Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
bettylou
pavol54
bettylou
babka - ježibabka
korela
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.
Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
Olej je dobré kúpiť do zásoby aspoň 20 litrov. Nepoužívam a tak som ho po pol roku vyhodil ako nepoužiteľný. masť vydrží aj rok
Hej. Ale otázka bola, čo je celé balenie masti.
500 g teglik
Aha,tak to mi rok určite nevydrží. Zvyknem zasa kúpiť 4-5kg sadla a vytopiť si masť aj škvarky. To zvykne vydržať od jesene do jesene.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
pavol54
bettylou
pavol54
bettylou
babka - ježibabka
korela
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.
Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
Olej je dobré kúpiť do zásoby aspoň 20 litrov. Nepoužívam a tak som ho po pol roku vyhodil ako nepoužiteľný. masť vydrží aj rok
Hej. Ale otázka bola, čo je celé balenie masti.
500 g teglik
Aha,tak to mi rok určite nevydrží. Zvyknem zasa kúpiť 4-5kg sadla a vytopiť si masť aj škvarky. To zvykne vydržať od jesene do jesene.
Veď práve, že téglik, to ani pre jedného. :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

veronikasad
Katy a R
buchač
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
Dať tip topkám, to by možno pomohlo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Katy a R
buchač
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
Poviem za seba ?

Cinknem obvoďákovi alebo dia...po pár úvodných vetách nanesiem svoju požiadavku.
Následne zbehnem do lekárne, objednám (zvyčajne nedržia všetky medecíny) a do pár hodín si môžem lieky vyzdvihnúť.
Dokonca ma (a určite nie iba mňa, čo potrebujeme len recept) vyslovene žiadali, nech nechodím do ordinácie.
...a ani nevravím o tej úspore času a kilometrov, ktoré by som absolvoval v aute...jeden deň v prdely.

Ak lekárka tvrdí, že by porušila zákon, tak ho v podstate porušuje skôr ona sama.
https://www.google.com/search?client...w=1366&bih=626
Dalo by sa uvažovať, že lekárke ide možno o niečo iné...možno o body (love) z poisťovne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
veronikasad
Katy a R
buchač
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
Poviem za seba ?

Cinknem obvoďákovi alebo dia...po pár úvodných vetách nanesiem svoju požiadavku.
Následne zbehnem do lekárne, objednám (zvyčajne nedržia všetky medecíny) a do pár hodín si môžem lieky vyzdvihnúť.
Dokonca ma (a určite nie iba mňa, čo potrebujeme len recept) vyslovene žiadali, nech nechodím do ordinácie.
...a ani nevravím o tej úspore času a kilometrov, ktoré by som absolvoval v aute...jeden deň v prdely.

Ak lekárka tvrdí, že by porušila zákon, tak ho v podstate porušuje skôr ona sama.
https://www.google.com/search?client...w=1366&bih=626
Dalo by sa uvažovať, že lekárke ide možno o niečo iné...možno o body (love) z poisťovne.
Naozaj neviem o čo jej ide, keby bola dôsledná, že napr. pri predpise liekov na tlak ten tlak aspoň zmeria, alebo pozrie do správy internistky - budiš, ale ani jedno ani druhé nerobí ... Povedala som jej, že sa idem sťažovať, tak som zvedavá akú odpoveď dostanem z Dôvery...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad
Katy a R
buchač
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
u nás nie je problém, žeby nevypísala - stačilo zavolať (samozrejme ak je kód a všetko čo k tomu treba) . Veď kebyže nevyzdvihnem - recept stratí platnosť - príde mi aj správa z Epobočky, že kedy presne.
tento týždeň že vraj nejaký problém, musela som osobne nabehnúť k lekárke - niečo hovorila, že majú toho veľa a či systém nestíha, alebo padá ..? mám obavy, že keď všetci dodržia usmernenie min. zdravotníctva ... tak možno aj e-recepty "padnú" a celkom verím tej kočke, že sa na tú infolinku nedá dovolať !
Naposledy upravil Katy a R : 10.03.20 at 22:17
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katy a R
veronikasad
Katy a R
buchač
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
u nás nie je problém, žeby nevypísala - stačilo zavolať (samozrejme ak je kód a všetko čo k tomu treba) . Veď kebyže nevyzdvihnem - recept stratí platnosť - príde mi aj správa z Epobočky, že kedy presne.
tento týždeň že vraj nejaký problém - niečo hovorila, že majú toho veľa a či systém nestíha, alebo padá ..? mám obavy, že keď všetci dodržia usmernenie min. zdravotníctva ... tak možno aj e-recepty "padnú" a celkom verím tej kočke, že sa na tú infolinku nedá dovolať !
S eReceptom som zatial v žiadnej lekárni problém nemala, mávam ich viac, aj na bezlepkové potraviny. Vždy nosím so sebou kompletný písomný zoznam s kodom, u liekov si pred predpisom kontrolujem cenu balenia, niekedy je výhodné malé, inokedy veľké ...
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

bettylou
babka - ježibabka
korela
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.
Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
V družstve 5 l kýblik perfektnej škvarenej voňavučkej na omascený chlieb . A keď už sú cíbiky to je papa. Zalizuje sa aj mládež a olej 2 l fľaša a doma si prelievam do menšej.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
tento týždeň že vraj nejaký problém, musela som osobne nabehnúť k lekárke - niečo hovorila, že majú toho veľa a či systém nestíha, alebo padá ..? mám obavy, že keď všetci dodržia usmernenie min. zdravotníctva ... tak možno aj e-recepty "padnú" a celkom verím tej kočke, že sa na tú infolinku nedá dovolať !
Nik netvrdí, že sa nejaký problém nevyskytne...veď pokiaľ dali celý ten systém dokopy, tak prešlo dosť času.
Usmernenie je jedna vec a dodržiavanie do bodky je už iná kapitola...tomu sa zvykne vravieť aj alibizmus.

Zasa tá mladá ?
Ale šak nik netvrdí, že sa nedovolala...predsa nie je sama a k dispo sú (pokiaľ som zaregistroval) dve alebo tri čísla. Či sú v prevádzke 24 hodín, tak to je už iná otázka.
Ale keď ju už toľko spomínaš, nuž zacitujem.

" Predtým, než som vycestovala z Talianska na Slovensko, nakoľko sa z mesta, kde som bola, stalo takmer mesto duchov, som šla k obvodnej doktorke v Taliansku. Mala som bežné príznaky chrípky, zvýšená teplota, únava. Vravím si, že predsa len sa pôjdem dať skontrolovať, človek nikdy nevie.
Po tom, ako ju prezrela lekárka, si poležala tri dni doma, neskôr sa jej mala ozvať, či sa stav zhoršil. Ak by sa tak stalo, prišla by priamo k nej domov a vyšetrila ju tak, aby nemusela ísť medzi ľudí.
Telefonické spojenie s doktorkou podľa Diany vôbec nebolo problematické. Študentka už nemala teploty ani nebola unavená, no keďže plánovala cestu domov, lekárka ju chcela opätovne skontrolovať. Do ordinácie ju vzala napriek tomu, že bolo po 20. hodine. "

Neviem, či na Slovensku existuje lekár, ktorý ordinuje po 20 hodine (pohotovosť nepočítam)...jedine, ak by mal ordináciu vo svojom dome.
Koľko zaplatila za vyšetrenie a koľko za hospitalizáciu ?
-----------------------------------
" Po návrate do domoviny najprv Diana spozorovala, že na letisku v Bratislave nemali dostatok dotazníkov v angličtine. "

To mladá nevie po slovensky ? Letáky na letisku sú skôr pre cestujúcich, ktorí sa vracajú zo zahraničia.
P.S.:
...rozdávajú nejaké letáky v Taliansku ?
Sú písané v akom jazyku ?
------------------------------------
"A tak sedím doma. Možno s vírusom, možno nie. Vie mi ale niekto povedať, ako ku 8.3.2020, po tejto krízovej situácii, mohli na Slovensku spraviť iba 496 vzoriek na vírus? Samozrejme, že je ľahšie povedať, že v Taliansku je nakazených viac, ak tu nie sme ochotní robiť testy... v Taliansku ich však za prvé tri dni spravili 20 000," dodala študentka. "

...a ja dodám len to, že aj napriek tomu množstvu testov je v Taliansku najviac nakazených a aj najviac úmrtí.
---------------------------------------
" Študentka už nemala teploty ani nebola unavená, no keďže plánovala cestu domov,....
oznámila, odkiaľ prišla a aké má zdravotné problémy. Tie mala síce už týždeň pred odchodom domov, no vírus sa u nej podľa slov Diany nepreukázal ani po vyšetrení. "

Základná otázka znie...prečo neostala v tom Taliansku a prípadne (ak by chytila COVID) sa následne neliečila tam, keď je v Taliansku taká vysoká úroveň ?
Žeby prišla domov kvôli tejto úrovni ?????
https://www.aazdravi.cz/koronavirus-...e-jeste-horsi/
...a keď je až taká múdra, tak by mohla aj vedieť, že inkubačná doba vírusu je 14 dní.
----------------------------------------

Čo na to povedať ?
Mladá si užila svojich päť minút slávy a drbnuté Tupky mali aspoň o čom - o tejto " mimoriadnej udalosti " písať.
1 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bjuty smis
prehráte volby a ešte by ste chceli diktovať, koho si tam dajú )

toto komentujte

17:59

Nominanti SNS na obrane na poslednú chvíľu objednali protitankové rakety z Izraela za 14 miliónov, ktoré nová garnitúra bude musieť pravdepodobne dokupovať. Informovali o tom až po otázkach novinárov.
SNS sú a vždy boli najväčší machri na premiestnovanie majetkov do vlastných vreciek.Bez pochyby.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nemala by problém vyšetriť ju doma??? No to by som teda ja mala,stačí že som vystavená nákaze v ambulancii,ešte si ju zavlečiem domov do rodiny?Zatiaľ mi nešibe.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

https://domov.sme.sk/c/22355354/kocn...ka-online.html


Cakalo sa na volby
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stáli im tie prachy za toto?Banda jedna.Som zvedavá či sa odvážia na Trnku.A Počiatka.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Už ostáva len veriť, že to neskončí tak, ako s Dobrošom. Ešte by sa isto našli aj ďalší im podobní skorumpovaní hajzlíci.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
https://www.topky.sk/cl/10/1868025/O...le-nie-su-isti
Koho by toto nepotešilo. Z diskusie na topkách. Nekontroloval som to, ale približne by to sedelo. Hurá do ďalších volieb.

KTO BY NEVTIPKOVAL , ak by TVOJA strana mala za voľby od národa :
OĽaNO = 20.700 000 €
Smer = 15.300 000 €
Sme rodina = 7.200 000 €
ĽSNS = 7.050 000 €
SAS = 5.500 000 €
Za ľudí = 5.050 000 €
PS SPOLU = 4.300 000 €
KDH = 2.850 000 €
MKS = 2.400 000 €
SNS = 1.950 000 €
Dobá voľba = 1.880 000 €

???

DOBRE BUDE?
KOMU?

POLITICI VÁM ĎAKUJÚ VOLIČI
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
u nás ani arabi nie sú, ale môže to byť v holandsku či v belgicku tam majú žlté
Je to celkom možné..... ja som videl holandskú značku ako je naša - len mala NL v modrom poli a bola biela... Ako to tam majú podelené - to už neriešim.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
u nás ani arabi nie sú, ale môže to byť v holandsku či v belgicku tam majú žlté
Je to celkom možné..... ja som videl holandskú značku ako je naša - len mala NL v modrom poli a bola biela... Ako to tam majú podelené - to už neriešim.
U ná je firma čo jazdí na holandských značkách, o belgicku som nie istý
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No u nás často vidím GB, UA RU, D, PL, H, CZ (dokonca i tie staré!), RO, BG, sem tam E, I, FR, NL..a zatiaľ všetky boli biele. Takže nevyvrátim, ani nepotvrdim...
Ale mohol to byť aj Izrael (ale pochybujem).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
No u nás často vidím GB, UA RU, D, PL, H, CZ (dokonca i tie staré!), RO, BG, sem tam E, I, FR, NL..a zatiaľ všetky boli biele. Takže nevyvrátim, ani nepotvrdim...
Ale mohol to byť aj Izrael (ale pochybujem).
www.starststop.sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať