Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

A co by rusil ? Vsak jasne píse :

Teraz už viem, že Fico dobre urobil, že tie 13. dôchodky nedal

Nie je co rušiť....
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Dáša_
bjuty smis
tie 13,dôchodky povedal dnes v tv dosť jasne....najmenej rok dva odklad
a okrem toho ešte ústavný súd
toto celé je sitácia, ked sa fakt budú musieť všetci uskromniť. Vrátne štátu, bánk, zamestnávateľov, zamestnancov, prenajímateľov, dôchodcov, investorov..... Teraz pôjde o to, aby prežili všetci. Doslova. Lebo čo z toho, keď banka prežije, ale potopí všetkých živnostínkov okolo. Čo z toho, že zamestnanec dostane všetko od štátu, zamestnávateľa, keď zamestnávateľ skrachuje a on príde o prácu..... Toto nie je jednoduchá situácia pre nikoho. A dlhé, predlhé roky sme ju v európe nezažili.

Viem si predstaviť aj také úpravy, že žiadna minimálna mzda, ale iné úpravy, hlavne, ked sú ľudia nútene doma.
Čítam práve, že Aerolinie Emirates nechali ľudí doma s tým, že uáklad im znížili o 20 až 50%. Čo je určite lepšia možnosť, ako im dať rovno výpoveď. Aj keď je jasné, že to budú asi iné platy, ako naša minimálka.
Uskromniť napr. takto?
90574573_3348874498473521_5951938925445513216_o.jpg  
90439416_3348874538473517_3369317748252344320_o.jpg  
1/1
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Dáša_
misoft
Dáša_
toto celé je sitácia, ked sa fakt budú musieť všetci uskromniť. Vrátne štátu, bánk, zamestnávateľov, zamestnancov, prenajímateľov, dôchodcov, investorov..... Teraz pôjde o to, aby prežili všetci. Doslova. Lebo čo z toho, keď banka prežije, ale potopí všetkých živnostínkov okolo. Čo z toho, že zamestnanec dostane všetko od štátu, zamestnávateľa, keď zamestnávateľ skrachuje a on príde o prácu..... Toto nie je jednoduchá situácia pre nikoho. A dlhé, predlhé roky sme ju v európe nezažili.

Viem si predstaviť aj také úpravy, že žiadna minimálna mzda, ale iné úpravy, hlavne, ked sú ľudia nútene doma.
Čítam práve, že Aerolinie Emirates nechali ľudí doma s tým, že uáklad im znížili o 20 až 50%. Čo je určite lepšia možnosť, ako im dať rovno výpoveď. Aj keď je jasné, že to budú asi iné platy, ako naša minimálka.
Hmmm,,, "všetci" uskromniť... terminus technikus...
Uskromniť sa budú musieť občania. Štát sa neuskromní - NIKDY!. Banky, zamestnávatelia... urobia to len kozmeticky - dajú ti nejaké (akože) úľavy... aby si prežil, aby potom po tom všetkom si to zobrali späť aj s úrokmi.

Podnikatelia, zamestnávatelia radšej - pre túto situáciu - radšej vyhodia robotníka z práce. Dostane síce, čo zákon stanovuje, ale potom - staraj sa sám o seba. Pre zamestnávateľov je to jednoduchšie riešenie, ako keby mali 1-2-3-4-6 mesiacov platiť hoci aj len tých 100% resp. 60% a pritom NIČ nezarábať, nemať zisk.
A keď sa to pominie - zoberú ich síce späť, ale začnú pekne od začiatku, už nebudú mať platy, ako predtým, budú ich mať ako noví zamestnanci.

BTW - AAAauto v Čechách už prepustilo väčšinu svojich cardealerov, nechali si len minimálny základ zamestnancov.
prosím ťa vysvetli mi, prečo si presvečený, že každý zamestnávateľ má perinu na to, aby mohol pol roka platiť zamestnancov, odvody, dane, prípadne splátky uverov..... Veľká časť podnikateľov ide tak, že aj tá DPH sa platí z aktuálnej tržby. V lepšom prípade sa zvyšné peniaze zainvestovali, aby sa mohlo viac vyrábať. Nie všetci podnikatelia sú vo vate, majú to z čoho platiť.

lebo podnikatel je aj ten, čo zamestnáva 2-3 ludí. A čudoval by si sa, sú to na mzdách a odvodoch dost velké peniaze.
Z čoho to má ten podnikatel platiť? Ja som už veru zažila takých, čo museli predať vlastnoručne postavené domy, aby mohli vyplatiť zamestnancov. Hoci to mohli hodiť do konkurzu, neurobili to. A išli s rodinou do podnájmu.

Vyhadzovať na oči že podnikatelia sú tí zlí, alebo zamestnanci sú tí zlí, to je divná cesta.
Dáša ja som myslel tých podnikateľov za ktorých makajú koníky a oni sa už ani zo zvedavosti nepozerajú na výšku majetku, tých našich malých veľkých, to je okrajová záležitosť, sú takí čo ovládajú pol európy. zober si taký WV v predošlej kríze bolo šrotovné a o koľko sa znížila cena aut od výrobcu o veľkú 0 takže štát z našich daní im zvýšil zisk a mohol by som pokračovať. čo sa týka DPH každý mesiac platím za oneskorené úhrady 15% úrok pa
To je tak, nestačí sa pozerať a posudzovať problém iba zo svojej úrovne a skúseností. Tu je iks ľudí, ktorí zložili k zemi veľké podniky, ovplyvnili ekonomicky (inými slovami uvrhli do biedy) celý región, ktorý bol na nich závislý. Máloktorý majiteľ sa dostal pre súd, a keď sa aj dostal, dostal iba podmienku, pritom sa roky okázalo a beztrestne predvádzal pred celým Slovenskom.
Stiahli sa do úzadia, z očí národa, ale žijú kvalitatívne rovnaký život ako predtým, so zabezpečenými deťmi, zväčša s rozpadnutou rodinou, a v cudzích bytoch za astronomické nájomné. Na internete sú nedohľadateľní. Vymazaní z googlu, texty aj obrázky.
Tak nech sa tu neoperuje živnostníkmi s firmami do 5 ľudí.
Republika krvácala na všetkých frontoch, likvidovalo sa čo sa mohlo. Strácali sa z očí pôvodné priemyselné objekty, ktoré v mestách vypovedali niekedy aj o tom mále z novodobej histórie. Takto sa vymazalo povedomie ľudí o vlastných rodiskách v mene skupovania pozemkov a pod.
Verím, že keby sa dnes ocitli pred súdom, tak by boli vynesené iné rozsudky. A možno, že tiež ešte nie.
Je čo čistiť, nielen SMER.
A na to tu poukazujem, aby ste videli aj ten zbytok.
Nie som až taká optimistka, aby som si myslela, že sa niečo prevratne zmení.
4 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Uvitala by som, keby sa uskromnili aj poslanci. Napr. počas mimoriadnej situacie sa vzdali aspoň časti paušálnych nahrad...
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad
Uvitala by som, keby sa uskromnili aj poslanci. Napr. počas mimoriadnej situacie sa vzdali aspoň časti paušálnych nahrad...
Veronika a kto by si už pod sebou pílil konár?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
a včera som ti na to aj odpovedal..

čo to má spoločné s týmto , to vieš asi len ty...a furt urážam druhých....nože mi pripomeň kde _
Napríklad v tom, že nazývaš tých, čo s tebou/vami nesúhlasia tým výrazom " úderka ".
Ja osobne nechápem prečo je tomu tak...veď nik tu nejak nechválil Smer...povedal by som, že skôr sa tu objavovali názory objektívneho charakteru.
Ale na druhej strane sa nedá nevšimnúť, že na Matoviča nedáte proste dopustiť ani za svet.
Jedno je istý fakt a to som už povedal...je ľahko len a len kritizovať, no riešenie je už horšie nájsť...a to už ani len nevravím o tej zodpovednosti.
---------------------------
Nejdem ťa prirovnávať, no podobné správanie je vidieť aj u tých všeliakých mudrlantov z kaviarní...Havran, Hríb, Schutz a podobne. Títo ale aspoň len mudrujú a nejak inak veľmi neškodia.
Iná kapitola sú už organizácie tretieho sektora (podporované zahraničím, hlavne USA), ktoré už robia pomaly protištátnu činnosť...taký Weisenbacher je poriadny exot.
2 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Aha...úderka
To je naozaj pri tvojom style komunikacie urazka..
A co to mas stale s tym matovicom netusim..jasne som ti vcera povedal a ty ides stale svoje...
A objektivita vasich prispevkov :>)))>)))))))))))))))
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Môj štýl komunikácie neriešme. Stále platí...ako kto ku mne, tak ja k nemu.

Ja nemám s Matovičom absolútne nič. Že mi je ako osoba nesympatický, tak to je vedľajšie.
Ale pozri si názory iných, ktorí ich zverejnili. Je viacmenej zrejmé, že Matoviča tu na Porade nejak málokto musí....aj oni sú uderka ?
Objektivita je vždy dvojsečná...raz nesúhlasí jeden a raz druhý. Ak by každý súhlasil len s tým jedným názorom, tak dodnes by bola podľa toho jedného " správneho " Zem ešte stále plochá.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://www.hlavnydennik.sk/2020/03/...rky-milanovej/
Je predpoklad, že ide o zdravých ľudí, keďže doteraz pracovali.

https://www.aktuality.sk/clanok/7755...t-13-dochodky/





0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Co bláznite, stále ste nepochopili co je v živote dôležité? 13 dôchodok? Stiahnite sa a nestresujte naše deti a vnúčatá a nechajte ich nech túto situáciu vyriešia. Momentálne nič nefunguje, nič sa nevyrába, dávky bežia naplno... Uvidíme v akom stave budeme deň po.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bettylou Pozri príspevok
Uskromniť napr. takto?
Nechcem zase moc mudrovať, ale zástancovia respirátorov s jednoduchým výdychovým ventilom nech si láskavo uvedomia, že ak sú oni prenášačmi koronavírusu, tak cez ten výdychový ventil všetkých nakazia skoro rovnako, ako keby na tvári nemali nič, nakoľko vzduch neprechádza cez filtračný materiál /látku/ ale ide rovno jednosmernou membránou von. Lebo všimol som si, že niektorí chcú byť viac cool, tak majú na ksichtoch tieto rúška, ktoré sa používajú v prašnom prostredí, kedy je vzduch filtrovaný látkou iba smerom dnu...

Ale zase tých intelektuálov to asi nenapadlo...
2 1
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Nandrolon
Nechcem zase moc mudrovať, ale
Preto nepatríš k intelektuálom.
Filtrovať vydychovaný vzduch - to nerobia ani na infekčnom. Každý sa musí chrániť na vstupe, principialne je vzduch kontaminovaný a podľa toho sa treba správať.
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
https://www.hlavnydennik.sk/2020/03/...rky-milanovej/
Je predpoklad, že ide o zdravých ľudí, keďže doteraz pracovali.
Za iniciatívou stojí Wanda A. Hrycová. . Výzvu podporili aj Milan Lasica...

Hm...a hneď mám "krajší" deň...
1 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami
Co bláznite, stále ste nepochopili co je v živote dôležité? 13 dôchodok? Stiahnite sa a nestresujte naše deti a vnúčatá a nechajte ich nech túto situáciu vyriešia. Momentálne nič nefunguje, nič sa nevyrába, dávky bežia naplno... Uvidíme v akom stave budeme deň po.
Suhlasim. Este len bude veselo.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bodliak
Nandrolon
Nechcem zase moc mudrovať, ale
Preto nepatríš k intelektuálom.
Filtrovať vydychovaný vzduch - to nerobia ani na infekčnom. Každý sa musí chrániť na vstupe, principialne je vzduch kontaminovaný a podľa toho sa treba správať.
Uznám, že patrí k inteleguánom, ale to upozornenie na nebezpečenstvo od používateľa takého respirátora je na mieste.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
korela
https://www.hlavnydennik.sk/2020/03/...rky-milanovej/
Je predpoklad, že ide o zdravých ľudí, keďže doteraz pracovali.
Za iniciatívou stojí Wanda A. Hrycová. . Výzvu podporili aj Milan Lasica...

Hm...a hneď mám "krajší" deň...
Veď nech idú na podporu, ako každý iný.
No a ak im dajú málo, máme predsa aj sociálku.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Môj štýl komunikácie neriešme. Stále platí...ako kto ku mne, tak ja k nemu.

Ja nemám s Matovičom absolútne nič. Že mi je ako osoba nesympatický, tak to je vedľajšie.
Ale pozri si názory iných, ktorí ich zverejnili. Je viacmenej zrejmé, že Matoviča tu na Porade nejak málokto musí....aj oni sú uderka ?
Objektivita je vždy dvojsečná...raz nesúhlasí jeden a raz druhý. Ak by každý súhlasil len s tým jedným názorom, tak dodnes by bola podľa toho jedného " správneho " Zem ešte stále plochá.
Presne tak,
keby sa všetko riadilo len podľa toho vášho údernickeho "názoru",
tak by zem nebola len placatá, ale aj zaostalá.
-----------------------------------------------------
Keď je ten váš mysliteľ Blaha pre vás bohom a dokonca akademikom, vzorom a čo ja viem ešte čím, tak to o vašom názore, aj čosi napovie.

--------------------
Cítim potrebu doplniť to najpodstatnejšie o rozdielnych "akože názoroch".
Základný rozdiel je v tom, že my nemáme nárok na práva a slobodu a vy máte akýsi prirodzený nárok naše práva a slobodu slobodne obmedzovať. Požadujete náš povinný príspevok na podporu vašej neschopnosi a neochoty tvoriť čokolvek hodnotné.
Naposledy upravil jar88 : 23.03.20 at 09:31
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
bettylou Pozri príspevok
Uskromniť napr. takto?
Nechcem zase moc mudrovať, ale zástancovia respirátorov s jednoduchým výdychovým ventilom nech si láskavo uvedomia, že ak sú oni prenášačmi koronavírusu, tak cez ten výdychový ventil všetkých nakazia skoro rovnako, ako keby na tvári nemali nič, nakoľko vzduch neprechádza cez filtračný materiál /látku/ ale ide rovno jednosmernou membránou von. Lebo všimol som si, že niektorí chcú byť viac cool, tak majú na ksichtoch tieto rúška, ktoré sa používajú v prašnom prostredí, kedy je vzduch filtrovaný látkou iba smerom dnu...

Ale zase tých intelektuálov to asi nenapadlo...
tie ffp1 - ffp3 slúžia na ochranu užívateľa (ktorý si je istý nie je infikovaný) pred vonkajším prostredím takže vydychovať môže nefiltrovaný vzduch, lenže stačí sa chytiť košíka v obchode a nevieš čo máš.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bodliak Pozri príspevok
Preto nepatríš k intelektuálom.
Filtrovať vydychovaný vzduch - to nerobia ani na infekčnom. Každý sa musí chrániť na vstupe, principialne je vzduch kontaminovaný a podľa toho sa treba správať.
Keď už si sprostý, tak si o tom niečo naštuduj, a až potom sa rob múdry.

Koronavírus nie je bojový plyn, kedy je infikovaný komplet všetok vzduch v danej oblasti /vtedy je nutné filtrovať vzduch iba dnu, samozrejme príslušnými filtrami plynovej masky/. Ale rúška majú nosiť aj chorí a aj zdraví, nakoľko ich nevieš od seba rozoznať.

Ukáž mi, čo nosia lekári a sestričky v nemocniciach. Ale ty asi nepochopíš, že rúško nenahrádza plynovú masku, ale nahrádza v podstate papierovú vreckovku pri kýchaní a kašľaní. Preto látka musí zachytávať čiastočky aj dnu /aby si mal čo najnižšiu šancu nakaziť sa/ ale aj von /aby si čo najmenej infikoval ostatných/.

Ale zas ty vieš iba dávať mínusky, nič iné. V podstate som si všimol, že celú nedeľu si tu na mňa striehol. Je to nielenže úbohé, ale aj dosť retardované. Taktiež som bol celú nedeľu na nete, nakoľko som exportoval svoje práce do príslušných galérií.
PS: toto nie ja žiadna kontaminácia vzduchu ako vo svojom bezduchom príspevku píšeš. Toto je kvapôčková infekcia. A to je "trošku" rozdiel.
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nemá sa tu operovať živnostníkmi a malými fy
nevadí, že zamestnávajú 2/3 slovákov.....( netvrdím, že do 5 zamestnancov )
zaoberajte sa teda samsungom a jaguárom....vyriešte to

ked sa nebudete zaoberať malými a živnostníkmi, tak nebudete už krochkať nad 13 dôchodkom....budete sa modliť, aby bol 12.....
a koho si ( vekovo )preťažené zdravotníctvo vyberie, ked sa zosype a nebude stíhať vidíte v taliansku, španielsku....
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať