagyari tiež tvrdí, že výber sa udial bez verejnej súťaže a mesto odmietlo aj ponuku od armády.

Hagyari tiež upozornil, že objednávka bola podpísaná 16. 12., keď ešte nebolo jasné či sa bude búrať či opravovať. “Tu cítiť nie plyn, ale buď hrubé porušenie zákona o verejnom obstarávaní alebo úmysel parazitovať na cudzom nešťastí,” uviedol bývalý primátor.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...


Po tragédii na prešovskom sídlisku, kde na Mukačevskej ulici výbuch plynu zničil panelový dom, usmrtil osem ľudí a vzal domov desiatkam ďalších jeho obyvateľov, Slovensko zaznamenalo nevídanú vlnu občianskej solidarity: občania zo všetkých kútov republiky posielali finančnú pomoc postihnutým Prešovčanom.

Pridali sa aj mestá a obce, miliónom eur prispela vláda SR. Solidaritu vyjadrila i česká firma Cannoneer group, s.r.o., ktorú mesto Prešov požiadalo o zbúranie zničenej bytovky – práce vykonala za symbolické jedno euro a od mesta si vyúčtovala iba sumu za prepravu búracieho stroja na Slovensko.

O to viac prekvapila informácia, ktorú na sociálnej sieti zverejnil bývalý primátor Prešova Pavel Hagyari, podľa ktorej si mesto na čele s primátorkou Andreou Turčanovou z KDH objednalo u slovenskej firmy Matijka, s.r.o. demolačné práce a odvoz sutín z vybuchnutej bytovky za 1.100.000 eur. Podľa exprimátora je to značne predražená suma.

„Medzi slzami sa dobre kradne?“ pýta sa Hagyari a pokračuje: „Z peňazí určených pre obete nešťastia bloku na Mukačevskej (milión z rezervy predsedu vlády) ide 1.100.000 firme, ktorá nemá oprávnenie nakladať s nebezpečnými odpadmi, ktorá má iba ľahkú nákladnú dopravu, nemá skúsenosti a bude voziť sutinu do vzdialenosti 50 kilometrov? Boli ponuky za 400-tisíc, no asi bez provízie,“ napísal v statuse Hagyari. Hagyari tiež tvrdí, že výber sa udial bez verejnej súťaže a mesto odmietlo aj ponuku od armády.

Hagyari tiež upozornil, že objednávka bola podpísaná 16. 12., keď ešte nebolo jasné či sa bude búrať či opravovať. “Tu cítiť nie plyn, ale buď hrubé porušenie zákona o verejnom obstarávaní alebo úmysel parazitovať na cudzom nešťastí,” uviedol bývalý primátor.
A Hlina čo hovorí?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...
Haďari vraví pravdu, len keď sa pomýli...veď to je jeden hajzel.
https://demagog.sk/politik/pavel-hagyari/
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?...SID=0&T=f0&R=1
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

opakovanie matka múdrosti
https://eduworld.sk/cd/jaroslava-kon...G7PYxj_L_rbNec
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte toto sa všade píše zle, aj v novinách. Aj tu, proste skoro všade.
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=nie...iezviska&d=un#
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pavol54
bjuty smis
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...

A Hlina čo hovorí?
to čo všetci...
že si jednoduchý chlapec......veľmi jednoduchý ....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
pavol54
bjuty smis
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...

A Hlina čo hovorí?
to čo všetci...
že si jednoduchý chlapec......veľmi jednoduchý ....
ale pre teba aby si pochopil to je KDH - čka a tí kradnú všade a vždy a mali svojho(oni si ho zvolili a z dzurindom) generálneho prokurátora Trnku včera ešte oslavoval meniny doma. ale ty to nepochopíš lebo červené súkno s nápisom smer, daj si podbiť paznechty aby sa ti neprešmykovalo
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Historický prehľad generálnych prokurátorov od roku 1990[7]:

Vojtech Bacho – 28. august 1990 – 9. november 1994
Ľudovít Hudek – 16. november 1994 – 13. december 1994
Michal Vaľo – 31. január 1995 – 31. január 1999
Milan Hanzel – 1. február 1999 – 31. január 2004
Dobroslav Trnka – 1. február 2004 – 2. február 2011
Jaromír Čižnár – 17. júl 2013
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať