Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ale do jamy levovej nemala ísť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Letenka pre X pohlavie... a spýtajú sa: čím vlastne ste? Odpoveď Slimákom
Veď niečo podobné v kázni ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
pavol54
misoft
S tým dilinom = 100% súhlas
A k šmejdom - pretože práve šmejdi sa orientujú na takých, ktorým to v hlave akosi nefunguje - ergo dilinom...
A ja (zatiaľ) nie som až taký dilino... zaplním kontajner na papier.
Minule som počúval večer šmegnerku na slovensku 1 a hovorí "Už to nie je to čo pred rokmi čas letí rýchlejšie a ani v uvažovaní nie som už tak rýchla" je to voľná citácia jej výroku. S týmto šmejdi rátajú, že reakcie na ich ponuky sú pomalšie, čo neznamená že sú dementi, a oni chrlia informácie až ich zblbnú.
Ani zmluvy sa nepodpisujú na počkanie.
Keď sa mi to občas stane, vypočujem si ich a dám si čas na rozmyslenie tak 3 dni, vždy mi zavolajú späť podľa dohody, a až na nový tel. paušál ich vždy odmietnem. :-) Naposledy UPC s ponukou TV.
Oni tam posielajú žužu, nie ňoumu ktorý s nikým nepochodí. Ty si otrkaná ale vieš koľko je ľudí nepovedal by som nie blbých ale "málo v strehu" Napr Taká Lívia Garcelová keď som ju videl v tej Levoči, mňa by presvedčila
Ako sa to vezme, asi pred 10 r. ma na schodoch v tržnici na Trnavskom zastavila jedna z praktizujúcich a natlačila mi do tašky 3 "parfumy", aj som ich zaplatila, doma vyhodila, ľudia sa zo zástavky pozerali, volila som menšie zlo uvedomujúc si jej schopnosti, nestálo by to zato. Aj sa mi niektorí na zastávke potom prihovorili. Všetko sa kúpiť nedá. A peniaze boli aj budú.
Vtedy som ešte nevedela, že ide o inkriminované miesto známejšie ako Dóm.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nandrolon
bettylou
Toto video vyvracia poveru, že mačka si líha na miesta so zlými geopatogénnymi vplyvmi a pes na miesta s dobrými. Vyzerá to tak, že aj psovi aj mačke ide o pohodlný a mäkký pelech a dáke zóny sú im ukradnuté.

https://www.facebook.com/thepetsstor...34708997273910
Nemáš to popletené, veď kedysi sa hovorilo, že tam, kde si ľahne mačka máš dať posteľ. A ty píšeš opačne, že práve si líha na miesta so ZLÝMI geopatogénnymi vplyvmi...
Samozrejme musela to byť holá miestnosť bez nábytku, aby to bolo objektívne...
Sám si popletený.
Tu máš poveru: https://www.prespanok.sk/clanky/spal...re-regeneraciu


Aj tak si aj mačka aj pes ľahne do závetria a sere na dajaké zóny
Naposledy upravil bettylou : 29.01.20 at 22:28
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Mária27
pavol54

Inak tvoje informácie o sirotskom nie sú celkom presné, pretože zamestnankynine deti nedostali ani euro. dôvod nemal dosť odpracovaných rokov. zameškané výživné tiež nebolo z čoho a keby bolo a ani právny titul - neukončený súd.
Tam nastupuje metóda a la osada. Ale vidíš, skôr treba zobrať nezásluhové príplatky babkám vdovám ako tým deťom.
Mňa sa to týkať s veľkou pravdepodobnosťou nebude, lebo mng pochádza z dlhokoreňovej zeleniny, ale ja by som to tým babkám ponechala.
Môj názor stále rovnaký, v rodinách alkoholizmus (dnes sa to údajne vyrovnalo muži ženy 1 :1), fajčenie, týranie ekonomické, psychické, fyzické, sexuálne ..., rôzne iné závislosti, nevery, ženy starostlivosť o všetko, muži si väčšinou nájdu vždy niečo na odreagovanie.
Až na výnimky.
Ženy mali celý život nižšie platy, potom sú dnes deti rozutekané po svete, a mnohé vo svojej existencii ostávajú samé, čo vyvoláva zvýšené výdavky. Deti majú čo robiť sami so sebou.
Nakoniec tie peniaze nejakým spôsobom aj tak skončia u mladých.
.
Treba hľadať zdroje pre zvýšenie dôchodkov a uspokojenie takých požiadaviek ako sú tvoje niekde inde, je toho dosť, ako všetci vidíme, neobchádzajúc zakladanie účtov v daňových rajoch. Ešte počas strednej školy niektorí spolužiaci mojich detí tak rozmýšľali. A to je už dosť dávno.
Zdroje na zvýšenie dôchodkov sú, len produktovody smerujú mimo územia Slovenska tak aby sa tam zvýšili dôchodky (niektorým viac iným menej, ale stále je to bližšia košeľa nemecká francúzska či talianska , ako kabát slovenský). Priebežný systém: nízke platy = nízke dôchodky
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Podnikanie na Slovensku.

Dnes som bol v Kaufáči...bola v ponuke jedna vec, ktorá sa vyskytuje málokedy v špeci obchodoch a je ešte aj oveľa drahšia.
Na jednom stojane bolo poukladané Toffifee...akcia 4+1 = 5,49€. Som zdúpnel, keď som videl jedného maníka, čo si ukladal a ukladal a ukladal celé kartóniky do vozíka.
Jednoznačne skončia niekde na dedine...a s fasa prirážkou na cenovke.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja už dávno tvrdím, že by som tie ultra nízke ceny zakázal.
Vykúpia to 2-3 nejakí krčmári/obchodníci a bežný občan nemá nič, akurát sa zbytočne preženie a ešte sa naserie.
Keď vidím nejakú ultra vysokú zľavu /reálnu, lebo ceny poznám/, tak už sa ani neunúvam ísť do obchodu, lebo viem, že to bude vykúpené kľudne iba pár osobami.
Ďalšia vec sú odrby, že v predajni mali 2-3 ks, ktoré si aj tak rozdelil personál, ale do letáku to dajú ako najväčší trhák na prvú stranu. Tam by mala byť tiež nejaká hranica počtu kusov...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Podnikanie na Slovensku.

Dnes som bol v Kaufáči...bola v ponuke jedna vec, ktorá sa vyskytuje málokedy v špeci obchodoch a je ešte aj oveľa drahšia.
Na jednom stojane bolo poukladané Toffifee...akcia 4+1 = 5,49€. Som zdúpnel, keď som videl jedného maníka, čo si ukladal a ukladal a ukladal celé kartóniky do vozíka.
Jednoznačne skončia niekde na dedine...a s fasa prirážkou na cenovke.
Toho čo to kúpi na tej dedine
a, to vyjde lacnejšie ako keby si to mal ísť kúpiť do mesta
b. nemožno podnikateľovi zakázať maržu,
c. nech kaufáč otvorí na tej dedine predajňu
d Aký zákon porušil ten obchodník čo má predajňu na dedine
Vôbec sa nezastávam obchodníka
Predával som štátne hmotné rezervy
bôčiková nátierka v obchode cca 9 Sk
bôčiková nátierka šhr minimálny odber cca 30000 (5 paliet) doba do skončenia záruky 14 dní cca 1 Sk
Predajná cena po celom Slovensku 5 Sk
Ćo myslíš koľko závistlivcov ma prásklo za nízku predajnú cenu? A to by ich je...lo keby vedeli za čo sa nakúpili. Tak veľmi to chceli policajti vedieť
Poznámka: stačilo si prečítať verejnú ponuku(bez ceny ) vo všetkých vtedajších denníkoch
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Ja už dávno tvrdím, že by som tie ultra nízke ceny zakázal.
Vykúpia to 2-3 nejakí krčmári/obchodníci a bežný občan nemá nič, akurát sa zbytočne preženie a ešte sa naserie.
Keď vidím nejakú ultra vysokú zľavu /reálnu, lebo ceny poznám/, tak už sa ani neunúvam ísť do obchodu, lebo viem, že to bude vykúpené kľudne iba pár osobami.
Ďalšia vec sú odrby, že v predajni mali 2-3 ks, ktoré si aj tak rozdelil personál, ale do letáku to dajú ako najväčší trhák na prvú stranu. Tam by mala byť tiež nejaká hranica počtu kusov...
Nech to limitujú
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Toho čo to kúpi na tej dedine
a, to vyjde lacnejšie ako keby si to mal ísť kúpiť do mesta
b. nemožno podnikateľovi zakázať maržu,
c. nech kaufáč otvorí na tej dedine predajňu
d Aký zákon porušil ten obchodník čo má predajňu na dedine
Vôbec sa nezastávam obchodníka
a. trt makový....vidím tie ceny v meste a na dedine
b. nik nevraví o zákaze marže...ja vravím o hajzlovi, čo pomaly vykúpi celý iný obchod a následne tovar predáva vo svojom obchode s prirážkou.
Podnikateľ má kupovať vo veľkoskladoch a nie v obchodoch.
c. nie zákon...ale morálka išla do prdele

Hmotné rezervy do toho nemontuj...to je úplne iný level.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
Toho čo to kúpi na tej dedine
a, to vyjde lacnejšie ako keby si to mal ísť kúpiť do mesta
b. nemožno podnikateľovi zakázať maržu,
c. nech kaufáč otvorí na tej dedine predajňu
d Aký zákon porušil ten obchodník čo má predajňu na dedine
Vôbec sa nezastávam obchodníka
a. trt makový....vidím tie ceny v meste a na dedine
b. nik nevraví o zákaze marže...ja vravím o hajzlovi, čo pomaly vykúpi celý iný obchod a následne tovar predáva vo svojom obchode s prirážkou.
Podnikateľ má kupovať vo veľkoskladoch a nie v obchodoch.
c. nie zákon...ale morálka išla do prdele

Hmotné rezervy do toho nemontuj...to je úplne iný level.
No tak aby nám bolo jasné
Keď som bol pred tými zhruba 20 rokmi tak rozbehnutý tak som chcel kúpiť niečo u výrobcu. Jeho cenová ponuka bola vyššia ako z práve sa rozbiehajúcej zahraničnej siete. Na dopyt prečo, Odpoveď Veľký hráč ktorý od nás nakupuje významnú časť produkcie si vyjednal riaditeľské ceny. Ale niektorý zákazník chce doniesť pod nos za ceny aké má ten reťazec.
A to ešte nepíšem že častokrát to býva tak že rozdiel medzi obvyklou cenou a zľavovou cenou v sieti spravidla zaplatí výrobca cez dodávateľov
Inak ja v Jednote kupujem napolitánky za 0,45 ak nie sú v akcii za 0,37, a v anglickej sieti ich majú trvale za 0,31
Ale ak tie svine vedia predávať v rámcii akcie cca 60% prečo to tak nepredávajú celý rok,? Lebo si výrazne zdvihnú maržu z ktorej zisk tečie cez peňazovod do zahraničia aby mali ich dôchodcovia dobré dôchodky na to aby celú zimu prebývali v Španielsku. A vy sa tu žerte Slovač. Takže kto má morálku v prdeli? Upozorňujem že nemám žiadny maloobchod, ale dosť dlho chodím v topánkach slovenského podnikateľa a spotrebiteľa.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Celkom potešil článok
https://www.startitup.sk/sef-eventov...li-slovensku/?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
No tak aby nám bolo jasné
Keď som bol pred tými zhruba 20 rokmi tak rozbehnutý tak som chcel kúpiť niečo u výrobcu. Jeho cenová ponuka bola vyššia ako z práve sa rozbiehajúcej zahraničnej siete. Na dopyt prečo, Odpoveď Veľký hráč ktorý od nás nakupuje významnú časť produkcie si vyjednal riaditeľské ceny. Ale niektorý zákazník chce doniesť pod nos za ceny aké má ten reťazec.
Takže ešte raz a prípadne aj inak.
Že si vzal osobne, to je tvoj problém a nie môj.

Reťazce ? Mne nemusíš vysvetľovať, čo sa tam dialo a prípadne aj deje. Mal som doma informácie z prvej ruky.
Tie riaditeľské ceny ? Keby jedinec vedel, že čo sa pri podpisovaní zmlúv deje, tak by ho vystrelo.

Ja ale vravím o malých o obchodíkoch, o ich majiteľoch..na tie ich praktiky.
Ako som spomenul, vidím tie rozdiely medzi mestom a dedinou. Doplácajú na to obyvatelia dedín, nakoľko sa im neoplatí (nemajú možnosť) ísť do mesta na nákup. Takže chcú alebo nie, musia nakupovať v dedinke.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

buchač
pavol54
No tak aby nám bolo jasné
Keď som bol pred tými zhruba 20 rokmi tak rozbehnutý tak som chcel kúpiť niečo u výrobcu. Jeho cenová ponuka bola vyššia ako z práve sa rozbiehajúcej zahraničnej siete. Na dopyt prečo, Odpoveď Veľký hráč ktorý od nás nakupuje významnú časť produkcie si vyjednal riaditeľské ceny. Ale niektorý zákazník chce doniesť pod nos za ceny aké má ten reťazec.
Takže ešte raz a prípadne aj inak.
Že si vzal osobne, to je tvoj problém a nie môj.

Reťazce ? Mne nemusíš vysvetľovať, čo sa tam dialo a prípadne aj deje. Mal som doma informácie z prvej ruky.
Tie riaditeľské ceny ? Keby jedinec vedel, že čo sa pri podpisovaní zmlúv deje, tak by ho vystrelo.

Ja ale vravím o malých o obchodíkoch, o ich majiteľoch..na tie ich praktiky.
Ako som spomenul, vidím tie rozdiely medzi mestom a dedinou. Doplácajú na to obyvatelia dedín, nakoľko sa im neoplatí (nemajú možnosť) ísť do mesta na nákup. Takže chcú alebo nie, musia nakupovať v dedinke.
túto informáciu vysvetli, ja neviem
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
buchač
pavol54
No tak aby nám bolo jasné
Keď som bol pred tými zhruba 20 rokmi tak rozbehnutý tak som chcel kúpiť niečo u výrobcu. Jeho cenová ponuka bola vyššia ako z práve sa rozbiehajúcej zahraničnej siete. Na dopyt prečo, Odpoveď Veľký hráč ktorý od nás nakupuje významnú časť produkcie si vyjednal riaditeľské ceny. Ale niektorý zákazník chce doniesť pod nos za ceny aké má ten reťazec.
Takže ešte raz a prípadne aj inak.
Že si vzal osobne, to je tvoj problém a nie môj.

Reťazce ? Mne nemusíš vysvetľovať, čo sa tam dialo a prípadne aj deje. Mal som doma informácie z prvej ruky.
Tie riaditeľské ceny ? Keby jedinec vedel, že čo sa pri podpisovaní zmlúv deje, tak by ho vystrelo.

Ja ale vravím o malých o obchodíkoch, o ich majiteľoch..na tie ich praktiky.
Ako som spomenul, vidím tie rozdiely medzi mestom a dedinou. Doplácajú na to obyvatelia dedín, nakoľko sa im neoplatí (nemajú možnosť) ísť do mesta na nákup. Takže chcú alebo nie, musia nakupovať v dedinke.
túto informáciu vysvetli, ja neviem
Otom niečo viem ale ešte z čias ked bola Sk Záujemcovia o dodávky predložili ponuky zeleniny a pri tom dostali obálku v ktorej bol list zo 000 000 a kto dal aké číslo pred tie nuly bolo rozhodujúce pre vyhodnotenie súťaže. Ešte že naša sieť sa chová normálne
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
Tie riaditeľské ceny ? Keby jedinec vedel, že čo sa pri podpisovaní zmlúv deje, tak by ho vystrelo.

túto informáciu vysvetli, ja neviem
Jáááj Miluš...ale šak nemôžeš všetko vedieť...a šak ani nemusíš. Kvôli vlastným nervičkám...
Niečo naznačil Pali...v podstate to aj tak bolo.
Hento ale nerobia šéfovia smiešnych lokálnych centier, hento sa robilo/robí na najvyšších pozíciách.
Obálky, dovolenky, výhody...fiktívne výhry v akciových súťažiach...a čo ja viem, čo ešte.

Niečo sa robilo aj v tých lokálnych centrách, ale to sú drobné oproti tým akciám hore.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Podnikanie na Slovensku.

Dnes som bol v Kaufáči...bola v ponuke jedna vec, ktorá sa vyskytuje málokedy v špeci obchodoch a je ešte aj oveľa drahšia.
Na jednom stojane bolo poukladané Toffifee...akcia 4+1 = 5,49€. Som zdúpnel, keď som videl jedného maníka, čo si ukladal a ukladal a ukladal celé kartóniky do vozíka.
Jednoznačne skončia niekde na dedine...a s fasa prirážkou na cenovke.
I ja som dávnejšie písal, že ako pracujú dedinské obchody.... keď na cukor, múku... boli v hypermarketoch akcie a niektorí nakladali po 50-100 kusoch celých balení (10kg) - a vtedy sa na mňa zniesol roj sršňov, že vraj to sa NEDÁ, že to nie je možné...

A budem tvrdiť - je to možné... pretože to nebude predávať ce eKasu, arobí na tom dvojnásobok, ani DPH nebude odvádzať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
buchač
Podnikanie na Slovensku.

Dnes som bol v Kaufáči...bola v ponuke jedna vec, ktorá sa vyskytuje málokedy v špeci obchodoch a je ešte aj oveľa drahšia.
Na jednom stojane bolo poukladané Toffifee...akcia 4+1 = 5,49€. Som zdúpnel, keď som videl jedného maníka, čo si ukladal a ukladal a ukladal celé kartóniky do vozíka.
Jednoznačne skončia niekde na dedine...a s fasa prirážkou na cenovke.
I ja som dávnejšie písal, že ako pracujú dedinské obchody.... keď na cukor, múku... boli v hypermarketoch akcie a niektorí nakladali po 50-100 kusoch celých balení (10kg) - a vtedy sa na mňa zniesol roj sršňov, že vraj to sa NEDÁ, že to nie je možné...

A budem tvrdiť - je to možné... pretože to nebude predávať ce eKasu, arobí na tom dvojnásobok, ani DPH nebude odvádzať.
No a čo ja som tiež kupoval v obchode za rohom 300 kg cukru, dokonca ani vo vozíku nebol len sme ho blokovali na pokladni, to nie je trestné. no nekúp ho, keď je lacnejší ako bežná cena u výrobcu. a nechýbal do skončenia akcie. Viac by som sa zaujímal o to ako putovali kamióny cukru bez dane, papierovo do zahraničia a obratom ich kúpila iná firma a od nej to nakúpila sieť bez mrknutia oka, že by karusel?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pali - nepochopil si (ako skoro vždy). Že si ty kúpiš3 metráky cukru - tvoj problém. Iné to je ak súkromník-obchodník kúpi 3 metráky cukru (kilo po 0,6€, ale u seba ho predá za 1,2€ - teda o 100% drahšie, DPH z toho ani neodvedie, nikde to nemá v evidencii. Toto sú tí kšeftári. Nielenže predražil a ojebabral dedinčanov, ale i štát ojebabral....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Pali - nepochopil si (ako skoro vždy). Že si ty kúpiš3 metráky cukru - tvoj problém. Iné to je ak súkromník-obchodník kúpi 3 metráky cukru (kilo po 0,6€, ale u seba ho predá za 1,2€ - teda o 100% drahšie, DPH z toho ani neodvedie, nikde to nemá v evidencii. Toto sú tí kšeftári. Nielenže predražil a ojebabral dedinčanov, ale i štát ojebabral....
Ty vždy všetko vieš cigáňov vidíš cestovať vlakom zadarmo, obchodníkov bez dokladov predávať, ty asi budeš iný koník, teba pri tej múdrosti škoda ty si nevyužitý analytický a pozorovací talent. Keď nedal doklad ako vieš že po čom predal a videl si ho že nakupoval a ten istý za čo predával? Takto sa šíri závisť a nenávisť. už nikto z prijímateľov info neskúma čo je pravda. A naviac za tie peniaze išiel na mesiac na sejšely, alebo si postavil vilu vedľa počiatka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať